Рішення від 30.10.2025 по справі 260/4116/25

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 жовтня 2025 рокум. Ужгород№ 260/4116/25

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Плеханова З.Б.

при секретарі Ковач Н.М.

за участю:

позивача: ОСОБА_1 - не з'явився

відповідача: Мукачівський відділ №2 Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області - представник Голубка І.І.

третьої особи: ОСОБА_2 - не з'явилася

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Мукачівський відділ №2 Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

02 червня 2025 року ОСОБА_1 (далі позивач - ОСОБА_1 ) звернувся в Закарпатський окружний адміністративний суд з позовом до Мукачівського відділу №2 Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області (далі - відповідач) третя особа: ОСОБА_2 , в якому просить:

- Визнати протиправними дії Мукачівського відділу № 2 Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області щодо анулювання паспортів громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 , виданого 13.02.2024 р., та серії НОМЕР_2 , виданого 31.12.2024 р., оформлених на ім'я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1

- Скасувати рішення про визнання зазначених паспортів недійсними, як такі, що прийняті без достатніх правових підстав та з порушенням вимог чинного законодавства.

- Зобов'язати Відповідача внести відповідні зміни до інформаційно-комунікаційної системи ДМС, які підтверджують чинність та дійсність паспортів громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 та серії НОМЕР_2 , виданих на ім'я ОСОБА_3 .

- Зобов'язати Відповідача утриматися від вчинення будь-яких дій, спрямованих на оформлення нових паспортів громадянина України для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_3 без участі його батька - ОСОБА_1 , який є законним представником дитини відповідно до ст. 242 Цивільного кодексу України.

Позовна заява подана через систему Електронний суд представником позивача Мудрик А. Ю. ( Ордер Серія АІ № 1610580).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він є батьком неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та постійно проживає разом із сином на території Турецької Республіки з 2021 року. Вказаний факт підтверджується наданими доказами та відомостями, зокрема реєстрацією місця проживання, обставинами фактичного спільного побуту та утримання дитини. Протягом цього часу позивач фактично виконує усі батьківські обов'язки: здійснює догляд, забезпечує матеріальне утримання, медичне обслуговування, навчання та виховання дитини. Таким чином, саме він є єдиним з батьків, хто забезпечує повноцінну реалізацію прав та інтересів неповнолітнього. Зазначає, що мати дитини - ОСОБА_2 проживає на території Федеративної Республіки Німеччина, у житті дитини фактично не бере участі, спільного проживання з сином не веде.

Однак, як вказує позивач, 27 лютого 2025 року ОСОБА_2 , без відома та участі позивача, звернулася до відповідача із заявою про втрату зазначених паспортів, попри те, що на момент звернення в її розпорядженні вони не перебували і вона не могла достовірно володіти інформацією щодо їх наявності чи відсутності. На підставі лише вищевказаної заяви, без проведення будь-яких перевірочних заходів, без витребування пояснень у позивача як другого з батьків та законного представника дитини, а також без залучення консульської установи, яка фактично видавала ці документи, орган ДМС прийняв рішення про визнання паспортів втраченими та їх анулювання. Відомості про анулювання паспортів громадянина України для виїзду за кордон, оформлених на ім'я ОСОБА_3 , стали відомі позивачу лише зі змісту офіційної відповіді Державної міграційної служби України, отриманої 22 квітня 2025 року на електронну пошту адвоката у відповідь на адвокатський запит. Саме з цієї відповіді позивач дізнався, що 27.02.2025 року на підставі заяви матері дитини - ОСОБА_2 - зазначені паспорти були визнані втраченими, а відповідна інформація внесена до інформаційно-комунікаційної системи ДМС. До моменту надходження цієї відповіді позивач не був повідомлений про факт анулювання паспортів та не мав можливості реалізувати своє право на участь у відповідній процедурі або надати пояснення і заперечення.

Позивач вказує, що відповідач не здійснив жодних перевірочних чи з'ясувальних дій, спрямованих на встановлення фактичного володіння паспортами або підтвердження реального факту їх втрати. Не проводилось жодного запиту до іншого з батьків - позивача, який є законним представником дитини, фактично проживає з нею та опікується усіма аспектами її життя. Не було витребувано жодних додаткових пояснень, не забезпечено участі обох законних представників дитини, не надано можливості надати спростування або застереження.

У зв'язку з вищевикладеним, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 29 травня 2025 відкрито спрощене позовне провадження у адміністративній справі. Було зобов'язано відповідача надати суду в термін 7 днів з дня отримання ухвали: копію заяви ОСОБА_2 від 27.02.2025 року, яка стала підставою для анулювання паспортів громадянина України для виїзду за кордон, оформлених на ім'я ОСОБА_3 , та документи, долучені до вказаної заяви, зокрема: копії паспортів, свідоцтв, довідок; пояснення, супровідні листи, додаткові звернення; будь-які інші матеріали, подані матір'ю дитини з метою підтвердження обставин «втрати» паспортів; копію службового документа (висновку, розпорядження, акта тощо), на підставі якого було прийнято рішення про анулювання паспортів дитини: витяг або довідку з інформаційно-комунікаційної системи ДМС, яка містить дату, підставу та порядок внесення змін щодо визнання паспортів НОМЕР_3 всі матеріали, на підставі яких зазначені у позові паспорти значаться втраченими.

12 червня 2025 року від Мукачівсього відділу №2 Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області надійшов відзив на позов, відповідно до якого зазначено, що ОСОБА_2 27.02.2025 року звернулася до відокремленого підрозділу ДП «Документ» Філія в Німеччині (м. Берлін) для оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон своєму малолітньому сину ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв'язку з втратою попередньо виданих паспортів громадянина України для виїзду за кордон, та при цьому надала відповідні документи.

На підставі звернення ОСОБА_4 та поданих документів для оформлення паспорта для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - працівником ДП «Документ» Філія в Німеччині (м. Берлін) сформовано заяву-анкету № 29336252 від 27.02.2025 та відразу до інформаційної підсистеми «Недійсні документи» Єдиної інформаційно-аналітичної системи Управління міграційними процесами Державної міграційної служби України (ЄІАС УМП ДМС) - внесено інформацію про втрату паспортів громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 , виданий 13.02.2024, орган видачі 4TUR1 та серії НОМЕР_2 , виданий 31.12.2024, орган що видав 2TUR, відповідно заяв ОСОБА_2 .

У подальшому оформлену заяв-анкету з усіма доданими документами засобами Єдиної інформаційно-аналітичної системи Державної міграційної служби України передано на розгляд до Мукачівського відділу № « ГУ ДМС у Закарпатській області для прийняття рішення про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

За результатами розгляду заяви-анкети Мукачівським відділом №2 ГУ ДМС у Закарпатській області 28.02.2025 прийнято рішення про оформлення паспортного документа на ім'я ОСОБА_3 .

31.03.2025 виготовлений паспорт для виїзду за кордон на ім'я дитини доставлено до ДП «Документ» Філія в Німеччині (м. Берлін) та 02.04.2025 його отримано ОСОБА_2 , як законним представником малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто його матір'ю.

Представник відповідача також вказує, що відповідно до підпункту 2 пункту 7 Порядку № 152 оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін та видача паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 16-річного віку, здійснюється на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників, у тому числі осіб, уповноважених відповідно до законодавства інших держав на представлення інтересів дитини щодо оформлення паспорта для виїзду за кордон.

Отже, у даному випадку, слід зазначити, що право оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон особі, яка не досягла 16-річного віку - є у обох батьків дитини, адже підпунктом 2 пункту 7 Порядку №152 не встановлено жодних обмежень для оформлення паспорта дитини жодному з батьків незалежно від того, разом вони проживають з дитиною чи окремо. При цьому звертаємо увагу суду на те, Порядком № 152 не передбачено отримання згоди обох батьків дитини для оформлення паспорта, а саме отримання згоди для оформлення паспорта іншим з батьків.

Звертає увагу суду на те, що ані Порядком № 152 ані будь-яким іншим нормативно-правовим актом не передбачено, проведення перевірки фактів втрати паспорта громадянина України для виїзду за кордон, під час отримання заяви одного із законних представників (батьків) дитини для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Відтак, твердження позивача, про те , що його мали повідомити про те, що попередньо видані паспорти його сину ОСОБА_5 скасовано, не відповідає дійсності, адже такого обов'язку у суб'єктів владних повноважень не передбачено. Отже, дії про визнання недійсних паспортів для виїзду за кордон здійснено у відповідності до вимог Порядку № 152, адже відомості про такі внесено на підставі заяви ОСОБА_2 , як законного представника малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто його матір'ю.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2025 було призначено судовий розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Мукачівського відділу №2 Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії на 13 жовтня 2025 року на 13-30 годин.

Розгляд справи призначено на 23 жовтня 2025 року об 13:30 год.

Позивач та його представник у судове засідання не з'явилися, будучи при цьому належним чином повідомленими про дату, час та місце судового засідання. Причини неявки суду не повідомили, хоча судом було задовлено клопотання представника позивача про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечив проти задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Третя особа у судове засідання не з'явилися, будучи при цьому належним чином повідомленими про дату, час та місце судового засідання. Причини неявки суду не повідомила.

Обставина встановлені судом

Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 від 12 січня 2021 року, батьками ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , являються ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

27 лютого 2025 року ОСОБА_2 звернулася до відокремленого підрозділу ДП «Документ» Філія в Німеччині (м. Берлін) для оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон своєму малолітньому сину ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв'язку з втратою попередньо виданих паспортів громадянина України для виїзду за кордон, та при цьому надала наступні документи:

- свідоцтво про народження серії НОМЕР_4 , видане повторно 12.04.2021 Голосіївським районним у місті Києві ВДРАЦС ЦМУ Міністерства юстиції (м. Київ);

- паспорт громадянина України у формі картки № НОМЕР_5 , виданий 05.05.2020 органом видачі - 8037 на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- заяву про втрату паспорта для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 , виданого 13.02.2024 органом видачі - 4TUR1 на ім'я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- заяву про втрату паспорта для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданого 31.12.2024 органом видачі 2TUR на ім'я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- документ, що підтверджує сплату адміністративного збору.

На підставі звернення ОСОБА_4 та поданих документів для оформлення паспорта для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - працівником ДП «Документ» Філія в Німеччині (м. Берлін) сформовано заявуанкету № 29336252 від 27.02.2025 та відразу до інформаційної підсистеми «Недійсні документи» Єдиної інформаційно-аналітичної системи Управління міграційними процесами Державної міграційної служби України (ЄІАС УМП ДМС) - внесено інформацію про втрату паспортів громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 , виданий 13.02.2024, орган видачі 4TUR1 та серії НОМЕР_2 , виданий 31.12.2024, орган що видав 2TUR, відповідно заяв ОСОБА_2 .

Також судом досліджений лист Державної міграційної служби України №6.3-4368/2-25 від 22.04.2025 «Про надання інформації» надісланий адвокату Анастасії Мудрик наданий на адвокатський запит від 17.04.2025 року, у якому зазначено, що « за даними інформаційно-комунікаційної системи ДМС, паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 , виданий 13.02.2024 органом видачі 4TUR1, та паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий 31.12.2024 органом видачі 2TUR на ім'я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значаться втраченими.

Відомості про втрату зазначених паспортів внесені до інформаційно-комунікаційної системи ДМС на підставі заяв про втрату від 27.02.2025, поданих законним представником неповнолітнього ОСОБА_3 - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , під час подачі заяви-анкети для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру у зв'язку з оформленням паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Ураховуючи, що усі матеріали, які слугували підставами для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон зберігаються у територіальному підрозділі ДМС України, який здійснив його оформлення, а також те, що відповідно до пункту 70 Типової інструкції з діловодства у міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 р. № 55, установа може засвідчувати копії лише тих документів, що створюються в ній, для отримання завірених копій документів в установленому законом порядку пропонуємо звернутися до Мукачівського відділу № 2 ГУДМС у Закарпатській області. ».

Мотиви та норми права застосовані судом.

Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правовідносини щодо оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон врегульовані :

-Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (далі - Закон),

-постановами Кабінету Міністрів України:

«Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон» від 07.05.2014 № 152 (далі - Порядок № 152),

«Про реалізацію експериментального проекту щодо оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України, оформлення, обміну іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні, посвідки на постійне проживання під час їх перебування за межами України» від 10.06.2022 № 678 (далі - Порядок № 678).

Відповідно до частини п'ятої статті 22 Закону оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється в Україні розпорядником Реєстру, а за кордоном - закордонні дипломатичні установи України (далі - ЗДУ). Прийняття заяв-анкет для внесення інформації до Реєстру, видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюються розпорядником Реєстру та ЗДУ, а також уповноваженими суб'єктами, передбаченими пунктом 4 частини першої статті 2 цього Закону.

Уповноваженими суб'єктами, передбаченими пунктом 4 частини першої статті 2 цього Закону є центри надання адміністративних послуг, державне підприємство, що належить до сфери управління розпорядника Реєстру. У відповідності до частини третьої статті 6 Закону, Кабінет Міністрів України визначає державне підприємство, що належить до сфери управління розпорядника Реєстру, адміністратором Реєстру.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 №931-р державне підприємство «Документ» (далі - ДП «Документ») визначено адміністратором Єдиного державного демографічного реєстру.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 15.06.2011 №538-р ДП «Документ» є підприємством, що належить до сфери управління ДМС. Також, наказом ДМС від 05.08.2024 № 193, затверджено статут ДП «Документ», згідно якого ДП «Документ» засноване на державній власності і належить до сфери управління ДМС.

Відповідно до пункту 19 Порядку № 152 документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон в Україні подаються до центрів надання адміністративних послуг, державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, і його відокремлених підрозділів (далі - уповноважені суб'єкти), територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС.

Порядок № 678 визначає процедуру прийняття у громадян України, які перебувають за межами України, документів для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, прийняття у іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні, документів для оформлення, обміну посвідки на постійне проживання під час їх перебування за межами України, а також видачі їм оформлених документів розміщеним за межами України відокремленим підрозділом (філією, представництвом) державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС та є адміністратором Єдиного державного демографічного реєстру (далі - відокремлений підрозділ).

Відповідно до підпункту 2 пункту 7 Порядку № 152 оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін та видача паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 16-річного віку, здійснюється на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників, у тому числі осіб, уповноважених відповідно до законодавства інших держав на представлення інтересів дитини щодо оформлення паспорта для виїзду за кордон.

З цього випливає, що право оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон особі, яка не досягла 16-річного віку - є у обох батьків дитини, адже підпунктом 2 пункту 7 Порядку №152 не встановлено жодних обмежень для оформлення паспорта дитини жодному з батьків незалежно від того, разом вони проживають з дитиною чи окремо.

При цьому Порядком № 152 не передбачено отримання згоди обох батьків дитини для оформлення паспорта, а саме отримання згоди для оформлення паспорта іншим з батьків.

Таким чином, право оформлення паспорта громадянина України, особі яка не досягла 16- річного віку є у обох батьків та окремо отримувати згоду від іншого не потрібно.

Згідно пункту 37 Порядку №152 для оформлення паспорта для виїзду за кордон замість втраченого або викраденого заявник звертається до працівника територіального органу/територіального підрозділу ДМС або уповноваженого суб'єкта та подає документи, передбачені пунктом 35 і 36 цього Порядку, а також:

- заяву про оформлення паспорта для виїзду за кордон у зв'язку з його втратою або викраденням у довільній формі;

- витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта для виїзду за кордон на території України).

Отже при втраті паспорта громадянина України для виїзду закордон особі яка не досягла 16 річного віку, заява про втрату такого подається будь яким із законних представників (батьком чи матір'ю) .

Відповідно підпункту 6 пункту 89 Порядку №152 паспорт громадянина України для виїзду за кордон визнається недійсним, вилучається, анулюється та знищується у разі коли паспорт заявлений як втрачений.

Згідно абзацу 14 пункту 89 Порядку №152 у разі подання заявником для оформлення паспорта для виїзду за кордон у зв'язку з його втратою або викраденням такий паспорт визнається недійсним з дня подання заяви-анкети.

Згідно пункту 95 Порядку № 152 територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС, структурний підрозділ ДМС, а за кордоном - закордонна дипломатична установа засобами Реєстру з використанням відомчих інформаційних систем вносить до бази даних Реєстру інформацію про факт подання особою заяви про втрату/ викрадення паспорта, визнання недійсним, вилучення, анулювання, повернення особі анульованого паспорта для виїзду за кордон та знищення недійсного паспорта для виїзду за кордон.

Як вище встановлено судом, ОСОБА_2 27.02.2025 року звернулася до відокремленого підрозділу ДП «Документ» у Федеративній Республіці Німеччина м. Берлін з приводу оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон свого малолітнього сина ОСОБА_3 , у зв'язку з втратою попередньо оформлених паспортів для виїзду за кордон. Того ж дня, під час оформлення заяви-анкети № 29336252 для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру у зв'язку з оформленням паспорта громадянина України для виїзду за кордон ОСОБА_5 , працівником ДП «Документ» Філія в Німеччині (м. Берлін) до інформаційної підсистеми «Недійсні документи» ЄІАС УМП ДМС внесено відомості про втрату вище вказаних паспортів та визнано їх не дійсними.

При цьому ні Порядком № 152 ані будь-яким іншим нормативно-правовим актом не передбачено, проведення перевірки фактів втрати паспорта громадянина України для виїзду за кордон, під час отримання заяви одного із законних представників (батьків) дитини для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Крім того суд зазначає, що згідно статті 141 Сімейного кодексу України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини, крім випадку, передбаченого частиною п'ятою статті 157 цього Кодексу.

Таким чином, дії відповідача про визнання недійсних паспортів для виїзду за кордон здійснено у відповідності до вимог Порядку № 152, адже відомості про такі внесено на підставі заяви ОСОБА_2 , як законного представника малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка являється його матір'ю.

Враховуючи вище наведене, позовні вимоги в частині визнання протиправних дій Мукачівського відділу № 2 Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області щодо анулювання паспортів громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 , виданого 13.02.2024 р., та серії НОМЕР_2 , виданого 31.12.2024 р., оформлених на ім'я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та скасування рішення про визнання зазначених паспортів недійсними, як такі, що прийняті без достатніх правових підстав та з порушенням вимог чинного законодавства, задоволенню не підлягають.

У зв'язку з викладеним не підлягають задоволенню і похідні вимоги про зобов'язання відповідача внести відповідні зміни до інформаційно-комунікаційної системи ДМС, які підтверджують чинність та дійсність паспортів громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 та серії НОМЕР_2 , виданих на ім'я ОСОБА_3 та утриматися від вчинення будь-яких дій, спрямованих на оформлення нових паспортів громадянина України для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_3 без участі його батька - ОСОБА_1 , який є законним представником дитини відповідно до ст. 242 Цивільного кодексу України.

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Згідно ч.1 ст.69 КАС України, доказами у справі є будь які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, враховуючи принципи адміністративного судочинства та з огляду на положення ч.2 ст.77 КАС України, обов'язок доказування покладається в даному випадку на відповідача, яким доведено правомірність своїх дій, вимоги про визнання бездіяльності протиправною не відповідає вимогам закону та обставинам справи, що підтверджуються дослідженими в судовому засіданні належними та допустимими доказами, в зв'язку з чим в задоволенні позову слід відмовити.

Враховуючи те, що у задоволенні позову відмовлено, судові витрати позивачу відшкодуванню не підлягають.

Керуючись статтями 14 частиною 1, 242-246 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні позову ОСОБА_1 до Мукачівський відділ №2 Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного текст судового рішення.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 04 листопада 2025 року.

СуддяЗ.Б.Плеханова