Рішення від 03.11.2025 по справі 520/21243/25

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада 2025 р. № 520/21243/25

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спірідонова М.О., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «М-СТЕЛ» (вул. Матросова, буд. 20,м. Харків, 61036) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Григорія Сковороди, буд. 46,м. Харків, Харківська обл., Харківський р-н,61057) , Державної податкової служби України (пл. Львівська, буд. 8, м. Київ, 04053) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю “М-СТЕЛ», звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом до Головного управління ДПС у Харківській області, Державної податкової служби України, в якому просить суд:

1. Визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 23.04.2025 року № 12782990/40461071 від 23.04.2025.

2. Визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 23.04.2025 № 12782988/40461071 року.

3. Визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 23.04.2025 № 12782984/40461071 року.

4. Визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 23.04.2025 № 12782983/40461071 року.

5. Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні № 1 від 03.02.2025, № 2 від 02.01.2025, № 10 від 16.01.2025, № 36 від 17.02.2025 складені Товариством з обмеженою відповідальністю “М-СТЕЛ» в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх подання.

6. Стягнути з Головного управління ДПС у Харківській області та Державної податкової служби України солідарно за рахунок бюджетних асигнувань всі понесені судові витрати Товариством з обмеженою відповідальністю “М-СТЕЛ».

В обґрунтування позову зазначено, що рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 23.04.2025 року № 12782990/40461071 від 23.04.2025; від 23.04.2025 № 12782988/40461071 року; від 23.04.2025 № 12782984/40461071 року; від 23.04.2025 № 12782983/40461071 року є протиправними та такими, що винесені з порушенням норм чинного законодавства України, а тому підлягають скасуванню.

Ухвалою суду від 12.08.2025 року відкрито спрощене провадження по справі та запропоновано відповідачам надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана та вручена відповідачам, що підтверджується матеріалами справи.

Представником відповідача - Головного управління ДПС у Харківській області, 27.08.2025 року надано відзив на адміністративний позов, в якому щодо задоволення позовних вимог заперечував зазначивши, що оскаржувані позивачем рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 23.04.2025 року № 12782990/40461071 від 23.04.2025; від 23.04.2025 № 12782988/40461071 року; від 23.04.2025 № 12782984/40461071 року; від 23.04.2025 № 12782983/40461071 року є законними та такими, що винесені в межах чинного законодавства України, а тому не підлягають скасуванню.

Від відповідача - Державної податкової служби України, відзив на адміністративний позов не надходив, отже, своїм правом на подання відзиву по адміністративній справі відповідач не скористалися.

Відповідно до ч. 2 ст. 175 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України зазначено, що у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З огляду на вищезазначені приписи Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження за наявними в матеріалах справи доказами.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вивчивши норми матеріального та процесуального права, якими врегульовані спірні правовідносини вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.

Судом встановлено, позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «М-СТЕЛ» зареєстровано як юридична особа в установленому законом порядку 29.04.2016 року (номер запису 14801020000069450). Відомості щодо юридичної особи внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

ТОВ «М-СТЕЛ» зареєстровано за юридичною/податковою адресою: 61036, Харківська обл., м. Харків, вул. Матросова, буд. 20. Код ЄДРПОУ - 40461071.

Господарська діяльність ТОВ «М-СТЕЛ» здійснюється за такими видами діяльності: Основний: 45.20 Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів. Інші: 52.10 Складське господарство; 46.41 Оптова торгівля текстильними товарами; 45.32 Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів; 46.49 Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення; 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; 45.31 Оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів; 46.63 Оптова торгівля машинами та устаткованням для добувної промисловості та будівництва.

Щодо податкової накладної № 1 від 03.02.2025 судом встановлено наступне.

Позивачем було складено та подано на реєстрацію податкову накладну № 1 від 03.02.2025 року на загальну суму 599 913 грн. 60 коп. з ПДВ.

Реєстрація податкової накладної була зупинена після подання її на реєстрацію. У квитанції до податкової накладної причиною зупинення реєстрації зазначене: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 03.02.2025 № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 45.20, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операції (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=1.7583%, "Рпоточ"=65122.6 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Позивачем було направлено до податкового органу Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено № 1 від 03.04.2025р., до якого додані копії первинних документів, (далі - Пояснення № 1 від 03.04.2025р).

На підтвердження здійснення господарської операції, позивачем направлено разом з Поясненнями № 1 від 03.04.2025р в якості додатків копії таких документів: 1. Податкова накладна - 1 шт.; 2. Квитанція до податкової накладної - 1 шт.; 3. Договір з покупцем - 1 шт.; 4. Рахунок покупцю - 1шт.; 5. Акт надання послуг замовнику - 1 шт.; 6. Платіжна інструкція - 1 шт.; 7. Договір оренди - 1 шт.; 8. Договір перевезення вантажів - 1 шт.

Також судом встановлено, що 08.01.2024 року між позивачем (Виконавцем) та ТОВ «СТО «АВТОШОП» (код ЄДРПОУ 41373547) (Замовник) було укладено Договір про технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів № 04-Посл від 08.01.2024 (далі - Договір), відповідно до п. 1 якого Виконавець бере на себе зобов'язання надати Замовнику послуги з технічного обслуговування та ремонту автомобільних транспортних засобів, у тому числі з використанням матеріалів (запасних частин) як Замовника, так і спеціально замовлених Виконавцем. Замовник бере на себе зобов'язання прийняти й оплатити ці послуги, а також вартість використаних матеріалів (запасних частин) Виконавця в розмірі, строки та в порядку, що передбачені умовами цього Договору. Перелік робіт з технічного обслуговування та/або ремонту, а також перелік матеріалів, що використовуються, вказуються в актах виконаних робіт, які оформлено на підставі даного договору (п. 1.2 Договору).

Вартість послуг з урахуванням вартості матеріалів (запасних частин) становить суму усіх актів виконаних робіт, які сформовано в межах даного договору (п. 2.1. Договору).

Відповідно до п. 2.3. Договору, оплата послуг і матеріалів (запасних частин) здійснюється Замовником шляхом внесення грошових коштів на розрахунковий рахунок, впродовж 30-ти робочих днів, з дати підписання наряд- замовлення.

Прийняття транспортного засобу (його складових) на технічне обслуговування та/або ремонт здійснюється у присутності Замовника або його уповноваженого представника, про що складається Акт приймання-передачі транспортного засобу, його складових для надання послуг з технічного обслуговування та ремонту (п. 4.1. Договору).

03.02.2025 ТОВ «М-СТЕЛ» було сформовано рахунок № 87 на адресу Покупця.

У відповідності з положеннями Договору Виконавцем було надано послуги для Покупця. Так, на підставі цього 04.02.2025 року між Сторонами було підписано акт надання послуг № 49 від 03.02.2025 відповідно до якого Позивачем було передано Покупцеві послуги на загальну суму з ПДВ - 599 913,60 грн.

Оплата здійснена в повному обсязі, що підтверджується платіжною інструкцією № 1166 від 19.02.2025, № 1182 від 04.03.2025, № 1202 від 24.03.2025, № 1203 від 24.03.2025.

За фактом надання послуг (першої події) та відповідно до положень ст. 201 Податкового кодексу України, позивачем було складено та подано на реєстрацію податкову накладну № 1 від 03.02.2025 року.

Транспортування товару було забезпечено перевізником Товариством з обмеженою відповідальністю «СТО «АВТОШОП» на підставі договору перевезення вантажів № 01/07/2019г від 01.07.2019.

Договір оренди № 62 від 31.08.2022 також підтверджує наявність забезпечення нежитлового приміщення Продавця загальною площею 7 кв. м. за адресою: м. Харків, вул. Матросова, 20.

Після надання відповідних документів, позивачем було отримано Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 10.04.2025 № 12735973/40461071 (Додаткова інформація - відомості відсутні ), позивачем було надано додаткові пояснення № 1 від 03.02.2025 про підтвердження належної господарської операції.

Однак Головним управлінням ДПС у Харківській області було прийнято рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 12782990/40461071 від 23.04.2025.

07.05.2025 року, не погодившись із оскаржуваним рішенням, позивач скористався досудовим порядком врегулювання виниклого спору, направивши до контролюючого органу Скаргу щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 12782990/40461071 від 23.04.2025 року.

ДПС України було прийнято рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 14.05.2025 № 20645/40461071/2 року, яким скаргу було залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін з таких підстав: «ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних».

Щодо податкової накладної № 2 від 02.01.2025 судом встановлено наступне.

Позивачем було складено та подано на реєстрацію податкову накладну № 2 від 02.01.2025 року на загальну суму 95 703 грн. 00 коп. з ПДВ.

Реєстрація податкової накладної була зупинена після подання її на реєстрацію. У квитанції до податкової накладної причиною зупинення реєстрації зазначене: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 02.01.2025 № 2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 45.20, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операції (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=1.7583%, "Рпоточ"=330056,3 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Позивачем було направлено до податкового органу Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено № 2 від 03.04.2025р., до якого додані копії первинних документів, (далі - Пояснення № 2 від 03.04.2025р.).

На підтвердження здійснення господарської операції, позивачем направлено разом з Поясненнями № 2 від 03.04.2025р. в якості додатків копії таких документів: 1. Податкова накладна - 1 шт.; 2. Квитанція до податкової накладної - 1 шт.; 3. Договір з покупцем - 1 шт.; 4. Рахунок покупцю - 1шт.; 5. Акт надання послуг замовнику - 1 шт.; 6. Платіжна інструкція - 1 шт.; 7. Договір оренди - 1 шт.; 8. Договір перевезення вантажів - 1 шт.

Також судом встановлено, що 08.01.2024 року між позивачем (Виконавцем) та ТОВ «СТО «АВТОШОП» (код ЄДРПОУ 41373547) (Замовник) було укладено Договір про технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів № 04-Посл від 08.01.2024 (далі - Договір), відповідно до п. 1 якого Виконавець бере на себе зобов'язання надати Замовнику послуги з технічного обслуговування та ремонту автомобільних транспортних засобів, у тому числі з використанням матеріалів (запасних частин) як Замовника, так і спеціально замовлених Виконавцем. Замовник бере на себе зобов'язання прийняти й оплатити ці послуги, а також вартість використаних матеріалів (запасних частин) Виконавця в розмірі, строки та в порядку, що передбачені умовами цього Договору. Перелік робіт з технічного обслуговування та/або ремонту, а також перелік матеріалів, що використовуються, вказуються в актах виконаних робіт, які оформлено на підставі даного договору (п. 1.2 Договору).

Вартість послуг з урахуванням вартості матеріалів (запасних частин) становить суму усіх актів виконаних робіт, які сформовано в межах даного договору (п. 2.1. Договору).

Відповідно до п. 2.3. Договору, оплата послуг і матеріалів (запасних частин) здійснюється Замовником шляхом внесення грошових коштів на розрахунковий рахунок, впродовж 30-ти робочих днів, з дати підписання наряд- замовлення.

Прийняття транспортного засобу (його складових) на технічне обслуговування та/або ремонт здійснюється у присутності Замовника або його уповноваженого представника, про що складається Акт приймання-передачі транспортного засобу, його складових для надання послуг з технічного обслуговування та ремонту (п. 4.1. Договору).

02.01.2025 ТОВ «М-СТЕЛ» було сформовано рахунок № 26 на адресу Покупця.

У відповідності з положеннями Договору Виконавцем було надано послуги для Покупця. Так, на підставі цього 02.01.2025 року між Сторонами було підписано акт надання послуг № 11 від 03.02.2025 відповідно до якого Позивачем було передано Покупцеві послуги на загальну суму з ПДВ - 95 703,00 грн.

Оплата здійснена в повному обсязі, що підтверджується платіжною інструкцією № 1166 від 19.02.2025.

За фактом надання послуг (першої події) та відповідно до положень ст. 201 Податкового кодексу України, позивачем було складено та подано на реєстрацію податкову накладну № 2 від 02.01.2025 року.

Транспортування товару було забезпечено перевізником Товариством з обмеженою відповідальністю «СТО «АВТОШОП» на підставі договору перевезення вантажів № 01/07/2019г від 01.07.2019.

Договір оренди № 62 від 31.08.2022 також підтверджує наявність забезпечення нежитлового приміщення Продавця загальною площею 7 кв. м. за адресою: м. Харків, вул. Матросова, 20.

Після надання відповідних документів, позивачем було отримано Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 10.04.2025 № 12735995/40461071 (Додаткова інформація - відомості відсутні ), позивачем було надано додаткові пояснення № 2 від 02.01.2025 про підтвердження належної господарської операції.

Однак Головним управлінням ДПС у Харківській області було прийнято рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 12782988/40461071 від 23.04.2025 року.

Позивачеві було відмовлено в реєстрації податкової накладної № 2 від 02.01.2025р. у зв'язку із: «ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та /або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування є Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку» У графі «Додаткова інформація» - відомостей не зазначено.

07.05.2025 року, не погодившись із оскаржуваним рішенням, позивач скористався досудовим порядком врегулювання виниклого спору, направивши до контролюючого органу Скаргу щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 23.04.2025 № 12782988/40461071 року.

ДПС України було прийнято рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 14.05.2025 № 20635/40461071/2 року, яким скаргу було залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін з таких підстав: «ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних».

Щодо податкової накладної № 10 від 16.01.2025 суд зазначає наступне.

Позивачем було складено та подано на реєстрацію податкову накладну № 10 від 16.01.2025 року на загальну суму 260 775 грн. 00 коп. з ПДВ.

Реєстрація податкової накладної була зупинена після подання її на реєстрацію. У квитанції до податкової накладної причиною зупинення реєстрації зазначене таке: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 16.01.2025 № 10 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 45.20, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу и?ого постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"2.3307%, "Рпоточ"=22512.79 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Позивачем було направлено до податкового органу Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено № 10 від 17.04.2025р., до якого додані копії первинних документів, (далі - Пояснення № 10 від 17.04.2025р).

На підтвердження здійснення господарської операції, позивачем направлено разом з Поясненнями № 10 від 17.04.2025р в якості додатків копії таких документів: 1. Податкова накладна - 1 шт.; 2. Квитанція до податкової накладної - 1 шт.; 3. Договір з покупцем - 1 шт.; 4. Рахунок покупцю - 1шт.; 5. Акт надання послуг замовнику - 1 шт.; 6. Платіжна інструкція - 1 шт.; 7. Договір оренди - 1 шт.; 8. Договір перевезення вантажів - 1 шт.

Також судом встановлено, що 08.01.2024 року між позивачем (Виконавцем) та ТОВ «СТО «АВТОШОП» (код ЄДРПОУ 41373547) (Замовник) було укладено Договір про технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів № 04-Посл від 08.01.2024 (далі - Договір), відповідно до п. 1 якого Виконавець бере на себе зобов'язання надати Замовнику послуги з технічного обслуговування та ремонту автомобільних транспортних засобів, у тому числі з використанням матеріалів (запасних частин) як Замовника, так і спеціально замовлених Виконавцем. Замовник бере на себе зобов'язання прийняти й оплатити ці послуги, а також вартість використаних матеріалів (запасних частин) Виконавця в розмірі, строки та в порядку, що передбачені умовами цього Договору. Перелік робіт з технічного обслуговування та/або ремонту, а також перелік матеріалів, що використовуються, вказуються в актах виконаних робіт, які оформлено на підставі даного договору (п. 1.2 Договору).

Вартість послуг з урахуванням вартості матеріалів (запасних частин) становить суму усіх актів виконаних робіт, які сформовано в межах даного договору (п. 2.1. Договору).

Відповідно до п. 2.3. Договору, оплата послуг і матеріалів (запасних частин) здійснюється Замовником шляхом внесення грошових коштів на розрахунковий рахунок, впродовж 30-ти робочих днів, з дати підписання наряд- замовлення.

Прийняття транспортного засобу (його складових) на технічне обслуговування та/або ремонт здійснюється у присутності Замовника або його уповноваженого представника, про що складається Акт приймання-передачі транспортного засобу, його складових для надання послуг з технічного обслуговування та ремонту (п. 4.1. Договору).

16.01.2025 ТОВ «М-СТЕЛ» було сформовано рахунок № 46 на адресу Покупця.

У відповідності з положеннями Договору Виконавцем було надано послуги для Покупця. Так, на підставі цього 16.01.2025 року між Сторонами було підписано акт надання послуг № 18 від 16.01.2025 відповідно до якого Позивачем було передано Покупцеві послуги на загальну суму з ПДВ - 260 775,00 грн.

Оплата здійснена в повному обсязі, що підтверджується платіжною інструкцією № 1182 від 04.03.2025.

За фактом надання послуг (першої події) та відповідно до положень ст. 201 Податкового кодексу України, Позивачем було складено та подано на реєстрацію податкову накладну № 10 від 16.01.2025 року.

Транспортування товару було забезпечено перевізником Товариством з обмеженою відповідальністю «СТО «АВТОШОП» на підставі договору перевезення вантажів № 01/07/2019г від 01.07.2019.

Договір оренди № 62 від 31.08.2022 також підтверджує наявність забезпечення нежитлового приміщення Продавця загальною площею 7 кв. м. за адресою: м. Харків, вул. Матросова, 20.

Після надання відповідних документів, позивачем було отримано Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 10.04.2025 № 12735981/40461071 (Додаткова інформація - відомості відсутні ), Позивачем було надано додаткові пояснення № 10 від 16.01.2025 про підтвердження належної господарської операції.

Однак Головним управлінням ДПС у Харківській області було прийнято рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 12782984/40461071 від 23.04.2025 року.

Згідно з оскаржуваним рішенням позивачеві було відмовлено в реєстрації податкової накладної № 10 від 16.01.2025р. у зв'язку із: «ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та /або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування є Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку» У графі «Додаткова інформація» - відомостей не зазначено.

07.05.2025 року, не погодившись із оскаржуваним рішенням, позивач скористався досудовим порядком врегулювання виниклого спору, направивши до контролюючого органу Скаргу щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 12782984/40461071 від 23.04.2025 року.

ДПС України було прийнято рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 14.05.2025 № 20630/40461071/2 року, яким скаргу було залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін з таких підстав: «ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних».

Щодо податкової накладної № 36 від 17.02.2025 суд зазначає наступне.

Позивачем було складено та подано на реєстрацію податкову накладну № 36 від 17.02.2025 року на загальну суму 388 546 грн. 20 коп. з ПДВ.

Реєстрація податкової накладної була зупинена після подання її на реєстрацію. У квитанції до податкової накладної причиною зупинення реєстрації зазначене таке: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 17.02.2025 № 36 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 45.20, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=2.1013%, "Рпоточ"=283443.15 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Позивачем було направлено до податкового органу Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено № 36 від 03.04.2025р., до якого додані копії первинних документів, (далі - Пояснення № 36 від 03.04.2025р).

На підтвердження здійснення господарської операції, позивачем направлено разом з Поясненнями № 36 від 03.04.2025р в якості додатків копії таких документів: 1. Податкова накладна - 1 шт.; 2. Квитанція до податкової накладної - 1 шт.; 3. Договір з покупцем - 1 шт.; 4. Рахунок покупцю - 1шт.; 5. Акт надання послуг замовнику - 1 шт.; 6. Платіжна інструкція - 1 шт.; 7. Договір оренди - 1 шт.; 8. Договір перевезення вантажів - 1 шт.

Також судом встановлено, що 08.01.2024 року між позивачем (Виконавцем) та ТОВ «СТО «АВТОШОП» (код ЄДРПОУ 41373547) (Замовник) було укладено Договір про технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів № 04-Посл від 08.01.2024 (далі - Договір), відповідно до п. 1 якого Виконавець бере на себе зобов'язання надати Замовнику послуги з технічного обслуговування та ремонту автомобільних транспортних засобів, у тому числі з використанням матеріалів (запасних частин) як Замовника, так і спеціально замовлених Виконавцем. Замовник бере на себе зобов'язання прийняти й оплатити ці послуги, а також вартість використаних матеріалів (запасних частин) Виконавця в розмірі, строки та в порядку, що передбачені умовами цього Договору. Перелік робіт з технічного обслуговування та/або ремонту, а також перелік матеріалів, що використовуються, вказуються в актах виконаних робіт, які оформлено на підставі даного договору (п. 1.2 Договору).

Вартість послуг з урахуванням вартості матеріалів (запасних частин) становить суму усіх актів виконаних робіт, які сформовано в межах даного договору (п. 2.1. Договору).

Відповідно до п. 2.3. Договору, оплата послуг і матеріалів (запасних частин) здійснюється Замовником шляхом внесення грошових коштів на розрахунковий рахунок, впродовж 30-ти робочих днів, з дати підписання наряд- замовлення.

Прийняття транспортного засобу (його складових) на технічне обслуговування та/або ремонт здійснюється у присутності Замовника або його уповноваженого представника, про що складається Акт приймання-передачі транспортного засобу, його складових для надання послуг з технічного обслуговування та ремонту (п. 4.1. Договору).

17.02.2025 ТОВ «М-СТЕЛ» було сформовано рахунок № 126 на адресу Покупця.

У відповідності з положеннями Договору Виконавцем було надано послуги для Покупця. Так, на підставі цього 04.02.2025 року між Сторонами було підписано акт надання послуг № 79 від 17.02.2025 відповідно до якого Позивачем було передано Покупцеві послуги на загальну суму з ПДВ - 388 546,20 грн.

Оплата здійснена в повному обсязі, що підтверджується платіжною інструкцією № 1166 від 19.02.2025, № 1182 від 04.03.2025, № 1202 від 24.03.2025.

За фактом надання послуг (першої події) та відповідно до положень ст. 201 Податкового кодексу України, позивачем було складено та подано на реєстрацію податкову накладну № 36 від 17.02.2025 року.

Транспортування товару було забезпечено перевізником Товариством з обмеженою відповідальністю «СТО «АВТОШОП» на підставі договору перевезення вантажів № 01/07/2019г від 01.07.2019.

Договір оренди № 62 від 31.08.2022 також підтверджує наявність забезпечення нежитлового приміщення Продавця загальною площею 7 кв. м. за адресою: м. Харків, вул. Матросова, 20.

Після надання відповідних документів, позивачем було отримано Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 10.04.2025 № 12735978/40461071 (Додаткова інформація - відомості відсутні ), Позивачем було надано додаткові пояснення № 36 від 17.02.2025 про підтвердження належної господарської операції.

Однак Головним управлінням ДПС у Харківській області було прийнято рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 12782983/40461071 від 23.04.2025 року.

Згідно з оскаржуваним рішенням Позивачеві було відмовлено в реєстрації податкової накладної № 36 від 17.02.2025р. у зв'язку із: «ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та /або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування є Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку» У графі «Додаткова інформація» - відомостей не зазначено.

07.05.2025 року, позивач скористався досудовим порядком врегулювання виниклого спору, направивши до контролюючого органу Скаргу щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 12782983/40461071 від 23.04.2025 року.

ДПС України було прийнято рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 14.05.2025 № 20678/40461071/2 року, яким скаргу було залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін з таких підстав: «ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних».

Позивач, вбачаючи в зазначеному порушення своїх прав, звернувся за їх захистом до суду.

Суд, надаючи оцінку спірним правовідносинам, зазначає наступне.

Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій товариства є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

Первинні документи складаються під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкуванню оброблення даних на підставі первинних документів складаються зведені облікові документи товариства.

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11 грудня 2019 року № 1165, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №1165).

Згідно з приписами пункту 4 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

Відповідно до вимог пункту 6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 7 Порядку №1165).

Відповідно до пункту 10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку №1165).

Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (пункт 25 Порядку № 1165).

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України 12.12.2019 №520 (далі по тексту - Порядок №520).

Відповідно до пунктів 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 11 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг», “Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Виходячи зі змісту вказаних норм, суд приходить до висновку, що рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкових накладних приймається за результатами оцінки наданих підприємством документів.

Надані позивачем до контролюючого органу, а також до суду, первинні бухгалтерські документи підтверджують вчинення господарської операції та настання обставин, з якими закон пов'язує виникнення податкових зобов'язань та права виписки податкової накладної.

Суд зазначає, що до позивача було встановлено критерії оцінки ступеня ризиків, проте не було враховано надані позивачем документи на усунення вказаних ризиків.

З огляду на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 23.04.2025 року № 12782990/40461071 від 23.04.2025; від 23.04.2025 № 12782988/40461071 року; від 23.04.2025 № 12782984/40461071 року; від 23.04.2025 № 12782983/40461071 року є необґрунтованими, а тому підлягають скасуванню.

Враховуючи висновки суду про скасування оскаржуваного рішення, суд, з метою належного захисту прав позивача, вважає за необхідне зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні № 1 від 03.02.2025, № 2 від 02.01.2025, № 10 від 16.01.2025, № 36 від 17.02.2025 складені Товариством з обмеженою відповідальністю “М-СТЕЛ» в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх подання.

Згідно п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Згідно рішення Європейського суду з прав людини по справі "Серявін та інші проти України"(п.58) суд вказує, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішенні судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Хоча п. 1 ст. 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.

Усі інші аргументи сторін вивчені судом, однак є такими, що не потребують детального аналізу у судовому рішенні, оскільки вищенаведених висновків суду не спростовують.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “М-СТЕЛ» (вул. Матросова, буд. 20,м. Харків, 61036) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Григорія Сковороди, буд. 46,м. Харків, Харківська обл., Харківський р-н,61057), Державної податкової служби України (пл. Львівська, буд. 8, м. Київ, 04053) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

Скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 23.04.2025 року № 12782990/40461071 від 23.04.2025.

Скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 23.04.2025 № 12782988/40461071 року.

Скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 23.04.2025 № 12782984/40461071 року.

Скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 23.04.2025 № 12782983/40461071 року.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні № 1 від 03.02.2025, № 2 від 02.01.2025, № 10 від 16.01.2025, № 36 від 17.02.2025 складені Товариством з обмеженою відповідальністю “М-СТЕЛ» в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх подання.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області на користь Товариством з обмеженою відповідальністю “М-СТЕЛ» сплачений судовий збір в частині задоволення позовних вимог у сумі 4844 (чотири тисячі вісімсот сорок чотири) грн. 80 коп.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного Державної податкової служби України на користь Товариством з обмеженою відповідальністю “М-СТЕЛ» сплачений судовий збір в частині задоволення позовних вимог у сумі 4844 (чотири тисячі вісімсот сорок чотири) грн. 80 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Спірідонов М.О.