22.09.2025 Справа №607/16135/25 Провадження №3/607/6207/2025
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбич В.Л., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції у Тернопільській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №407731 від 31.07.2025, ОСОБА_1 31.07.2025 о 01 год. 13 хв. в м. Тернопіль, вул. Микулинецька 46Г, керуючи транспортним засобом Hyundai Elantra д.н.з. НОМЕР_2 з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: поведінка що не відповідає обстановці, сповільненість або навпаки жвавість чи рухливість ходи або мови, виражене тремтіння пальців рук. Від проходження огляду в КНП «ТОМЦСНЗ» ТОР з метою встановлення наркотичного сп'яніння відмовився, чим порушив п. 2.5 а ПДР України та вчинив правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП.
У судове засідання 22.09.2025 ОСОБА_1 . Не з'явився з невідомих на те суду причин, про день та час розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку. У попередньому судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини не визнав та вказав, що не відмовлявся від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння. Вважає дії працівників поліції щодо нього протиправними.
Адвокат Карапетян Е.Т. в судовому засіданні просить закрити провадження у справі щодо ОСОБА_1 за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП. Вказав, що виявлення у ОСОБА_1 працівниками поліції ознак сп'яніння є надуманим і не відповідає дійсним обставинам справи. Крім цього, просить врахувати, що ОСОБА_1 не відмовлявся від проходження огляду на визначення стану сп'яніння.
Незважаючи на невизнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП суд вважає, що його вина доводиться матеріалами справи виходячи із наступного.
Відповідно до п. 2.5 а Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За результатами розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 а Правил, що підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами: даними, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №407731 від 31.07.2025; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції КНП ТОМЦСНЗ ТОР від 31.07.2025; рапортом поліцейського взводу 1 роти № 3 батальйону УПП в Тернопільській області ДПП капрала поліції І. Пасного від 31.07.2025; відеоматеріалами, які містяться на оптичному диску.
За таких обставин вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП, тобто відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, оскільки докази його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи, повно та всебічно досліджені під час розгляду справи. З цих підстав його слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення.
Посилання ОСОБА_1 та його захисника адвоката Карапетяна Е.Т. на надуманість тверджень працівників поліції щодо наявності ознак наркотичного сп'яніння у ОСОБА_1 не заслуговують на увагу, оскільки працівники поліції вправі за результатами спілкування із водієм самостійно доходити висновку про наявність чи відсутність у водія ознак сп'яніння.
Твердження ОСОБА_1 про те, що він не відмовлявся від проходження огляду на визначення стану наркотичного сп'яніння не заслуговують на увагу, оскільки спростовуються змістом відеозаписів із нагрудних камер працівників поліції на яких зафіксовано, що водій ОСОБА_1 не пройшов огляд на визначення стану наркотичного сп'яніння у медичному закладі на вимогу працівників поліції.
Інші заперечення ОСОБА_1 та його захисника судом до уваги не беруться, оскільки не спростовують факту вчинення ОСОБА_1 правопорушення передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, беру до уваги характер вчиненого правопорушення, обставини справи, ступінь вини, особу порушника, відсутність обставин, що обтяжують або пом'якшують відповідальність та вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 40-1, 130, 245, 251, 252, 280, 283, 284, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (Сімнадцять тисяч) грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (Один) рік.
Штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У випадку несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягується подвійний штраф в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 (Тридцять чотири тисячі) грн. в дохід держави та витрати на облік зазначеного правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 (Шістсот п'ять) гривень 60 копійок в дохід держави.
Копію постанови направити ОСОБА_1 .
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, установленого частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом звернення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 Кодексу України про адміністративні правопорушення перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
СуддяВ. Л. Дзюбич