04 листопада 2025 року м. Житомир справа № 240/21359/25
категорія 109020000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Окис Т.О., розглянувши в електронній формі у порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІРУН» до Житомирської міської ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,
установив:
У вересні 2025 року Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛІРУН» (далі - позивач, ТОВ «ЛІРУН») звернулося у суд з позовом про визнання протиправною бездіяльності Житомирської міської ради (далі - відповідач, міська рада) щодо ненадання визначеному суб'єкту оціночної діяльності технічного завдання та інших документів і даних, необхідних для проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,5710 га за адресою: м. Житомир, вул. Сергія Параджанова, 90 та зобов'язання надати визначеному суб'єкту оціночної діяльності технічне завдання та інші документи і дані, необхідні для проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,5710 га за адресою: м. Житомир, вул. Сергія Параджанова, 90.
На обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідач допускає протиправну бездіяльність щодо ненадання визначеному суб'єкту оціночної діяльності технічного завдання та інших документів і даних, необхідних для проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, що виражається в невиконанні як вимог, передбачених, зокрема, статтями 127 та 128 Земельного кодексу України, так і власного ж рішення від 15 грудня 2022 року № 685 про надання дозволу суб'єктам земельних відносин на проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок несільськогосподарського призначення в м. Житомирі.
Ухвалою суду від 03 вересня 2025 року відкрито провадження у справі, визначено розгляд справи здійснювати в електронній формі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (в письмовому провадженні).
Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи судом, що підтверджується доказами, які містяться в матеріалах справи.
19 вересня 2025 року Житомирська міська рада подала до суду відзив на позовну заяву, в якому просить у задоволенні позову відмовити. Зазначає, що відсутня бездіяльність Житомирської міської ради щодо ненадання визначеному суб'єкту оціночної діяльності технічного завдання та інших документів і даних для проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, оскільки сам суб'єкт не виконав вимоги прийнятого рішення Житомирської міської ради від 15 грудня 2022 року №685, що призвело до відповідних наслідків, та зважаючи на те, що договір №104 від 29 квітня 2024 року укладено між Виконавчим комітетом Житомирської міської ради (не Житомирською міською радою) та ФОП ОСОБА_1 як виконавцем з надання послуг оціночної діяльності на проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок несільськогосподарського призначення, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, в тому числі й щодо земельної ділянки площею 0,5710 га по АДРЕСА_1 , структурний підрозділ якого після надання акта обстеження зелених насаджень, що знаходяться на земельній ділянці, готує та надає оцінювачу технічне завдання; прийняття судових рішень у справі 906/10/23 призвело до відсутності затвердженого проєкту землеустрою щодо земельної ділянки площею 0,5710 га по АДРЕСА_1 та унеможливило здійснення будь-яких дій щодо вказаної земельної ділянки взагалі.
30 вересня 2025 року позивач подав відповідь на відзив, у якій зауважує, що основною і, фактично, єдиною суттю спірного питання в межах цієї справи є наявності повноважень у відповідача відмовляти позивачу чи іншим чином утримуватись від дій, направлених на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,5710 га за адресою: АДРЕСА_1 з метою подальшого викупу її позивачем. У цьому аспекті наголошує, що дозвіл на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки було надано самим же відповідачем шляхом прийняття рішення від 15 грудня 2022 року № 685. Указує, що відповідач у своєму ж внутрішньому акті, а саме Положенні про порядок продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення в місті Житомирі, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що є власністю покупців цих ділянок, затвердженому рішенням Житомирської міської ради від 07 грудня 2012 року № 470 (далі - Положення № 470) сам визнав за собою повноваження і обов'язок вчинити дії, направлені на проведенні експертної грошової оцінки земельної ділянки за умов (які були фактично виконані) наявності рішення від 15 грудня 2022 року № 685 та Договору про оплату авансового внеску. Зазначає, що з системного аналізу Положення № 470 вбачається, що такі повноваження і обов'язки відповідача є безумовними, безальтернативними і щодо їх виконання не передбачено жодних винятків чи виключень. Позивач уважає посилання відповідача на постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 28 серпня 2024 року у справі №906/10/23 недоречним в розрізі суті спірного питання в межах цієї справи.
На підставі частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження.
Суд установив, 23 травня 2019 року ТОВ «ЛІРУН» звернулось до Житомирської міської ради із заявою про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею (орієнтовною площею) 0,577 га з метою оформлення права оренди на земельну ділянку за адресою: вул. С. Параджанова, 90, для розміщення та експлуатації основних і допоміжних споруд переробної промисловості.
Рішенням Житомирської міської ради «Про надання юридичним особам дозволів на розроблення документацій із землеустрою» від 05 липня 2021 року №244 на підставі заяви від 23 травня 2019 року та витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на кисневу станцію від 27 червня 2018 року №129235663 ТОВ «ЛІРУН» надано дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,5770 га за адресою: м. Житомир, вул. Сергія Параджанова, 90, для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.
Рішенням Житомирської міської ради «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, надання права користування земельними ділянками та уточнення місця розташування земельної ділянки» від 14 липня 2022 року №546 затверджено проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (11.02) загальною площею 0,5710 га ТОВ «ЛІРУН» за адресою: м. Житомир, вул. Сергія Параджанова, 90 та передано в оренду на 5 років відповідну земельну ділянку з кадастровим номером 1810136600:06:028:0043 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.
Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 12 серпня 2022 року зареєстровано за Житомирською міською радою право комунальної власності на земельну ділянку кадастровий номер 1810136600:06:028:0043 площею 0,571 га.
01 вересня 2022 року між Житомирською міською радою (орендодавець) та ТОВ «ЛІРУН» (орендар) був укладений договір оренди землі №7, відповідно до пункту 1.1 якого орендодавець керуючись рішенням 20 сесії Житомирської міської ради восьмого скликання від 14 липня 2022 року №546, Положенням про порядок встановлення розмірів та справляння орендної плати за земельні ділянки в м. Житомирі, які перебувають у державній і комунальній власності та чинним законодавством надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості за адресою: м. Житомир, вул. Сергія Параджанова, 90.
На земельній ділянці розташований об'єкт нерухомого майна: киснева станція загальною площею 141 кв.м (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1587486618101, номер запису про право власності 26833133 від 27 червня 2018 року), а також інші об'єкти інфраструктури: електромережа (п.3 договору).
Кадастровий номер земельної ділянки: 1810136600:06:028:0043 (пункт 4 договору). Договір укладено на 5 (п'ять) років (пункт 6 договору).
02 вересня 2022 року у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно здійснено державну реєстрацію за ТОВ «ЛІРУН» іншого речового права (права оренди) щодо земельної ділянки з кадастровим номером 1810136600:06:028:0043 загальною площею 0,5710 га на підставі договору оренди землі №7 від 01 вересня 2022 року.
06 жовтня 2022 року позивач звернувся до відповідача щодо надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,5710 га за адресою: м. Житомир, вул. Сергія Параджанова, 90 (далі - Земельна ділянка) - з метою подальшого викупу Земельної ділянки.
За наслідками розгляду вказаного звернення відповідачем 15 грудня 2022 року прийнято рішення № 685 про надання дозволу суб'єктам земельних відносин на проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок несільськогосподарського призначення в м. Житомирі.
08 березня 2023 року між позивачем та відповідачем укладено Договір про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки від № 1, на виконання якого позивач сплатив авансовий внесок в рахунок оплати ціни Земельної ділянки в сумі 50000,00 грн у порядку і строки, визначені Договором, що підтверджується Платіжною інструкцією від 16 березня 2023 року № 246.
На адресу відповідача в інтересах позивача направлено адвокатський запит з метою з'ясування інформації щодо ходу проведення експертної грошової оцінки Земельної ділянки.
У відповідь отримано лист відповідача від 17 січня 2025 року № 12/241.
Позивач звернувся до відповідача з листом від 31 січня 2025 року № 1/01-25 щодо оформлення земельної ділянки, відповіді на який не отримав.
Також позивач звернувся з запитом до суб'єкта оціночної діяльності ФОП ОСОБА_1 , у відповідь на який отримав лист від 21 серпня 2025 року № 13105, яким суб'єкт оціночної діяльності повідомила, що між нею та відповідачем укладено Договір від 29 квітня 2024 року № 104, предметом якого було надання послуг з експертної грошової оцінки забудованих земельних ділянок в кількості 50 ділянок. У той же час, суб'єкт оціночної діяльності констатувала, що роботи з проведення експертної грошової оцінки Земельної ділянки хоч і були розпочаті, але по факту не завершені з огляду на ненадання замовником (відповідачем) відповідного технічного завдання.
Уважаючи бездіяльність відповідача протиправною, ТОВ ЛІРУН» звернулося з відповідним позовом до суду.
19 вересня 2025 року позивач подав клопотання про призначення розгляду справи в судовому засіданні, яке ухвалою від 30 вересня 2025 року задоволено.
У судовому засіданні представники позивача наполягали на задоволенні позову. Представник відповідача у судове засідання не прибув, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неприбуття до суду не повідомив.
Відповідно до частини 1 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
На підставі положень частини 3 статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на надходження клопотання представників позивача 14 жовтня 2025 року судом постановлено ухвалу про розгляд справи в порядку письмового провадження, яка внесена до протоколу судового засідання.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для її розгляду і вирішення спору по суті, суд дійшов до таких висновків.
Стаття 14 Конституції України гарантує право власності на землю. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Законом, який регулює земельні правовідносини, є Земельний кодекс України, а також прийняті відповідно до Конституції України та цього Кодексу нормативно-правові акти.
Відповідно до статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Частиною 1 статті 122 Земельного кодексу України передбачено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування, врегульований положеннями статті 123 Земельного кодексу України.
Згідно присів названої правової норми надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Рішення зазначених органів приймається на підставі проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі:
надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення;
формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання).
Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проєктом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.
У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про надання земельної ділянки у користування.
Рішенням про надання земельної ділянки у користування за проєктом землеустрою щодо її відведення здійснюються:
затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
вилучення земельних ділянок у землекористувачів із затвердженням умов вилучення земельних ділянок (у разі необхідності);
надання земельної ділянки особі у користування з визначенням умов її використання і затвердженням умов надання, у тому числі (у разі необхідності) вимог щодо відшкодування втрат лісогосподарського виробництва.
Підставою відмови у затвердженні проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише його невідповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.
Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у наданні земельної ділянки у користування або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.
Основним нормативно-правовим актом, що визначає правові та організаційні основи діяльності у сфері землеустрою і спрямований на регулювання відносин, які виникають між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами із забезпечення сталого розвитку землекористування є Закон України «Про землеустрій» від 22 травня 2003 року №858-ІV з наступними змінами та доповненнями у редакції на час виникнення спірних правовідносин (далі - Закон України №858-ІV).
Згідно визначення, закріпленого у статті 1 названого Закону документація із землеустрою (землевпорядна документація) - затверджені в установленому порядку текстові та графічні матеріали, якими регулюється використання та охорона земель державної, комунальної та приватної власності, а також матеріали обстеження і розвідування земель тощо.
Згідно пункту ґ частини 2 статті 25 Закону України №858-ІV видом документації з землеустрою є проєкти землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
Згідно статті 50 Закону України №858-ІV проєкти землеустрою щодо відведення земельних ділянок розробляються у разі формування нових земельних ділянок із земель державної, комунальної власності (крім випадків формування земельних ділянок за іншою документацією із землеустрою) та у разі зміни цільового призначення земельних ділянок у випадках, визначених законом. Проєкти землеустрою щодо відведення земельної ділянки також можуть передбачати поділ, об'єднання земельних ділянок, які перебувають у власності однієї особи.
Проєкт землеустрою щодо відведення земельних ділянок може передбачати формування та/або зміну цільового призначення декількох земельних ділянок, за умови що розпорядником земельних ділянок буде один орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України, або власником земельної ділянки приватної власності є одна особа.
Проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки включає:
а) пояснювальну записку;
б) матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування (у разі формування земельної ділянки);
в) розрахунок розміру втрат лісогосподарського виробництва (у випадках, передбачених законом);
г) розрахунок розміру збитків власників землі та землекористувачів (у випадках, передбачених законом);
ґ) перелік обмежень у використанні земельної ділянки;
д) кадастровий план земельної ділянки.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зауважує на таке.
Як установлено судом, Земельна ділянка сформована на підставі рішення Житомирської міської ради №546 від 14 липня 2022 року «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, надання права користування земельними ділянками та уточнення місця розташування земельної ділянки» в частині затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки кадастровий номер 1810136600:06:028:0043.
У той же час, у провадженні Господарського суду Житомирської області перебувала справа №906/10/23 за позовом Заступника керівника Житомирської окружної прокуратури в інтересах держави до Житомирської міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІРУН» про визнання незаконним і скасування рішення, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, повернення земельної ділянки, скасування державної реєстрації права оренди, в якій прийнято рішення від 20 листопада 2023 року про відмову в позові.
28 серпня 2024 року Північно-західним апеляційним господарським судом прийнято постанову у справі №906/10/23, якою апеляційну скаргу Заступника керівника Житомирської обласної прокуратури на рішення Господарського суду Житомирської області від 20 листопада 2023 року по справі №906/10/23 - задоволено, рішення Господарського суду Житомирської області від 20 листопада 2023 року по справі №906/10/23 - скасовано. Прийнято нове рішення, яким позов задоволено. Визнано незаконним та скасовано рішення Житомирської міської ради №546 від 14 липня 2022 року «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, надання права користування земельними ділянками та уточнення місця розташування земельної ділянки» в частині затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки кадастровий номер 1810136600:06:028:0043 та надання її в оренду ТОВ «ЛІРУН». Визнано недійсним договір оренди земельної ділянки №72 від 01 вересня 2022 року, укладений між Житомирською міською радою та ТОВ «ЛІРУН» про передачу в оренду земельної ділянки з кадастровим номером 1810136600:06:028:0043 із застосуванням наслідків недійсного правочину. Скасовано державну реєстрацію іншого речового права - права оренди земельної ділянки кадастровий номер 1810136600:06:028:0043 за ТОВ «ЛІРУН» (запис про інше речове право №47793461 у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно) припинивши інше речове право - право оренди земельної ділянки.
Згідно Положення про порядок продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення в місті Житомирі на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що є власністю покупців цих ділянок, затвердженого рішенням Житомирської міської ради від 05 серпня 2009 року №1040, у редакції, затвердженій рішенням Житомирської міської ради від 07 грудня 2012 року №470, серед документів, що подаються юридичними особами разом із заявою про продаж земельної ділянки, зазначено копію документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою (у разі його наявності) (підпункту д пункту 2.1 розділу 2).
Пунктом 4.2 розділу 4 названого Положення закріплено, що Управління регулювання земельних відносин Житомирської міської ради в місячний термін опрацьовує представлені матеріали та готує проєкт рішення міської ради про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (якщо такий проєкт відсутній) та/або про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки чи про відмову в продажу із зазначенням обґрунтованих причин відмови.
Як установлено судом та не заперечували представники позивача під час розгляду справи на момент виникнення спірних правовідносин проєкт землеустрою на Земельну ділянку відсутній з огляду на прийняття 28 серпня 2024 року Північно-західним апеляційним господарським судом постанови у справі №906/10/23. Також названою постановою Визнано недійсним договір оренди земельної ділянки №72 від 01 вересня 2022 року, укладений між Житомирською міською радою та ТОВ «ЛІРУН» про передачу в оренду земельної ділянки з кадастровим номером 1810136600:06:028:0043 із застосуванням наслідків недійсного правочину.
Тим часом приймаючи 15 грудня 2022 року рішення № 685 про надання дозволу суб'єктам земельних відносин на проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок несільськогосподарського призначення в м. Житомирі відповідач виходив з чинності рішення Житомирської міської ради №546 від 14 липня 2022 року «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, надання права користування земельними ділянками та уточнення місця розташування земельної ділянки» в частині затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки кадастровий номер 1810136600:06:028:0043 та договору оренди земельної ділянки №72 від 01 вересня 2022 року.
Підсумовуючи викладене суд приходить до висновку, що для реалізації позивачем права на викуп земельної ділянки, на якій розташоване йому нерухоме майно, він має звернутися до органу місцевого самоврядування з клопотанням про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою. Тільки після затвердження такого рішенням органу місцевого самоврядування та отриманням права користування відповідною земельною ділянкою, виникнуть підстави для надання дозволу на розроблення звіту з експертної грошової оцінки земельної ділянки.
Отже на момент звернення до суду з відповідним позовом відсутня бездіяльність відповідача, що виступає предметом оскарження.
За положеннями частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до приписів статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
З огляду на викладене позивач не надав суду доказів на підтвердження заявлених позовних вимог, а тому суд не вбачає підстав для їх задоволення.
Ураховуючи відмову в задоволенні позовних вимог, розподіл судових витрат не здійснюється.
Керуючись положеннями статей 9, 72-77, 139, 242-246, 251, 257, 292, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
У задоволенні позову Товариству з обмеженою відповідальністю «ЛІРУН» відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене протягом 30 днів з дати його ухвалення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Т.О. Окис
04.11.25