30 жовтня 2025 року м. Київ справа №320/32519/25
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом громадянина ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернувся громадянин ОСОБА_1 з позовом, в якому просить:
визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (структурним підрозділом якого є ІНФОРМАЦІЯ_1 ), що полягає в неналежному веденні військового обліку, невнесенні щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, зокрема, щодо його місця обліку, проходження військово-лікарської комісії у березні 2022 року, її дати, прийнятого рішення про непридатність до військової служби відповідно до статтей 61а, 64а II РОЗКЛАДУ хвороб, станів та фізичних вад, визначених Додатком 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом МО України від 14.08.2008 № 402, згідно з довідкою ВЛК №2/1022 від 11 травня 2022 року, а також відомостей про виключення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 з військового обліку із зазначенням відповідної дати та причини на підставі пункту 3 частини 6 статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу";
визнати протиправною відмову ІНФОРМАЦІЯ_1 (структурним підрозділом якого є ІНФОРМАЦІЯ_1 ) у внесенні актуальних персональних даних ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно з відмітками внесеними ІНФОРМАЦІЯ_1 у військовому квитку, виданому на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , серії НОМЕР_2 , виданому 20 грудня 2012 року ІНФОРМАЦІЯ_8;
зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів актуальні відомості щодо місця обліку, військово-лікарської комісії, яку проходив в березні 2022 року ОСОБА_1 , її дати та прийняте рішення про непридатність до військової служби відповідно до статтей 61а, 64а II РОЗКЛАДУ хвороб, станів та фізичних вад, визначених Додатком 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом МО України від 14.08.2008 № 402, згідно з довідкою ВЛК №2/1022 від 11 травня 2022 року, та виключення з військового обліку із зазначенням дати і причини виключення з військового обліку на підставі пункту 3 частини 6 статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 07.07.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Позовні вимоги обґрунтовані протиправною бездіяльністю та відмовою відповідача, що полягає у невнесенні персональних даних позивача до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо його місця обліку, проходження військово-лікарської комісії у березні 2022 року, її дати, прийнятого рішення про непридатність до військової служби відповідно до статтей 61а, 64а II РОЗКЛАДУ хвороб, станів та фізичних вад, визначених Додатком 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом МО України від 14.08.2008 № 402 та відомостей про виключення позивача з військового обліку із зазначенням відповідної дати та причини на підставі пункту 3 частини 6 статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, ОСОБА_1 з 15.12.2015 зареєстрований за місцем проживання у місті Вишгород Київської області.
Як зазначає позивач, з перших днів повномасштабного вторгнення бойові дії велися на території Вишгородського району Київської області. Частина території Вишгородського району потрапила під окупацію російської федерації, у зв'язку із чим ІНФОРМАЦІЯ_4 , на території обслуговування якого було зареєстроване місце проживання позивача, не функціонував, тому всі військовозобов'язані Вишгородського району проходили Військово-лікарської комісії в тих регіонах, де вони на той час фактично перебували.
Позивач станом на березень 2022 року проживав на території Обухівського району Київської області, то ж у зв'язку із оголошенням мобілізації він звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 .
ІНФОРМАЦІЯ_1 31 березня 2022 року позивач як військовозобов'язаний був взятий на військовий облік, що підтверджується військовим квитком серії НОМЕР_3 , виданим ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_1 31 березня 2022 року проведено огляд ОСОБА_1 , за результатом якого прийнято рішення про його непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку на підставі ст. 61а, 64а графи II Розкладу хвороб, у зв'язку із наявністю таких хвороб: двобічний гонартроз II ступеня зі значним порушенням функції, стан після видалення мембрани диску L5S1 зі значним порушенням функції, що підтверджується довідкою Військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_1 від 11 травня 2022 року №2/1022 та записами у військовому квитку.
Однак, як стверджує позивач, він у травні 2025 року дізнався, що перебуває на військовому обліку та перебуває в розшуку, оголошеному ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Позивач 23 травня 2025 року звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_4 з метою з'ясування причини оголошення його в розшук та виключення із розшуку з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів як особи, визнаної відповідно до вищезазначених військово-облікових документів непридатною до військової служби.
Як стверджує позивач, розглянувши його військово-облікові документи, працівники ІНФОРМАЦІЯ_4 (військовий квиток та висновок ВЛК) в усній формі відмовили, свою відмову мотивували тим, що оскільки позивач у відповідності до його військово-облікових документів 31 березня 2022 року був взятий на військовий облік саме ІНФОРМАЦІЯ_1 , там проходив ВЛК то тому з огляду на норми пунктів 3, 4 та 7 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 16 травня 2024 р. № 559, відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо перебування на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 є не дійсними, оскільки відрізняються від відомостей, що містяться у військово облікових документах позивача.
Зважаючи на викладене вище, позивач 23.05.2025 в порядку, передбаченому п 4 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 16 травня 2024 р. № 559, звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із листом, в якому просив внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про його непридатність до військової служби згідно довідки військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_1 від 11 травня 2022 року № 2/1022, а також запису у військовому квитку про його непридатність.
Як стверджує позивач, він 28 травня 2025 року особисто прибув до ІНФОРМАЦІЯ_1 , проте його співробітники в усній формі відмовили у внесенні вищезазначених даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Позивач, вважаючи оскаржувану бездіяльність протиправною, звернувся до суду за захистом своїх прав.
Надаючи правову оцінку обставинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.
Відповідно до положень частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб.
Також Указом Президента України від 24.02.2022 №69/2022 оголошено загальну мобілізацію, яка проводиться на всій території України протягом 90 діб із дня набрання чинності цим Указом.
Надалі Указами Президента України воєнний стан продовжувався. Станом на даний час воєнний стан в Україні триває.
Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів регулює Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" від 21.10.1993 №3543-ХІІ (далі - Закон №3543-ХІІ).
Стаття 1 Закону №3543-ХІІ передбачає, що мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону №3543-XII загальна мобілізація проводиться одночасно на всій території України і стосується національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.
Згідно з частиною 5 статті 4 Закону №3543-XII вид, обсяги, порядок і строк проведення мобілізації визначаються Президентом України в рішенні про її проведення.
За змістом статті 2 Закону №3543-ХІІ правовою основою мобілізаційної підготовки та мобілізації є Конституція України, Закон України "Про оборону України", цей та інші закони України, а також видані відповідно до них нормативно-правові акти.
Статтею 22 Закону №3543-ХІІ встановлені обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначено Законом України від 25.03.1992 №2232-ХІІ "Про військовий обов'язок і військову службу" (далі - Закон №2232-ХІІ).
Частина 2 статті 1 Закону №2232-ХІІ передбачає, що військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі -Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону №2232-ХІІ проходження військової служби здійснюється: громадянами України - у добровільному порядку (за контрактом) або за призовом; іноземцями та особами без громадянства - у добровільному порядку (за контрактом) на посадах, що підлягають заміщенню військовослужбовцями рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту та Національної гвардії України.
Згідно зі статтею 2 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" від 16.03.2017 №1951-VІІІ (далі - Закон №1951-VІІІ) основними завданнями Реєстру є: 1) ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України; 2) інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період; 3) інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку.
Статтею 3 Закону №1951-VIII визначено, що основними засадами ведення Реєстру є: 1) обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) повнота та актуалізація відомостей Реєстру про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 3) захищеність Реєстру та внесених до нього відомостей - держава гарантує захист бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу та зловживання доступом, незаконного використання відомостей Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його апаратного чи програмного забезпечення, а також гарантує дотримання законодавства щодо захисту персональних даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, наявних у Реєстрі.
Відповідно до частини 9 статті 5 Закону №1951-VIII оформлення документів військового обліку громадян України здійснюється з використанням засобів Реєстру.
Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.
Частиною 1 статті 34 Закону №2232-ХІІ передбачено, що персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) ІНФОРМАЦІЯ_9.
Відповідно до частини 1 статті 6 Закону №1951-VIII до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: 1) персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Згідно з частиною 1 статті 7 Закону №1951-VIII до персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать: 1) прізвище, відомості про зміну прізвища; 2) власне ім'я (усі власні імена), відомості про зміну власного імені; 3) по батькові (за наявності); 4) дата народження; 5) місце народження; 6) стать; 7) місце проживання та місце перебування; 7-1) номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти; 8) відомості про батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників та інших представників, а також дітей (прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата народження) - виключно за згодою призовника, військовозобов'язаного, резервіста; 8-1) відомості про сімейний стан особи та відомості про членів її сім'ї (прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата народження) -виключно за згодою призовника, військовозобов'язаного, резервіста; 9) реквізити паспорта громадянина України та документів, що дають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд в Україну (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії); 9-1) відомості про громадянство (зміну громадянства); 10) відомості про смерть особи або оголошення особи померлою чи визнання її безвісно відсутньою; 11) відомості щодо обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною (поновлення дієздатності); 12) відомості про зайнятість (код ЄДРПОУ та місцезнаходження підприємства, установи, організації, місце роботи, посада, стаж роботи); 13) реєстраційний номер облікової картки платника податків; 14) відцифрований образ обличчя особи; 15) відомості про дату виїзду за межі України та дату повернення на територію України; 15-1) відомості про переміщення особи на тимчасово окуповану територію України (дата та напрямок); 16) реквізити документа про освіту (серія, номер, дата видачі, заклад освіти, що видав, рівень освіти, професія, галузь знань, спеціальність); 16-2) відомості про досвід роботи за спеціальністю; 17) відомості про встановлення, зміну групи інвалідності; 17-1) відомості про результати медичних оглядів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов'язку; 20) відомості про наявність судимості (зняття чи погашення судимості); 21) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі; 23) відомості про володіння іноземними мовами; 24) відомості про дозвіл на зберігання та носіння зброї; 26) відомості про документи, оформлені для виїзду за кордон на постійне проживання, або залишення на постійне проживання за кордоном, або повернення в Україну; 27) реквізити посвідчення водія (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії, категорія); 34) відомості про наявність права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
Статтею 9 Закону №1951-VIII визначено, що призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право: 1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; 2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.
Призовник, військовозобов'язаний та резервіст зобов'язаний подавати до органу ведення Реєстру достовірну інформацію про свої персональні дані, що вносяться до Реєстру.
На виконання частини 1 статті 14 Закону №1951-VIII ведення Реєстру включає: 1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним; 2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами; 3) знищення повторного запису Реєстру в разі його виявлення.
Згідно з частиною 3 статті 14 Закону №1951-VIII актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною.
Отже, на підставі вказаних норм можна дійти висновку, що в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів має відображатись повна та дійсна інформація щодо призовників, військовозобов'язаних і резервістів для забезпечення ведення військового обліку громадян України. Органи адміністрування Реєстру, зокрема, ІНФОРМАЦІЯ_9, зобов'язані вносити до Реєстру інформацію щодо призовників, військовозобов'язаних та резервістів, в тому числі і інформацію про проходження медичного огляду (військово-лікарської експертизи), а також проводити актуалізацію цієї інформації у разі її зміни.
Відповідно до пункту 12 Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 28.03.2022 №94, отримання призовником, військовозобов'язаним та резервістом інформації про своє включення (не включення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, здійснюється після особистого звернення та письмового запиту (в якому вказується прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), місце проживання (місце перебування) і реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає запит) до органу ведення Реєстру або в електронному вигляді через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері цифровізації.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 31 березня 2022 року як військовозобов'язаний взятий на військовий облік, що підтверджується військовим квитком серії НОМЕР_3 , виданим ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Відповідно до п. 4 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:
у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) ІНФОРМАЦІЯ_9 або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку.
З матеріалів справи встановлено, що позивач 23.05.2025 звернувся до відповідача із заявою про внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про його непридатність до військової служби з виключення.
Відповідачем жодних дій щодо надання позивачу відповіді на його заяву від 23.05.2025 вчинено не було.
Таким чином, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 (структурним підрозділом якого є ІНФОРМАЦІЯ_1 ), що полягає в неналежному веденні військового обліку, невнесенні щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, зокрема щодо його місця обліку, проходження військово-лікарської комісії у березні 2022 року, її дати, прийнятого рішення про непридатність до військової служби відповідно до статтей 61а, 64а II РОЗКЛАДУ хвороб, станів та фізичних вад, визначених Додатком 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом МО України від 14.08.2008 № 402, згідно з довідкою ВЛК №2/1022 від 11 травня 2022 року, а також відомостей про виключення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 з військового обліку із зазначенням відповідної дати та причини на підставі пункту 3 частини 6 статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" та зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_3 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів актуальні відомості щодо місця обліку, військово-лікарської комісії, яку проходив в березні 2022 року ОСОБА_1 , її дати та прийняте рішення про непридатність до військової служби відповідно до статтей 61а, 64а II РОЗКЛАДУ хвороб, станів та фізичних вад, визначених Додатком 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом МО України від 14.08.2008 № 402, згідно з довідкою ВЛК №2/1022 від 11 травня 2022 року, та виключення з військового обліку із зазначенням дати і причини виключення з військового обліку на підставі пункту 3 частини 6 статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".
В частині позовних вимог про визнання протиправною відмову ІНФОРМАЦІЯ_1 (структурним підрозділом якого є ІНФОРМАЦІЯ_1 ) у внесенні актуальних персональних даних ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів згідно з відмітками внесеними ІНФОРМАЦІЯ_1 у військовому квитку, виданому на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , серії НОМЕР_2 , виданому 20 грудня 2012 року ІНФОРМАЦІЯ_8, суд відмовляє в їх задоволенні, оскільки така відмова була надана позивачу усно та позивачем не вказано, з яких підстав вона була надана.
З підстав викладеного вище суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Відповідно до частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до положень ч. ч. 1 та 2 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно положень ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Частинами 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, з урахуванням обставин, зазначених вище, суд прийшов до переконання про часткове задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивач сплатив судовий збір у розмірі 1211,20грн. (платіжна інструкція від 02.06.2025), тому ці витрати слід присудити на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст. ст. 241-246, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, Київський окружний адміністративний суд, -
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (структурним підрозділом якого є ІНФОРМАЦІЯ_1 ), що полягає в неналежному веденні військового обліку, невнесенні щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, зокрема щодо його місця обліку, проходження військово-лікарської комісії у березні 2022 року, її дати, прийнятого рішення про непридатність до військової служби відповідно до статтей 61а, 64а II РОЗКЛАДУ хвороб, станів та фізичних вад, визначених Додатком 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом МО України від 14.08.2008 № 402, згідно з довідкою ВЛК №2/1022 від 11 травня 2022 року, а також відомостей про виключення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 з військового обліку із зазначенням відповідної дати та причини на підставі пункту 3 частини 6 статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів актуальні відомості щодо місця обліку, військово-лікарської комісії, яку проходив в березні 2022 року ОСОБА_1 , її дати та прийняте рішення про непридатність до військової служби відповідно до статтей 61а, 64а II РОЗКЛАДУ хвороб, станів та фізичних вад, визначених Додатком 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом МО України від 14.08.2008 № 402, згідно з довідкою ВЛК №2/1022 від 11 травня 2022 року, та виключення з військового обліку із зазначенням дати і причини виключення з військового обліку на підставі пункту 3 частини 6 статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн 20 коп за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Лапій С.М.