Єдиний унікальний номер 205/15075/25
Номер провадження 1-в/205/572/25
3 листопада 2025 року м.Дніпро
Новокодацький районний суд міста Дніпра у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дніпро подання заступника начальника ВП № 1 ДРУП № 1 ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого в АДРЕСА_1 -
До Новокодацького районного суду міста Дніпра надійшло подання Дніпро подання заступника начальника ВП № 1 ДРУП № 1 ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_4 .
Подання обґрунтоване тим, що Відповідно до вироку Ленінського районного суду міста Дніпропетровська від 19.12.2013 року ОСОБА_4 був засуджений за ч. 2 ст. 121 КК України до 9 років позбавлення волі.
21 квітня 2022 року, ОСОБА_4 , звільнився з Біленьківської виправної колонії №99. Після звільнення з останнім було проведено профілактичну бесіду про необхідність офіційно працевлаштуватись, недопущення вчинення антигромадського способу життя та порушень чинного Законодавства України.
Згідно характеристики з виправної колонії ОСОБА_4 допускав порушення режиму покарання у кількості 37 разів у 2014 році, 8 порушень у 2017 році , 18 порушень у 2021 році, перебував на обліку як особа схильна до виготовлення та зберігання спиртного, а також до членоушкодження та суїциду.
Після звільнення за місцем мешкання характеризується негативно, веде антигромадський спосіб життя, схильний до вживання алкогольними напоями та наркотичними речовинами.
Після звільнення з виправної колонії відносно останнього були складені протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 2 ст. 178, ч. 1 ст. 178, ст. 152 КупАП.
У зв'язку з вищевикладеним заступника начальника ВП № 1 ДРУП № 1 ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 просить встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 1 рік і встановити йому обмеження: - заборонити виходити з домоволодіння з 21-00 год. до 05-00 год.; - заборонити виїзд за межі міста Дніпро в особистих справах без дозволу НПУ; - реєстрація в ВП №3 ДРУП 4 рази на місяць; - заборонити відвідувати місця реалізації алкогольних напоїв.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Відповідно до ч. 4 ст. 5 Закону, у судове засідання викликається особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, а за її клопотанням - і захисник, а також представник органу, начальник якого вніс подання.
Представник ВП № 3 ДРУП ГУ НП в Дніпропетровський області до суду з'явився. Надав пояснення аналогічні викладеним у поданні, просить суд задовольнити подання та встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд.
Засуджений ОСОБА_4 до суду з'явився, пояснив, що йому зрозумілі умови встановлення адміністративного нагляду. Не заперечує проти встановлення адміністративного нагляду, оскільки вважає, що це буде його дисциплінувати.
Дослідивши матеріали подання, суд приходить до наступного висновку.
Так, судом встановлено, що вироком Ленінського районного суду міста Дніпропетровська від 19 грудня 2013 року ОСОБА_4 було засуджено за ст. 121 ч.2, 71 КК України до 9 років позбавлення волі.
Згідно довідки про звільнення ЗАП № 07689, ОСОБА_4 було звільнено з Біленьківської виправної колонії № 99 Запорізької області 21 квітня 2022 року по відбуттю строку покарання.
Статтею 3 п. «в» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Після звільнення з місць позбавлення волі, засуджений неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 178 ч.1, 152 КУпАП, а також відносно останнього було порушено кримінальне провадження № 12024046690000131 від 10.03.2024 року за ч.1 ст. 309 КК України.
З огляду на ту обставину, що ОСОБА_4 засуджувався за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України, яке, відповідно до ст. 12 КК України є тяжким злочином, відбував покарання у місцях позбавлення волі та звільнився від його відбування по відбуттю строку покарання, після чого систематично порушував громадський порядок та вчиняв інші адміністративні та кримінальні правопорушення, суд доходить висновку про наявність матеріальних підстав для встановлення засудженому ОСОБА_4 адміністративного нагляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону, адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до ст. 10 Закону, до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
В наданому суду поданні, начальник відділення поліції просить суд встановити всі обмеження засудженому ОСОБА_4 які передбачені ст. 10 Закону.
З огляду на особу засудженого ОСОБА_4 а саме те, що останній раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, засуджувався до відбуття покарання у виді реального позбавлення волі, однак належних висновків для себе не робив та знову продовжував вчиняти кримінальні правопорушення, після звільнення з місць позбавлення волі систематично вчиняє адміністративні правопорушення, суд доходить висновку про необхідність задоволення подання у повному обсязі.
Керуючись п. «в» ст. 3, ст. 5, ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільнилися з місць позбавлення волі, суд,-
Подання заступника начальника ВП №1 ДРУП №1 ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд органів внутрішніх справ після звільнення з місць позбавлення волі строком на 1 (один) рік, заборонивши:
-вихід з дому (квартири) з 21 години 00 хвилин до 05 годин 00 хвилин;
-виїзд за межі міста Дніпра в особистих справах без дозволу органі НПУ;
-знаходження в місцях розпивання спиртних напоїв та їх реалізації на розлив,
Покласти обов'язки з'являтися на реєстрацію до ВП № 1 ДРУП № 1 ГУ НП в Дніпропетровській області - 4 рази на місяць.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом семи днів з дня її оголошення до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляції через Новокодацький районний суд міста Дніпра.
Суддя - ОСОБА_1