Ухвала від 31.10.2025 по справі 462/8511/25

Справа № 462/8511/25

провадження 1-в/462/150/25

УХВАЛА

31 жовтня 2025 року Залізничний районний суд м. Львова у складі:

головуючої судді ОСОБА_1

секретаря ОСОБА_2

з участю представника ВП №1 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , особи, відносно якої розглядається подання ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду у м. Львові подання начальника Відділу поліції №1 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого,

ВСТАНОВИВ:

Начальник відділу поліції № 1 Львівського районного управління ГУ НП у Львівській області полковник поліції ОСОБА_5 звернувся в суд з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 . Подання мотивоване тим, що ОСОБА_4 засуджений 07.07.2013 Залізничним районним судом м. Львова за п.7 п.12 ч. 2 ст. 115 КК України до позбавлення волі на 10 років і 6 місяців. Покарання ОСОБА_4 відбував в Миколаївській В №50 з 14.10.2005 по 11.02.2016 і був звільнений у зв'язку з відбуттям повного терміну покарання. У відповідності до ст. 89 КК України термін погашення судимості за особливо тяжкий злочин складає 8 років та повинен закінчитись 11.02.2014. Однак, 11.08.2017 ОСОБА_4 засуджений Залізничним районним судом м. Львова за ч.2 ст. 186 КК України до позбавлення волі на 5 років та звільнений від відбування покарання з випробуванням на 3 роки. Знятий з обліку в органі пробації 27.01.2021. Таким чином, погашення судимості ОСОБА_4 припадає на 27.01.2029. Після поставлення ОСОБА_4 на профілактичний облік у відділі поліції, контроль за останнім було доручено дільничному офіцеру поліції ВП №1 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області. За час здійснення індивідуально-профілактичної роботи з раніше судимим ОСОБА_4 встановлено, що останній вперто не бажає ставати на шлях виправлення, ігнорує вимоги чинного законодавства, неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності, не зважаючи на попередження працівників поліції продовжує вчиняти адміністративні правопорушення, підтримує зв'язки з раніше судимими особами, що дає підстави вважати, що він і в майбутньому може вчиняти злочинні діяння та правопорушення.

Представник Відділу поліції №1 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області у Львівській області в судовому засіданні подання підтримав, просив таке задовольнити.

ОСОБА_4 у судовому засіданні щодо задоволення подання не заперечив.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши докази, наявні у матеріалах справи, суд виходить з наступного.

Відповідно до положень ст. 1 Закону, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ.

Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

В силу п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.

Як вбачається із матеріалів справи вироком Залізничного районного суду м. Львова від 01 липня 2013 року ОСОБА_4 визнано винним у вчинені злочину, передбаченого п.7 п.12 ч. 2 ст. 115 КК України до позбавлення волі на 10 років і 6 місяців.

Згідно з довідкою про звільнення, виданої ОСОБА_4 вбачається, що такий відбував покарання у Миколаївській ВК №50 з 14.10.2005 по 11.02.2016 та 11.02.2016 звільнений по відбуттю строку покарання.

Окрім цього, 11.08.2017 ОСОБА_4 засуджений Залізничним районним судом м. Львова за ч.2 ст. 186 КК України до позбавлення волі на 5 років та звільнений від відбування покарання з випробуванням на 3 роки.

Також згідно матеріалів подання встановлено, що ОСОБА_4 неодноразово було притягнуто до адміністративної відповідальності, а саме: 26.09.2025 постановою ДОП ВП №1 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області за ч.1 ст. 178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 51 грн; 13.10.2025 постановою ДОП ВП №1 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області за ч.2 ст. 178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 51 грн; 18.10.2025 постановою ДОП ВП №1 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області за ч.1 ст. 175-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 51 грн; 21.10.2025 постановою ДОП ВП №1 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області за ч.1 ст. 175-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді попередження.

29.09.2025 ОСОБА_4 було роз'яснено та винесено письмове попередження про те, що якщо він не припинить порушувати громадський порядок і вчиняти адміністративні правопорушення йому буде встановлено адміністративний нагляд із застосуванням обмежень передбачених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Також судом достовірно встановлено, що ОСОБА_4 відповідно до ст. 1 вищевказаного Закону відноситься до осіб, щодо яких може бути встановлений адміністративний нагляд, останній після звільнення з місць позбавлення волі, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, а тому суд вважає за необхідне задовольнити подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , оскільки встановлені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню злочинів піднаглядним, і здійснити належний виховний вплив на останнього.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-13 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01 грудня 1994 року (зі змінами та доповненнями), ст.ст. 1-3, 7, 9, 369 - 372, 539 КПК України, ст.ст. 8, 129 Конституції України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Відділу поліції №1 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , задовольнити.

Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців та встановити наступні обмеження:

-з'являтись на реєстрацію у ВП №1 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області два рази на місяць;

-заборонити відвідування місць, де здійснюють продаж спиртних напоїв на розлив.

Термін адміністративного нагляду рахувати з дня оголошення ухвали.

Ухвалу надіслати начальнику Відділу поліції №1 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області для виконання.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семи діб.

Суддя: