Справа № 562/3094/25
28.10.2025 року Здолбунівський районний суд Рівненської області в особі судді Шуляка А.С., з участю прокурора Рівненської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону Федорова О.В., особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Здолбунівського районного суду Рівненської області справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої лікарем КНП «Здолбунівська центральна міська лікарня», РНОКПП НОМЕР_1
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення
права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст.268 КУпАП, роз'яснено,
ОСОБА_1 , будучи лікарем-акушером-гінекологом військово-лікарської комісії КНП «Здолбунівська центральна міська лікарня» Здолбунівської міської ради, відповідно до підпункту «г» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушила встановлені вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому правопорушенні визнала частково. Зазначає, що умислу на вчинення правопорушення не мала, відсутні негативні наслідки від вчиненого правопорушення, також відсутня шкода для інших. Щиро розкаюється за вчинене. Вказує, що декларацію нею було подано 05.05.2024 року, а протокол про адміністративне правопорушення відносно неї складено 09.09.2025 року, а тому просить звільнити її від адміністративної відповідальності та винести постанову про закриття провадження у справі, у зв'язку із закінченням строків притягнення до відповідальності.
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що зібраними матеріалами підтверджується наявність в діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши думку прокурора, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, приходжу до наступного висновку.
Згідно з ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадській організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозицією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно наказу КНП «Здолбунівська центральна міська лікарня» №163 від 15.05.2023 року ОСОБА_1 призначено на посаду лікаря-акушера-гінеколога військово-лікарської комісії.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік до 00:00 01.04.2024 року.
З відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на веб-сайті «nazk.gov.ua», суддею встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію за 2023 рік лише 05 травня 2024 року о 18 годині 22 хвилини.
Поважності причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 значеного вище типу декларації у судовому засіданні не встановлено.
Розглядаючи матеріали адміністративної справи в межах наявних доказів, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 , яка порушила вимоги ч.1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема:
- протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 392 від 09.09.2025 року;
- наказом КНП «Здолбунівська центральна міська лікарня» №163 від 15.05.2023 року про створення військово - лікарняної комісіх та залучення медичного персоналу до складу мультидисциплінарної команди лікарів-спеціалістів військово-лікарської комісії;
- наказом КНП «Здолбунівська центральна міська лікарня» №23 від 18.01.2024 року про відновлення декларування та оповіщення причетних осіб;
- наказом КНП «Здолбунівська центральна міська лікарня» №3 від 01.01.2025 року щодо залучення медичного персоналу до складу мультидисциплінарної команди лікарів-спеціалістів військово-лікарської комісії.
Таким чином, у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого правопорушеня, особу правопорушника, ступінь її вини, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, і приходжу до переконання, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією зазначеної статті, що відповідатиме вимогам ст.ст. 23, 33 КУпАП і є співмірним скоєному.
Відповідно дост. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується в розмірі 0,2% розміру мінімальної заробітної плати.
Керуючись ст.ст. 221, 280, 283, 284 КУпАП, суд,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, і застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. на рахунок № UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві, код банку отримувача 899998, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.
На підставі ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом (ч.1 ст.308 КУпАП).
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України (ч.2 ст.308 КУпАП).
Постанова судді може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Здолбунівський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя