Вирок від 31.10.2025 по справі 502/1835/25

Справа № 502/1835/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31.10.2025 м. Кілія

Кілійський районний суд Одеської області у складі:

головуючого судді: ОСОБА_1

за участю секретаря : ОСОБА_2

за участю прокурора: ОСОБА_3

захисника - адвоката: ОСОБА_4

обвинуваченого: ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кілія Одеської області кримінальне провадження № 12025162150000473 за обвинувальним актом відносно

ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кілія Одеської області, громадянина України, з середньою освітою, офіційно не працюючого, не одруженого, зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 307 КК України, суд -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 здійснив діяльність, заборонену Законом України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори», щодо незаконного придбання та зберігання з метою збуту, а також незаконного збуту наркотичного засобу обіг якого обмежено, а саме канабісу, включеного до списку 1 таблиці 2 «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000, не маючи при цьому відповідного дозволу що надається лише юридичним особам у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Так, ОСОБА_5 , маючи злочинний умисел на незаконне зберігання з метою збуту, а також на незаконний збут наркотичного засобу, обіг якого обмежено - канабісу, на весні 2025 року, на присадибній ділянці свого домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , зірвав з рослини коноплі суцвіття та листя, які у себе вдома висушив та подрібнив, виготовивши тим самим наркотичний засіб, обіг якого обмежено - канабіс.

У подальшому, 29.04.2025 близько 19:09 години, ОСОБА_5 , маючи злочинний умисел на незаконне зберігання з метою збуту, а також на незаконний збут наркотичного засобу, обіг якого обмежено - канабісу, пересуваючись на автомобілі, який перебуває у ОСОБА_5 в користуванні, прибувши за адресою: АДРЕСА_2 , незаконно збув за отримані від свідка ОСОБА_6 грошові кошти у сумі 3000 гривень, полімерний стакан з канабісом, маса якого складає 17,69 г. (маса канабісу у висушеному стані 15,60 г), який діяв в рамках проведення негласної слідчої розшукової дії - контролю за вчиненням злочину.

В той же день свідок ОСОБА_6 , добровільно видав співробітникам поліції полімерний стакан з наркотичним засобом канабісом, маса якого складає 17,69 г. (маса канабісу у висушеному стані 15,60 г), обіг якого обмежено.

Після здійснення зазначеного збуту, решту наркотичного засобу - канабісу, вагою 0,018 г, 1,99 г та 0,37 г (загальною масою 2,378) продовжував незаконно зберігати за місцем свого мешкання до 29.04.2025, коли у ході проведення обшуку у його домоволодінні, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , зазначений наркотичний засіб виявлено та вилучено працівниками поліції.

У судовому засіданні ОСОБА_5 винним себе визнав у повному обсязі, щиро покаявся, не заперечував, що при зазначених у вироку обставинах скоїв злочин та показав суду, що дійсно навесні 2025 зрізав у себе вдома кущ коноплі, висушив та подрібнив його після чого зберігав у себе за адресою: АДРЕСА_1 . Через деякий час, перебуваючи на території однієї зі шкіл у компанії знайомих, з метою заробітку запропонував купити в нього канабіс. До нього звернувся знайомий ОСОБА_7 , якому він і продав. Про скоєне жалкує.

У відповідності до вимог ч. 3 ст. 349 КПК України суд, за згодою учасників процесу, визначив об'єм обсягу доказів, обмежившись допитом ОСОБА_5 який в суді не оспорював фактичних обставин справи та його свідчення не суперечать фактичним обставинам справи, і при цьому судом досліджувались тільки дані що характеризують особу обвинуваченого та підтверджують наявність судових витрат.

Так, ОСОБА_5 перебуває у фактичних шлюбних відносинах, неофіційно працює, на обліку у лікарів психіатра та нарколога не перебуває раніше не судимий.

Обставиною, яка пом'якшує покарання ОСОБА_5 є щире каяття в скоєному злочині.

Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_5 судом не встановлено.

При таких обставинах, суд вважає, що провина ОСОБА_5 доведена в повному обсязі і він підлягає кримінальному покаранню, оскільки його дії органом досудового розслідування за ч. 1 ст. 307 КК України кваліфіковані вірно, як незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів.

Розглядаючи питання про міру покарання відносно ОСОБА_5 суд враховує ступень тяжкості скоєного ним злочину, а також його особу та обставини, які пом'якшують покарання, зазначені судом раніше у вироку.

З урахування тяжкості скоєного злочину, а також особи ОСОБА_5 суд вважає, що його виправлення можливо без відокремлення від суспільства і до нього слід застосувати положення ст.ст. 75 та 76 КК України, оскільки саме таке покарання буде сприяти його виправленню та попередженню скоєння нових злочинів, а також буде необхідним та достатнім.

Також суд вважає необхідним стягнути з ОСОБА_5 на користь держави витрати, пов'язані з проведенням експертиз: № СЕ -19/116-25/10786-НЗПРАП від 08.05.2025 в сумі - 5348 гривень 40 коп. (п'ять тисяч триста сорок вісім грн. сорок копійок), та № СЕ -19/116-25/10737-НЗПРАП від 07.05.2025 в сумі - 3565 гривень 60 коп. (три тисяча п'ятсот шістдесят п'ять грн. шістдесят копійок).

Речові докази: - подрібнювач для канабісу, з нашаруванням речовини зеленого кольору рослинного походження із специфічним запахом.

- пачку від цигарок «Davidoff Gold» в середині якої знаходиться паперовий згорток з речовиною зеленого кольору рослинного походження., що знаходиться у камері зберігання речових доказів ВП № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області - необхідно знищити.

- автомобіль «ВАЗ 11113» реєстраційний номер « НОМЕР_1 », що належить ОСОБА_8 необхідно залишити власнику за належністю, знявши арешт, накладений ухвалою слідчого судді Ізмаїльського міськрайонного суду від 05.05.2025 року.

Цивільний позов по справі не заявлений.

Міра запобіжного заходу не обиралась

Керуючись ст.ст. 100, 370, 374 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,визнати винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 307 КК України, та на підставі цього закону призначити покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 (п'ять) років.

На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_5 від відбування покарання з іспитовим строком на 2 (два) роки, та покласти на нього обов'язки, передбачені ст. 76 КК України, а саме:

- періодично з'являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Речові докази: - подрібнювач для канабісу, з нашаруванням речовини зеленого кольору рослинного походження із специфічним запахом;

- пачку від цигарок «Davidoff Gold» в середині якої знаходиться паперовий згорток з речовиною зеленого кольору рослинного походження., що знаходиться у камері зберігання речових доказів ВП № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області - знищити;

- автомобіль «ВАЗ 11113» реєстраційний номер « НОМЕР_1 », що належить ОСОБА_8 - залишити власнику за належністю, знявши арешт, накладений ухвалою слідчого судді Ізмаїльського міськрайонного суду від 05.05.2025 року.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави витрати, пов'язані з проведенням експертиз: № СЕ -19/116-25/10786-НЗПРАП від 08.05.2025 в сумі - 5348 гривень 40 коп. (п'ять тисяч триста сорок вісім грн. сорок копійок), та № СЕ -19/116-25/10737-НЗПРАП від 07.05.2025 в сумі - 3565 гривень 60 коп. (три тисячі п'ятсот шістдесят п'ять грн. шістдесят копійок).

Вирок набирає законної сили через тридцять днів з моменту його проголошення, якщо не буде оскаржений. Вирок може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Кілійський районний суд Одеської області, протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а особою, яка утримується під вартою з моменту вручення копії вироку. Негайно вручити копію вироку, після його проголошення, обвинуваченому та прокурору.

Суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
131417150
Наступний документ
131417152
Інформація про рішення:
№ рішення: 131417151
№ справи: 502/1835/25
Дата рішення: 31.10.2025
Дата публікації: 03.11.2025
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Кілійський районний суд Одеської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (31.10.2025)
Дата надходження: 17.09.2025
Розклад засідань:
07.10.2025 09:00 Кілійський районний суд Одеської області
22.10.2025 10:30 Кілійський районний суд Одеської області
31.10.2025 10:00 Кілійський районний суд Одеської області