про виправлення описки
03 листопада 2025 року Київ № 320/52858/25
Київський окружний адміністративний суд у складі судді Скрипки І.М., розглянувши у порядку письмового провадження питання про виправлення описки в ухвалі від 03.11.2025 в адміністративній справі за позовом приватного підприємства «Натур Світ» до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання неправомірним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ухвалою суду від 03.11.2025 відкрито загальне позовне провадження у справі, призначено підготовче засідання.
Відповідно до частини першої статті 253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Таким чином, зазначена стаття передбачає можливість та право виправлення судом допущених описок та очевидних арифметичних помилок технічного (неюридичного) характеру після ухвалення судового рішення у справі.
У силу вимог частини другої статті 253 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.
Як установлено судом, при постановленні ухвали від 03.11.2025 була допущена технічна описка, а саме помилково зазначено дату підготовчого засідання «04 грудня 2020 року» замість « 04 грудня 2025 року».
Ураховуючи наведене, суд визнав за необхідне виправити допущену у названому судовому рішенні описку.
Керуючись статтями 243, 248, 253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
виправити описку в ухвалі Київського окружного адміністративного суду від 03.11.2025 в адміністративній справі № 320/52858/25.
У пункті 3 резолютивної частини ухвали Київського окружного адміністративного суду від 03.11.2025 читати дату підготовчого засідання: « 04 грудня 2025 року», не зачіпаючи при цьому суті судового рішення.
Копію ухвали надіслати (видати) учасникам справи (їхнім представникам).
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Суддя Скрипка І.М.