Рішення від 03.11.2025 по справі 140/7753/25

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада 2025 року ЛуцькСправа № 140/7753/25

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Андрусенко О. О.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) про визнання протиправними дій щодо відмови здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ) від 08.04.2025 №ХА16239 про розмір грошового забезпечення з 01.01.2018 по 31.03.2019, виходячи із 100 % суми підвищення пенсії без урахування розстрочки, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103); зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 від 08.04.2025 № XA16239 про розмір грошового забезпечення з урахуванням окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення з 01.01.2018 по 31.03.2019, виходячи із 100 % суми підвищення пенсії без урахування розстрочки, передбаченої Постановою №103, з урахуванням виплачених сум.

Позов обґрунтований тим, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію відповідно до Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ). Позивач зазначила, що зміна постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова №704) грошового забезпечення військовослужбовців є підставою згідно з частиною четвертою статті 63 вказаного Закону для перерахунку пенсії, яку відповідно до пунктів 1, 2 Постанови №103 було перераховано з 01.01.2018 з урахуванням окладів за посадою та військовим званням, надбавки за вислугу років, які визначені станом на 01.03.2018 за посадою, з якої вона була звільнена з військової служби. Однак пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45), не відповідають правовим актам вищої юридичної сили, оскільки обмежують складові грошового забезпечення, а тому не підлягали застосуванню.

З огляду на наведене позивач вважає, що наявні правові підстави для перерахунку пенсії з 01.01.2018 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, визначеного згідно з Постановою №704, не лише у складі окладів за посадою та військовим званням, надбавки за вислугу років, а й додаткових щомісячних видів та виходячи з усієї суми підвищення пенсії без розстрочки, передбаченої пунктом 2 Постанови №103 (окремі норми якої є протиправними безвідносно від того, чи були вони скасовані у судовому порядку). ІНФОРМАЦІЯ_2 підготував оновлену довідку про розмір грошового забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення для перерахунку основного розміру пенсії та позивач звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з моменту виникнення права на перерахунок - з 01.01.2018 (а не з моменту набрання 05.03.2019 законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, яким визнано протиправними окремі положення Постанови №103 та зміни до пункту 5 Порядку №45). Проте листом від 07.05.2025 ГУ ПФУ у Волинській області відмовило у вчиненні дій, вказаних у заяві, мотивуючи відсутністю підстав для перерахунку пенсії.

Позивач вважає такі дії відповідача протиправними та просила позов задовольнити, враховуючи висновки Верховного Суду щодо застосування норм права у справі №380/103/22.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 21.07.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі, ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

В поданому до суду відзиві на позовну заяву відповідач позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні у зв'язку із відсутністю правових підстав для перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 по 31.03.2019 на підставі ІНФОРМАЦІЯ_3 від 08.04.2025 №ХА16239.

Інших заяв по суті справи на адресу суду не надходило.

Дослідивши письмові докази, перевіривши доводи позову, суд встановив такі обставини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262-ХІІ.

Із витягу з пенсійної справи №ХА16239-Міноборони вбачається, що пенсія ОСОБА_1 у квітні 2018 року на підставі пункту 1 Постанови №103 була перерахована з 01.01.2018 з грошового забезпечення, визначеного згідно з Постановою №704 з таких його видів: посадовий оклад - 2640,00 грн, оклад за військовим званням - 600,00 грн, надбавка за вислугу років (35%) - 1134,00 грн; обчислений основний розмір пенсії становив 2361,96 грн (4374,00 грн х 54%). На підставі пункту 2 Постанови №103 підвищення пенсії з урахуванням попередньої суми виплати на вказану дату становило 836,75 грн та виплачувалося: з 01.01.2018 по 31.12.2018 - 50 відсотків підвищення (418,38 грн), з 01.01.2019 по 31.12.2019 - 75 відсотків підвищення (627,56 грн), з 01.01.2020 - 100 відсотків підвищення (836,75 грн).

ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовив довідку від 08.04.2025 №ХА16239 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача. У довідку добавлено також щомісячні додаткові види грошового забезпечення згідно з Постановою №704 на 05.03.2019 за відповідною (аналогічною) посадою останній штатній посаді ОСОБА_1 , такі як надбавка за особливості проходження служби (50%) - 2187,00 грн, премія (138%) - 3643,20грн (а.с.11).

21.04.2024 представник позивача звернулася до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про перерахунок ОСОБА_1 основного розміру пенсії з 01.01.2018 по 31.03.2019 на підставі довідки від 08.04.2025 №ХА16239 та виходячи з суми підвищення пенсії 100 відсотків, тобто без розстрочки, передбаченої пунктом 2 Постанови №103 (а.с.8-9).

Листом від 07.05.2025 №5947-5393/П-02/8-0300/25 (а.с.10) ГУ ПФУ у Волинській області повідомило про відсутність підстав для перерахунку пенсії; рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/3858/18, яким було визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103, набрало законної сили 05.03.2019. Постановою від 14.08.2019 №804 “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» та постановою від 24.12.2019 №1088 “Деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян» Кабінет Міністрів України встановив порядок виплати з 01.01.2019 та з 01.01.2020 пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ до 01.03.2018 та перерахованих з 01.01.2018 з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби. Нормативно-правові акти щодо умов, порядку та розмірів, за яких має проводитися перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, після набрання рішенням суду у справі №826/3858/18 законної сили, не приймалися.

При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, визначає Закон №2262-ХІІ.

За приписами частини третьої статті 43 вказаного Закону пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 4 Порядку №45 (у редакції, чинній на час здійснення перерахунку) перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Частинами другою, третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ визначено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Отже, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення, зокрема, військовослужбовців, пенсія пенсіонерам з їх числа, призначена відповідно до Закону №2262-XII, підлягає перерахунку з дати виникнення права на нього; Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов, порядку перерахунку пенсій та їх розмірів.

Частиною четвертою статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон №2011-XII) передбачено, що грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Кабінет Міністрів України 30.08.2017 прийняв Постанову №704 (набрала чинності 01.03.2018), якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років. Установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

21.02.2018 у відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-XII Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №103, пунктом 1 якої визначено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (Офіційний вісник України, 2017 р., №77, ст. 2374).

Також пунктом 2 Постанови №103 передбачено виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Постановою №103 внесені зміни і до Порядку №45.

Згідно з абзацом першим пункту 5 Порядку №45 у редакції Постанови №103 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Додаток 2 до Порядку №45 передбачає форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою №103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Отже, з набранням чинності Постановою №704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців, позивач на підставі статті 63 Закону №2262-XII отримала право на перерахунок пенсії. Відповідно до частини четвертої статті 63 цього Закону умови, порядок та розміри вказаного перерахунку визначені Постановою №103 та перерахунок призначених до 01.03.2018 пенсій Уряд постановив здійснити з 01.01.2018 (пункт 1).

ГУ ПФУ у Волинській області провело перерахунок пенсії позивача відповідно до приписів пунктів 1, 2 Постанови №103 з 01.01.2018, про що свідчать матеріали пенсійної справи №ХА16239-Міноборони.

Водночас рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі №826/3858/18 залишено без змін постановою Верховного Суду від 12.11.2019, у якій суд касаційної інстанції вказав на те, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.

Слід зауважити, що у зв'язку із втратою чинності з 05.03.2019 пунктами 1, 2 Постанови №103 не змінився передбачений у Порядку №45 алгоритм дій державних органів під час проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ.

Пункт 3 Порядку №45 передбачає, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Оновлена довідка від 08.04.2025 №ХА16239 видана ІНФОРМАЦІЯ_2 саме у зв'язку із втратою чинності 05.03.2019 змінами, внесеними Постановою №103 до пункту 5 і додатка 2 Порядку №45, якими було обмежено складові грошового забезпечення, які враховуються для перерахунку пенсій.

Питання правомірності неврахування у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2018 додаткових складових (надбавок, доплат, підвищень) та премії на підставі Постанови №704 було предметом оцінки у справі №520/2098/19, за результатами розгляду якої Велика Палата Верховного Суду у постанові від 09.06.2022 дійшла висновків, зокрема, що обмеження виплати пенсії, нарахованої особі в порядку, передбаченому Законом №2262-XII, не може бути встановлено постановою Кабінету Міністрів України.

Спір у цій справі стосується періоду з 01.01.2018 по 31.03.2019.

Верховний Суд неодноразово наголошував, що суди не повинні застосовувати положення нормативно-правових актів, які не відповідають Конституції та законам України, незалежно від того, чи оскаржувались такі акти в судовому порядку та чи є вони чинними на момент розгляду справи, тобто згідно з правовою позицією Верховного Суду такі правові акти (як закони, так і підзаконні акти) не можуть застосовуватися навіть у випадках, коли вони є чинними (постанови від 12.03.2019 у справі №913/204/18, від 10.03.2020 у справі №160/1088/19).

З огляду на визначені в частині третій статті 7 КАС України загальні засади пріоритетності законів над підзаконними актами у період чинності пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатка 2 Порядку №45, які є протиправними й такими, що не відповідають правовим актам вищої юридичної суди, застосовуванню підлягає Закон №2262-ХІІ (безвідносно до того, чи скасовані ці норми судом на момент виникнення права позивача на перерахунок пенсії).

З цих позицій у постанові від 11.08.2023 у справі №380/103/22 Верховний Суд виснував, що перерахунок пенсії позивачу необхідно здійснити з 01.01.2018, а не з моменту набрання 05.03.2019 законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, тож зобов'язав пенсійний орган здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням окладу за посадою, окладу за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення, визначених за нормами на 05.03.2019, з 01.01.2018 (із врахуванням раніше виплачених сум).

За наявного висновку, висловленого у постанові від 11.08.2023 у справі №380/103/22, Верховний Суд в ухвалі від 11.03.2024 у справі №200/7474/23 відмовив у відкритті провадження у зразковій справі, а в ухвалі від 29.04.2024 у справі №380/26312/23 - у відкритті провадження для перегляду за касаційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду, якою задоволено позов й зобов'язано здійснити перерахунок пенсії позивача за оновленою про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 з урахуванням окладу за посадою, окладу за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення з 01.01.2018 по 31.03.2019 (із врахуванням раніше виплачених сум).

З аналогічних підстав відмовлено у відкритті касаційного провадження ухвалами Верховного Суду від 24.04.2024 у справі №340/9936/23, від 27.05.2024 у справах №80/26430/23 та №380/26615/23, від 06.06.2024 у справі №140/1220/24, від 02.07.2024 у справах №260/9331/23 та №260/9331/23, від 08.07.2024 у справі №260/9225/23, від 22.07.2024 у справі №500/8239/23, від 27.01.2025 у справі №160/4402/24, від 05.08.2025 у справі №560/4849/25, від 23.09.2025 у справі №580/3602/25, у яких вказано про відсутність підстав для відступу від правового висновку, сформульованого у постанові від 11.08.2023 у справі №380/103/22.

Згідно з частиною п'ятою статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відповідно до правової позиції Великої Палати Верховного Суду від 30.01.2019 у у справі №755/10947/17 під час вирішення тотожних спорів суди мають враховувати саме останню правову позицію Верховного Суду.

Отже, в межах цієї справи підлягають врахуванню висновки Верховного Суду у постанові від 11.08.2023 у справі №380/103/22, відступу від яких не було.

Той факт, що в оновленій довідці від 08.04.2025 №ХА16239 зазначено розмір грошового забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового на 05.03.2019, не свідчить про відсутність у позивача права на перерахунок пенсії саме з 01.01.2018 (який їй і був проведений з цієї дати, але без додаткових щомісячних видів грошового забезпечення).

Підсумовуючи наведене, дії ГУ ПФУ у Волинській області щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії позивачу з 01.01.2018 по 31.03.2019 на підставі оновленої довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 08.04.2025 №ХА16239 про розмір грошового забезпечення є протиправними. До задоволення підлягає і похідна позовна вимога про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату основного розміру пенсії позивача з 01.01.2018 по 31.03.2019 на підставі оновленої довідки від 08.04.2025 №ХА16239.

Крім того, з цих самих підстав (невідповідності пункту 2 Постанови №103 правовим актам вищої юридичної сили, через що підлягає застосовуванню Закон №2262-ХІІ в силу статті 7 КАС України) позивач має право на отримання перерахованої пенсії з 01.01.2018 на підставі Закону №2262-ХІІ з урахуванням 100 відсотків підвищення пенсії.

Вказане відповідає правовій позиції Верховного Суду, викладеній в постанові від 22.03.2023 у справі №280/2771/22.

Отже, враховуючи межі позовних вимог, належним способом відновлення порушеного права позивача є зобов'язання ГУ ПФУ у Волинській області здійснити перерахунок та виплату основного розміру пенсії позивача з 01.01.2018 по 31.03.2019 на підставі оновленої довідки, виходячи із 100% суми підвищення пенсії, тобто, без урахування розстрочки, передбаченої пунктом 2 Постанови №103, та з урахуванням виплачених сум.

В цьому випадку право позивача щодо перерахунку пенсії з 01.01.2018 не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимог частини третьої статті 51 Закону №2262-XII.

Згідно з частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір у розмірі 1211,20 грн., сплачений квитанцією від 03.07.2025.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови ОСОБА_1 здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 08.04.2025 №ХА16239 про розмір грошового забезпечення з 01.01.2018 по 31.03.2019, виходячи з 100 відсотків підвищення пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 08.04.2025 №ХА16239 про розмір грошового забезпечення з урахуванням окладу за посадою, окладу за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення з 01.01.2018 по 31.03.2019, виходячи з 100 відсотків підвищення пенсії (з урахуванням раніше виплачених сум).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1211,20 грн (одна тисяча двісті одинадцять грн 20 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43027, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, 6, ідентифікаційний код 13358826).

Суддя О. О. Андрусенко