ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
м. Київ
31.10.2025Справа № 910/9820/25
Господарський суд міста Києва у складі судді Васильченко Т.В., розглянувши заяву Публічного акціонерного товариства «Центренерго» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі №910/9820/25
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «АВ Плюс»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «ТММ-Енергобуд»
третя особа-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Джі ЕС Груп Девелопмент»
третя особа-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Публічне акціонерне товариство «Центренерго»
про стягнення 4899375,30 грн
Без повідомлення (виклику) учасників справи
Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «АВ Плюс» (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «ТММ-Енергобуд» (далі - відповідач) про стягнення 4899375,30 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач в порушення взятих на себе зобов'язань за договором на закупівлю робіт з виготовлення (ремонту) обладнання №23-01/241К від 23.01.2024 не здійснив повної та своєчасної оплати виконаних робіт, у зв'язку з чим позивачем заявлено до стягнення основний борг у розмірі 4573683,71 грн, інфляційні втрати у розмірі 261807,93 грн та 3% річних у розмірі 63883,66 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.08.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі №910/9820/25, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, встановлено учасникам справи строки на подачу заяв по суті спору та призначено підготовче засідання у справі на 30.09.2025 о 14 год. 15 хв.
У судовому засіданні 30.09.2025 суд, у відповідності до частини 4, 5 статті 233 Господарського процесуального кодексу України, постановив ухвалу, яка занесена до протоколу судового засідання, про залучення Товариства з обмеженою відповідальністю «Джі ЕС Груп Девелопмент» в якості третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача, залучення Публічного акціонерного товариства «Центренерго» в якості третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача та відкладення підготовчого засідання у справі на 04.11.2025 о 14 год. 15 хв.
27.10.2025 року до відділу діловодства суду через підсистему ЄСІТС "Електронний суд" від Публічного акціонерного товариства «Центренерго» надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, в якій просить суд розглянути можливість проводити підготовче засідання у справі №910/9820/25 призначене на 04.11.2025 о 14 год. 15 хв. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за участі представника - Чебаненко В.Л.
Відповідно до приписів статті 197 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
Розглянувши подану заяву, з урахуванням запровадженого в країні воєнного стану та з метою збереження безпечних умов для учасників справи, суд вважає за можливе її задовольнити та проводити підготовче засідання призначене на 04.11.2025 о 14 год. 15 хв. у справі №910/9820/25 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за участі представника - Чебаненко В.Л.
Разом з цим, суд роз'яснює заявнику, що згідно приписів частини 5 статті 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
Керуючись статтями 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
1. Заяву Публічного акціонерного товариства «Центренерго» про участь у судовому засіданні у справі №910/9820/25 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.
2. Проводити підготовче засідання призначене на 04.11.2025 о 14 год. 15 хв. у справі №910/9820/25 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за участі представника - Чебаненко В.Л.
3. Зобов'язати заявника під час проведення судового засідання, призначеного на 04.11.2025 о 14 год. 15 хв. у справі №910/9820/25 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду забезпечити належну якість зображення та звуку, які дають можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов'язки, а також інформаційну безпеку.
4. Попередити учасників судового процесу, що при ухиленні від виконання вимог суду до них можуть бути застосовані заходи процесуального примусу у вигляді штрафу, передбаченого ст. 135 Господарського процесуального кодексу України.
5. Попередити заявника, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
6. Згідно частиною 2 статті 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Дана ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
СуддяТ.В. Васильченко