Справа № 761/37391/25
Провадження № 3/761/7465/2025
31 жовтня 2025 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Юзькова О.Л., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності громадянку України:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 11.08.2009 о 16:40 год. в м. Києві на Володимирському узвозі, 1 у парку "Володимирська гірка" здійснювала паління тютюнових виробів у забороненому законом місці, тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 175-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала, просила обмежитись попередженням.
Так, відповідальність особи за куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, передбачена частиною першою диспозиції статті 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до положень ст. 13 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення"забороняється куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів в аеропортах, крім спеціально відведених для цього місць.
Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
На підставі викладеного, зважаючи на наявні в матеріалах справи докази, пояснення надані ОСОБА_1 в судовому засіданні, приходжу до висновку, що в діях останньої наявен склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП..
Відповідно до ст. 13 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, дані порушника, яка є неповнолітньою особою, її ставлення до вчиненої дії, вважаю за можливе застосування відносно ОСОБА_1 заходу впливу у виді попередження, яке є необхідним і буде достатнім для запобігання вчиненню нових правопорушень.
Керуючись ст. ст. 175-1, 283, 284 ч. 1 п. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 175-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати відносно неї захід впливу у виді попередження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя