Справа № 640/33598/20 Суддя (судді) першої інстанції: Артоуз Олеся Олександрівна
03 листопада 2025 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Мєзєнцева Є.І., суддів - Епель О.В., Файдюка В.В., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у Київській області на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 18 квітня 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ОСОБА_1 звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної податкової служби у Київській області в якому просила визнати протиправним та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Київській області № 65424-5305-1008 від 21 січня 2020 року на суму 451,70 грн. та № 81887-5305-1008 від 29 січня 2020 року на суму 2972,12 грн.
На виконання положень Закону України від 13 грудня 2022 року № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» та відповідно до Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 16 вересня 2024 року № 399 цю справу передано на розгляд до Запорізького окружного адміністративного суду.
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 18 квітня 2025 року адміністративний позов задоволено.
В апеляційній скарзі відповідач, посилаючись на неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
З огляду на викладене, колегія суддів визнала за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 у 2020 році була власницею 11 земельних ділянок загальною площею 1,32 га, що розташовані в СТ «Черемшина» Димерська селищна рада, Вишгородський район, Київська область з цільовим призначенням «Для ведення садівництва» та 193 земельних ділянок, загальною площею 23,16 га, що розташовані на території Громадської організації «Садівницьке товариство «Ландшафт» (ідентифікаційний код 34586886) Литвинівська сільська рада, Вишгородський район, Київська область, з цільовим призначенням «для ведення садівництва».
Головним управлінням ДПС у Київській області 21.01.2020 прийнято податкове повідомлення-рішення №65424-5305-1008 щодо ОСОБА_1 на сплату земельного податку з фізичних осіб за 2020 рік у сумі 451,70 грн.
Також, Головним управлінням ДПС у Київській області 29.01.2020 прийнято податкове повідомлення-рішення № 81887-5305-1008 щодо ОСОБА_1 на сплату земельного податку з фізичних осіб за 2020 рік у сумі 2 972,12 грн.
Вважаючи протиправними податкові повідомлення-рішення Головного управлінням ДПС у Київській області від 21.01.2020 №65424-5305-1008 та від 29.01.2020 № 81887-5305-1008 позивач звернулась з даним позовом до суду.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).
Пунктом 14.1 статті 14 ПК України визначено, що земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (далі - податок для цілей розділу XII цього Кодексу) (підпункт 14.1.72); власники земельних ділянок - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно (підпункт 14.1.34); земельна ділянка - частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, цільовим (господарським) призначенням та з визначеними щодо неї правами (підпункт 14.1.74); плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (підпункт 14.1.147).
Згідно з підпунктом 269.1.1 пункту 269.1 статті 269 ПК України платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв).
Об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні (підпункт 270.1.1 пункту 270.1 статті 270 ПК України).
Згідно з підпунктом 271.1.1 пункту 271.1 статті 271 ПК України базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.
За правилами пункту 271.2 статті 271 ПК України рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Пунктом 274.1 статті 274 ПК України визначено, що ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для лісових земель - не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Відповідно до пункту 284.1 статті 284 ПК України Верховна Рада Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.
Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.
Згідно з положеннями статті 285 ПК України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Пунктом 286.1 статті 286 ПК України закріплено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу (п.286.5 ст.286 ПК України).
Згідно з положеннями статті 287 ПК України нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу.
Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня.
Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до статті 289 ПК України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою:
Кi = І:100,
де І - індекс споживчих цін за попередній рік.
У разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.
Таким чином, платником земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, які зобов'язані сплачувати земельний податок за земельні ділянки, що перебувають у їх власності або користуванні. Обов'язок сплачувати земельний податок виникає у власників земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачів з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Як було вказано вище, позивач у спірний період була власницею 11 земельних ділянок загальною площею 1,32 га, що розташовані в СТ «Черемшина» Димерська селищна рада, Вишгородський район, Київська область, з кадастровим номером: 3221855300:19:072:0131; 3221855300:19:072:0130; 3221855300:19:072:0129; 3221855300:19:072:0128; 3221855300:19:072:0127; 3221855300:19:072:0126; 3221855300:19:072:0125; 3221855300:19:072:0124; 3221855300:19:072:0123; 3221855300:19:072:0122; 3221855300:19:072:0121 та 193 земельних ділянок, загальною площею 23,16 га, що розташовані на території Громадської організації «Садівницьке товариство «Ландшафт», Литвинівська сільська рада, Вишгородський район, Київська область, з кадастровим номером: 3221884400:07:139:0262; 3221884400:07:139:0287; 3221884400:07:139:0019; 43221884400:07:139:0022; 3221884400:07:139:0027; 3221884400:07:139:0030; 3221884400:07:139:0047; 3221884400:07:139:0050; 3221884400:07:139:0054; 3221884400:07:139:0057; 3221884400:07:139:0078; 3221884400:07:139:0088; 3221884400:07:139:0112; 3221884400:07:139:0145; 3221884400:07:139:0055; 3221884400:07:139:0086; 3221884400:07:139:0113; 3221884400:07:139:0157; 3221884400:07:139:0179; 3221884400:07:139:0117; 3221884400:07:139:0128; 3221884400:07:139:0189; 3221884400:07:139:0233; 3221884400:07:139:0238; 3221884400:07:139:0242; 3221884400:07:139:0249; 3221884400:07:139:0254; 3221884400:07:139:0260; 3221884400:07:139:0267; 3221884400:07:139:0271; 3221884400:07:139:0278; 3221884400:07:139:0083; 3221884400:07:139:0084; 3221884400:07:139:0197; 3221884400:07:139:0121; 3221884400:07:139:0237; 3221884400:07:139:0244; 3221884400:07:139:0248; 3221884400:07:139:0253, 3221884400:07:139:0256, 3221884400:07:139:0259, 3221884400:07:139:0186, 3221884400:07:139:0196, 3221884400:07:139:0203, 3221884400:07:139:0212, 3221884400:07:139:0215, 3221884400:07:139:0220, 3221884400:07:139:0226, 3221884400:07:139:0230, 3221884400:07:139:0184, 3221884400:07:139:0236, 3221884400:07:139:0239, 3221884400:07:139:0243, 3221884400:07:139:0247, 3221884400:07:139:0250, 3221884400:07:139:0265, 3221884400:07:139:0268, 3221884400:07:139:0270, 3221884400:07:139:0277, 3221884400:07:139:0020, 3221884400:07:139:0023, 3221884400:07:139:0025, 3221884400:07:139:0028, 3221884400:07:139:0031, 3221884400:07:139:0049, 3221884400:07:139:0114, 3221884400:07:139:0255, 3221884400:07:139:0261, 3221884400:07:139:0282, 3221884400:07:139:0288, 3221884400:07:139:0053, 3221884400:07:139:0056, 3221884400:07:139:0085, 3221884400:07:139:0087, 3221884400:07:139:0118, 3221884400:07:139:0120, 3221884400:07:139:0146, 3221884400:07:139:0148, 3221884400:07:139:0178, 3221884400:07:139:0180, 3221884400:07:139:0190, 3221884400:07:139:0144, 3221884400:07:139:0154, 3221884400:07:139:0177, 3221884400:07:139:0187, 3221884400:07:139:0188, 3221884400:07:139:0210, 3221884400:07:139:0211, 3221884400:07:139:0222, 3221884400:07:139:0223, 3221884400:07:139:0234, 3221884400:07:139:0235, 3221884400:07:139:0245, 3221884400:07:139:0246, 3221884400:07:139:0257, 3221884400:07:139:0258, 3221884400:07:139:0269, 3221884400:07:139:0279, 3221884400:07:139:0280, 3221884400:07:139:0289, 3221884400:07:139:0149, 3221884400:07:139:0150, 3221884400:07:139:0182, 3221884400:07:139:0183, 3221884400:07:139:0194, 3221884400:07:139:0216, 3221884400:07:139:0217, 3221884400:07:139:0228, 3221884400:07:139:0229, 3221884400:07:139:0240, 3221884400:07:139:0241, 3221884400:07:139:0251, 3221884400:07:139:0252, 3221884400:07:139:0263, 3221884400:07:139:0264, 3221884400:07:139:0274, 3221884400:07:139:0275, 3221884400:07:139:0284, 3221884400:07:139:0285, 3221884400:07:139:0007, 3221884400:07:139:0038, 3221884400:07:139:0042, 3221884400:07:139:0069, 3221884400:07:139:0129, 3221884400:07:139:0158, 3221884400:07:139:0173, 3221884400:07:139:0175, 3221884400:07:139:0193, 3221884400:07:139:0200, 3221884400:07:139:0207, 3221884400:07:139:0116, 3221884400:07:139:0119, 3221884400:07:139:0152, 3221884400:07:139:0181, 3221884400:07:139:0185, 3221884400:07:139:0195, 3221884400:07:139:0213, 3221884400:07:139:0218, 3221884400:07:139:0221, 3221884400:07:139:0224, 3221884400:07:139:0227, 3221884400:07:139:0231, 3221884400:07:139:0032, 3221884400:07:139:0037, 3221884400:07:139:0039, 3221884400:07:139:0075, 3221884400:07:139:0126, 3221884400:07:139:0130, 3221884400:07:139:0168, 3221884400:07:139:0176, 3221884400:07:139:0191, 3221884400:07:139:0198, 3221884400:07:139:0206, 3221884400:07:139:0052, 3221884400:07:139:0080, 3221884400:07:139:0111, 3221884400:07:139:0209, 3221884400:07:139:0214, 3221884400:07:139:0219, 3221884400:07:139:0225, 3221884400:07:139:0232, 3221884400:07:139:0266, 3221884400:07:139:0272, 3221884400:07:139:0276, 3221884400:07:139:0281, 3221884400:07:139:0018, 3221884400:07:139:0021, 3221884400:07:139:0024, 3221884400:07:139:0026, 3221884400:07:139:0029, 3221884400:07:139:0048, 3221884400:07:139:0033, 3221884400:07:139:0041, 3221884400:07:139:0115, 3221884400:07:139:0082, 3221884400:07:139:0151, 3221884400:07:139:0153, 3221884400:07:139:0051, 3221884400:07:139:0286, 3221884400:07:139:0283, 3221884400:07:139:0273, 3221884400:07:139:0043, 3221884400:07:139:0074, 3221884400:07:139:0076, 3221884400:07:139:0102, 3221884400:07:139:0132, 3221884400:07:139:0143, 3221884400:07:139:0174, 3221884400:07:139:0192, 3221884400:07:139:0199, 3221884400:07:139:0208, 3221884400:07:139:0081, 3221884400:07:139:0079
Суд зазначає, що відповідно до витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки станом на 11.12.2020 нормативна грошова оцінка вищевказаної земельної ділянки становила 3 749, 40 грн. (земельних ділянок, що розташовані в СТ «Черемшина» Димерська селищна рада, Вишгородський район, Київська область) та 398 358, 87 грн. (земельних ділянок, що розташовані на території Громадської організації «Садівницьке товариство «Ландшафт», Литвинівська сільська рада, Вишгородський район, Київська область). Категорія земель: землі сільськогосподарського призначення, цільове значення: А.01.04 для ведення підсобного сільського господарства.
Ставки земельного податку за земельні ділянки для фізичних та юридичних осіб, нормативну грошову оцінку яких проведено та які розташовані на території Димерської селищної ради затверджено рішенням Димерської селищної ради «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2020 рік» № 2154-33-VІІ від 27.05.2019.
Таким чином розмір земельного податку за земельні ділянки для фізичних та юридичних осіб, що розташовані в СТ «Черемшина» Димерська селищна рада, Вишгородський район, Київська область, нормативну грошову оцінку яких проведено мав становити 30, 00 грн.
При цьому по земельній ділянці, що розташована в СТ «Черемшина» Димерська селищна рада, Вишгородський район, Київська область, з кадастровим номером 3221855300:19:072:0130 площею 0,12 га, нормативно-грошову оцінку якої не проведено.
Відповідно з урахуванням нормативної грошова оцінка 1 га ріллі по Київській області та ставки податку, встановленого рішенням Димерської селищної ради «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2020 рік» № 2154-33-VІІ від 27.05.2019 розмір податку становить 25,47 грн (26 531,00 грн. (нормативна грошова оцінка 1 га ріллі по Київській області) станом на 01.01.2020) х 0,8 % (ставка земельного податку) х 0,12 га (площа земельної ділянки)).
Відповідно загальний розмір земельного податку за земельні ділянки для фізичних та юридичних осіб, що розташовані в СТ «Черемшина» Димерська селищна рада, Вишгородський район, Київська область мав становити 55,47 грн.
Ставки земельного податку за земельні ділянки для фізичних та юридичних осіб, нормативну грошову оцінку яких проведено та які розташовані на території Литвинівської сільської ради встановлено Положенням про плату земельного податку на території Литвинівської сільської ради у 2020 році, затвердженого рішення Литвинівської сільської ради № 418-43-VII від 22.06.2019.
Таким чином розмір земельного податку за земельні ділянки для фізичних та юридичних осіб, що розташовані на території Громадської організації «Садівницьке товариство «Ландшафт», Литвинівська сільська рада, Вишгородський район, Київська область, нормативну грошову оцінку яких проведено мав становити 1195, 08 грн.
По земельній ділянці, що розташована на території Громадської організації «Садівницьке товариство «Ландшафт», Литвинівська сільська рада, Вишгородський район, Київська область, з кадастровим номером 3221884400:07:139:0057 площею 0,12 га, нормативно-грошову оцінку якої не проведено.
Відповідно з урахуванням нормативної грошова оцінка 1 га ріллі по Київській області та ставки податку, встановленого Положенням про плату земельного податку на території Литвинівської сільської ради у 2020 році, затвердженого рішення Литвинівської сільської ради № 418-43-VII від 22.06.2019 розмір податку становить 9,55 грн (26 531,00 грн. (нормативна грошова оцінка 1 га ріллі по Київській області) станом на 01.01.2020) х 0,3 % (ставка земельного податку) х 0,12 га (площа земельної ділянки)).
Відповідно загальний розмір земельного податку за земельні ділянки для фізичних та юридичних осіб, що розташовані Громадської організації «Садівницьке товариство «Ландшафт», Литвинівська сільська рада, Вишгородський район, Київська область мав становити 1204, 63 грн.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2011 №1386 затверджено Порядок подання інформації про платників податків, об'єкти оподаткування та об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, для забезпечення ведення їх обліку, а також обчислення та справляння податків і зборів.
Пунктами 4, 9, 10 цього Порядку передбачено, що Держгеокадастр та Мін'юст подають щомісяця до 10 числа, а також на запит територіального органу ДФС за місцезнаходженням земельної ділянки або ДФС інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю та єдиного податку, в тому числі:
- Держгеокадастр - про земельні ділянки, зокрема про кадастровий номер земельної ділянки, дату реєстрації у Державному земельному кадастрі, дату державної реєстрації земельної ділянки (відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою чи договору оренди), площу відповідно до правовстановлюючих документів, цільове призначення та місце розташування земельної ділянки, дату та значення нормативної грошової оцінки, частку кожного із співвласників земельної ділянки (у разі коли земельна ділянка перебуває у спільній частковій власності), а також про землевласників або землекористувачів, зокрема найменування та місцезнаходження або прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) та місце проживання землевласника або землекористувача;
- Мін'юст - про землевласників або землекористувачів, зокрема про найменування та місцезнаходження або прізвище, ім'я, по батькові та місце проживання землевласника або землекористувача (у разі наявності такої інформації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно), назву, номер та дату правовстановлюючого документа, кадастровий номер земельної ділянки, площу відповідно до відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, дату державної реєстрації речового права, цільове призначення, місцезнаходження земельної ділянки (у разі наявності такої інформації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно), розмір частки у праві спільної власності на земельну ділянку (у разі коли майно належить на праві спільної часткової власності), а також про об'єкти незавершеного будівництва.
Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на запит контролюючих органів надається відповідно до Порядку доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Подання інформації контролюючим органам здійснюється на безоплатній основі в електронній формі.
Інформація, що надійшла до контролюючих органів, вноситься до інформаційних баз даних ДПС, обробляється та використовується з урахуванням вимог Законів України «Про захист персональних даних», «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах», передбачених для інформації з обмеженим доступом.
Таким чином, розрахунок земельного податку здійснено відповідачем з порушенням ст. 271 Податкового кодексу України, оскільки відповідачем не надано належних доказів на підтвердження правильності визначення бази оподаткування нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
За наведеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що порушення контролюючим органом законодавчо визначеного порядку передбаченого ст. 271 Податкового кодексу України розрахунку розміру земельного податку, який визначений у податкових повідомленнях-рішеннях від 21.01.2020 №65424-5305-1008 та від 29.01.2020 № 81887-5305-1008 тягне за собою визнання їх протиправними та як наслідок скасування.
Доводи апеляційних скарг зазначених вище висновків суду попередньої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.
Решта тверджень та посилань сторін судовою колегією апеляційного суду не приймається до уваги через їх неналежність до предмету позову або непідтвердженість матеріалами справи.
При цьому, колегія суддів зазначає, що згідно з п. 30. Рішення Європейського Суду з прав людини у справі "Hirvisaari v. Finland" від 27 вересня 2001 р., рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя .
Однак, згідно з п. 29 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі "Ruiz Torija v. Spain" від 9 грудня 1994 р., статтю 6 п. 1 не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов'язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи.
За правилами ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Керуючись статтями 308, 310, 315, 316, 321, 322, 329, 331 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у Київській області залишити без задоволення, а рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 18 квітня 2025 року - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Є.І.Мєзєнцев
cуддя О.В.Епель
суддя В.В.Файдюк