Рішення від 31.10.2025 по справі 340/3009/25

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2025 року м. Кропивницький Справа № 340/3009/25

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді В.В. НАУМЕНКА, розглянувши адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

до відповідача: Управління Служби безпеки в Кіровоградській області (вул. Театральна, б. 9, м. Кропивницький, 25006, ЄДРПОУ 20001585)

про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд (з урахуванням уточнених позовних вимог):

1) Визнати протиправними дії УСБУ в Кіровоградській області щодо зменшення в довідці від 07.10.2024 року № 61/17/104 станом на 01 січня 2023 року, розміру надбавки за особливості проходження служби зі 100% до 28% та премії з 115% до 10%.

2) Зобов'язати УСБУ в Кіровоградській області підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідку про грошове забезпечення, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та наказу СБУ № 515/ДСК-2018 від 10.04.2018 року «Про затвердження Інструкції про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовців Служби безпеки України» та на підставі рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 05.09.2024року у справі №340/3078/24, вказати розміри: надбавки за особливості проходження служби - 100% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; премії - 115% посадового окладу.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що звернувся до відповідача із заявою, у якій просив оформити та подати до пенсійного органу довідку станом на 01.01.2023 року для перерахунку пенсії. Відповідач підготував довідку від 07.10.2024 року № 61/17/104, проте при обчисленні надбавки за ОПС та премії, знизив їх відсоткові значення. В результаті чого розмір грошового забезпечення за вказаною довідкою недостовірний.

Ухвалою суду від 13.05.2025 року відкрито провадження в справі за правилами спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін, встановлено процесуальні строки для виконання сторонами процесуальних дій (а.с. 13).

Відповідач надав до суду відзив на позовну заяву, у якому заперечив проти задоволення позовних вимог. Зазначив, що постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» не визначає конкретний відсоток надбавки за особливості проходження служби, доплати за постійне співробітництво з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі та премії, а лише мінімальні або ж максимальні розміри вказаних складових грошового забезпечення.

Вказує, що граничні розміри надбавки за особливості проходження служби та премії визначаються Головою СБ України в межах видатків, затверджених на грошове забезпечення, залежно від розміру посадового окладу, виконуваних військовослужбовцями посадових обов'язків, напрямку діяльності, а також конкретних результатів діяльності відповідного підрозділу системи СБ України. При цьому, наказом ЦУ СБУ від 19.01.2023 № 5/ДСК "Про упорядкування грошового забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України з 01.01.2023" у 2023 році визначено граничні розміри надбавки за особливості проходження служби, доплати за постійне співробітництво з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, та премії.

Вважає, що оскільки довідка про розмір грошового забезпечення позивача складена на виконання рішення суду, виходячи із розрахунку прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, то розміри надбавки за особливості проходження служби та щомісячної премії зазначаються виключно на підставі наказів ЦУ СБ України від 10.04.2018 № 515/ДСК, від 14.02.2019 № 245/ДСК та від 19.01.2023 №5/ДСК.

Інших заяв по суті справи до суду не надходило.

Розглянувши наявні у справі документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

На виконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 05.09.2025 року у справі №340/3078/24 відповідачем надано довідку від 07.10.2024 року №61/17/104, проте під час її складання відсоткові значення надбавки за ОПС та премії зменшено.

На запит позивача про причини та підстави для зниження у довідці відсоткового значення складових грошового забезпечення порівняно із тими, що позивач отримував при звільненні зі служби (а.с. 8), відповідач у відповідь листом від 11.04.2025 №61/17/1906/2025 повідомив позивачу про відсутність підстав для надання нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 взамін довідки №61/17/104 від 07.10.2024. Також вказав, що розмір складових грошового забезпечення станом на 01.01.2023 за аналогічною посадою, яку заявник займав на день звільнення, складають: посадовий оклад 5070,00 грн; оклад за військовим званням - 1270,00 грн; надбавка за вислугу років встановлена в розмірі 45% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням; надбавка за особливості проходження служби, встановлюється розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років; надбавка за службу в умовах режимних обмежень відповідно за 2 формою допуску до державно таємниці у розмірі 15% посадового окладу; премія в розмірі до 115% посадового окладу (а.с. 9).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить із наступного.

Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до частин другої-четвертої статті 9 Закону України від 20 листопада 1991 року № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі по тексту - Закон № 2011-ХІІ) до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону. Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, визначає Закон України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі по тексту - Закон № 2262-ХІІ), який застосовується у редакції, що була чинною на час виникнення спірних відносин.

Згідно з частиною третьою частини 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно частини 2 статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Відповідно до частин першої, другої, четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ:

- перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку;

- якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону;

- усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі по тексту - Порядок № 45).

До Порядку № 45 пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі по тексту - Постанова № 103) були внесені зміни.

Проте, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2020 року у справі № 826/6453/18 визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови № 103.

Отже, з 29 січня 2020 року Порядок № 45 діє в редакції без змін, внесених пунктом 6 Постанови № 103.

Пунктом 1 Порядку № 45 (в редакції без змін, внесених пунктом 6 Постанови № 103) передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Аналіз наведених вище норм права в системному взаємозв'язку вказує, що підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.

Згідно з абзацами першим-п'ятим пункту 5 Порядку № 45 (в редакції без змін, внесених пунктом 6 Постанови № 103) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

З викладеного слідує, що розмір премії та надбавки за особливості проходження служби для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Стосовно розмірів такого додаткового виду грошового забезпечення як надбавка за особливості проходження служби, суд зазначає, що підпунктом 1 пункту 5 постанови КМУ №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати, зокрема надбавку за особливості проходження служби в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Згідно норми абзацу четвертого підпункту 1 пункту 5 постанови КМУ № 704 надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу може призначатися у розмірі від 1% (мінімальний розмір) до 100% (максимальний розмір).

Встановлення такого діапазону між мінімальним та максимальним розміром надбавки за особливості проходження служби означає, що у будь-якому випадку вказана надбавка не може перевищувати 100%.

При цьому положеннями постанови КМУ № 704 також передбачено, що вказана надбавка виплачується у порядку та умовах, визначених керівником державного органу, та залежить від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою.

Щодо розміру премії, як додаткового види грошового забезпечення, суд вказує, що підпунктом 2 пункту 5 постанови КМУ № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10% посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

З огляду на вищевказане, суд робить висновок, що чинне нормативне регулювання не встановлює фіксованих розмірів спірних додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються для перерахунку пенсії, а лише передбачає мінімальні або ж граничні розміри вказаних складових грошового забезпечення. При цьому встановлення граничного розміру вказує на те, що відповідний вид певної складової грошового забезпечення має мінімальні та максимальні кількісні показники, які можуть варіюватися, тобто не є сталими величинами, і залежать від наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі відповідного органу, а також від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою.

При цьому згідно положень абзацу п'ятого пункту 5 Порядку № 45 такі щомісячні виплати, як надбавка за особливості проходження служби та премія мають бути зазначені у відповідних довідках про розмір грошового забезпечення у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Таким чином, аналізуючи зазначений пункт Порядку № 45, суд наголошує, що у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відсоткове значення надбавки за особливості проходження служби та премії (розмір яких є предметом спору у цій справі) належить указувати у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Аналогічну правову позицію щодо необхідності зазначення у відповідних довідках для перерахунку пенсій розміру премії, визначеного у середньому розмірі, що фактично виплачений за відповідною посадою, викладено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 12 грудня 2018 року у справі № 802/2196/17-а (Пз/9901/1/18).

Крім того, 05 березня 2024 року Верховний Суд ухвалив рішення у зразковій справі №380/19324/23, яке залишено без змін постановою Великою Палатою Верховного Суду від 23 травня 2024 року.

За результатом розгляду справи № 380/19324/23 Велика Палата Верховного Суду у постанові 23 травня 2024 року, залишивши без змін рішення Верховного Суду від 05 березня 2024 року, дійшла висновку, що надбавка за особливості проходження служби та премія у довідках про розмір грошового забезпечення, які видаються особам, пенсію яким призначено відповідно до Закону № 2262-XII на виконання рішення суду, у справах щодо визначення розміру посадового окладу та окладу за військове звання, які обчислені шляхом множення відповідних коефіцієнтів, зазначених у Постанові КМУ № 704, на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, зазначаються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Верховний Суд також вказав, що висновки в цій зразковій справі підлягають застосуванню в адміністративних справах щодо звернення до суду осіб, пенсія яким призначена відповідно до Закону № 2262-XII, з позовами до територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки з вимогами щодо надання довідок про розмір грошового забезпечення, які видаються на виконання рішень судів у справах щодо визначення розміру посадового окладу та окладу за військове звання, які обчислені шляхом множення відповідних коефіцієнтів, зазначених у Постанові КМУ № 704, на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, із зазначенням відсоткових показників надбавки за особливості проходження служби та премії, які було визначено Міністром оборони України на відповідний рік.

Аналогічний висновок щодо необхідності зазначення у довідці про грошове забезпечення розмірів надбавки за особливості проходження служби та премії, що виплачувались за прирівняною посадою, яку обіймав позивач на час призначення пенсії, станом на момент виникнення права на перерахунок викладено у постанові Верховного Суду від 21 листопада 2024 року у справі №620/18699/23.

Відповідно до матеріалів справи, позивача звільнено з посади інженера 1 категорії СГЗ Управління СБУ в Кіровоградській області.

З листа Управління СБУ в Кіровоградській області від 11.04.2024 року №61/17/1906/2025 слідує, що розмір премії та надбавки за ОПС, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (січень) у державному органі, звідки позивач звільнився на пенсію, за аналогічною посадою станом на 01.01.2023 року встановлені у такому значенні:

- надбавка за ОПС - 100%;

- премія - до 115%.

Натомість у довідці від №61/17/104 від 07.10.2024, що була видана позивачу на виконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 28.10.2024 року у справі № 340/3078/24, відповідач вказав для перерахунку пенсії станом на 01 січня 2023 р. надбавку за особливості проходження служби в розмірі 26% та премію в розмірі 15%.

Відповідно до відзиву відповідача, з 01 січня 2023 року, на час виникнення права на перерахунок, за аналогічною посадою була фактично виплачена надбавка за ОПС в розмірі 50%, а премія - в розмірі 115%.

Відповідач надав на запит суду також довідку від 28.05.2025 року №61/17/116 про розмір грошового забезпечення за посадою інженера СГЗ станом на 01.03.2023 року, у якій складові грошового забезпечення станом на 01.01.2023 за аналогічно посадою, яку позивач займав на день звільнення вказав наступним сином:

Посадовий оклад (24 т.р.) - 5070,00 грн,

Оклад за військовим званням - 1270,00 грн.

Надбавка за вислугу років 45% - 2853,00 грн.

Надбавка за ОПС 100% - 9193,00 грн.

Надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 760,50 грн.

Премія 115% - 5830,50 грн.

Крім цього, у відзиві на позовну заяву представник відповідача не заперечує, що при визначенні розмірів надбавки за особливості проходження служби та щомісячної премії у довідці від №61/17/104 від 07.10.2024 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 було застосовано розміри надбавки за особливості проходження служби та щомісячної премії на підставі наказів ЦУ СБ України від 10.04.2018 № 515/ДСК та від 14.02.2019 № 245/ДСК Про грошове забезпечення військовослужбовців у 2019 році.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що відповідач не довів дотримання ним вимог пункту 5 Порядку №45 при оформленні довідки №61/17/104 від 07.10.2024 розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 та правильність визначення у такій довідці розмірів надбавки за особливості проходження служби та премії.

Таким чином, зазначення відповідачем у довідці №61/17/104 від 07.10.2024 розмір надбавки за особливості проходження служби в розмірі 26%, а також премії у розмірі 15%, не відповідає наведеним нормам чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Верховний Суд у постанові від 05.03.2024 у справі № 380/19324/23 як зразкової, дійшов висновку, що підхід щодо зазначення у довідках про розмір грошового забезпечення різних відсоткових показників надбавки за особливості проходження служби та премії особам, які проходять службу (кадровим військовим) у розмірі фактично виплачених сум, та пенсіонерам з числа військовослужбовців, яким довідки видаються на виконання рішень судів, у гарантовано мінімальних розмірах, є протиправним та таким, що не ґрунтується на нормі закону.

Отже, проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що дії відповідача щодо зменшення у довідці №61/17/104 від 07.10.2024 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 розміру таких складових, як надбавка за особливості проходження служби та премія, є протиправними.

З метою відновлення порушеного права позивача, суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача, з урахуванням рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 05.09.2024 року у справі № 340/3078/24, скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 року, із зазначенням відомостей про розмір посадового окладу (за 24 тарифним розрядом), окладу за військовим (спеціальним) званням, надбавки за вислугу років (45%), надбавки за особливості проходження служби (100%), надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%) та премії (115%), для обчислення та перерахунку пенсії з 01.02.2023 року.

Частиною 1 статті 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною першою статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з частиною першою статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.

Окрім того, судом враховано, що предметом оскарження у цій був фактично розмір надбавки та премії, встановлений у довідці, виданій на виконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 05.09.2024 року у справі № 340/3078/24.

Суд зауважує, що рішення суду, які набрали законної сили є обов'язковими до виконання.

Відтак, з огляду на предмет спору, суд вказує на неможливість задоволення вимоги щодо виконання попереднього рішення суду шляхом ухвалення іншого рішення.

При зверненні до суду позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 1211,20 грн, що підтверджується квитанцією (а.с. 11).

Розподіл судових витрат здійснюється у відповідності до статті 139 КАС України.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області щодо зменшення розміру надбавки за особливості проходження служби та премії у довідці від 07.10.2024 № 61/17/104 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року за посадою інженера (за рахунок посади інженера І категорії) СГЗ.

Зобов'язати Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області, з урахуванням рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 05.09.2024 року у справі № 340/3078/24, скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) станом на 01.01.2023 року за посадою інженера (за рахунок посади інженера І категорії) СГЗ, із зазначенням відомостей про розмір посадового окладу (за 24 тарифним розрядом), окладу за військовим (спеціальним) званням, надбавки за вислугу років (45%), надбавки за особливості проходження служби (100%), надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%) та премії (115%), для обчислення та перерахунку пенсії з 01.02.2023 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) понесені ним судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн, за рахунок бюджетних асигнувань Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області (ЄДРПОУ 420001585).

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими статтями 293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду В.В. НАУМЕНКО