Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про повернення заяви без розгляду
31 жовтня 2025 року Справа №200/6299/24
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., розглянувши заяву про встановлення судового контролю,
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 30.09.2024 у справі №200/6299/24 позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84116, Донецька область, місто Слов'янськ, площа Соборна, будинок 3, код ЄДРПОУ 13486010) про визнання дій, бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не нарахування та не виплати з 01 серпня 2024 року щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000.00 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області відновити нарахування та виплату з 01 серпня 2024 року щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000.00 гривень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».
Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо проведення з 01 липня 2024 року виплату пенсії ОСОБА_1 з обмеженням її максимальним розміром.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити виплату пенсії по інвалідності, як особі з інвалідністю в наслідок війни 2-ої групи ОСОБА_1 з 01 липня 2024 року без обмеження пенсії максимальним розміром та здійснити виплату різниці між максимально нарахованим та фактично виплаченим розміром пенсії.
Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, щодо не здійснення перерахунку і не виплати пенсії по інвалідності ОСОБА_1 з 01 липня 2024 року з урахуванням підвищення до пенсії, як інваліду війни відповідно до положень пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення» від 28.12.2011 № 1381 у розмірі 25% від основного розміру пенсії без урахування сум підвищення (індексації) пенсії за 2022, 2023 та 2024 роки;
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок і виплату пенсії по інвалідності ОСОБА_1 з 01 липня 2024 року з урахуванням підвищення до пенсії, як інваліду війни відповідно до положень пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення» від 28.12.2011 №1381, у розмірі 25% від основного розміру пенсії, з урахуванням сум підвищення (індексації) пенсії за 2022, 2023 та 2024 роки.
Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не нарахування та не виплати індексації пенсії ОСОБА_1 з 01 липня 2024 року із застосуванням коефіцієнта збільшення, встановленого відповідно до постанов КМУ від 16.02.2022 № 118 «Про індексації пенсій та заходи підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсій та заходи підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році».
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецької області нарахувати та виплати з 01 липня 2024 року індексацію пенсії по інвалідності відповідно до статті 64 Закону № 2262 із застосування коефіцієнта збільшення, встановленого відповідно до постанов КМУ від 16.02.2022 № 118 «Про індексацію пенсій та заходи підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсій та заходи підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» та від 23.02.2024 р. № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» з урахуванням раніше виплачених сум.
В решті позовних вимог відмовлено.
27.10.2025 суду надійшла заява позивача про встановлення судового контролю.
Дослідивши заяву та долучені до неї документи, суд вважає за необхідне повернути її без розгляду, беручи до уваги наступне.
Відповідно до статті 166 КАС України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно ч.1 ст.167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
В порушення вимог ч.1 ст.167 КАС України заява не містить доказів її надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Суд наголошує, що заява про встановлення судового контролю є заявою з процесуальних питань.
Таким чином, з огляду на невідповідність поданої заяви вимогам ч. 1 ст. 167 КАС України суд дійшов висновку про наявність правових підстав для її повернення.
Керуючись статтями 14, 44,167, 243, 248, 250 КАС України, суд
Заяву позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення у справі - повернути без розгляду.
Роз'яснити, що повернення заяви не перешкоджає реалізувати право на повторне звернення до суду у порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції порядку та в строки, передбачені ст.ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.В. Буряк