31 жовтня 2025 року м. Кропивницький Справа № 340/5946/25
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Пасічника Ю.П. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), Відділення поліції № 3 (м. Бобринець) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області (вул. Вознесенська, 56, м. Бобринець, Кіровоградська область, 27200, код ЄДРПОУ 40798987) про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - позивач), через представника - адвоката Бардука В.І., за допомогою підсистеми "Електронний суд", звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач-1), Відділення поліції № 3 (м. Бобринець) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області (далі - відповідач-2), у якому просить:
1) визнати протиправними дії відповідача-1 щодо внесення відомостей до Єдиного електронного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про розшук ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рнокпп НОМЕР_1 ;
- зобов'язати відповідача-1 виключити відомості з Єдиного електронного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про розшук ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рнокпп НОМЕР_1 ;
2) визнати протиправними дії відповідача-2 щодо внесення відомостей до інформаційного ресурсу Інформаційної підсистеми “Розшук» інформаційно-комунікаційної системи “Інформаційний портал Національної поліції України» про розшук ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рнокпп НОМЕР_1 ;
- зобов'язати відповідача-2 виключити відомості з інформаційного ресурсу Інформаційної підсистеми “Розшук» інформаційно-комунікаційної системи “Інформаційний портал Національної поліції України» про розшук ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рнокпп НОМЕР_1 .
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 15.06.2025 року позивачу випадково стало відомо, що його відповідпачем-2 за зверненням ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_3 ) оголошено у розшук. Будь-яких повісток з відповідного ІНФОРМАЦІЯ_3 позивач не отримував. Позивач вважає, що перебуває в системі інформаційного ресурсу Інформаційної підсистеми "Розшук" інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" (далі - система ІПНП) незаконно, оскільки відносно нього адміністративні матеріали за статтями 210, 210-1 КУпАП не складались. Тому, внесення відповідачем-2 відомостей до системи ІПНП на підставі звернення ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_3 ) № Е2147332 від 15.05.2025 року та оголошення позивача у розшук є протиправними. Крім того, враховуючи те, що до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) вносяться дані саме про притягнення до відповідальності за порушення правил обліку, а як видно з матеріалів доданих до позовної заяви, позивач не був притягнутий до адміністративної відповідальності, дії відповідача-1 щодо внесення відомостей до Реєстру про порушення правил військового обліку відносно позивача та відомостей про його розшук також є протиправними.
Ухвалою суду від 04.09.2025 відкрито провадження, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (а.с.21).
Представник відповідача-1 подав відзив на позовну заяву, у якому позовні вимоги не визнав та зазначив, що всупереч вимогам Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487, позивач не повідомив протягом семи днів про зміну місця проживання, чим порушив правила військового обліку. Враховуючи приписи абзацу 2 пункту 56 Постанови № 1487 та відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів - 12.05.2025 позивачу встановлено статус порушника правил військового обліку. Причина - не уточнив вчасно облікових даних (стаття 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"). Окремо відповідач зазначив, що внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про присвоєння статусу порушника правил військового обліку не є ідентичним внесенню відомостей про притягнення особи до адміністративної відповідальності. Встановлення даного статусу є внутрішнім заходом облікового характеру, який застосовується уповноваженими посадовими особами територіального центру комплектування та соціальної підтримки з метою забезпечення виконання військовозобов'язаним обов'язків, передбачених законом, у тому числі шляхом залучення Національної поліції для доставлення або адміністративного затримання відповідно до пункту 56 Порядку, затвердженого постановою КМУ № 1487. Такий статус встановлюється до вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності та не є підтвердженням факту її притягнення. Таким чином, сам факт присвоєння особі статусу порушника не порушує її прав, а навпаки забезпечує належне виконання державою функцій військового обліку, відповідає вимогам постанови № 1487, Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (а.с.25-29).
Представник відповідача-2 правом подати до суду відзив не скористався.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Позивач перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Начальником ІНФОРМАЦІЯ_4 , з урахуванням пункту 12 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560, було направлено до Кетрисанівської сільської ради розпорядження від 08.05.2025 року щодо забезпечення належного оповіщення військовозобов'язаних (зокрема і позивача), які перебувають на обліку у сільраді, прибути до ІНФОРМАЦІЯ_4 з метою уточнення облікових даних та проходження медичного огляду (а.с.33-35).
На виконання вимог розпорядження від 08.05.2025 р., головою Кетрисанівської сільської ради надано відповідь від 12.05.2025 р. із зазначенням, що позивач за місцем реєстрації не проживає. На підтвердження даного факту було надано довідку Старости Благодатненського старостинського округу від 08.05.2025 р. № 178 щодо не проживання громадянина ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_4 , з 2014 року по даний час (а.с.36-38).
Враховуючи приписи абзацу 2 пункту 56 Постанови № 1487 та відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів - 12.05.2025 року позивачу встановлено статус порушника правил військового обліку. Причина - не уточнив вчасно облікові дані.
Також, 12.05.2025 р. на адресу відповідача-2 направлено електронне звернення Е2157332 щодо необхідності доставлення позивача, який вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до ТЦК та СП.
Інформацію з даного приводу 12.05.2025 відповідачем-2 зареєстровано в системі ІПНП за № 4056 (а.с.12-13, 39).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог частини 1 та 2 статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.
Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.
Відповідно до вимог статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
За змістом статті 1 Закону України "Про оборону України" особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Так, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX, в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб.
У подальшому, указами Президента України воєнний стан продовжувався і на момент розгляду справи строк дії воєнного стану в Україні триває.
Так, правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 № 2232-XII (далі - Закон № 2232-XII).
Згідно із частинами першою та третьою статті 1 Закону № 2232-ХІІ захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
Відповідно до частин першої, третьої статті 33 Закону № 2232-ХІІ військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.
Частиною 5 статті 33 Закону № 2232-ХІІ передбачено, що військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (частина перша статті 34 Закону № 2232-ХІІ).
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок № 1487).
Правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів є додатком 2 до Порядку № 1487 (далі - Правила).
Пунктом 2 Порядку № 1487 установлено, що військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до пункту 56 Порядку № 1487 Національна поліція:
за повідомленнями районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів (додаток 19) здійснює досудове розслідування стосовно осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, передбачені статтями 335, 336, 337 Кримінального кодексу України;
за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ та розвідувальних органів (яке має містити прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), дату народження, інші дані (за наявності), передбачені статтею 7 Закону України Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, підставу (порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку; порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію), унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи), надісланим у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС, здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ. У разі відсутності технічної можливості передачі даних такі звернення надсилаються в паперовій формі (додаток 20);
за вимогою територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки подає у десятиденний строк відомості стосовно відсутності (наявності) судимості у призовників.
Пунктом 79 Порядку № 1487 встановлено, що районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, зокрема:
організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці;
організовують оповіщення та у разі потреби можуть здійснювати безпосередньо через військових посадових осіб, військовослужбовців, державних службовців, працівників, визначених рішенням керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання (роботи, навчання тощо) шляхом вручення повісток під їх особистий підпис (додаток 11) та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів і забезпечують здійснення контролю за їх прибуттям;
письмово повідомляють державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям про осіб, які не виконали наказ (розпорядження) керівника зазначених органів, підприємств, установ та організацій та не прибули за викликом до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням призовниками, військовозобов'язаними та резервістами, посадовими особами державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а також зіпсуттям або недбалим зберіганням військово-облікових документів, яке спричинило їх втрату (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними та резервістами, які перебувають у запасі СБУ, розвідувальних органів);
повідомляють органам досудового розслідування про факти, які свідчать про вчинення кримінального правопорушення громадянами, які ухиляються від військового обліку або навчальних та спеціальних зборів, призову на базову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (додаток 19);
звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції (у разі неможливості складення протоколу про адміністративне правопорушення на місці його вчинення) для доставлення осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою складення протоколів про адміністративні правопорушення, до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому ця особа перебуває (повинна перебувати) на військовому обліку, з урахуванням вимог абзацу третього пункту 56 цього Порядку;
повідомляють Національній поліції про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, щодо яких надсилалося звернення відповідно до вимог абзацу третього пункту 56 цього Порядку. Таке повідомлення має містити прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), дату народження, інші дані (за наявності), а також унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи;
організовують контроль та у разі потреби через військових посадових осіб, військовослужбовців, державних службовців, працівників, визначених рішенням керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки можуть проводити перевірку дотримання призовниками, військовозобов'язаними та резервістами правил військового обліку (додаток 2).
Закон України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" від 16 березня 2017 року № 1951-VIII (далі - Закон № 1951-VIII) визначає правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, відносини у сфері державної реєстрації громадян України, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, та осіб, приписаних до призовних дільниць (далі - призовники, військовозобов'язані та резервісти).
Відповідно до частини першої статті 1 Закону № 1951-VIII єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Основними завданнями Реєстру згідно з частиною 1 статті 2 Закону № 1951-VIII є: 1) ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України; 2) інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період; 3) інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку.
За приписами частин 8, 9 статті 5 Закону № 1951-VIII органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.
Отже, відповідач є органом ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та повинен забезпечувати актуалізацію його бази даних.
Відповідно до вимог пункту 20-1 статті 7 Закону № 1951-VIII до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості, зокрема про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення).
Таким чином, до Реєстру вносяться дані саме про притягнення до відповідальності за порушення правил обліку.
Як вбачається з матеріалів справи, позивача не було притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку. Протокол про адміністративне правопорушення відносно нього не складався, і постанова про адміністративне стягнення не виносилась.
Отже суд вважає, що відповідач-1, внісши до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів запис про розшук позивача з метою уточнення даних без наявності факту притягнення його до адміністративної відповідальності діяв всупереч змісту статті 7 Закону №1951-VIII, яка визначає вичерпний перелік персональних даних, що вносяться до такого реєстру, тобто діяв поза межами, які чітко встановлені законом, на власний розсуд.
При цьому, суд не надає оцінку наявності/відсутності правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, а виходить з того, що протокол чи постанова відносно позивача не складались.
Таким чином, позовні вимоги про визнання протиправними дій відповідача-1 щодо внесення до Єдиного електронного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про розшук позивача та зобов'язання відповідача-1 виключити такі дані з реєстру є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Стосовно позовних вимог про визнати протиправними дій відповідача-2 щодо внесення відомостей до інформаційного ресурсу Інформаційної підсистеми “Розшук» інформаційно-комунікаційної системи “Інформаційний портал Національної поліції України» про розшук позивача та зобов'язання відповідача-2 виключити такі відомості, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 56 Порядку № 1487 Національна поліція України за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ та розвідувальних органів (яке має містити прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), дату народження, інші дані (за наявності), передбачені статтею 7 Закону України Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, підставу (порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку; порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію), унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи), надісланим у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС, здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ.
Згідно з пунктом 9 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 154, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції щодо доставлення до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Отже, у даному випадку внесення органом поліції відомостей до інформаційного ресурсу Інформаційної підсистеми "Розшук" інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" здійснено на підставі офіційного звернення Е2157332 уповноваженого органу - ТЦК та СП, який діяв у межах своєї компетенції, визначеної Порядком № 1487. Орган Національної поліції, у свою чергу, не наділений повноваженнями перевіряти правомірність чи обґрунтованість такого звернення, а зобов'язаний діяти виключно в межах та у спосіб, встановлених законом.
За таких обставин відсутні підстави для висновку про протиправність дій відповідача-2, оскільки вони вчинені відповідно до вимог Порядку № 1487 та чинного законодавства.
Тому, враховуючи встановлення протиправності внесення відповідачем-1 інформації до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про розшук позивача, як наслідок, є протиправним інформування відповідачем-1 органів Національної поліції про його розшук.
Оскільки за приписами частини 8, 9 статті 5 Закону № 1951-VIII органами ведення Реєстру є, зокрема, районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, належним способом захисту у контексті спірних правовідносин є зобов'язання відповідача-1 повідомити органи Національної поліції, які отримали вищевказане електронне звернення відносно позивача, про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставляння його до ТЦК та СП.
Підсумовуючи вищевказане, адміністративний позов підлягає задоволенню частково.
Щодо розподілу судових витрат, то суд зазначає наступне.
Згідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до частини 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
В даному випадку, часткове задоволення позовну пов'язано із встановленням відмінного від заявленого позивачем порядку відновлення порушеного права, тому на переконання суду, не впливає на розмір судових витрат, що підлягає відшкодуванню позивачу.
При зверненні до суду позивач сплатив судовий збір у сумі 1937,92 грн (а.с.18-19), який підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача-1.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 19, 139, 241, 244, 242-246 КАС України, суд,
Адміністративний позов - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про розшук ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рнокпп НОМЕР_1 .
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_5 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про розшук ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рнокпп НОМЕР_1 .
Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо направлення звернення до відділення поліції № 3 (м. Бобринець) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області для здійснення адміністративного затримання та доставлення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рнокпп НОМЕР_1 , до ТЦК та СП.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_5 повідомити відділення поліції № 3 (м. Бобринець) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області про відсутність підстав для здійснення адміністративного затримання та доставлення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рнокпп НОМЕР_1 , до ТЦК та СП.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 1937,92 грн за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Ю.П. ПАСІЧНИК