Рішення від 23.10.2025 по справі 260/2337/25

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2025 року м. Ужгород№ 260/2337/25

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Плеханова З.Б.

при секретарі Ковач Н.М.

за участю:

позивача: Роженцов Ігор Спартакович - представник ОСОБА_1

відповідача: Управління соціального захисту населення Мукачівської районної державної адміністрації -представник не з'явився

третьої особи: ГУ ПФУ в Закарпатській області - представник Словенко -Козлова С.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Мукачівської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування повідомлення

ВСТАНОВИВ:

02 квітня 2025 року ОСОБА_2 , інтереси якого представляє Лозінська Оксана Олександрівна та яка через систему Електронний суд подала позов до Закарпатського окружного адмінсуду, в якому просить :

- визнати протиправним та скасувати повідомлення Управління соціального захисту населення Мукачівської районної адміністрації про утримання надмірно виплачених коштів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства від 19.02.2025 року за № 01.3-5/175.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 19.02.2025 року Управлінням соціального захисту населення Мукачівської районної державної адміністрації прийнято рішення про повернення позивачем коштів у сумі 145543,22 грн. за період з 16.12.2016 р. по 30.04.2023 р.

Відповідно до повідомлення УСЗН Мукачівської РДА №01.3-05/175 від 19.02.2025 року при обробці верифікації, що надійшла з Міністерства фінансів України, встановлено одержання позивачем одночасно державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства (крім пенсії по втраті годувальника) і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, затвердженого Постановою КМУ від 03.02.2021 р. №79.

Позивач вважає, що рішення відповідача про стягнення з позивача сум допомоги, виплачених надміру, є протиправним з огляду на те, що надміру виплачені суми підлягають стягненню лише внаслідок зловживань з боку позивача чи подання неправомірних відомостей, чого у даному випадку не було.

Позивач вказує, що він перебував на обліку в Управлінні соціального захисту населення Мукачівської районної державної адміністрації Закарпатської області як особа з інвалідністю 3 групи та отримував допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю», оскільки мав статус інваліда з дитинства. Після смерті матері, позивач звернувся із заявою про отримання пенсії у зв'язку з втратою годувальника. Жодних зловживань, які б призвели до виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства IІІ групи в більшому розмірі, з боку позивача допущено не було, а отже й підстав для прийняття рішення щодо стягнення сум надміру виплаченої такої допомоги з позивача у суб'єкта владних повноважень не має.

02 квітня 2025 року ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду було відкрито спрощене позовне провадження в справі, якою було зобов'язано відповідача надати суду в термін 7 днів всі справи (оригінали) про отримання соціальної допомоги ОСОБА_2 .

Вказану ухвалу доставлено до електронного кабінету відповідача 02.04.2025 року, що стверджується Довідкою про доставку електронного листа.

Однак відповідач відзив у встановлений судом строк до суду не надіслав, про причини неподання такого не повідомив, про продовження процесуального строку для його подання не клопотав.

Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

З огляду на зазначене суд вважає за можливе застосувати процесуальні наслідки неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов, передбачені ч. 4 ст. 159 КАС України.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 27 червня 2025 було повторно зобов'язано Управління соціального захисту населення Мукачівської районної адміністрації надати суду в термін 5 дні з дня отримання даної ухвали всі справи (оригінали) про отримання соціальної допомоги ОСОБА_2 , а також всі документи, які стали підставою для винесення повідомлення про утримання надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства від 19.02.2025 року за №01.3- 5/175.

02 липня 2025 року від Управління соціального захисту населення Мукачівської районної адміністрації на виконання ухвали суду від 02 квітня 2025 надано: копію справи про отримання соціальної допомоги ОСОБА_2 .

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 12 серпня 2025 було вирішено перейти до загального позовного провадження. Також даною ухвалою було вирішено залучити в якості третьої особи без самостійних вимог ГУ ПФУ в Закарпатській області, яке суд зобов'язав в термін 7 днів з дня отримання даної ухвали надати пенсійну справу ОСОБА_2 . Також було зобов'язано відповідача Управління соціального захисту населення Мукачівської РВА в термін 7 днів з дня отримання даної ухвали надати суду оригінал справи про призначення соціальної допомоги ОСОБА_2 та всі матеріали перевірки та матеріали, на підставі яких була проведена перевірка та прийняте рішення за її результатами щодо повернення надміру виплачених коштів, в тому числі всі документи , на які йде посилання в Повідомленні на адресу позивача.( Рекомендації Мінфіну, Накази про проведення перевірки тощо).

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2025 було повторно зобов'язано ГУ ПФУ в Закарпатській області надати суду пенсійні справи ОСОБА_2 .

27 липня 2025 року від Управління соціального захисту населення Мукачівської районної адміністрації на виконання ухвали суду від 02 квітня 2025 надано: справу про отримання соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства ОСОБА_2 та наказ про проведення позапланової перевірки, направлення на проведення перевірки, акт проведення перевірки дотримання вимог законодавства під час надання соціальної підтримки, соціальних послуг та стосовно дотримання прав дітей №ЗК25-ПЗ/12А.

04 вересня 2025 року від ГУ ПФУ в Закарпатській області було надано сканкопію пенсійної справи ОСОБА_2 .

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2025 року було закрито підготовче провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Мукачівської районної державної адміністрації, третя особа без самостійних вимог Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання протиправним та скасування повідомлення. Справу до судового розгляду по суті на 20 жовтня 2025 року на 13-30 год. засідання відбудеться за адресою: 88017, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Б. Хмельницького, буд. 21.

У судовому засіданні від 20.10.2025 року, представник позивача підтримала позовні вимоги та просила суд задовольнити позовну заяву у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення такого. Причини неявки суду не повідомив. Однак, в матеріалах справи на явна заява від 02 вересня 2025 року, у якій представник відповідача просить суд проводити розгляд справи за відсутності представника відповідача.

Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення такого. Причини неявки суду не повідомив.

Обставини встановлені судом

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є інвалідом третьої групи (по слуху) з дитинства, що підтверджується Довідкою до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії АВ 0737469 від 14.12.2016 року.

Відповідно до Розпорядження 630991 від 26.05.2009 року виданого Мукачівським РО СЗН, ОСОБА_2 з 06.05.2009 року була призначена державна соціальна допомога як особі з інвалідністю 3 групи.

Також, відповідно до розпорядження Управління пенсійного фонду України в Мукачівському районі 119705 від 17.06.2015 року, ОСОБА_2 була призначена пенсія по інвалідності 3 групи, довічно.

Відповідно до наказу начальника Головного управління національної соціальної сервісної служби у Закарпатській області «Про проведення позапланової перевірки» від 10.02.2025 року було вирішено провести з 11 по 17 лютого 2025 року позапланову перевірку в Управлінні соціального захисту населення Мукачівської районної державної адміністрації, код ЄДРПОУ 03192891, адреса: 89600, Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Миру, буд. 18. 2.

Установити строк проведення позапланової перевірки - 5 робочих днів.

Питання, які є предметом позапланової перевірки:

- Опрацювання структурними підрозділами соціального захисту населення рекомендацій, наданих за результатами проведеної Міністерством 2 фінансів України верифікації державних виплат стосовно окремих громадян, яким призначено державні допомоги у жовтні 2024 року.

Уповноваженим особам Головного управління:

- у встановленому законодавством порядку вжити відповідних організаційних заходів, необхідних для забезпечення проведення позапланової перевірки на визначеному цим наказом об'єкті.

- позапланову перевірку здійснити у межах визначених цим наказом термінів.

- не пізніше ніж протягом п'яти робочих днів з дня завершення позапланової перевірки забезпечити підписання акту та надання керівнику об'єкта позапланової перевірки (або визначеній ним особі) одного примірника акту проведення перевірки.

Актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства під час надання соціальної підтримки, соціальних послуг та стосовно дотримання прав дітей №ЗК25-ПЗ/12А. серед іншого було встановлено, що під час опрацювання уповноваженими особами ГУ рекомендацій Міністерства фінансів України щодо верифікації державних допомог за особовою справою № ЕОС 1096234845 встановлено одержання одночасно державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю та пенсії (крім пенсії по втраті годувальника), що призвело до переплати за період з 16.12.2016 року по 30.04.2023 року у сумі 145543,22 гривень (стаття 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»; пункти 5, 26 та 27 порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, затвердженого постановою КМУ від 03.02.2021 №79).

19 лютого 2025 року Управлінням соціального захисту населення Мукачівської районної державної адміністрації було винесено повідомлення про повернення надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства за №01.3-05/175, згідно якого Управління соціального захисту населення Мукачівської районної військової адміністрації на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 року № 79 «Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» розглянувши особову справу на підставі- рекомендацій Міністерства фінансів України щодо верифікації державних допомог та проведеної перевірки Головним управлінням Національної соціальної сервісної служби у Закарпатській області від 14 лютого 2025 року виявлено неправомірне отримання допомоги у розмірі 145543,22 грн за період з 16.12.2016 року по 30.04.2023 р. - встановлено одержання одночасно державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства (крім пенсії по втраті годувальника ( стаття 1-Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям- інвалідам»; пункти 5, 26 та 27 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, затвердженого постановою КМУ від 03.02.2021 №79).

У зв'язку з цим, позивачу було запропоновано повернути неправомірно отримані кошти допомоги в сумі 145543,22 грн (сто сорок п'ять тисяч п'ятсот сорок три грн 22 коп.) на рахунок управління соціального захисту населення Мукачівської РДА.

Мотиви та норми права застосовані судом

Порядок надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям інвалідам, затверджений Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства фінансів України від 30.04.2002 №226/293/169 (далі - Порядок, чинний на момент виникнення спірних правовідносин), розроблений відповідно до Закону України від 16.11.2000 №2109-III "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" (далі - Закон №2109-III) і визначає умови призначення та порядок надання і виплати: державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам віком до 18 років; надбавок на догляд за інвалідами з дитинства та дітьми-інвалідами віком до 18 років; допомоги на поховання інваліда з дитинства або дитини-інваліда віком до 18 років.

Відповідно до пункту 1.2 Порядку, державна соціальна допомога призначається і виплачується громадянам України, які постійно проживають на території України; іноземним громадянам та особам без громадянства, які переселилися з інших держав на постійне проживання в Україну, та особам, які набули статусу біженців.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам призначається структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (крім міст Києва та Севастополя) рад (далі - місцеві органи з питань соціального захисту населення).

Згідно з пунктом 2.1 Порядку, право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства та діти-інваліди віком до 18 років.

Пунктом 2.3 Порядку передбачено, що органи медико-соціальної експертизи та заклади охорони здоров'я у триденний строк зобов'язані надіслати виписку з акта огляду медико-соціальною експертною комісією (далі - виписка з акта огляду МСЕК) інваліда з дитинства або медичний висновок про дитину-інваліда віком до 18 років (далі - медичний висновок про дитину-інваліда) до місцевого органу з питань соціального захисту населення за місцем проживання інваліда з дитинства або законного представника дитини-інваліда.

Відповідно до абзацу 2 пункту 2.3 Порядку, а також, згідно з частиною 2 статті 7 Закону №2109-III, не пізніше 10 днів після надходження зазначених документів місцевий орган з питань соціального захисту населення зобов'язаний направити письмове повідомлення інваліду з дитинства, законному представнику дитини-інваліда про право на державну соціальну допомогу, умови, розмір і порядок її призначення.

Аналогічні норми передбачено постановою КМУ від 03.02.2021 №79, якою затверджено Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Статтею 1 Закону №2109-IIІ визначено, що право на державну соціальну допомогу мають особи з інвалідністю з дитинства і діти з інвалідністю віком до 18 років.

Приписами статті 2 Закону №2109-III встановлено розмір державної соціальної допомоги, зокрема розмір державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства I групи становить 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Окрім того, Законом України від 02.09.2020 №851-IX "Про внесення змін до статті 3 Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд" (введеним в дію з 01.01.2021) частину 1 - 3 статті 3 Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" було викладено в такій редакції: Особам з інвалідністю з дитинства I групи встановлюється надбавка на догляд за ними в розмірі: особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи А I групи, - 200 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи Б I групи, - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи (стаття 4 Закону №2109-III).

Матеріалами справи встановлено, що відповідно до Розпорядження 630991 від 26.05.2009 року виданого Мукачівським РО СЗН, ОСОБА_2 з 06.05.2009 року була призначена державної соціальної допомоги як особі з інвалідністю 3 групи.

Також, відповідно до розпорядження Управління пенсійного фонду України в Мукачівському районі 119705 від 17.06.2015 року, ОСОБА_2 була призначена пенсія по інвалідності 3 групи, довічно.

Відповідачем зазначено, що Актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства під час надання соціальної підтримки, соціальних послуг та стосовно дотримання прав дітей №ЗК25-ПЗ/12А встановлено, що під час опрацювання уповноваженими особами ГУ рекомендацій Міністерства фінансів України щодо верифікації державних допомог за особовою справою № ЕОС 1096234845 встановлено одержання одночасно державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю та пенсії (крім пенсії по втраті годувальника), що призвело до переплати за період з 16.12.2016 року по 30.04.2023 року у сумі 145543,22 гривень (стаття 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»; пункти 5, 26 та 27 порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, затвердженого постановою КМУ від 03.02.2021 №79)..

Відповідно до пункту 27 Порядку №79 надміру виплачені кошти державної соціальної допомоги, надбавки на догляд повертаються: отримувачем самостійно; за згодою отримувача у повному обсязі за рахунок наступних виплат; за рішенням органу соціального захисту населення за рахунок наступних виплат державної соціальної допомоги у розмірі, що не перевищує 20 відсотків щомісячної суми призначеної допомоги. У разі неможливості добровільного повернення або утримання надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги, надбавки на догляд такі суми стягуються в судовому порядку.

Згідно з пунктів 25 - 27 Порядку №79 встановлено, що органи соціального захисту населення мають право робити запити і безоплатно отримувати у строк до 10 календарних днів від підприємств, установ, організацій інформацію, необхідну для призначення державної соціальної допомоги та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням надбавки на догляд.

Якщо отримувачем приховано чи подано недостовірні дані або органом соціального захисту населення отримано інформацію про обставини, що вплинули на встановлення права на призначення державної соціальної допомоги, надбавки на догляд та визначення їх розміру, що призвело до надмірних виплат коштів, органи соціального захисту населення:

- визначають обсяг надміру виплачених коштів з місяця призначення державної соціальної допомоги, надбавки на догляд та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану отримувача;

- повідомляють отримувачу про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення.

Надміру виплачені кошти державної соціальної допомоги, надбавки на догляд повертаються:

- отримувачем самостійно;

- за згодою отримувача у повному обсязі за рахунок наступних виплат;

- за рішенням органу соціального захисту населення за рахунок наступних виплат державної соціальної допомоги у розмірі, що не перевищує 20 відсотків щомісячної суми призначеної допомоги.

У разі неможливості добровільного повернення або утримання надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги, надбавки на догляд такі суми стягуються в судовому порядку.

Отже, для правильного вирішення питання про утримання надміру сплачених сум державної допомоги орган, що уповноважений призначати державну допомогу, має достеменно встановити два факти переплати пенсії, а саме:

- у зв'язку із поданням недостовірних відомостей, що враховуються при її призначенні чи перерахунку, та з чиєї вини нараховано суми соціальних виплат у розмірі, що суперечить вимогам Закону;

- у зв'язку із отриманням інформації про обставини, що вплинули на встановлення права на призначення державної соціальної допомоги, надбавки на догляд та визначення їх розміру.

Вказаний перелік підстав для утримання надміру виплачених сум є вичерпним.

Згідно зі статтею 1215 ЦК України не підлягає поверненню безпідставно набуті:

1) заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача;

2) інше майно, якщо це встановлено законом.

Як встановлено судом та не спростовано відповідачем, жодних зловживань, які б призвели до виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи в більшому розмірі, з боку позивача допущено не було, а отже й підстав для прийняття рішення щодо стягнення сум надміру виплаченої такої допомоги з позивача у суб'єкта владних повноважень не було.

Правильність виконаних розрахунків, за якими була проведена виплата, а також добросовісність набувача презюмуються, отже, зазначене у статті 1215 ЦК України майно підлягає поверненню у разі наявності фактів зазначених вище.

Таку правову позицію було висловлено в постанові Великої палати Верховного Суду від 16.01.2019 у справі № 753/15556/15-ц, а також в постанові Верховного суду від 29.07.2020 справа №155/1598/16-а.

Отже для правильного вирішення питання про утримання надміру сплачених сум державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи орган, що уповноважений призначати такі виплати, мав достеменно встановити факт переплати у зв'язку із поданням недостовірних відомостей, що враховуються при її обчисленні, та з чиєї вини нараховано суми соціальних виплат у розмірі, що суперечить вимогам Закону.

Між тим, під час розгляду даної справи, відповідачем не було доведено обставин, за яких допускається стягнення з позивача зайво виплачених сум державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства IІІ групи.

Враховуючи, що відповідачем не було доведено зловживань зі сторони позивача або надання ним недостовірних даних для призначення державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства IІІ групи, суд вважає, що у відповідача були відсутні підстави для утримання з позивача надміру виплачених сум такої допомоги.

Отже, повідомлення Управління соціального захисту населення Мукачівської районної державної адміністрації про повернення надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства є неправомірним.

В цій справі встановлено, що позивач діяв добросовісно, в той час як з боку відповідача рахункової помилки також не було, натомість мало місце неналежне виконання відповідачем своїх обов'язків, якого він допустився під час виконання своїх повноважень.

При цьому правильність здійснених розрахунків, за якими була проведена виплата, а також добросовісність набувача презюмуються і відповідно тягар доказування наявності рахункової помилки та недобросовісності набувача покладається на платника відповідних грошових сум.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

На підставі викладеного суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, у зв'язку із цим, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 242-246 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_2 Управління соціального захисту населення Мукачівської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування повідомлення - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати повідомлення Управління соціального захисту населення Мукачівської районної адміністрації про утримання надмірно виплачених коштів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства від 19.02.2025 року за №01.3-5/175.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адмінсуду протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного тексту судового рішення.

Судове рішення виготовлено та підписано 03 листопада 2025 року.

СуддяЗ.Б.Плеханова

Повний текст виготовлено та підписано 03.11.25 року.