Справа № 274/7578/25 Провадження № 1-в/0274/1075/25
04.11.2025 м. Бердичів
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
в складі: головуючий - суддя ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за поданням державної установи «Бердичівська виправна колонія (№ 70)» про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого
ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Житомирі, є громадянином України, має неповну середню освіту, до засудження проживав за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимий,
31.10.2025 до Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області надійшло подання начальника державної установи «Бердичівська виправна колонія (№ 70)» про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_3 на підставі п. "е"ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», оскільки засуджений звільняється умовно-достроково на підставі ст. 81-1 КК України. Просить встановити щодо засудженого наступні обмеження: заборону перебування поза межами місця дислокації військової частини, з якою укладено контракт та місця перебування визначені безпосереднім командиром; заборону виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі дислокації військової частини та місця перебування, визначеного безпосереднім командиром, без дозволу командира військової частини, з яким украдено контракт.
Представник адміністрації виправної колонії та засуджений в судове засідання не з'явились, подавши заяви про розгляд подання у їх відсутність.
Суд не визнає явку засудженого та представника адміністрації виправної колонії в судове засідання обов'язковою, а тому вважає можливим розглянути провадження у їх відсутності.
Дослідивши матеріали подання, суд доходить такого висновку.
Згідно з ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до ст. 2 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. "е" ст. 3 Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб звільнених умовно-достроково від відбування покарання на підставі, визначеній статтею 81-1 Кримінального кодексу України. Адміністративний нагляд стосовно цих осіб здійснюється виключно в порядку, визначеному статтею 7-1 цього Закону.
Статтею 7-1 Закону передбачено, що адміністративний нагляд за особами, звільненими з установ виконання покарань на підставі, визначеній статтею 81-1 КК України, здійснюється командиром військової частини, в якій особа проходить військову службу. Особи, стосовно яких встановлено адміністративний нагляд, беруться у військовій частині на окремий облік.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 засуджений вироком від 19.02.2018 Житомирського районного суду Житомирської області за ч. 1 ст. 121, ч. 1 ст. 71, ч. 1 ст. 72 КК України до 6 років 2 днів позбавлення волі.
Засуджений вдруге: 05.10.2021 Корольовським районним судом м. Житомира за ч. 2 ст. 345, ч. 4 ст. 70 КК України до 6 років 1 місяця позбавлення волі.
Засуджений втретє: 05.12.2023 Богунським районним судом м. Житомира за ч. 1 ст. 115, ч. 4 ст. 70 КК України до 12 років 1 місяця позбавлення волі.
Ухвалою Житомирського апеляційного суду від 25.06.2024 зараховано строк попереднього ув'язнення з 30.10.2018 по 02.01.2019 із розрахунку один день попереднього ув'язнення за один день позбавлення волі.
Ухвалою Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 31.10.2025 засудженого ОСОБА_3 звільнено умовно-достроково від відбування основного покарання за вироком Богунського районного суду м. Житомира від 05.12.2023 для проходження військової служби за контрактом.
Проаналізувавши встановлені обставини, суд доходить висновку про необхідність встановлення ОСОБА_3 адміністративного нагляду, оскільки засуджений звільняється умовно-достроково від відбування покарання на підставі, визначеній ст. 81-1 КК України, і відповідно до вимог п. "е"ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у цьому випадку встановлення такого нагляду є обов'язковим.
Керуючись статтями 3 п. «е», 7-1, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", статтями 9 ч. 6, 372, 539 КПК України, суд
подання задовольнити.
Встановити щодо ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, застосувавши обмеження у виді:
- заборони перебування поза межами місця дислокації військової частини, в якій особа проходить військову службу, та місця перебування, визначеного безпосереднім командиром;
- заборони виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі місця дислокації військової частини та місця перебування, визначеного безпосереднім командиром, без дозволу командира військової частини, в якій особа проходить військову службу.
Адміністративний нагляд за умовно-достроково звільненим ОСОБА_3 здійснюється командиром військової частини, в якій ОСОБА_3 проходить військову службу.
Про взяття у військовій частині на окремий облік ОСОБА_3 повідомити Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області протягом 7 днів з дня оголошення, а засудженим - в той же строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя ОСОБА_1