04.11.2025
Справа № 331/4889/25
Провадження № 3/331/1745/2025
04 листопада 2025 року місто Запоріжжя
Суддя Олександрівського районного суду міста Запоріжжя Стратій Є.В.,
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із УПП в Запорізькій області ДПП, про притягнення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку
України, проживає за адресою:
АДРЕСА_1 ,
-до адміністративної відповідальності за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 422075 від 13.08.2025 р.: «13 серпня 2025 року, о 15 год. 58 хв. у м.Запоріжжі, пр.Соборний, буд.36, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «Opel Antara» д.н.з. НОМЕР_1 , не вибрала безпечної швидкості руху, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, не дотрималась безпечної дистанції, в результаті чого здійснила зіткнення з транспортним засобом «ЗАЗ SENS» д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_2 , який був попереду, внаслідок ДТП відбувся неконтрольований рух ТЗ «ЗАЗ SENS» д.н.з. НОМЕР_2 , внаслідок чого відбувся наїзд на транспортний засіб «Nissan Kashqai» д.н.з. НОМЕР_3 під керуванням водія ОСОБА_3 , який стояв попереду, та відбувся неконтрольований рух ТЗ «Nissan Kashqai» д.н.з. НОМЕР_3 , внаслідок чого відбувся наїзд на транспортний засіб «Daewoo Lanos» д.н.з. НОМЕР_4 під керуванням водія ОСОБА_4 , який стояв попереду. Внаслідок ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження та завдано матеріальних збитків. Своїми діями водій ОСОБА_1 порушила вимоги п.12.1, 13.1 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ст.124 КУпАП».
Для розгляду справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 повторно не з'явиалсь.
Дослідивши матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, перевіривши докази у справі на допустимість, проаналізувавши їх у сукупності, суддя дійшла наступного висновку.
Згідно з ч. 2 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини кожен обвинувачений у вчиненні правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку.
Відповідно до вимог ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, одним із завдань провадження у адміністративних справах є забезпечення судами своєчасного, всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин, передбачених ст.ст. 247 і 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, звертаючи особливу увагу на з'ясування таких питань: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягується до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого Кодексу України про адміністративні правопорушення; чи є особа винною у його вчиненні; чи належить вона до суб'єктів цього правопорушення; чи не містить правопорушення ознак злочину; чи не закінчилися на момент розгляду справи строки, передбачені ст.38 Кодексу України про адміністративні правопорушення; чи немає інших обставин, що виключають провадження у справі.
Згідно з диспозицією ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність настає у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до п.12.1 Правил дорожнього руху під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Відповідно до п.13.1 Правил дорожнього руху водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Вина ОСОБА_1 в скоєному адміністративному правопорушенні підтверджується матеріалами справи, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 422075 від 13.08.2025 року, даними схеми місця дорожньо-транспортної пригоди, фототаблицею, поясненнями учасників дтп, доданими до протоколу.
Відповідно до п.8 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:
8)наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту.
Як вбачається з листа слідчого ВР ЗСТ СВ ЗРУП ГУНП в Запорізькій області № 9636/40-2025 від 27.08.2025 р. до ЄРДР за номером 1202508205000575 внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.286 КК України.
З огляду на викладене, суддя вважає за необхідне закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП відносно ГНИП.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.124, 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, на підставі п.8 ч.1 ст.247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена учасниками процесу до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Жовтневий районний суд міста Запоріжжя апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення, а також прокурором у порядку, передбаченому частиною 5 статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суддя Є.В. Стратій