Постанова від 01.10.2025 по справі 607/9683/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.10.2025Справа №607/9683/25

01 жовтня 2025 року м. Тернопіль

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Черніцька І.М., з участю секретаря судового засідання Кокітко І.В.

з участю представника Тернопільської митниці ДМС України - Лось О.Р

розглянувши матеріали справи про порушення митних правил та притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина КНР, АДРЕСА_1 .», ел адреса: sales@tianlunmotor.com

за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

17 лютого 2025 року о 18 год 41 хв, через пункт пропуску «Чорноморський рибний порт» Одеської митниці було ввезено товари: «Електродвигуни асинхронні змінного струму 3-х фазні (різних артикулів) та клемні панелі» (всього 5 товарів). Товар перемішувався у двох контейнерах №MRKU8487389 та №MSKU4153662. У якості підстави до переміщення вказаних товарів разом з МД типу ЕЕ №25UA403000901638U7 було подані та засвідчені печатками ПМК Одеської митниці такі документи: інвойс №TLUA190324M34 від 04.12.2024, CMR № 771579 від 17 лютого 2025 року та CMR 771581 від 17 лютого 2025 року.

18 лютого 2025 року вищевказані товари було доставлено до місця прибуття МС ТОВ «ЗКТ автомобільний», за адресою: м. Тернопіль, вул. Лук?яновича Д., 8 та в подальшому до відділу митного оформлення №3 митного посту «Тернопіль» Тернопільської митниці з метою митного оформлення у вільний обіг товарів. Агентом з митного оформлення ТОВ «ЛАМАН ШИПІНГ» гр. України ОСОБА_3 було подано митну декларацію типу ДЕ №25 UA4030700001539U0.

В якості підстави для митного оформлення зазначеного товару до декларації типу ДЕ №25UA403070001539U0 було додано документи, а саме: інвойс №TLUA190324M34 від 04 грудня 2024 року, пакувальний лист №б / н від 04 грудня 2024 року, CMR № 771579 від 17 лютого 2025 року та CMR №771581 від 17 лютого 2025 року, коносамент №ZJSM24120273 від 12 грудня 2024 року; сертифікат походження товару № 25C344000823/00002 від 08 лютого 2025 року; рахунок про надання транспортно- експедеційних послуг №203 від 17 лютого 2025 року; специфікація №6 від 04 грудня 2024 року; зовнішньоекономічний договір №20240325 від 25 березня 2024 року та інші.

Відправником товару є компанія WENLING TIANLUN MOTOR CO., LTD (BLDG.5, TA'AO INNOVATION PARK, DAXI TOWN, WENLING, ZHEJIANG, CHINA). Одержувачем є ТОВ Монтажно-налагоджувальне підприємство «Промелектро» (ЄДРПОУ 425644276, 78200, Івано-Франківська обл., Коломийський р- н, м. Коломия, вул. С.Петлюри, 43, кв. 4).

На підставі переліку індикаторів ризику, які можуть використовуватись посадовими особами митних органів для обрання форм та обсягів митного контролю розроблений відповідно до пункту 1 розділу IV Порядку здійснення аналізу та оцінки ризиків, розроблення і реалізації заходів з управління ризиками для визначення форм та обсягів митного контролю, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 липня 2015 року №684 (у редакції наказу Мінфіну від 24 червня 2024 року №305), проведено повний митний огляд.

За результатами проведення митного огляду встановлено, що крім задекларованих товарів, наявні товари, які не зазначені у ЕМД 25UA403070001539U0 та товаросупровідних документах, а саме:

1.«Двигун асинхронний тип: АИР 250M2 У 2 90Kw»- 2 шт.

2.«Вентилятори охолодження до електродвигунів: - арт. 2-280-4.6.8 Р - 4 шт.; - арт. YS90 - 100 шт.; - арт. YS63 - 50 шт.; - арт. YS71 - 50 шт.; - арт. YS80 - 50 шт.; - арт. Y2-132-4.6.8P - 100 шт.; - арт. Y2-132-2Р - 100 шт.; - арт. Y2-112-4.6.8Р - 80 шт.; - арт. Y2-160-2Р - 40 шт.; - арт. Y2-112-2Р - 50 шт.; - арт. Y2-200-4.6.8Р- 20 шт.; - арт. Y2 200-2 Р - 5 шт.; - арт. Y2-280-2Р - 5 шт.; - арт. Y2-180-4.6.8Р - 20 шт.; - арт. Y2-180-2.4Р - 30 шт.; - арт. Y2-160-4.6.8Р -50 шт.».

3.«Клемні панелі: - арт. Y2-112-132 - 80 шт.; - арт. Y2-160-180 - 80 шт.; - арт. Y2 250-280 - 20 шт.; - арт. б/н - 3 шт.»;

4.«Коробка металева з металічною кришкою: - 215х200 мм. - 10 шт.; - 165х155 мм. - 5 шт.; - 125х125 мм. - 10 шт.; - 110х110 мм. - 20 шт.; - 100х100 мм. - 30 шт.; - 90?90 мм. - 10 шт.»;

5.«Шпонки металеві: - 110х20 мм. - 1961 гр.; - 110х17 мм. - 1625 гр.; - 60х10 мм. - 2137 гр.; - 90х15 мм. - 2128 гр.; - 90х14 мм. - 1687 гр.; - 90х11 мм. - 1353 гр.; - 50х7 мм. - 616 гр.; - 20х4 мм. - 72 гр.; - 35х6 мм. - 277 гр.; - 40х6 мм. - 329 гр.; - 30х5 мм. - 172 гр.; - 45х8 мм. - 550 гр.»;

6.«Металеві пластини з отворами: - 108х18 мм. - 665 гр.; - 76х12 мм. - 2560 гр.; - 96х15 мм. - 1140 гр.; - 35х10 мм. - 1426 гр.; - 31х9 мм. - 488 гр.; - 29х9 мм. - 391 гр.; - 24х5 мм. - 140 гр.».

7.«Металеві кільця: - d127 мм. - 435 гр.; - d138 мм. - 362 гр.; - d148 мм. - 450 гр.; - d84 мм. - 243 гр.; - d79 мм. - 775 гр.; - d60 мм. - 1167 гр.; - d50 мм. - 714 гр.; - d45 мм. - 437 гр.; - d34 мм. - 90 гр.; - d30 мм. - 83 гр.»;

8.«Гайки металеві: - d8 мм. - 835 гр.; - d7 мм. - 2078 гр.; - d14 мм. - 1634 гр.; - d17 мм. - 1271 гр.; - d10 мм. - 5155 гр.»;

9.«Шайби металеві: - d11 мм. - 891 гр.; - d9 мм. - 607 гр.; - d21 мм. - 827 гр.; - d17 мм. - 562 гр.; - d13 мм. - 1345 гр.»;

10.«Сальники метричні: - арт. М40Х1.5 - 20 шт.; - арт. М36Х1.5 - 10 шт.; - арт. М24Х1.5 - 30 шт.; - арт. M27Х1.5 - 20 шт.; - арт. М25Х1.5 - 20 шт.»;

11.«Гумові ущільнювачі: - 158х158 - 10 шт.; - 95х95 - 10 шт.; - 85х85 - 29 шт.; - 75x75 - 25 шт.; - 210?210 - 10 шт.; - 150х150 - 5 шт.; - 105х105 - 12 шт.; - 95?95 - 7 шт.; - 120х120 - 10 шт.».

Отримано пояснення від агента з митного оформлення ТОВ «ЛАМАН ШИПІНГ» громадянки ОСОБА_3 , остання повідомила, що здійснювала декларування згідно отриманих документів від ТОВ Монтажно- налагоджувальне підприємство «Промелектро» (ЄДРПОУ 425644276). Фізичний огляд не проводився у зв'язку з тим, що на адресу ТОВ Монтажно-налагоджувальне підприємство «Промелектро» (ЄДРПОУ 425644276), вже неодноразово надходив аналогічний товар та невідповідностей не було встановлено.

Також, отримано пояснення від керівника ТОВ Монтажно-налагоджувальне підприємство «Промелектро» (ЄДРПОУ 425644276) ОСОБА_4 , останній повідомив, що дійсно надав документи для декларування товарів «Електродвигуни асинхронні змінного струму 3-х фазні (різних артикулів) та клемні панелі» (всього 5 товарів), агенту з митного оформлення ТОВ «ЛАМАН ШИПІНГ» ОСОБА_3 , які в подальшому були додані до ЕМД 25UA403070001539UO. Документи на підставі яких здійснювалось декларування товарів були надані постачальником, а саме компанією WENLING TIANLUN MOTOR CO., LTD., в особі директора ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ).

Керівник компанії WENLING TIANLUN MOTOR CO., LTD. rp. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) листами №б/н від 20 лютого 2025 року та від 28 лютого 2025 року повідомив Тернопільську митницю, що замість двигунів АР 250S2(потужність 75 кВт.), які зазначені у ЕМД, а також у товаросупровідних та комерційних документах (інвойс №TLUA190324M34 від 04 грудня 2024 року) відправили АИР250M2 потужністю 90 кВт. Щодо не задекларованих запчастин до двигунів, виявлених під час митного огляду, гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) повідомив, що вказані запчастини дійсно не були зазначені в жодних супровідних документах та призначались у якості подарунка покупцю (одержувачу) ТОВ Монтажно-налагоджувальне підприємство «Промелектро». Наявність не задекларованого товару визнає.

Отже, на підставі вищевикладеного встановлено, що документи, а саме інвойс №TLUA190324M34 від 04 грудня 2024 року, який містить недостовірні відомості щодо найменування та кількості товару та став підставою для ввезення на митну територію України товарів, надані відправником компанії «WENLING TIANLUN MOTOR CO., LTD.», в особі керівника гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ).

У судовому засіданні представник митниці Лось О.Р. підтримала протокол про порушення митних правил. Вказала на наявність у діях ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, що доводиться матеріалами справи та вважає, що до останнього слід застосувати стягнення у виді штрафу.

ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) в судове засідання не з'явився, хоча у встановленому законом повідомлявся про дату, час, місце розгляду справи.

Відповідно до вимог ст.526 МК України, вважаю можливим провести розгляд справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та не з'явилася в судове засідання, хоча належним чином повідомлялась про час і місце розгляду справи.

Вказане узгоджується з рішенням Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі «Смірнов проти України», відповідно до якого в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається , в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду об'єктивно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції.

В своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки. З урахуванням наведеного, з метою дотримання вимог ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи впродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, а також з урахуванням того, що судом вживалися заходи щодо виклику ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), однак останній в судове засідання не з'явився, суд вважає за можливе провести судовий розгляд за його відсутності на підставі доказів, що містяться у матеріалах справи.

Суд заслухавши пояснення представника митниці, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що вина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), у вчиненому правопорушенні доводиться матеріалами, дослідженими в судовому засіданні, а саме: даними зазначеними у протоколі про порушення митних правил №0013/UA403000/2025 від 06 березня 2025 року; копією МД №25UA403070001539U0 від 19 лютого 2025; рахунком - проформою №TLUA190324M34 від 04 грудня 2024 року; коносаментом №ZJSM24120273 від 12 грудня 2024 року; CMR №771579, №771581 від 17 лютого 2025 року; інвойсом № TLUA190324M34 від 04 грудня 2024 року; рахунком на оплату №203 від 17 лютого 2025 року; платіжними інструкціями в іноземній валюті №102 від 06 грудня 2024 року та №110 від 30 січня 2025 року; контрактом №20240325 від 25 березня 2024 року; специфікацією №06 від 04 грудня 2024 року до контракту №20240325 від 25 березня 2024 року; експортною декларацією країни відправника №310120240514830340 від 06 грудня 2024 року; актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу; письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 28 лютого 2025 року; відповіддю директора ТОВ МНП «Промелектро» ОСОБА_5 № 02/Л від 27 лютого 2025 року; пояснювальними листами директора «WENLING TIANLUN MOTOR CO., LTD.» ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) від 20 лютого 2025 року, від 28 лютого 2025 року з додатками; заявою директора «WENLING TIANLUN MOTOR CO., LTD.» ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) про складання адміністративних матеріалів без його участі; витягом з ЄАІС від 04 березня 2025 року; експертним висновком №1420003400-0329 від 01 травня 2025 року, здійсненим Львівським управлінням експертиз та досліджень ДМС України; протоколом про тимчасове вилучення товарів від 06 березня 2025 року; описом предметів від 06 березня 2025 року; актом приймання - передавання від 06 березня 2025 року; пакувальним листом №б/н від 04 грудня 2024 року.

Відповідно до вимог ч.1 статті 196 Митного кодексу України, не можуть бути пропущені через митний кордон України:

1) товари, пропуск яких через митний кордон України та/або випуск відповідно до заявленої мети заборонено законом або міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або відповідно до закону чи міжнародного договору України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України;

2) товари (крім товарів для власного споживання, що ввозяться громадянами в обсязі та порядку, встановлених статтями 376 і 378 цього Кодексу), на пропуск та/або випуск яких відповідно до закону потрібні документи та/або відомості, передбачені частиною першою статті 197 цього Кодексу, державних органів, установ та організацій, уповноважених на їх видачу, - в разі відсутності таких документів та/або відомостей;

3) товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України;

4) товари, щодо яких відповідно до закону отримано вимогу органу ринкового нагляду не випускати продукцію у вільний обіг або посадовою особою відповідного уповноваженого органу за результатами проведення заходів офіційного контролю прийнято рішення про заборону ввезення товарів на митну територію України чи заборону випуску товарів у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну.

Згідно з вимогами ч.1 статті 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Відповідно до вимог ч.1 статті 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

В силу вимог ч.3 ст. 75 МК України для поміщення товарів у митний режим імпорту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна: 1) подати митному органу, що здійснює випуск товарів, документи на такі товари; 2) сплатити митні платежі, якими відповідно до законів України обкладаються товари під час ввезення на митну територію України в режимі імпорту; 3) виконати встановлені відповідно до закону вимоги щодо заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно із вимогами п. 5 ч. 1 ст. 4 МК України, випуск товарів - це надання митним органом права на користування та/або розпорядження товарами, щодо яких здійснюється митне оформлення, відповідно до заявленої мети. А згідно із п. 23 цієї ж статті, митне оформлення - це виконання митних формальностей, необхідних для випуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Згідно із вимогами ч. 1 ст. 265 МК України декларантом має право виступати: 1) особа, яка самостійно здійснює декларування у власних інтересах та від власного імені (утримувач митного режиму); 2) особа, в інтересах та від імені якої здійснюється декларування (утримувач митного режиму в разі прямого представництва); 3) особа, яка здійснює декларування в інтересах іншої особи (утримувача митного режиму), але від власного імені (непрямий митний представник).

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 266 МК України декларант зобов'язаний: 1) здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом; 2) на вимогу митного органу пред'явити товари, транспортні засоби комерційного призначення для митного контролю і митного оформлення; 3) надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей; 4) у випадках, визначених цим Кодексом та Податковим кодексом України, сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату відповідно до розділу X цього Кодексу; 5) у випадках, визначених цим Кодексом та іншими законами України, сплатити інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на митні органи.

Статтею 483 МК України передбачена відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Відповідно до диспозиції ст. 483 Митного кодексу України та роз'яснень викладених у абзаці першому п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» № 8 від 03 червня 2005 року (далі-Постанова), незаконне переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон України, зокрема, з поданням митному органу) як підстави для переміщення товарів підроблених документів, чи одержаних незаконним шляхом або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача.

Згідно роз'яснень викладених у абзаці четвертому п. 6 даої Постанови, документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.

За таких обставин, суд доходить висновку про наявність вини ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), у вчиненні порушення митних правил, передбачених частиною першою ст. 483 МК України тобто дій, спрямовананих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням митному органу, як підстави для переміщення товарів, документів, що містять недостовірні відомості щодо найменування та кількості товару, а саме інвойсі №TLUA190324M34 від 04 грудня 2024 року, а тому ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) слід притягнути до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу винного, суд приходить до висновку про те що, що на ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти відсотків вартості товару - безпосередніх предметів порушення митних правил, з їх конфіскацією у власність держави.

У відповідності до роз'яснень викладених у п. 14 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» №8 від 03 червня 2005 року, у постановах в адміністративних справах про порушення митних правил суддя повинен зазначати, які саме правила порушені винною особою, які товари, транспортні засоби були безпосереднім об'єктом правопорушення, їхню вартість. Якщо особу визнано винною у вчиненні правопорушення, але зазначені товари чи транспортні засоби відсутні, суддя вправі вирішити у постанові питання про стягнення їхньої вартості.

Як вбачається з експертного висновку №1420003400-0329 від 01 травня 2025 року, наданим Львівським управлінням експертиз та досліджень ДМС України, загальна ринкова вартість вилучених товарів, зазначених у постанові про призначення експертизи від 03 квітня 2025 року в справі про порушення митних правил №0013/UA403000/2025, станом на дату оцінки становить 377 287,22 грн.

Таким чином, на ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесят відсотків вартості товару, який є безпосереднім об'єктом порушення, а саме 188 643 (сто вісімдесят вісім шістсот сорок три) грн 61 коп, з конфіскацією у власність держави вилучених товарів, а саме:

1.«Двигун асинхронний тип: АИР 250M2 У 2 90Kw»- 2 шт.

2.«Вентилятори охолодження до електродвигунів: - арт. 2-280-4.6.8 Р - 4 шт.; - арт. YS90 - 100 шт.; - арт. YS63 - 50 шт.; - арт. YS71 - 50 шт.; - арт. YS80 - 50 шт.; - арт. Y2-132-4.6.8P - 100 шт.; - арт. Y2-132-2Р - 100 шт.; - арт. Y2-112-4.6.8Р - 80 шт.; - арт. Y2-160-2Р - 40 шт.; - арт. Y2-112-2Р - 50 шт.; - арт. Y2-200-4.6.8Р- 20 шт.; - арт. Y2 200-2 Р - 5 шт.; - арт. Y2-280-2Р - 5 шт.; - арт. Y2-180-4.6.8Р - 20 шт.; - арт. Y2-180-2.4Р - 30 шт.; - арт. Y2-160-4.6.8Р -50 шт.».

3.«Клемні панелі: - арт. Y2-112-132 - 80 шт.; - арт. Y2-160-180 - 80 шт.; - арт. Y2 250-280 - 20 шт.; - арт. б/н - 3 шт.»;

4.«Коробка металева з металічною кришкою: - 215х200 мм. - 10 шт.; - 165х155 мм. - 5 шт.; - 125х125 мм. - 10 шт.; - 110х110 мм. - 20 шт.; - 100х100 мм. - 30 шт.; - 90?90 мм. - 10 шт.»;

5.«Шпонки металеві: - 110х20 мм. - 1961 гр.; - 110х17 мм. - 1625 гр.; - 60х10 мм. - 2137 гр.; - 90х15 мм. - 2128 гр.; - 90х14 мм. - 1687 гр.; - 90х11 мм. - 1353 гр.; - 50х7 мм. - 616 гр.; - 20х4 мм. - 72 гр.; - 35х6 мм. - 277 гр.; - 40х6 мм. - 329 гр.; - 30х5 мм. - 172 гр.; - 45х8 мм. - 550 гр.»;

6.«Металеві пластини з отворами: - 108х18 мм. - 665 гр.; - 76х12 мм. - 2560 гр.; - 96х15 мм. - 1140 гр.; - 35х10 мм. - 1426 гр.; - 31х9 мм. - 488 гр.; - 29х9 мм. - 391 гр.; - 24х5 мм. - 140 гр.».

7.«Металеві кільця: - d127 мм. - 435 гр.; - d138 мм. - 362 гр.; - d148 мм. - 450 гр.; - d84 мм. - 243 гр.; - d79 мм. - 775 гр.; - d60 мм. - 1167 гр.; - d50 мм. - 714 гр.; - d45 мм. - 437 гр.; - d34 мм. - 90 гр.; - d30 мм. - 83 гр.»;

8.«Гайки металеві: - d8 мм. - 835 гр.; - d7 мм. - 2078 гр.; - d14 мм. - 1634 гр.; - d17 мм. - 1271 гр.; - d10 мм. - 5155 гр.»;

9.«Шайби металеві: - d11 мм. - 891 гр.; - d9 мм. - 607 гр.; - d21 мм. - 827 гр.; - d17 мм. - 562 гр.; - d13 мм. - 1345 гр.»;

10.«Сальники метричні: - арт. М40Х1.5 - 20 шт.; - арт. М36Х1.5 - 10 шт.; - арт. М24Х1.5 - 30 шт.; - арт. M27Х1.5 - 20 шт.; - арт. М25Х1.5 - 20 шт.»;

11.«Гумові ущільнювачі: - 158х158 - 10 шт.; - 95х95 - 10 шт.; - 85х85 - 29 шт.; - 75x75 - 25 шт.; - 210?210 - 10 шт.; - 150х150 - 5 шт.; - 105х105 - 12 шт.; - 95?95 - 7 шт.; - 120х120 - 10 шт.».

Згідно з вимогами ч. 3 ст. 541 МК України, витрати митного органу, пов'язані із зберіганням товарів, транспортних засобів, щодо яких прийнято постанову про конфіскацію, до моменту винесення такої постанови повинні бути відшкодовані особою, яка вчинила порушення митних правил.

Як вбачається з довідки № 14 від 01 жовтня 2025 року про витрати митного органу в справі про порушення митних правил №0013/UA403000/2025, з ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) слід стягнути на користь Тернопільської митниці Державної митної служби України 27 265,96 грн витрат за зберігання товару на складі митниці.

Згідно з вимогами ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення.

Таким чином, у відповідності до вимог п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 605,60 грн.

Керуючись Постановою Пленуму Верховного суду України від 03 червня 2005 року №8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил», статтями 467, 473, 483, 491, 522, 541 МК України, статтями 283, 284, 294 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною першою ст. 483 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти відсотків вартості товару, який є безпосереднім об'єктом порушення, а саме 188 643 (сто вісімдесят вісім шістсот сорок три) грн 61 коп, з конфіскацією у власність держави вилучених товарів, а саме:

1.«Двигун асинхронний тип: АИР 250M2 У 2 90Kw»- 2 шт.

2.«Вентилятори охолодження до електродвигунів: - арт. 2-280-4.6.8 Р - 4 шт.; - арт. YS90 - 100 шт.; - арт. YS63 - 50 шт.; - арт. YS71 - 50 шт.; - арт. YS80 - 50 шт.; - арт. Y2-132-4.6.8P - 100 шт.; - арт. Y2-132-2Р - 100 шт.; - арт. Y2-112-4.6.8Р - 80 шт.; - арт. Y2-160-2Р - 40 шт.; - арт. Y2-112-2Р - 50 шт.; - арт. Y2-200-4.6.8Р- 20 шт.; - арт. Y2 200-2 Р - 5 шт.; - арт. Y2-280-2Р - 5 шт.; - арт. Y2-180-4.6.8Р - 20 шт.; - арт. Y2-180-2.4Р - 30 шт.; - арт. Y2-160-4.6.8Р -50 шт.».

3.«Клемні панелі: - арт. Y2-112-132 - 80 шт.; - арт. Y2-160-180 - 80 шт.; - арт. Y2 250-280 - 20 шт.; - арт. б/н - 3 шт.»;

4.«Коробка металева з металічною кришкою: - 215х200 мм. - 10 шт.; - 165х155 мм. - 5 шт.; - 125х125 мм. - 10 шт.; - 110х110 мм. - 20 шт.; - 100х100 мм. - 30 шт.; - 90?90 мм. - 10 шт.»;

5.«Шпонки металеві: - 110х20 мм. - 1961 гр.; - 110х17 мм. - 1625 гр.; - 60х10 мм. - 2137 гр.; - 90х15 мм. - 2128 гр.; - 90х14 мм. - 1687 гр.; - 90х11 мм. - 1353 гр.; - 50х7 мм. - 616 гр.; - 20х4 мм. - 72 гр.; - 35х6 мм. - 277 гр.; - 40х6 мм. - 329 гр.; - 30х5 мм. - 172 гр.; - 45х8 мм. - 550 гр.»;

6.«Металеві пластини з отворами: - 108х18 мм. - 665 гр.; - 76х12 мм. - 2560 гр.; - 96х15 мм. - 1140 гр.; - 35х10 мм. - 1426 гр.; - 31х9 мм. - 488 гр.; - 29х9 мм. - 391 гр.; - 24х5 мм. - 140 гр.».

7.«Металеві кільця: - d127 мм. - 435 гр.; - d138 мм. - 362 гр.; - d148 мм. - 450 гр.; - d84 мм. - 243 гр.; - d79 мм. - 775 гр.; - d60 мм. - 1167 гр.; - d50 мм. - 714 гр.; - d45 мм. - 437 гр.; - d34 мм. - 90 гр.; - d30 мм. - 83 гр.»;

8.«Гайки металеві: - d8 мм. - 835 гр.; - d7 мм. - 2078 гр.; - d14 мм. - 1634 гр.; - d17 мм. - 1271 гр.; - d10 мм. - 5155 гр.»;

9.«Шайби металеві: - d11 мм. - 891 гр.; - d9 мм. - 607 гр.; - d21 мм. - 827 гр.; - d17 мм. - 562 гр.; - d13 мм. - 1345 гр.»;

10.«Сальники метричні: - арт. М40Х1.5 - 20 шт.; - арт. М36Х1.5 - 10 шт.; - арт. М24Х1.5 - 30 шт.; - арт. M27Х1.5 - 20 шт.; - арт. М25Х1.5 - 20 шт.»;

11.«Гумові ущільнювачі: - 158х158 - 10 шт.; - 95х95 - 10 шт.; - 85х85 - 29 шт.; - 75x75 - 25 шт.; - 210?210 - 10 шт.; - 150х150 - 5 шт.; - 105х105 - 12 шт.; - 95?95 - 7 шт.; - 120х120 - 10 шт.».

Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) на користь Тернопільської митниці Державної митної служби України 27 265,96 грн витрат за зберігання товару на складі митниці.

Штраф має бути сплачений ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У випадку несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з особи стягується подвійний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.

Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, установленого частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом звернення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 Кодексу України про адміністративні правопорушення перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Суддя І.М. Черніцька