Справа № 347/2274/25
про об'єднання справ
31.10.2025 року суддя Косівського районного суду Івано-Франківської області Драч Д.С., розглянувши у порядку підготовки до розгляду матеріали справ про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , №347/2274/25 про притягнення до адміністративної відповідальності по ст. 122-4 КУпАП, № 347/2276/25 про притягнення до адміністративної відповідальності по ст. 124 КУпАП,
29.10.2025 року до Косівського районного суду Івано-Франківської області надійшли матеріали про вчинення 25.10.2025 року ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4 та ст. 124 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1,2,4,7,11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Згідно практики Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п.п. 21-22 рішення у справі Надточій проти України». П.33 рішення у справі «Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, суддя вважає, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
Відповідно до ч.1 ст.334 КПК України матеріали кримінального провадження можуть об'єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими ст.217 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.217 КПК України, у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об'єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
З огляду на те, що ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні двох адміністративних правопорушень, матеріали про вчинення яких надійшли до Косівського районного суду та Автоматизованою системою документообігу суду визначені для здійснення судового провадження судді Драч Д.С. - суддя приходить до висновку про необхідність об'єднання справ про адміністративне правопорушення №347/2274/25, №347/2276/25 в одне провадження для спільного їх розгляду.
Керуючись ст. 36 КУпАП, ст.334 КПК України, суддя
справу про адміністративне правопорушення №347/2274/25 відносно ОСОБА_1 по ст. 122-4 КУпАП та справу про адміністративне правопорушення №347/2276/25 відносно ОСОБА_1 по ст. 124 КУпАП об'єднати в одне провадження, присвоївши єдиний унікальний номер справи №347/2274/25.
Об'єднану справу призначити до розгляду на 13.11.2025 року на 10:30 годину.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя: Д.С. Драч