Вирок від 30.10.2025 по справі 463/10496/24

Справа №463/10496/24

Провадження №1-кп/463/241/25

ВИРОК

іменем України

30 жовтня 2025 року Личаківський районний суд м.Львова

в складі: головуючого судді ОСОБА_1

з участю: секретаря судових засідань ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

захисника ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62023140110000397 від 29.09.2023 про обвинувачення:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Нікополь Дніпропетровської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.2, 3 ст.110-2 КК України, -

встановив:

06.03.2014 у приміщенні Верховної Ради АР Крим, у порушення ч. 3 ст. 2, ст. 73, п.2 ч. 1 ст. 85, ст. 132 Конституції України, п. 2 ч. 3 ст. 3, ст. ст. 6, 18, 27 Закону України «Про всеукраїнський референдум», депутатами Верховної Ради АР Крим прийнято незаконну постанову № 1702-6/14 «О проведении общекрымского референдума» з визначенням 16.03.2014 датою такого волевиявлення, на яке одним з питань виносилося, зокрема, питання про входження АР Крим до складу російської федерації на правах суб'єкта. 11.03.2014 в порушення вищезазначених вимог законодавства України, в приміщенні Верховної Ради Автономної Республіки Крим, проведено засідання Верховної Ради Автономної Республіки Крим, на якому прийнято незаконну постанову № 1727-6/14 «О Декларации о независимости Автономной Республики Крым и города Севастополя», відповідно до якої «в случае если в результате предстоящего 16 марта 2014 года прямого волеизьявления народов Крыма будет принято решение о вхождении Крыма, включая Автономную Республику и города Севастополь, в состав России, Крым после референдума будет обьявлен независимым и суверенным государством с республиканской формой правления», «Республика Крым как независимое и суверенное государство в случае соответствующих результатов референдума обратиться к Российской Федерации с предложением о принятии Республики Крым на основе соответствующего межгосударственного договора в состав Российской Федерации в качестве нового субьекта Российской Федерации».

Відповідно до вищезазначених незаконних постанов 16.03.2014 проведено незаконний референдум, результатом якого стала тимчасова окупація території АР Крим і міста Севастополя, а також їх входження до складу російської федерації на правах суб'єкта федерації. Крім того, у приміщенні Верховної Ради АР Крим депутатами Верховної Ради АР Крим, повноваження якої припинено постановою Верховної Ради України від 15.03.2014 № 891-VII, прийнято постанову № 1745-6/14 «О независимости Крыма», пунктом 1 якої передбачено «провозгласить Крым независимым суверенным государством - Республикой Крым, в которой город Севастополь имеет особый статус», тобто створено нелегітимне державне утворення «Республика Крым». В цей же день депутатами Верховної Ради АР Крим з метою створення незаконно створеного органу прийнято постанову №1748-6/14 від 17.03.2014 «О правопреемстве Республики Крым», пунктом 1 якої передбачено, що «с момента провозглашения Республики Крым как независимого суверенного государства высшим органом власти Республики Крым является Государственный Совет Республики Крым парламент Республики Крым в депутатском составе шестого созыва Верховной Рады Автономной Республики Крым на срок полномочий до сентября 2015 года».

В подальшому, 18.03.2014 між російською федерацією та представниками нелегітимного державного утворення «Республика Крым» підписано договір про входження території АР Крим та м. Севастополя до складу російської федерації. 11.04.2014 в приміщенні Верховної Ради Автономної Республіки Крим відбулось позачергове засідання незаконно створеного органу «Государственный Совет Республики Крым», на якому 88 колишніми депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим одноголосно прийнято так звану «Конституцию Республики Крым», відповідно до якої «Республика Крым является демократическим правовым государством в составе российской федерации, а территория Республики Крым является единой и неделимой и составляет неотьемлемую часть территории российской федерации».

У невстановлений час, однак не пізніше 28.12.2020 громадянин України ОСОБА_5 , усвідомлюючи факт здійснення окупації АР Крим російською федерацією та той факт, що Акционерное общество «Санаторий «Золотой пляж» (надалі АО «Санаторий «Золотой пляж»), з котрим у них склались попередні сталі комерційні відносини, перебуває під юрисдикцією рф, діючи умисно з особистих корисливих мотивів та в корисливих інтересах очолюваних ним ООО «Управляющая компания «Южная» та ряду інших підприємств, маючи фактичну можливість припинити господарську діяльність з вказаним підприємством, продовжив провадження господарської діяльності з АО «Санаторий «Золотой пляж», а також в подальшому очолив АО «Санаторий «Золотой пляж», як єдиний акціонер. В ході здійснення управління АО «Санаторий «Золотой пляж», генеральним директором ООО «УК «Южная» ОСОБА_5 , з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу і захоплення державної влади України підписано ряд договорів в тому числі і відрахування грошових коштів до казначейства російської федерації та на адресу благодійного фонду «Боевое Братство «Ялта-Юг» на суму 1 000 000 (один мільйон) російських рублів, який у свою чергу здійснює матеріальне, технічне та харчове забезпечення бойових підрозділів російської федерації, які беруть безпосередню участь у воєнних діях на території України, з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні.

У невстановлений слідством час, однак не пізніше 01.05.2023, в громадянина України ОСОБА_5 виник злочинний умисел, спрямований на фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу і захоплення державної влади.

Так, у травні 2014 року на території АР Крим в структурі окупаційної влади діяло так зване «МВД Республики Крым», зокрема його структурний підрозділ «Управление Государственной службы охраны при МВД Республики Крым». У червні 2014 року російською федерацією створено «МВД России в Республике Крым», до складу якого увійшли збройні та воєнізовані формування, зокрема «Федеральное государственное унитарное предприятие «Охрана» МВД России в Республике Крым» та «Управление вневедомственной охраны Министерства внутренних дел по Республике Крым». Міністерство внутрішніх справ російської федерації (далі - МВД России) є федеральним органом виконавчої влади, який здійснює функції з реалізації державної політики і нормативно-правового регулювання у сфері внутрішніх справ, у сфері контролю за обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та їх прекурсорів, а також в сфері міграції.

Указом президента РФ № 157 від 05.04.2016 на базі «Внутренних войск МВД России» створено «Федеральную службу войск национальной гвардии Российской Федерации» (Росгвардия), з утворенням відповідних структурних підрозділів на тимчасово окупованій території АР Крим, зокрема «Федеральное государственное казенное учереждение «Управление вневедомственной охраны войск национальной гвардии Российской Федерации» та «Федеральное государственное унитарное предприятие «Охрана» Федеральной службы войск национальной гвардии Российской Федерации». Згідно з законодавством рф, війська національної гвардії рф («Росгвардия») є державною військовою організацією, призначеною для забезпечення державної та громадської безпеки, захисту прав та свобод людини та громадянина.

Указаними збройними та воєнізованими формуваннями російської федерації на території окупованої АР Крим здійснювалося систематичне залякування цивільного населення, проводилися викрадення та незаконно позбавлялися волі патріотично налаштовані особи, які, своєю активною громадянською позицією заважали впровадженню та реалізації окупаційної політики держави-агресора, здійснювалась протидія правоохоронним органам і Збройним силам України у відновленні територіальної цілісності України. Збройними та воєнізованими формуваннями окупаційної влади російської федерації в період з 2014 року по теперішній час вчинено дії з метою насильницької зміни конституційного ладу України та захоплення державної влади, зміни меж території і державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що призвело до загибелі людей, заподіяння тілесних ушкоджень, руйнувань та інших тяжких наслідків.

Так, 01.05.2023 громадянин ОСОБА_5 займаючи посаду генерального директора ООО «УК «Южная» - керуючого компанією ООО «ОСОБА_16», яка зареєстрована за адресою: АР Крим, м. Ялта, вул. Коммунаров, буд. 7, корп. 5, каб. 4, уклав договір № 83180418894 з російською компанією ФГУП (Федеральное государственное унитарное предприятие) «Охрана» Федеральної служби військ національної гвардії російської федерації по Республіці Крим на здійснення охорони. При цьому, громадянин України ОСОБА_5 достовірно усвідомлював, що ФГУП «Охрана», входить до складу Федеральної служби військ національної гвардії російської федерації та є підрозділом збройних сил російської федерації, а перераховані грошові кошти, за здійснення охорони об'єкту будуть спрямовані до державного бюджету російської федерації та надалі спрямовані на насильницьку зміну та повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні.

Однак, незважаючи на це, громадянин України ОСОБА_5 , відповідно до актів виконаних робіт № 83000040406 від 30.06.2023, № 83000056145 від 31.08.2023, № 83000062768 від 30.09.2023, № 83000070438 від 31.10.2023, № 83000079178 від 30.11.2023 з банківського рахунку ООО «ОСОБА_16» перерахував на банківський рахунок № НОМЕР_1 ФГУП «Охрана» Федеральної служби військ національної гвардії російської федерації по Республіці Крим, який відкритий в «РНКБ БАНК» загальну грошову суму в розмірі 15 140 руб (згідно з курсом Національного банку України від 30.11.2023 становить 6 204 грн).

Крім того, 04.09.2023 за невстановлених обставин, на електронну пошту ОСОБА_5 - ІНФОРМАЦІЯ_2 надійшло повідомлення № 09/09 від керівника благодійного фонду «Боевое братство «Ялта-Юг», яке зареєстроване за адресою: АР Крим, м. Ялта, смт. Симеїз вул. Ганского Олексія, буд. 9, О.Кравченка, щодо надання фінансової благодійної допомоги на їх адресу з метою подальшого забезпечення військовослужбовців в зоні проведення спеціальної військової операції на території т.з.в. донецької/луганської народних республік, і запорізької та херсонської областей, а також з метою розвитку народного ополчення територіальної оборони Республіки Крим.

При цьому, ОСОБА_5 розумів, що при здійсненні вказаної фінансової операції, грошові кошти будуть скеровані представникам підрозділів збройних сил та інших формувань російської федерації, метою діяльності яких є насильницька зміна та повалення конституційного ладу і захоплення державної влади.

У невстановлений в ході досудового розслідування час, однак не пізніше 04.09.2023, громадянин України ОСОБА_5 , діючи повторно, продовжуючи свій єдиний злочинний умисел, спрямований на фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу і захоплення державної влади, зі своєї електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_2 надав вказівку бухгалтеру АО «Санаторий «Золотой пляж» - ОСОБА_6 , яка використовує електронну пошту ІНФОРМАЦІЯ_3 на перерахунок грошових коштів в розмірі 1 000 000 млн. руб. з рахунку АО «Санаторий «Золотой пляж» на рахунок благодійного фонду «Боевое братство «Ялта-Юг».

Так, 05.09.2023 сформовано платіжне доручення №547 відповідно до якого з банківського рахунку АО «Санаторий «Золотой пляж» № НОМЕР_2 перераховано 1 000 000 млн. руб. (згідно з курсом Національного банку України від 05.09.2023 становить 378 000 гривень) на рахунок благодійного фонду «Боевое братство «Ялта-Юг» 40703810852000000150, відкритий в «ЮГО-ЗАПАДНЫЙ БАНК ПАО СБЕРБАНК» за призначенням «оказание гуманитарной благотворительной финансовой помощи».

За наведених вище обставин, громадянин України ОСОБА_5 , у період з травня 2023 року по листопад 2023 року, діючи умисно, протиправно, з метою реалізації злочинного умислу, здійснив умисні дії, спрямовані на фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади загальною сумою 384 204 грн.

Згідно з долученою прокурором до матеріалів справи, ухвалою слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від 10.10.2024 (т.1, а.с. 85-87) надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №62023140110000397 від 29.09.2023 щодо підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.2, 3 ст.110-2 КК України.

Враховуючи наведене, у відповідності до вимог ч.1 ст. 314 КПК України, підготовче судове засідання проведено судом у відсутності обвинуваченого за участю захисника. 13.11.2024 обвинувальний акт прийнято до провадження Личаківського районного суду м.Львова та призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні.

Ухвалою суду від 13.05.2025, за клопотанням прокурора, судом вирішено здійснювати спеціальне судове провадження у кримінальному провадженні №62023140110000397 від 29.09.2023 прообвинувачення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.2, 3 ст.110-2 КК України.

Інформація про виклик обвинуваченого в усі судові засідання публікувалась у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, а саме у газеті «Урядовий кур'єр» та на веб-сайті Личаківського районного суду м.Львова, відповідно до вимог ст. 323 КПК України.

З наведеного вбачається, що обвинувачений належним чином був повідомлений про час та місце судового розгляду, в судові засідання не з'явився та не був доставлений, в зв'язку з чим у суду не було підстав для проведення судового розгляду згідно із загальними правилами, передбаченими КПК України з участю обвинуваченого.

Зважаючи на особливості спеціального судового провадження (ч.3 ст. 323 КПК України) суд, зберігаючи неупередженість та безсторонність, надає особливого значення охороні прав та законних інтересів обвинуваченого, як учасника кримінального провадження, яке відбувається за його відсутності, сприяє забезпеченню повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб до обвинуваченого була застосована належна правова процедура в контексті приписів ст.2 КПК України з дотриманням всіх загальних засад кримінального провадження з урахуванням особливостей, встановлених виключно законом.

Так, з метою дотримання прав та законних інтересів обвинуваченого ОСОБА_5 та на виконання вимог ч.3 ст.323 КПК України, дане кримінальне провадження здійснювалось за обов'язковою участю захисника - адвоката ОСОБА_4 , що був забезпечений державою з Західного міжрегіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Оскільки ч.4 ст.46 КПК України передбачає, що захисник користується процесуальними правами підозрюваного, обвинуваченого, захист якого він здійснює, крім процесуальних прав, реалізація яких здійснюється безпосередньо підозрюваним, обвинуваченим та враховуючи, що судовий розгляд здійснюється за відсутності обвинуваченого (in absentia), суд забезпечив захиснику право користуватись усіма правами обвинуваченого передбаченими КПК України.

З огляду на вказане, суд вважає, що були здійснені всі можливі, передбачені законом заходи, щодо дотримання прав підозрюваного чи обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя з урахуванням встановлених законом особливостей такого провадження.

Захисник обвинуваченого ОСОБА_4 у судовому засіданні просив винести законний вирок на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Внаслідок всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку суд вважає, що вина ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2, 3 ст.110-2 КК України, доведена наступними доказами.

Витягом з ЄРДР від 29.09.2023, згідно з якими внесено відомості в ЄРДР про те, що посадові особи ТОВ «Керамбуд» спільно з службовими особами правоохоронних органів зловживаючи своїм посадовим становищем, поза межами бухгалтерського обліку вивели в тіньовий сектор економіки кошти від діяльності товариства та його підконтрольні особи причетні до опосеридкованої співпраці з країною агресором (т.2 а.с.1-2).

Рапортом оперуповноваженого 6 відділу ГВ ЗНД УСБУ у Львівській області (т.2 а.с.3-4) та рапортом старшого слідчого першого слідчого відділу ТУ ДБР у м.Львові (т.2 а.с.5-6), згідно з якими в ході проведення контррозвідувальних заходів отримано інформацію про те, що управлінську діяльність АО «Санаторий «Золотой пляж» здійснює ООО Управляющая компания «Южная» (ГРН 5167746259291, рф г.москва, ул.большая якиманка, 17/2). Генеральним директором вищевказаної компанії, згідно з даними російських реєстрів, є ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, отримав паспорт громадянина російської федерації (3919457812). Вказана службова особа протягом 2022 року отримувала кошти від АО «Санаторий «Золотой пляж». Протягом 2022 року АО «Санаторий «Золотой пляж» отримало понад 100 млн. рос. руб. доходів та сплатило податків до бюджету країни-агресора на суму понад 2 млн. рос. руб. Додатково встановлено, що АО «Санаторий «Золотой пляж» у 2022 році перераховувало на рахунки Управління федерального казначейства по Республіці Крим податок на доходи з фізичних осіб, податок на прибуток та податок на додану вартість та на постійній основі користується послугами російських банків, а саме: ООО КБ «Ростфинанс» (у 2013 році придбаний компанією ООО «Строительная компания «ДАЛЬПИТЕРСТРОЙ», яка належить ОСОБА_7 (75%) та ОСОБА_8 (25%), який програмою «военная ипотека» підтримує військовослужбовців рф та ПАО «Сбербанк» (50+1% акцій належить «Фонду национального благоустройства россии», що контролюється урядом росії).

Інформації щодо виконання доручення (т.2 а.с.7-8), згідно з якою, громадянин України ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_3 , уродженець м.Нікополь, Дніпропетровської області, паспорт громадянина України НОМЕР_4 від 26.06.1998 виданий Бабушінським ДВ ДМУ УМВС в Дніпропетровській області, зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 ), відповідно до установчих документів є генеральним директором російського підприємства ТОВ «УК «Південна» (рос. ООО «УК «Южная», ОГРН 5167746259291, ИНН 7709978106, рф, г.москва, ул. Большая Якиманка, д. 17/2, стр. 1 эт, 1 пом. 4, к. 14), яке надає послуги з управління активами. Так, російським підприємством ТОВ «УК «Південна» укладено договір з управління №28/ХII-20 від 28.12.2020, згідно з якою надаються послуги з управління активами АТ «Санаторій «Золотий пляж» (рос. АО «Санаторий «Золотой пляж» (рос. АО «Санаторий «Золотой пляж» ОРГН 1159102065693, ИНН 9103069353, АР Крым, пгт. Курпаты, ул. Алупкинское Шоссе, буд. 2). За наявними даними, в період з вересня по жовтень 2023 року, громадянин ОСОБА_5 будучи генеральним директором ТОВ «УК «Південа», тобто здійснює господарську діяльність від імені АТ «Санаторій «Золотий пляж» на підставі установчих документів, добровільно перерахував 1 млн. рос. руб. на рахунок російського «благотворительный фонд боевое братство «ялта-т» (ОГРН: 1239100004945, ИНН: 9103101617, АР Крим, г.о. Ялта, пгт. Симеиз, ул.Ганского Алексея, д. 9), який в свою чергу надає фінансову та іншу допомогу тз.в. ДНР/ЛНР/ЗНР/ХНР у захопленні державної влади, зміни меж території та державного кордону України. Крім того, ТОВ «УК «Південа» на підставі договору управління, здійснює управління фінансово-господарською діяльністю ТОВ «ОСОБА_16» (рос. ООО «ОСОБА_16» ОГРН: 1149102073306, ИНН: 9103008713, АР Крим, г. Ялта, ул.Коммунаров, д. 7, помещ. 5, каб. 4). Так, ТОВ «ОСОБА_16» укладено договір № 83180418894 від 01.05.2023 про надання послуг з охорони з російським «филиал ФГУП «охрана» росгвардии по Республике Крым» (ОГРН: 1057747117724, ИНН: 7719555477, г. москва, ул.делегатская, дом 5, строение 1), об?єктів нерухомості розташованих та території.

Інформація ГУ ДПС у Львівській області від 13.12.2023 № 34914/6/13-01-54-01 (т.2 а.с.9-14), згідно з якою надано інформацію щодо наявності зареєстрованих банківських рахунків та сплати податків за даними ІС Податковий блок ПАТ «Санаторий «Золотой пляж».

Протоколом огляду від 23.05.2024 та додатку до нього (т.2 а.с.15-60), згідно з яким оглянуто інтернет ресурси: https://egrul.nalog.ru/index.html, https://yalta.rk.gov.ru, http://simeiz-cossacks.ru/ та отримано виписки з єдиного реєстру, зокрема, благодійного фонду «Боевое Братство «Ялта-Юг». В ході огляду відкрито офіційну сторінку російського сайту окупаційної адміністрації м.Ялта під назвою «ЯЛТА» https://yalta.rk.gov.ru:, на якій відображена стаття про те, що «БОЕВОЕ БРАТСВО «ЯЛТА-ЮГ» долучилось до збору гуманітарної допомоги призначеної для військ рф «на передовую», які беруть участь в т.зв. спеціальній військовій операції (далі «СВО») на території України. Наявне інформаційне повідомлення під назвою «БОЕВОЕ БРАТСВО «ЯЛТА-ЮГ» передало гумдопомогу військовослужбовцям в зоні СВО на Запорізькому напрямку, в Херсонську область, а також наявні фото щодо діяльності фонду

Рапортом оперуповноваженого 6 відділу ГВ ЗНД УСБУ у Львівській області (т.2 а.с.61-62), згідно з яким, громадянин України ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_3 , уродженець м.Нікополь, Дніпропетровської області, паспорт громадянина України НОМЕР_4 від 26.06.1998 виданий Бабушінським ДВ ДМУ УМВС в Дніпропетровській області, зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 ), відповідно до установчих документів є генеральним директором російського підприємства ТОВ «УК «Південна» (рос. ООО «УК «Южная», ОГРН 5167746259291, ИНН 7709978106, рф, г.москва, ул. Большая Якиманка, д. 17/2, стр. 1 эт, 1 пом. 4, к. 14), яке надає послуги з управління активами. Російським підприємством ТОВ «УК «Південна» укладено договір з управління №28/ХII-20 від 28.12.2020, згідно з яким надаються послуги з управління активами АТ «Санаторій «Золотий пляж» (рос. АО «Санаторий «Золотой пляж» (рос. АО «Санаторий «Золотой пляж» ОРГН 1159102065693, ИНН 9103069353, АР Крым, пгт. Курпаты, ул. Алупкинское Шоссе, буд. 2). За наявними даними, в період з вересня по жовтень 2023 року, громадянин ОСОБА_5 будучи генеральним директором ТОВ «УК «Південа», тобто здійснює господарську діяльність від імені АТ «Санаторій «Золотий пляж» на підставі установчих документів, добровільно перерахував 1 млн. рос. руб. на рахунок російського «благотворительный фонд боевое братство «ялта-т» (ОГРН: 1239100004945, ИНН: 9103101617, АР Крим, г.о. Ялта, пгт. Симеиз, ул.Ганского Алексея, д. 9), який в свою чергу надає фінансову та іншу допомогу тз.в. ДНР/ЛНР/ЗНР/ХНР у захопленні державної влади, зміни меж території та державного кордону України. Крім того, ТОВ «УК «Південа» на підставі договору управління, здійснює управління фінансово-господарською діяльністю ТОВ «ОСОБА_16» (рос. ООО «ОСОБА_16» ОГРН: 1149102073306, ИНН: 9103008713, АР Крим, г. Ялта, ул.Коммунаров, д. 7, помещ. 5, каб. 4). Так, ТОВ «ОСОБА_16» укладено договір № 83180418894 від 01.05.2023 про надання послуг з охорони з російським «филиал ФГУП «охрана» росгвардии по Республике Крым» (ОГРН: 1057747117724, ИНН: 7719555477, г. москва, ул.делегатская, дом 5, строение 1), об?єктів нерухомості розташованих та території.

Протокол за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електрнонних інформаційних систем, а саме електронної пошти sv_kznt@mail.ru, якою користується ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженка м. Фрунзе (тепер. Бішкек), РНОКПП НОМЕР_5 , мобільний номер телефону НОМЕР_6 , адреса електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_3 , адреса: АДРЕСА_2 ), згідно з яким, отримано листування, зокрема, штатний розпис підприємства ООО «УК «Южная», накази за підписом ОСОБА_5 , як генерального директора ООО «УК «Южная». Крім цього, 06.09.2023 надійшов лист о 9:44 від користувача ОСОБА_9 , який адресований користувачу ОСОБА_10 з назвою « ОСОБА_11 за 05.09.2023». До листа прикріплений файл у форматі pdf під назвою «Выписка АО САНАТОРИЙ ЗОЛОТОЙ ПЛЯЖ_40702810605010000428». Відкривши файл бачимо виписку з рахунку АО "САНАТОРИЙ "ЗОЛОТОЙ ПЛЯЖ" та платіжні доручення за період з 05.09.2023 по 05.09.2023. Відповідно до платіжного доручення за №547 від 05.09.2023 року АО "САНАТОРИЙ "ЗОЛОТОЙ ПЛЯЖ" було здійснено перерахунок коштів БФ "ЯЛТА-ЮГ" на суму 1 000 000, 00 рос. рублів з призначенням платежу - « ОСОБА_12 ». (фото 240-268). Лист від 04.10.2023, 17:12 від користувача ОСОБА_13 , який адресований користувачу ІНФОРМАЦІЯ_3 До листа прикріплений файл у форматі pdf під назвою «statement--11-». Відкривши файл наявна виписка з рахунку ООО "УК "ЮЖНАЯ" із зазначенням платіжних доручень за період з 01.07.2023 по 30.09.2023. Зокрема, відповідно до платіжних доручень за №236 та №234 від 20.09.2023 року « ОСОБА_10 » та « ОСОБА_14 » отримали переказ коштів - заробітну плату за першу половину вересня 2023 року (фото 271-286). Лист від 26.06.2023, 13:07 від користувача ОСОБА_13 , який адресований користувачу ОСОБА_15 з назвою «ФГУП Охрана Акт N?83000040406 от 30.06.2023 на сумму 3028,76р.- ОСОБА_16.pdf, ФГУП Охрана СФ №54608_83 от 30.06.2023 на сумму 3028,76р.- ОСОБА_16.pdf, Счет ФГУП Охрана N?83000042343 от 01.06.2023 на сумму 3028,76р.- ОСОБА_16 .pdf›. До листа прикріплені 3 файли у форматі pdf з наступними назвами: «ФГУП Охрана Акт №83000040406 от 30.06.2023 на сумму 3028,76р.- ОСОБА_16 », «ФГУП Охрана СФ №54608_83 от 30.06.2023 на сумму 3028,76р.- ОСОБА_16», « Счет ФГУП Охрана №83000042343 от 01.06.2023 на сумму 3028,76р.-ОСОБА_16». У файлах містяться скан-копії рахунку про оплату та акту про надання охоронних послуг. Відповідно до вказаних документів, ООО «ОСОБА_16» в особі директора « ОСОБА_14 » є замовником охоронних послуг, виконовець, в особі директора « ОСОБА_18 », - «Филиал ФГУП «Охрана» росгвардии по Республике Крым». (фото 515-518). Лист від 30.10.2023, 9:50 від користувача ОСОБА_13 ›, який адресований користувачу ОСОБА_19 з назвою «Акты АРМАТА ГРУП к счетам за октябрь», до якого прикріплені 3 файли у форматі pdf з наступними назвами: «АРМАТА ГРУП Акт N?118 31.10.2023 на сумму 220000,00р.- ОСОБА_16», «АРМАТА ГРУП Акт N?1 19 31.10.2023 на сумму», «АРМАТА ГРУП Акт N?121 31.10.2023 на сумму 220000,00р.- 3П». Відкривши файли наявні скан-копії актів виконаних робіт на охоронні послуги ООО ЧОП «АРМАТА ГРУП» на замовлення АО «САНАТОРИЙ «ЗОЛОТОЙ ПЛЯЖ», ООО «ОСОБА_16», ООО «СЗ «ПОБЕДА» за жовтень 2023 року. (фото 599-602). Лист від 27.11.2023, 13:10 від користувача ОСОБА_13 , який адресований користувачу ОСОБА_20 з назвою «ФГУП Охрана Акт N?83000079178 от 30.11.2023 на сумму 3028,76р.- ОСОБА_16.рdб», до якого прикріплений файл у форматі pdf під назвою «ФГУП Охрана Акт N?83000079178 от 30.11.2023 на сумму 3028,76р.- ОСОБА_16». (фото 610-611). Лист від 13.12.2023, 14:06 від користувача ОСОБА_13 з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_5 », до якого прикріплені 3 файли у форматі pdf з наступними назвами: «ФГУП Охрана Акт N?830000056145 от 31.08.2023 на сумму 3028,78р.- ОСОБА_16», «ФГУП Охрана Акт N?83000062768 от 30.09.2023 на сумму 3028,76р.- ОСОБА_16», «ФГУП Охрана Акт N?8300070438 от 31.10.2023 на сумму 3028,76р.- ОСОБА_16». (фото 620-623). Лист від 29.01.2024, 15:14 від користувача ОСОБА_13 ІНФОРМАЦІЯ_6 >, який адресований користувачу ОСОБА_21 з назвою «Приказ Об избрании Ген. директора УК Южная от 11.01.2024г..pdf», до якого прикріплений файл у форматі pdf під назвою «Приказ Об избрании Ген. директора УК Южная от 11.01.2024г.». (фото 626-627), а саме ОСОБА_22 . Крім цього за результатами НСРД отримано, зокрема, платіжні доручення та копію паспорта громадянина російської федерації ОСОБА_22 (т.2. а.с.63-190, т.3, т.4 а.с.1-186).

Протоколом огляду від 21.08.2024 та додатку до нього (т.4 а.с.186-250, т 5 а.с.1-211), згідно з яким проведено огляд реєстраційної справи ПАТ ««Санаторий «Золотой пляж».

Крім цього, ст.1-3 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Згідно зі ст.5 Основного Закону носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.

Частиною 1 ст.65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.

Статтями 132, 133 Конституції України визначено, що територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій. Систему адміністративно-територіального устрою України складають: АР Крим, області, зокрема Донецька та Луганська, а також райони, міста, райони у містах, селища і села.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про основи національної безпеки України» - інформаційною безпекою є, зокрема, захищеність України від намагань маніпулювати суспільною свідомістю, у тому числі шляхом поширення недостовірної, неповної або упередженої інформації.

Стаття 8 вищевказаного Закону України зазначає, що з урахуванням геополітичної і внутрішньої обстановки в Україні діяльність усіх державних органів має бути зосереджена, зокрема на прогнозуванні, своєчасному виявленні, попередженні і нейтралізації зовнішніх і внутрішніх загроз національній безпеці, збереження соціально-політичної стабільності суспільства та зміцнення позицій України у світі. Основним напрямом державної політики з питань національної безпеки України в інформаційній сфері є, крім іншого, забезпечення інформаційного суверенітету України.

20 лютого 2014 року, з метою блокування та захоплення адміністративних будівель і ключових об'єктів військової та цивільної інфраструктури для забезпечення військової окупації та подальшої анексії РФ території АР Крим і м.Севастополя, всупереч вимогам пунктів 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, пунктів 3, 8 Меморандуму про підтримку миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10 лютого1995 року, статей 2, 3 Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, принципів Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, а також всупереч вимогам частини 4 статті 2 Статуту ООН, Декларації Генеральної Асамблеї ООН № 36/103 від 9 грудня 1981 року про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та декларацій, затверджених резолюціями Генеральної Асамблеї ООН № 2131 (ХХ) від 21 грудня 1965 року, що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та про захист їх незалежності та суверенітету, № 2625 (XXV) від 24 жовтня 1970 року, що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН, № 2734 (ХХV) від 16 грудня 1970 року, що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки, № 3314 (ХХІХ) від 14 грудня 1974 року, що містить Визначення агресії, статей 1, 2 III Конвенції про відкриття воєнних дій від 18 жовтня 1907 року, статей 1, 2, 68 Конституції України, на територію суверенної держави Україна, а саме АР Крим і м.Севастополь, представниками влади РФ і службовими особами ЗС РФ розпочато збройне вторгнення регулярних військ РФ на територію України.

Статтею 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» констатовано, що тимчасова окупація території України розпочалася 20 лютого 2014 року.

Окремі території України, що входять до складу Донецької та Луганської областей, є окупованими Російською Федерацією (у тому числі окупаційною адміністрацією Російської Федерації) починаючи з 7 квітня 2014 року. Межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях з цієї дати, визначено Президентом України за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних Сил України.

Згідно з преамбулою вищевказаного Закону України збройна агресія Російської Федерації розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств російської федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності, а 24 лютого 2022 року переросла в повномасштабне збройне вторгнення на суверенну територію України, російська федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань російської федерації, що складаються з регулярних з'єднань і підрозділів, підпорядкованих Міністерству оборони російської федерації, підрозділів та спеціальних формувань, підпорядкованих іншим силовим відомствам російської федерації, їхніх радників, інструкторів та регулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих російською федерацією, а також за допомогою окупаційної адміністрації російської федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та підконтрольні російській федерації самопроголошені органи, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України.

Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» від 18 січня 2018 року № 2268-VIII визначено, що збройна агресія російської федерації розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств російської федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності; російська федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань російської федерації, що складаються з регулярних з'єднань і підрозділів, підпорядкованих міністерству оборони російської федерації, підрозділів та спеціальних формувань, підпорядкованих іншим силовим відомствам російської федерації, їхніх радників, інструкторів та іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих російською федерацією, а також за допомогою окупаційної адміністрації російської федерації, яку складають її державні органи та структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та підконтрольні російській федерації самопроголошені органи, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» діяльність збройних формувань російської федерації та окупаційної адміністрації російської федерації у Донецькій та Луганській областях, що суперечить нормам міжнародного права, є незаконною, а будь-який акт виданий у зв'язку з такою діяльністю є недійсним і не створює жодних правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження або смерті особи на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, які додаються відповідно до заяви про державну реєстрацію народження особи та заяви про державну реєстрацію смерті особи.

21 лютого 2022 року, з метою створення приводів для ескалації конфлікту і спроби виправдання своєї агресії перед громадянами російської федерації та світовою спільнотою, російською федерацією визнано «Донецьку народну республіку» та «Луганську народну республіку» незалежними державами.

24 лютого 2022 року, о 5 годині президентом російської федерації оголошено рішення розпочати «військову операцію» в Україні, у зв'язку з чим здійснено пуск крилатих та балістичних ракет по аеродромах, військових штабах і складах Збройних сил України, а також здійснено вторгнення на територію суверенної держави Україна.

Так, 24.02.2022, військовослужбовці Збройних сил російської федерації, шляхом збройної агресії із застосуванням зброї, військової техніки та артилерії, з нанесенням ракетних та авіаційно-бомбових ударів по військовій та цивільній інфраструктурі, незаконно вторглись на територію Україну через державні кордони України в Донецькій, Запорізькій, Київській, Луганській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях, та здійснили збройний напад на державні органи влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти військової та цивільної інфраструктури, які мають важливе народногосподарське та оборонне значення, після чого здійснили військову окупацію частини території України, в тому числі м. Горлівка Донецької області.

30.09.2022 президент рф затвердив ратифікацію «договорів» про «прийняття» тимчасово окупованих територій України, до складу рф і підписав федеральні конституційні закони про включення їх до складу росії.

03.10.2022 Держдума рф, а в подальшому 04.10.2022 Рада Федерації ратифікувала вищевказані «договори».

Таким чином ОСОБА_5 , будучи громадянином України, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, здійснив умисні дії, спрямовані на фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади.

Дії ОСОБА_5 за чч.2, 3 ст.110-2 КК України - фінансуванні дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади та фінансуванні дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, вчинених повторно, кваліфіковано правильно.

При призначенні покарання суд керується наступним.

Згідно з п.3 ч.1 ст.65 КК України, суд призначаючи покарання враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

Відповідно до п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 24.10.2004р. «Про практику призначення судами кримінального покарання» при призначенні покарання в кожному випадку і щодо кожного підсудного, який визнається винним у вчиненні злочину, суди мають суворо додержуватися вимог ст.65 КК України стосовно загальних засад призначення покарання, оскільки саме через останні реалізуються принципи законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання. Призначаючи покарання, у кожному конкретному випадку суди мають дотримуватися вимог кримінального закону й зобов'язані враховувати ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винного та обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання. Таке покарання має бути необхідним і достатнім для виправлення засудженого та попередження нових злочинів.

Згідно з п.3 вищезазначеної Постанови, визначаючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, суди повинні виходити з класифікації злочинів (ст. 12 КК України), а також із особливостей конкретного злочину й обставин його вчинення (форма вини, мотив і мета, спосіб, стадія вчинення, кількість епізодів злочинної діяльності, роль кожного зі співучасників, якщо злочин вчинено групою осіб, характер і ступінь тяжкості наслідків, що настали, тощо).

Тому, виходячи з принципу індивідуалізації покарання суд враховує обставини вчинених кримінальних правопорушень, тяжкість вчинених кримінальних правопорушень, які згідно з ст.12 КК України відносяться до тяжких злочинів. Особи обвинуваченого ОСОБА_5 , який раніше не судимий, відсутністю обставин, що пом'якшують та обтяжують покарання, і вважає за необхідне призначити покарання в межах санкцій ч.2, 3 ст.110-2 КК України з визначенням остаточного покарання на підставі ст.70 КК України.

Керуючись ст.ст.370, 374 КПК України, суд, -

ухвалив:

ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.110-2 та ч.3 ст.110-2 КК України і призначити йому покарання:

за ч.2 ст.110-2 КК України - п'ять років позбавлення волі з позбавлення права обіймати посади з організаційно-розпорядчими або управлінськими функціями два роки з конфіскацією особисто належного майна;

за ч.3 ст.110-2 КК України - вісім років позбавлення волі з позбавлення права обіймати посади з організаційно-розпорядчими або управлінськими функціями три роки з конфіскацією особисто належного майна;

На підставі ст.70 КК України за сукупністю вчинених кримінальних правопорушень шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити ОСОБА_5 покарання у виді 8 (восьми) років позбавлення волі з позбавлення права обіймати посади з організаційно-розпорядчими або управлінськими функціями три роки з конфіскацією особисто належного майна.

Строк відбування основного покарання ОСОБА_5 рахувати з часу звернення вироку до виконання.

На вирок суду може бути подана апеляційна скарга через суд першої інстанції до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Копію вироку негайно вручити прокурору і захиснику.

Суддя: ОСОБА_1