Ухвала від 30.10.2025 по справі 457/1318/25

Справа № 457/1318/25

провадження №2-а/457/15/25

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

30.10.2025 м. Трускавець

Суддя Трускавецького міського суду Львівської області Василюк Т.В., розглянувши позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Касандяка Володимира Васильовича до т.в.о. начальника ВП № 2 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області Комара Р.М. та ГУНП у Львівській області про визнання протиправним та скасування процедурного рішення,-

ВСТАНОВИЛА:

Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Касандяк В.В. звернувся до Трускавецького міського суду Львівської області з адміністративним позовом до т.в.о. начальника ВП № 2 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області Комара Р.М. та ГУНП у Львівській області про визнання протиправним та скасування процедурного рішення.

Представник позивача в адміністративному позові просить визнати протиправним та скасувати індивідуальний акт (рішення) т.в.о. начальника ВП № 2 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області Комара Р.М. про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та притягнення його до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Порядок звернення до суду з адміністративним позовом урегульований КАС України. Подання позовної заяви має відбуватись з дотриманням певних умов, зокрема, щодо юрисдикції та інших.

Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов'язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.

Згідно вимог ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви, у тому числі, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам ст. ст. 160, 161, 172 цього кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим кодексом.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Вказана позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до неї не додано документа про сплату судового збору.

Ставки судового збору за подання позовної заяви у порядку адміністративного судочинства визначені Законом України «Про судовий збір».

Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2025 року становить 3028 грн.

Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено ставки судового збору, відповідно до якої за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову сплачується сувдовий збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Перевіривши матеріали справи суд встановив, що позовну подано в електронній формі через підсистему «Електронний суд», а тому при обрахунку суми судового збору застосовується коефіцієнт 0,8.

Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання позовної заяви становить 968 грн 96 коп.

Вказаний недолік позовної заяви повинен бути усунений шляхом надіслання до Трускавецького міського суду Львівської області оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 968 грн 96 коп.

Відповідно до ст. 169 КАС України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених в ст.161 КАС України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Відтак, вважаю за необхідне залишити дану позовну заяву без руху із наданням позивачеві строку для усунення недоліків шляхом надання документа про сплату судового збору у розмірі 605 грн 60 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248 КАС України,суддя-

ПОСТАНОВИЛА:

Позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Касандяка Володимира Васильовича до т.в.о. начальника ВП № 2 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області Комара Р.М. та ГУНП у Львівській області про визнання протиправним та скасування процедурного рішення - залишити без руху.

Вказані в ухвалі недоліки позовної заяви позивачу слід усунути протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали у визначений в ухвалі спосіб.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 3 ст. 169 КАС України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. У разі невиконання вимог даної ухвали у встановлений судом строк позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя: Т. В. Василюк