Справа № 488/4359/25
Провадження № 3/488/1014/25
03.11.2025 року м. Миколаїв
Суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Т.В. Торжинська, за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Головного управління ДПС у Миколаївській області про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1
- до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №585 від 22.09.2025 року, ОСОБА_1 порушила встановлений законом порядок проведення розрахункових операційу сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Під час перевірки ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , встановлено непроведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій, а саме : відповідно виписки банку АТ КБ "ПриватБанк" від 14.09.2025 (12:13) по рахунку № НОМЕР_2 (валюта UАН/980) в періоди 01.05.2025 по 31.05.2025, з 01.06.2025 по 30.06.2025 та з 01.08.2025по 31.08.2025 встановлено факти оплати за придбаний товар через РOS-термінал без проведення розрахункової операції через РРО «MINI-T» 400МЕ фіскальний №3001191414, на загальну суму 7448,28, чим порушено вимоги п.п. 1,2 ст.3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зі змінами та доповненнями.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.155-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнала, погодилася з обставинами, що викладені у протоколі. Зазначила, що на підставі акту фактичної перевірки від 22.09.2025 року Головним управлінням ДПС у Миколаївській області прийнято податкове повідомлення-рішення, яким до неї застосовано суму штрафних санкцій у розмірі 17665,58 грн., з якою вона погодилась та сплатила, на підтвердження чого надала копію квитанції. У скоєному щиро розкаялася.
Приймаючи рішення у справі, суд виходить з такого.
Відповідно до п. 1 ст.3 Закону від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Крім того, п.2 згаданого закону регламентує обов'язок надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Аналізуючи зміст письмових доказів, зокрема протокол про адміністративне правопорушення №585 від 22.09.2025 року, акт перевірки від 22.09.2025 року, що доданий до протоколу, також аналізуючи положення вище вказаних нормативно-правових актів, суд дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 - фізичної особи-підприємця, складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, тобто порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, і з метою запобігання вчиненню ним нових правопорушень, вважає достатнім накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
На підставі ст. 40-1 КУпАП ОСОБА_1 також слід стягнути в дохід держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.155-1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 85 грн. (рахунок UA938999980313000106000014481, Одержувач - ГУК у м.Миколаїв/Корабельний район/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37992030, банк отримувача (ДКСУ) - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету:21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету -адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп. (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок) в дохід держави (р/р UA908999980313111256000026001, одержувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ: 37993783).
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Т.В. Торжинська