Справа № 357/14018/25
3/357/5672/25
14.10.2025 року cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Примаченко В.О., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, керівника пункту технічного контролю ТОВ «Техогляд БЦ», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності не притягувався, РНОКПП - НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, -
22 липня 2025 року о 17 год. 42 хв. в м. Біла Церква на просп. Незалежності (Леваневського), 130 ОСОБА_1 , будучи посадовою особою, а саме керівником пункту технічного контролю ТОВ «Техогляд БЦ», видав протокол ОТК 01619-00975-25, ІА 427756 від 26.07.2025 на транспортний засіб DAF XF 105.460 н.з. НОМЕР_2 з порушенням порядку проведення ОТК, а саме: на фотоматеріалах процесу перевірки конструкції та технічного стану транспортного засобу зафіксовано встановлення не передбачених за конструкцією зовнішніх світлових приладів на передній частині транспортного засобу оранжевого кольору, що не відповідає вимогам таблиці 6 частині 5 розділу ІІ Вимог до перевірки конструкції та технічного стану. Своїми діями ОСОБА_1 порушив абзац 7 п. 18 Порядку проведення ОТК, Постанову КМУ № 606 - видача документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу.
За вчинення вказаного правопорушення щодо ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 422801 за ч. 1 ст. 127-1 КУпАП від 14.08.2025 р.
ОСОБА_1 до суду не з'явився, про час, день та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, до суду повернувся конверт з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення з приміткою про повернення по причині відсутності адресата за вказаною адресою.
Водночас, ОСОБА_1 був повідомлений про розгляд справи шляхом направлення повідомлення у додаток «Viber» щодо документу «Судова повістка про виклик до суду» на 14.10.2025, про що свідчить довідка про доставку повідомлення у додаток «Viber» від 22.09.2025.
Судова повістка у вигляді повідомлення у додаток «Viber» про виклик до суду ОСОБА_1 була надіслана на номер телефону, зазначений в протоколі про адміністративне правопорушення.
Суддя, виходячи з норм статей 268, 277-2 КУпАП, беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, вважає за можливе провести розгляд справи у її відсутності. ЇЇ неявка навіть в одне судове засідання не перешкоджає розгляду справи.
Крім того, на теперішній час на офіційному сайті «Судова влада України» у режимі онлайн фіксуються дата і час кожного судового засідання всіх справ, які розглядаються судами України, за допомогою якого будь-яка особа може отримати актуальну інформацію щодо стану судової справи, та стадії її розгляду.
Будь-яких клопотань стосовно суті розгляду справи, пояснень з приводу складеного стосовно нього протоколу, ОСОБА_1 не надіслано до суду.
Відповідно до ст. 268 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП, не є обов'язковою.
За таких обставин справа вирішується за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що його вина у вчиненні правопорушення встановлена матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме:
даними протоколу про адміністративне правопорушення ЕПР1 № 422801 від 14.08.2024 р. за ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, у якому викладено фактичні обставини вчинення правопорушення та карткою обліку адміністративного правопорушення від 14.08.2025 відносно ОСОБА_1 ;
листом від 31.07.2025 № 31/33/11-7984-2025 начальника Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській та Чернігівській областях (філія ГСЦ МВС) (РСЦ ГСЦ МВС в Київській та Чернігівській областях) Головного сервісного центру МВС С. Петрова про визнання протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу DAF XF 105.460 н.з. НОМЕР_2 від 26.07.2025 № 01619-00975-25 недійсним, про що внесено відповідну інформацію до Єдиного державного реєстру транспортних засобів;
висновком від 29.07.2025 про визнання протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу недійсним, складеним головним спеціалістом відділу ОТК ТЗ РСЦ ГСЦ МВС в Київській та Чернігівській областях А. Борсук, відповідно якого прийнято рішення про визнання протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу від 26.07.2025 № 01619-00975-25 недійсним, про що внесено відповідну інформацію до Єдиного державного реєстру транспортних засобів;
довідкою від 26.07.2025 про перевірку технічного стану транспортного засобу DAF XF 105.460 н.з. НОМЕР_2 , підписану ЕЦП ОСОБА_1 ;
фототаблицею до протоколу, на якому зображено транспортний засіб DAF XF 105.460 н.з. НОМЕР_2 під час стендових випробувань;
відеозаписом з нагрудної камери № 746862 до протоколу про адміністративне правопорушення, який підтверджує обставини, викладені в протоколі.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, повністю доведена та він повинен бути підданий адміністративному стягненню.
Відповідно до ч. 1 ст. 127-1 КУпАП видача документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі…
Отже, враховуючи доведеність матеріалами справи вини особи у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, суддя вважає за необхідне ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 127-1 КУпАП.
Виходячи з викладеного, керуючись ст. ст. 40-1, 221, 276, 283, 284, 294 КУпАП, та відповідно до ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1360 (одну тисячу триста шістдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп. (шістсот п'ять гривень 60 коп.).
Відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області.
СуддяВіктор ПРИМАЧЕНКО