Постанова від 31.10.2025 по справі 154/952/25

154/952/25

3/154/656/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31жовтня 2025 року м. Володимир

Суддя Володимирського міського суду Волинської області Лященко О.В., за участю захисника особи яка притягується до адміністративної відповідальності - адвоката Савюк К.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від заступника начальника Луцького РУП ГУНП у Волинській області Руслана Давидовича про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , не працюючої, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

25 лютого 2025 року в 00 год 25 хв в м.Володимир по вул. Володимира Великого, водій ОСОБА_1 керувала автомобілем AUDI Q7, д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився зі згоди водія на місці зупинки за допомогою алкотестера «Драгер6820»,чим порушила п.2.9 «а» ПДР України, тим самим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 жодного разу не з'явилась.

Захисник особи яка притягується до адміністративної відповідальності - адвокат Савюк К.О., заперечила проти притягнення ОСОБА_1 , покликаючись на грубі порушення процедури проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння водієм на місці зупинки транспортного засобу, перерваність відеозапису та інші порушення, викладені у її письмових клопотаннях до суду.

Заслухавши доводи захисника, перевіривши зібрані у справі докази, приходжу до висновку що винуватість ОСОБА_1 у вчиненому доведена в суді і стверджується наступним.

Згідно з вимогами ст.ст.252, 254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діянь, які містять ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого цим кодексом, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Судовий розгляд справи повинен проводитись у межах визначених у протоколі обставин про адміністративне правопорушення, який є фактичним обвинуваченням у вчиненні адміністративного правопорушення.

Згідно з ч.1 ст.130 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Як вбачається з матеріалів справи, дослідженого судом відеозапису події, який складається з окремих самостійних відеофайлів, 25 лютого 2025 року в 00 год 25 хв в м.Володимир по вул. Володимира Великого, водій ОСОБА_1 керувала автомобілем AUDI Q7, д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився зі згоди водія на місці зупинки за допомогою алкотестера «Драгер6820». Як пояснила ОСОБА_1 на місці зупинки під відеозапис, вона випила пляшку «Ром-коли», з результатом огляду на стан сп'яніння за допомогою алкотестера «Драгер6820» - 0,32 промілле згідна, в лікарню їхати для огляду на стан алкогольного сп'яніння не побажала.

У підпункту 1 пункту 2 Розділу І Інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, яка була затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України 18.12.2018 №1026, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 11.01.2019 № 28/32999 передбачено, що застосування працівниками поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, здійснюється з метою попередження, виявлення або фіксування правопорушення.

Відповідно до п. 5 розділу II Інструкції з застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, затвердженої наказом МВС України 18.12.2018 №1026, який передбачає безперервність відеозапису у ході виявлення і фіксації адміністративного правопорушення та проведення процесуальних дій». У процесі включення портативного відеореєстратора поліцейський переконується в точності встановлених на пристрої дати та часу.

Системний аналіз вищезазначених положень дозволяє дійти висновку, що обов'язок поліцейських здійснювати безперервний відеозапис виявлення, фіксації адміністративного правопорушення та проведення процесуальних дій є запорукою дотримання законності при вчиненні поліцейськими указаних дій, об'єктивності цих дій, усунення конфліктних та спірних питань, забезпечення судової справи належними та допустимими доказами, необхідних для розгляду справи.

Порушення поліцейськими вимог нормативних документів, що встановлюють безперервність відеофіксації вчинюваних дій при виконанні службових обов'язків, на які вказує захисник, не призвело до спростування обставин, викладених у тексті протоколу про адміністративне правопорушення, оскільки перерва у відеозаписі була обумовлена об'єктивною необхідністю його зупинки для доставки трубки алкотестера «Драгер6820» і після чого було продовжено фіксації подій, які є безперервними, відображають події на місці зупинки автомобіля, при цьому дії поліцейського щодо огляду водія на стан сп'яніння є правомірними, а водій не оспорює результатів огляду на місці.

Доводи захисника про незаконність зупинки автомобіля ( в 00 год 25 хв під час дії комендантської години), перевірки документів водія, а відтак про необхідність проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у зв'язку з наявними ознаками, те що протокол про адміністративне правопорушення складено безпідставно, не ґрунтуються на законі і не спростовують суті пред'явленого обвинувачення.

Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, однак обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність - в ході розгляду справи не встановлено.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, на підставі ст.130 ч.1 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі одна тисяча неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 ( сімнадцять тисяч ) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 605 (шістсот п?ять) гривень 60 копійок судового збору за наступними реквізитами: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ:37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимирський міський суд Волинської області.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Олександр ЛЯЩЕНКО