Іванівський районний суд Одеської області
Справа № 499/1308/25
Провадження № 1-в/499/25/25
Іменем України
04 листопада 2025 року селище Іванівка
Іванівський районний суд Одеської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши матеріали подання начальника Відділення поліції №1 Березівського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: м. Кишенів, кр. Молдова, громадянин України, не працює, освіта середня, неодружений, місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; місце проживання: АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимого, востаннє засудженого:
- 25.10.2021 Суворівським районним судом м. Одеса за ч.2 ст. 289 КК України до позбавлення волі строком на 5 років, без конфіскації майна. На підставі ч.4 ст. 70 за сукупністю вироків шляхом поглинання менш суворого покарання, що призначено вироком Іванівського районного суду Одеської області від 07.10.2019 року, остаточне покарання призначено у виді позбавлення волі 5 років без конфіскації майна, який змінено ухвалою Одеського апеляційного суду від 08.02.2022 року в частині зарахування строку попереднього ув'язнення, -
Начальник Відділення поліції №1 Березівського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 звернувся 28.10.2025 року до Іванівського районного суду Одеської області із поданням про продовження адміністративного нагляду громадянину ОСОБА_4 , посилаючись на те, що ухвалою Іванівського районного суду Одеської області від 03.10.2024 року , яка набрала законної сили 10.10.2024 року у відношенні засудженого ОСОБА_4 був встановлений адміністративний нагляд строком на один рік.
По закінченню строку відбування покарання, 16.02.2022 року ОСОБА_4 , був звільнений з державної установи «Ізмаїльський слідчий ізолятор» Одеської області, вибув до постійного місця мешкання.
По прибуттю за місцем мешкання, територіальним органом Національної поліції ОСОБА_4 був поставлений на облік в категорію «Формально підпадає під адміністративний нагляд» та попереджений, що у випадку порушення ним громадського порядку у відношенні нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
Однак, ОСОБА_4 дане попередження проігнорував та постійно порушував громадський порядок і спокій громадян, за що притягався до адміністративної відповідальності.
Учасники, будучи належним чином повідомленими, у судове засідання не з'явились, заяв та клопотань не надавали, проте їх неявка не перешкоджає розгляду справи.
За приписами ч.5 ст. 539 КПК України неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов'язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.
Дослідивши матеріали подання, суд вважає, що останнє задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до п. «в» ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів національної Поліції щодо осіб, зазначених в пункті «в» статті 3 цього Закону.
Згідно з роз'ясненнями Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28 березня 1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд, при розгляді питання встановлення чи продовження адміністративного нагляду, не може допускати формального підходу, тому слід повно досліджувати всі обставини та перевіряти обґрунтованість встановлення і продовження адміністративного нагляду.
Судом встановлено, що ухвалою Іванівського районного суду Одеської області від 03.10.2024 року, яка набрала законної сили 10.10.2024 року, встановлено ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 1 рік.
Начальник Відділення поліції №1 Березівського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 звернувся до Іванівського районного суду Одеської області із поданням про продовження адміністративного нагляду громадянину ОСОБА_4 28.10.2025 року, тобто вже поза строком дії ухвали Іванівського районного суду Одеської області від 03.10.2024 року, а тому неможливо продовжити строк адміністративного нагляду, оскільки такий закінчив свою дію ще 03.10.2025 року.
За таких обставин, суд вважає, що відсутні законні підстави для задоволення подання про продовження адміністративного нагляду, а тому в його задоволенні слід відмовити.
Також, суд, враховуючи положення Закону, які регламентують, що адміністративний нагляд встановлюється судом шляхом ухвалення постанови, беручи до уваги положення ч. 2 ст. 369 КПК України, щодо видів судових рішень та керуючись нормами ст.ст. 1, 9 КПК України, ст.ст. 8, 129 Конституції України, вважає за необхідне, при розгляді даного подання за його результатами, постанови судове рішення у формі ухвали.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 1, 3, 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
В задоволенні подання начальника Відділення поліції №1 Березівського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Іванівський районний суд Одеської області протягом 7 діб з дня її винесення.
СуддяОСОБА_6