Провадження № 2/331/3107/2025
Справа № 331/5238/25
04 листопада 2025 року місто Запоріжжя
Олександрівський районний суд міста Запоріжжя у складі :
головуючого судді - Скользнєвої Н.Г.,
за участю: секретаря - Постарнак М.М.,
розглянувши у порядку спрощеного провадження в залі суду в м. Запоріжжі цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Водоканал» (місцезнаходження: 69002, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, буд. № 61) до ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 (місце реєстрації: АДРЕСА_2 , місце мешкання: АДРЕСА_1 ) про стягнення боргу по оплаті за централізоване водопостачання і водовідведення, -
09.09.2025 р. до Олександрівського районного суду міста Запоріжжя надійшла позовна заява КП «Водоканал» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення боргу по оплаті за централізоване водопостачання і водовідведення за період з 01.11.2020 р. по 31.07.2025 р. в розмірі 53 830,57 грн.
Як на правові підстави заявленої вимоги позивач посилається на статті 11, 16, 322, 526 ЦК України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про теплопостачання», Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. № 630.
Ухвалою суду від 19 вересня 2025 року зазначену справу прийнято до розгляду та відкрито провадження, вирішено розглядати у спрощеному позовному провадженні в судовому засіданні з викликом сторін. (а.с. 16-17)
13 жовтня 2025 року від представника позивача до суду надійшла заява про закриття провадження у справі у зв'язку відсутністю предмету спору, та повернення сплаченого судового збору.
Суд, ознайомившись із заявою представника позивача про закриття провадження, вивчивши матеріали справи, приходить до наступного.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
При цьому, суд враховує, що відсутність предмета спору означає відсутність спірного матеріального правовідношення між сторонами, а в свою чергу відсутність предмета судового розгляду тягне за собою припинення провадження у справі. Тобто за відсутності спору сторін щодо відповідних прав та обов'язків і відсутності з боку жодної із сторін дій, які свідчать про наявність між ними неврегульованих спірних питань, маються підстави для закриття провадження у справі на підставі п. 2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, а саме у разі відсутності предмета спору.
За таких обставин, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання представника позивача та закрити провадження у справі.
Як вбачається із матеріалів справи, при зверненні із позовною заявою до суду КП «Водоканал» згідно платіжної інструкції № 19359 від 20.08.2025 р. сплатив судовий збір в розмірі 3028,00 грн.
Згідно ч. 2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Згідно із ч. 2 ст. 255 ЦПК України, про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з державного бюджету.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», встановлено, що сплачена сума судового збору повертається заклопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Таким чином, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача та повернути сплачений судовий збір позивачу.
Керуючись ч. 2 ст. 133, п. 2 ч. 1, ч. 2 ст. 255, ст. 260, ст. 353 ЦПК України, суд
Провадження у справі за позовом Комунального підприємства «Водоканал» (місцезнаходження: 69002, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, буд. № 61) до ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 (місце реєстрації: АДРЕСА_2 , місце мешкання: АДРЕСА_1 ) про стягнення боргу по оплаті за централізоване водопостачання і водовідведення - закрити.
Головному управлінню Державної казначейської служби України у Запорізькій області повернути Комунальному підприємству «Водоканал» (69002 м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, буд. № 61, ЄДРПОУ 03327121, р/р НОМЕР_1 в АТ «ПУМБ»), сплачений за платіжною інструкцією № 19359 від 20.08.2025 року судовий збір, в розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок.
Повний текст ухвали складено 04 листопада 2025 року.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду в 15-денний строк з дня складення повного тексту ухвали суду.
Суддя: Н.Г.Скользнєва