Рішення від 31.10.2025 по справі 380/8260/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2025 рокусправа № 380/8260/25

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Братичак У.В., розглянувши в письмовому провадженні, у м.Львові, за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) звернувся з позовною заявою до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України (місцезнаходження: АДРЕСА_2 ; ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України щодо неврахування щодо вимог абзаців третього-шостого пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 при нарахуванні індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 01.01.2016 по 22.08.2017 та нарахування та виплату індексації грошового забезпечення з 01.01.2016 по 22.08.2017 у сумі 1840,02 грн;

- зобов?язати Військову частину НОМЕР_1 Національної гвардії України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 22.08.2017 з урахуванням положень абзаців третього-шостого пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 у сумі 57318,07 грн.

Позов обґрунтовано тим, що на виконання судового рішення суду відповідачем виплачено індексацію грошового забезпечення у розмірі 1840,02 грн, замість належних позивачу 57318,07 грн. У відповідь на запит, відповідач надав розрахунок нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 22.08.2017 згідно з рішенням Львівського окружного адміністративного суду у справі №380/3820/22. Як вбачається з наданого розрахунку, відповідачем нараховано індексацію грошового забезпечення у розмірі 57318,07 грн з урахуванням базового місяця січень 2008 року, однак фактично виплачено 1840,02 грн, оскільки відповідач прийняв до уваги ту обставину, що сума нарахованої індексації (57318,07 грн.) є меншою від суми щомісячної премії. Разом з тим, розраховуючи суму, яка підлягає виплаті, відповідач посилається на положеннями п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 №1078, яким передбачено, що у разі, якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозованого рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв'язку із індексацією враховується рівень такого підвищення. Позивач зазначає, що базовий місяць - це місяць підвищення тарифних ставок (окладів), незалежно від розміру підвищення, а коефіцієнт індексації обчислюють на основі щомісячних індексів інфляції, які публікуються Держстатом. Розрахунок ведеться наростаючим підсумком до перевищення порогу індексації. Визначення базового місяця залежить тільки від зміни розміру тарифної ставки (посадового окладу) та нарахування індексації здійснюється до наступного підвищення розміру посадового окладу військовослужбовця. Позивач вважає такі дії відповідача протиправними та зумовлені незастосуванням відповідачем положень абзаців третього-шостого пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078.

Ухвалою судді від 05.05.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

На адресу суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, у якому проти позову заперечив. Вказав, що позивач вже звертався до суду із позовом про нарахування і виплату індексації за той же період (справа №380/3820/22) та даний позов фактично спрямований на належне виконання судового рішення у справі №380/3820/22. Вказує, що обраний позивачем у цій справі спосіб захисту - по суті є способом виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі №380/3820/22, а спір у даній справі є тотожним спору у справі №380/3820/22, виник між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, але на стадії виконання судового рішення. Виходячи з вищевикладеного відповідач вважає, що задоволені вимоги позивача про перерахунок індексації грошового забезпечення, враховуючи базовий місяць, з моменту підвищення посадового окладу січня 2008 року є такими, що не відповідають фактичному стану справ.

Також посилається на пропуск позивачем строку звернення до суду з цим позовом.

Стосовно доводів відповідача про пропуск строку звернення до суду із позовом суд зауважує, що до періоду спірних правовідносин з 01 січня 2016 року по 22 серпня 2017 року необхідно застосовувати статтю 233 Кодексу законів про працю України в редакції до внесення змін Законом України від 01 липня 2022 року №2352-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», яка визначала право особи на звернення до суду з позовом про стягнення належної їй заробітної плати (грошового забезпечення) без обмеження будь-яким строком.

Аналогічні висновки викладені Верховним Судом у складі судової палати з розгляду справ щодо виборчого процесу та референдуму, а також захисту політичних прав громадян Касаційного адміністративного у постанові від 21 березня 2025 року у справі №460/21394/23 які в силу приписів частини 5 статті 242 КАС України враховуються судом при вирішенні спірних правовідносин.

Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

ОСОБА_1 у період з 01 січня 2016 року до 22.08.2017 року проходив військову службу у Військовій частині НОМЕР_1 НГ України.

Наказом командира Військової частини НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 № 213 від 22.08.2017 виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення солдата ОСОБА_1 , водія 1-го відділення 2-го автомобільного взводу автомобільної роти, звільненого відповідно до пункту «и» частини шостої статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» з військової служби наказом командира військової частини від 22.082017 № 58 о/с у запас ЗСУ.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2022 року у справі №380/3820/22 адміністративний позов задоволено повністю. Зокрема, визнано протиправними дії Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України щодо проведення нарахування та виплати індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 у період з 01 січня 2016 року до 22 серпня 2017 року не у повному обсязі. Зобов'язано Військову частину НОМЕР_1 Національної гвардії України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_2 ) індексацію грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 22 серпня 2017 року включно із прийняттям індексу споживчих цін за 1 або 100 відсотків для обчислення індексації грошового забезпечення у січні 2008 року (базовий місяць) та з урахуванням виплаченої суми.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23 лютого 2023 року у справі № 380/3820/22 вищевказане судове рішення в цій частині залишено без змін.

На виконання рішення суду, позивачу виплачено індексацію у розмірі 1840,02 грн, що підтверджується випискою по рахунку та не заперечується сторонами.

У відповідь на запит позивача, відповідач надав розрахунок нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 22 серпня 2017 року згідно рішення Львівського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2022 року у справі №380/3820/22.

Як видно з вказаного розрахунку, у графі 3 «Розмір індексації (без врахування раніше виплаченої суми та збільшення ГЗ)», за період з 01 січня 2016 року по 22 серпня 2017 року відповідачем нараховано індексацію грошового забезпечення позивача у загальному розмірі 59158,64 грн, з урахуванням базового місяця січень 2008 року, однак фактично виплачено 1840,02 грн.

Таке зменшення у листі від 10.11.2023 відповідач обґрунтовує тим, що при обрахунку індексації Військова частина НОМЕР_1 Національної гвардії України застосовувала метод, визначений частиною п?ятою статті 4 Закону №1282 та абзацами 9 - 11 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою №1078, якими передбачено, що в разі, якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв?язку із індексацією враховується рівень такого підвищення (далі - випереджаючий метод).

Таким чином, відповідач фактично зменшив суму нарахованої індексації (59158,64 грн) на суми виплаченої позивачу у період з 01 січня 2016 року по 22 серпня 2017 року щомісячної премії та додаткової грошової винагороди.

Вважаючи, що відповідачем неправильно здійснено обчислення індексації, позивач звернувся до суду з цим позовом.

При вирішенні спору по суті суд керується таким.

Спеціальним законом, який визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі є Закон України від 20.12.1991 №2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон №2011-XII).

Відповідно до частин 1 та 2 статті 9 Закону №2011-XII держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина 3статті 9 Закону №2011-XII).

Закон №1282-ХІІ визначає правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України.

Як визначено у статті 1 Закону №1282-XII, індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Згідно з положеннями статті 2 Закону №1282-XII індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Статтею 4 Закону №1282-XII встановлено підстави для проведення індексації, зокрема, індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв'язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 6 Закону №1282-XII у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін.

Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно з статтею 9 Закону №1282-XII індексація грошових доходів населення здійснюється за місцем їх отримання за рахунок відповідних коштів.

Як зазначено Верховним Судом у постановах від 19.06.2019 (справа №825/1987/17), від 20.11.2019 (справа № 620/1892/19), від 05.02.2020 (справа №825/565/17) індексація грошового забезпечення, як складова грошового забезпечення військовослужбовців, є однією з основних державних гарантій щодо оплати їх праці, а отже підлягає обов'язковому нарахуванню і виплаті.

Отже, індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій щодо оплати праці, проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов'язковим для всіх юридичних осіб-роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи. Сума індексації грошового забезпечення є складовою частиною грошового забезпечення і відповідно до Закону №1282-XII, підлягає обов'язковому нарахуванню та виплаті.

Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення, що поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників, визначаються Порядком №1078 (далі в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Як встановлено пунктом 1-1 Порядку №1078, підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.

Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка.

Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 р. - місяця опублікування Закону України від 06 лютого 2003 р. №491-IV Про внесення змін до Закону України Про індексацію грошових доходів населення.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.

Згідно з пунктом 2 Порядку №1078, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.

Пунктом 5 Порядку №1078 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України№ 1013 від 09.12.2015- застосовується з 01.12.2015) визначено, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу. Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу. У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.

На момент виникнення спірних правовідносин визначення розміру посадових окладів здійснювалося відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 Про упорядкування структури та умов грошового військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб (далі Постанова №1294), якою було затверджено схеми посадових окладів.

Відповідно до пункту 13 Постанови №1294 вона набрала чинності з 01.01.2008.

Вищевказана постанова діяла до дати набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб (далі - Постанова №704), якою встановлені нові розміри посадових окладів, а саме 01.03.2018.

Відповідно до наведених положень пункту 5 Порядку №1078 місяць, в якому відбулося підвищення тарифних ставок (окладів) (базовий місяць) є тим місяцем, за яким здійснюється обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошового забезпечення. Визначення базового місяця залежить тільки від зміни розміру тарифної ставки (посадового окладу) та нарахування індексації здійснюється до наступного підвищення розміру посадового окладу.

Оскільки підвищення тарифних ставок (окладів) мало місце у січні 2008 року, то для розрахунку індексації з 01.01.2016 по 28.02.2018 цей місяць і є базовим.

При цьому зміна розміру доплат, надбавок та премій не впливає на початок обчислення індексу споживчих цін при нарахуванні індексації, якщо не підвищується посадовий оклад.

Спірні правовідносини виникли у зв'язку із виплатою позивачу неповної суми нарахованої індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 22.08.2017 на виконання Львівського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2022 року у справі №380/3820/22.

При цьому, вказаним судовим рішення визначено період, за який позов підлягає задоволенню, та базовий місяць, який підлягає застосуванню при обрахунку індексації грошового забезпечення позивача.

Однак вчинені відповідачем на виконання рішення дії, які позивач вважає протиправними, не охоплюються згаданим рішенням суду та свідчать про виникнення нових спірних правовідносин.

При цьому, слід зазначити, що позовні вимоги щодо правильності обчислення індексації грошового забезпечення можуть бути заявлені окремим позовом. При цьому, моментом виникнення спірних правовідносин буде ймовірне порушення прав позивача після виплати позивачем індексації грошового забезпечення, з розміром якого останній не погоджується.

Такий правовий підхід узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною, зокрема у постановах від 15 грудня 2022 року у справі №460/3473/21, від 23 січня 2023 року у справі №340/3391/22, від 31 січня 2023 року у справі № 340/3391/22, від 13 березня 2023 року у справі №560/11003/22, від 20 липня 2023 року у справі № 380/14636/22.

Враховуючи вищенаведене, суд відхиляє доводи відповідача про те, що спір у даній справі є тотожним спору у справі №380/3820/22 та виник між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, але на стадії виконання судового рішення.

Відповідач в листі від 10.11.2023 вказує, що нарахування індексації грошового забезпечення проводилось з врахуванням абзаців 9-11 пункту 5 Порядку №1078, яким передбачено що у разі підвищення грошових доходів населення випереджаючим шляхом з урахуванням прогнозного рівня інфляції під час визначення розміру підвищення грошових доходів у зв'язку з індексацією враховується рівень такого підвищення. Оскільки з січня 2016 року було підвищено грошове забезпечення випереджаючим шляхом з урахуванням прогнозного рівня інфляції за рахунок підвищення розміру щомісячної премії, то таке підвищення не вплинуло на визначення базового місяця для подальшого нарахування індексації (яким залишився січень 2008 року), а відповідно до пункту 5 Порядку та прикладу, наведеного в додатку 5 до Порядку, під час визначення розміру підвищення грошових доходів у зв'язку з індексацією врахований рівень цього підвищення (сума індексації визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу).

З розрахунку нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 22.08.2017 згідно рішення суду у справі №380/3820/22 слідує, що нарахований позивачу розмір індексації становить 59158,64 грн (графа 3 «Розмір індексації (без врахування раніше виплаченої суми та збільшення ГЗ)», однак позивачу з цієї суми виплачено лише 1840,02 грн (графа 10 «Сума індексації до виплати»).

При розрахунку суми індексації відповідач врахував підвищення грошового забезпечення позивача за рахунок інших складових, окрім тарифних ставок (окладів), зокрема збільшення розміру премії разом із щомісячною додатковою грошовою винагородою, посилаючись на абзаци 9-11 пункту 5 Порядку №1078, якими передбачено що у разі, якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозованого рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв'язку із індексацією враховується рівень такого підвищення.

Водночас, суд зазначає збільшення грошового забезпечення військовослужбовців внаслідок збільшення преміювання чи встановлення інших надбавок (доплат, винагород) не є збільшенням грошового доходу, оскільки в розумінні Порядку №1078 підвищення тарифних ставок (посадових окладів) буде вважатись збільшенням грошового доходу.

Відповідно до абзацу п'ятого пункту 5 Порядку №1078 (в редакції чинній на момент спірних правовідносин) у разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.

Встановлені обставини у справі свідчать, що дії відповідача щодо нарахування позивачу індексації грошового забезпечення за спірний період, на виконання рішення суду від 14 жовтня 2022 року у справі №380/3820/22, вчинені з порушенням вимог Порядку №1078, внаслідок чого позивачу протиправно не виплачено індексацію в розмірі 57318,62 грн (59158,64 грн - 1840,02 грн).

Фактично відповідачем зменшено належну позивачу індексацію грошового забезпечення за рахунок попередньо виплаченої щомісячної додаткової грошової винагороди та премії, які були передбачені чинними у період проходження позивачем військової служби нормативно-правовими актами.

Вирішуючи спір, суд враховує, що згідно із загальними засадами права, дії суб'єкта владних повноважень - це активна поведінка суб'єкта владних повноважень, а бездіяльність - це пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень. Як дії, так і бездіяльність можуть мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що зменшення позивачу індексації грошового забезпечення на розмір виплаченої під час служби премії та щомісячної додаткової грошової винагороди за період з 01.01.2016 по 22.08.2017, є протиправними діями відповідача, які призвели до порушення державних гарантій, установлених законодавством для військовослужбовців, порушень прав та інтересів позивача.

Повноваження суду при вирішенні справи визначені статтею 245 КАС України. Як встановлено частиною другою вказаної статті, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Таким чином, беручи до уваги зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, а також враховуючи вимоги статті 245 КАС України, суд дійшов висновку, що належним способом захисту порушених прав позивача є прийняття судом рішення про задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправними дій відповідача щодо виплати позивачу за період з 01.01.2016 по 22.08.2017, нарахованої на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2022 року у справі №380/3820/22 індексації грошового забезпечення із застосуванням абзаців 9-11 пункту 5 Постанови №1078; зобов'язання відповідача виплатити позивачу за період з 01.01.2016 по 22.08.2017 нараховану на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2022 року у справі №380/3820/22 індексацію грошового забезпечення в розмірі 57318,62 грн.

Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позову.

Щодо судового збору, то оскільки позивача звільнено від сплати судового збору, то такий відповідно до ст.139 КАС України стягненню зі сторін не підлягає.

Керуючись ст.ст.6-10, 14, 72-77, 90, 132, 159, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України щодо виплати ОСОБА_1 за період з 01.01.2016 по 22.08.2017, нарахованої на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2022 року у справі №380/3820/22 індексації грошового забезпечення із застосуванням абзаців 9-11 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078.

Зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 Національної гвардії України виплатити ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) нараховану на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2022 року у справі №380/3820/22 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 22.08.2017 в розмірі 57318,62 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

СуддяБратичак Уляна Володимирівна