Ухвала від 21.10.2025 по справі 761/2006/20

Справа № 761/2006/20

Провадження № 6/761/724/2025

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2025 року Шевченківський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді: Пономаренко Н.В.

за участю секретаря: Яцишина А.О.

стягувача: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві заяву Головного державного виконання Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області Центрального Міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м.Київ) Коломієць Інни Миколаївни, заінтересовані особи: Печерський відділ державної виконавчої служби м. Києва Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), ОСОБА_1 , Шевченківський відділ державної виконавчої служби м. Києва Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)-

ВСТАНОВИВ:

У липні 2025 року до Шевченківського районного суду м. Києва через систему «Електронний суд» надійшла заява Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), заінтересована особа: Печерський відділ державної виконавчої служби м. Києва Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про заміну сторони виконавчого провадження, в якій заявник просить суд: винести ухвалу, якою у виконавчому провадженні № 70275057 від 05 жовтня 2022 року, щодо виконання виконавчого листа № 761/2006/20 від 05.10.2022 року виданого Шевченківським районним судом м.Києва про: Зобов'язати Печерський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) прийняти до виконання виконавчий лист №761/2006/20, виданий 01 грудня 2021 року Шевченківським районним судом міста Києва, відкрити виконавче провадження та вчинити усі необхідні та передбачені законом виконавчі та інші дії, спрямовані на своєчасне і в повному обсязі виконання судового рішення. Зобов'язати Печерський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) в десятиденний строк повідомити суд та стягувача про виконання вказаної ухвали, замінити боржника Печерський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ (код ЄДРПОУ 34979022) на Шевченківський відділі державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).

Заяву обґрунтовано тим, що в провадженні відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (далі - Відділ) перебуває виконавче провадження № 70275057 з примусового виконання виконавчого листа № 761/2006/20 від 05.10.2022 року виданого Шевченківським районним судом м.Києва про: зобов'язання Печерський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) прийняти до виконання виконавчий лист №761/2006/20, виданий 01 грудня 2021 року Шевченківським районним судом міста Києва, відкрити виконавче провадження та вчинити усі необхідні та передбачені законом виконавчі та інші дії, спрямовані на своєчасне і в повному обсязі виконання судового рішення. Зобов'язати Печерський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) в десятиденний строк повідомити суд та стягувача про виконання вказаної ухвали. Постановою державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві та Київській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) від 09 листопада 2022 року відкрито виконавче провадження № 70275057. Стягувачем за виконавчим документом є ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), що перебуває за адресою: АДРЕСА_1 Боржником за виконавчим документом є Печерський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) ЄДРПОУ 34979022, що розташований за адресою: м. Київ, вул. Різницька, буд.11 Б.

У заяві зазначено, що ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 18.11.2022 у справі № 761/2006/20 замінено сторону виконавчого провадження - боржника на Публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Фінансова ініціатива» в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, керуючись, частиною четвертою статті 25 Закону України «Про виконавче провадження», державним виконавцем винесено постанову про передачу виконавчого провадження ВП № НОМЕР_2 по територіальності, за місцем знаходження боржника( вул. Січових Стрільців,17, м. Київ, 04053), до Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Київ). У зв'язку з тим, що на даний час виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа Шевченківського районного суду м. Києва у справі № 761/2006/20 (ВП НОМЕР_2) перебуває на виконанні у Шевченківському відділі державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ.

На підставі викладеного, заявник звернувся до суду із зазначеною заявою, яку просить задовольнити.

Заявник, посилаючись на положення ст. 442 ЦПК України, ст. 512 ЦК України та ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», просить заяву задовольнити.

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 10.07.2025 прийнято до розгляду заяву та призначено заяву до розгляду у відкритому судовому засіданні.

11.07.2025 до суду через систему «Електронний суд» надійшла заява заінтересованої особи ОСОБА_2 у якій він підтримував подану заяву та просив її задовольнити. Окрім того, просив залучити до участі у справі заінтересовану особу: Шевченківський відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ).

Представник заявника в судове засідання не з'явився; про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином у поданій заяві заявник просив проводити розгляд справи без участі державного виконавця та представника відділу.

Заінтересована особа ОСОБА_1 в судовому засіданні не заперечував щодо задоволення заявни.

Заінтересовані особи Шевченківський відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) в судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду заяви повідомлялись належним чином, до суду надійшла заява про розгляд справи без участі державного виконавця або представника відділу.

Відповідно до вимог ч.3 ст. 442 ЦПК України суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

На підставі зазначеного та враховуючи скорочені строки розгляду заяви, регламентовані ст. 442 України, а також те, що заявник та заінтересовані особи належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, а їх неприбуття у судове засідання не перешкоджає судовому розгляду, суд прийшов до висновку про розгляд справи за відсутності заявника та заінтересованих осіб.

Вислухавши пояснення заінтересованої особи, дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд вважає, що заява не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

В провадженні Шевченківського районного суду м. Києва знаходилась цивільна справа №761/2006/20.

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 30.05.2022 скаргу ОСОБА_2 , заінтересовані особи: державний виконавець Печерського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Лісовенко Володимир Антонович, боржник: Публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Фінансова Ініціатива»,про визнання протиправною та скасування постанови і зобов'язання вчинити дії, - задоволено. Визнано протиправною та скасувано постанову державного виконавця Печерського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Лісовенка Володимира Антоновича від 31 січня 2022 року про закінчення без виконання виконавчого провадження №67779487 за виконавчим листом у справі №761/2006/20, виданим 01 грудня 2021 року Шевченківським районним судом міста Києва. Зобов'язано Печерський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) - прийняти до виконання виконавчий лист №761/2006/20, виданий 01 грудня 2021 року Шевченківським районним судом міста Києва, відкрити виконавче провадження та вчинити усі необхідні та передбачені законом виконавчі та інші дії, спрямовані на своєчасне і в повному обсязі виконання судового рішення. Зобов'язано Печерський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) в десятиденний строк повідомити суд та стягувача про виконання вказаної ухвали. Стягнуто з Печерського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) на користь ОСОБА_2 судові витрати у розмірі 3200 грн. (Т. 1 а.с. 44-48).

Ухвалою Київського апеляційного суду від 15.09.2022 відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з питань безпосереднього виведення Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Фінансова Ініціатива», поданої через представника Павликівського Володимира Івановича, на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 30 травня 2022 року у справі за скаргою ОСОБА_2 , заінтересовані особи: державний виконавець Печерського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Лісовенко Володимир Антонович, боржник: Публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Фінансова Ініціатива», про визнання протиправною та скасування постанови і зобов'язання вчинити дії (Т. 1 а.с. 139)

Постановою Верховного Суду від 03.07.2023 у вказаній справі касаційну скаргу публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Фінансова Ініціатива» в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з питань безпосереднього виведення публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Фінансова Ініціатива» з ринку залишено без задоволення. Ухвалу Київського апеляційного суду від 15 вересня 2022 року залишити без змін. Стягнуто з публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Фінансова Ініціатива» в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з питань безпосереднього виведення публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Фінансова Ініціатива» з ринку на користь ОСОБА_2 витрати, понесені на професійну правничу допомогу в суді касаційної інстанції, у розмірі 2 000 грн. (Т. 1 201-207).

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 22.04.2024 року у справі № 761/2006/20 заяву представника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб задоволено частково. Виправлено помилку у виконавчому листі від 02.08.2023 року, який видано Шевченківським районним судом м. Києва на підставі постанови Верховного Суду від 03.07.2023 року у справі №761/2006/20 за скаргою ОСОБА_2 , заінтересовані особи: державний виконавець Печерського районного відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Лісовенко В.А., боржник: ПАТ «КБ «Фінансова Ініціатива», про визнання протиправною та скасування постанови і зобов'язання вчинити дії, а саме: замість зазначення боржником ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, вказати - ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» в особі уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з питань безпосереднього виведення ПАТ «КБ «Фінансова Ініціатива» з ринку.

Згідно вимог ч. 4 ст. 82 ЦПК України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

У виконавчому провадженні №70275057 виконується ухвала Шевченківського районного суду міста Києва від 30 травня 2022 року у справі №761/2006/20 (ЄДРСР №104586108) та відповідний виконавчий лист від 05 жовтня 2022 року, - якими визнано протиправною та скасовано постанову державного виконавця Печерського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Лісовенка Володимира Антоновича від 31 січня 2022 року про закінчення без виконання виконавчого провадження №67779487 за виконавчим листом у справі №761/2006/20, виданим 01 грудня 2021 року Шевченківським районним судом міста Києва та зобов'язано Печерський відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) прийняти до виконання виконавчий лист №761/2006/20, виданий 01 грудня 2021 року Шевченківським районним судом міста Києва, відкрити виконавче провадження та вчинити усі необхідні та передбачені законом виконавчі та інші дії, спрямовані на своєчасне і в повному обсязі виконання судового рішення.

Постановою державного виконавця Печерського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Петрухно С.О. від 02 листопада 2023 року виконавче провадження №67779487 в установленому порядку передано на виконання до Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) у зв'язку зі зміною територіальної підвідомчості боржника.

Постановою державного виконавця Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Рабоволюка В.В. від 13 листопада 2023 року виконавче провадження №67779487 в установленому порядку прийнято до виконання Шевченківським відділом державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ).

Листом Печерський відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 11.06.2025 за № 5029/3.1-30 повідомив відділ, що на виконання ухвали Шевченківського районного суду м. Києва у справі № 761/2006/20, відділом скасовано постанову про закінчення виконавчого провадження № НОМЕР_2 відкритого на підставі виконавчого листа Шевченківського районного суду м. Києва у справі № 761/2006/20.

З огляду на те, що ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Фінансова ініціатива» починаючи з 22.05.2019 безпосередньо здійснює Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та враховуючи, що ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 18.11.2022 у справі №761/2006/20 замінено сторону виконавчого провадження - боржника на Публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Фінансова ініціатива» в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, державним виконавцем винесено постанову про передачу виконавчого провадження ВП №67779487 по територіальності, за місцем знаходження боржника (вул.Січових Стрільців, 17, м. Київ, 04053), до Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Київ).

За відкритими даними реєстру АСВП станом на час розгляду справи виконавче провадження №67779487 не завершене і перебуває у Шевченківському відділі державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ)

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов?язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 55 Конституції України передбачає, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Статтею 129 Конституції України визначено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду та ефективного захисту сторони у справі, що передбачено статтями 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Частиною першою статті 18 ЦПК України визначено, що судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.

У разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку він замінив (частини 1 та 2 ст. 55 ЦПК України).

Спеціальним законом, що визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, є Закон України «Про виконавче провадження» та Інструкції з примусового виконання рішень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 № 512/5.

У відповідності до вимог ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюється Законом України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».

Поняття «спосіб і порядок» виконання судового рішення мають спеціальне значення, яке розраховане на виконавче провадження. Вони означають визначену рішенням суду послідовність і зміст вчинення виконавчих дій державним виконавцем.

Відповідно до вимог статті 24 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Право вибору місця відкриття виконавчого провадження між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належить стягувачу.

Виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа Шевченківського районного суду м. Києва у справі № 761/2006/20 від 01 грудня 2021 року (ВП НОМЕР_2) перебуває на виконанні у Шевченківському відділі державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)

Відповідно до п.п. 12-13 Інструкції з примусового виконання рішень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 №512/5 правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження - з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення. Після заміни вибулої сторони виконавчого провадження її правонаступником виконавець продовжує виконання виконавчого провадження в порядку, встановленому Законом.

Згідно із ст. 442 Цивільно процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.

Водночас, положеннями ч.ч.1, 2, 5 ст. 442 ЦПК України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

При цьому, вищенаведені положення кореспондуються з положеннями ч. 5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», де зазначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив. У разі якщо сторона виконавчого провадження змінила найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім'я чи по батькові (для фізичної особи), виконавець, за наявності підтверджуючих документів, змінює своєю постановою назву сторони виконавчого провадження.

Реалізація процесуального правонаступництва має мати процесуальну мету, яку суд також враховує разом із доказами матеріального правонаступництва, яке стало підставою процесуального правонаступництва. Заміна судом сторони справи на підставі матеріального правонаступництва здійснюється з процесуальною метою реалізації правонаступником прав щодо виконання судового рішення у виконавчому провадженні, відтак потребує розгляду підстав поновлення такого виконавчого провадження, якщо воно вважається закінченим.

Враховуючи завдання виконавчого провадження як складової судового провадження, процесуальною метою заміни як сторони відкритого виконавчого провадження, так і сторони справи (стягувача у виконавчому документі) в цьому контексті є отримання виконання судового рішення в межах виконавчого провадження.

Аналіз зазначених норм Конституції, положень цивільного закону, які регулюють зобов'язальні відносини, положень цивільного процесуального законодавства, які визначають порядок вирішення процесуальних питань, пов'язаних з виконанням судових рішень, а також норм ЗУ «Про виконавче провадження», в їх сукупності дає підстави вважати, що оскільки судове рішення знаходиться на стадії виконання, наявність чи відсутність відкритого виконавчого провадження не має правового значення для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Відповідно до норм ст. 431 ЦПК України, виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Водночас, також слід зазначити, що відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод (надалі «Конвенція») та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Відповідно до ст.6 Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Сферою регулювання ст.6 Конвенції є також виконання судового рішення. Зокрема Європейський суд з прав людини зазначає, що п.1 ст.6 Конвенції («Право на справедливий суд») гарантує кожному право на звернення до суду з позовом щодо будь-яких його цивільних прав та обов'язків. Таким чином, ця стаття проголошує право на доступ до суду, тобто право подати до суду позов з цивільно-правових питань. Однак, це право було б ілюзорним, якби правова система договірної держави допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов'язкову силу, не виконувалося на шкоду одній із сторін.

Виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження.

В рішенні Європейського суду «Горнсбі проти Греції» від 10.03.1997 (п. 40) зазначено, що для цілей статті 6 Конвенції виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина «суду».

В свою чергу, у відповідності до положень ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

За вказаних обставин, зважаючи на вищенаведені положення законодавства, враховуючи, що ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 18.11.2022 у справі №761/2006/20 замінено сторону виконавчого провадження - боржника на Публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Фінансова ініціатива» в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, державним виконавцем винесено постанову про передачу виконавчого провадження ВП №67779487 по територіальності, за місцем знаходження боржника, до Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), яка вподальшому була прийнята до виконання зазначеним відділом, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для заміни Замінити боржника: Печерський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ (код ЄДРПОУ 34979022) на Шевченківський відділі державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (ЄДРПОУ 34967593; адреса місцезнаходження: вул. Саксаганського, будинок 110, м. Київ, 01032) у виконавчому провадженні № 70275057 від 05 жовтня 2022 року, щодо виконання виконавчого листа № 761/2006/20 від 05.10.2022, виданого Шевченківським районним судом м. Києва.

Враховуючи вище викладене, заява про заміну боржника у виконавчому провадженні підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 512, 514 ЦК України, ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», ст. 431, 442, 260-261, 352-355 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

заяву - задовольнити.

Замінити боржника: Печерський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ (код ЄДРПОУ 34979022) на Шевченківський відділі державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (ЄДРПОУ 34967593; адреса місцезнаходження: вул. Саксаганського, будинок 110, м. Київ, 01032) у виконавчому провадженні № 70275057 від 05 жовтня 2022 року, щодо виконання виконавчого листа № 761/2006/20 від 05.10.2022, виданого Шевченківським районним судом м. Києва про зобов'язання Печерський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) прийняти до виконання виконавчий лист №761/2006/20, виданий 01 грудня 2021 року Шевченківським районним судом міста Києва, відкрити виконавче провадження та вчинити усі необхідні та передбачені законом виконавчі та інші дії, спрямовані на своєчасне і в повному обсязі виконання судового рішення.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст.261 ЦПК України.

Ухвала суду першої інстанції оскаржується в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадках, передбачених статтею 353 ЦПК України.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Повний текст ухвали складено: 21.10.2025.

Суддя:

Попередній документ
131412515
Наступний документ
131412517
Інформація про рішення:
№ рішення: 131412516
№ справи: 761/2006/20
Дата рішення: 21.10.2025
Дата публікації: 03.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Шевченківський районний суд міста Києва
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Передано судді (05.11.2025)
Дата надходження: 05.11.2025
Предмет позову: на бездіяльність державного виконавця Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ)
Розклад засідань:
15.11.2025 08:28 Шевченківський районний суд міста Києва
15.11.2025 08:28 Шевченківський районний суд міста Києва
15.11.2025 08:28 Шевченківський районний суд міста Києва
15.11.2025 08:28 Шевченківський районний суд міста Києва
15.11.2025 08:28 Шевченківський районний суд міста Києва
15.11.2025 08:28 Шевченківський районний суд міста Києва
15.11.2025 08:28 Шевченківський районний суд міста Києва
20.05.2020 14:20 Шевченківський районний суд міста Києва
17.09.2020 09:30 Шевченківський районний суд міста Києва
22.02.2021 14:00 Шевченківський районний суд міста Києва
22.06.2021 09:00 Шевченківський районний суд міста Києва
24.02.2022 12:45 Шевченківський районний суд міста Києва
01.03.2022 11:30 Шевченківський районний суд міста Києва
18.03.2022 11:00 Шевченківський районний суд міста Києва
15.09.2022 11:30 Шевченківський районний суд міста Києва
19.09.2022 11:30 Шевченківський районний суд міста Києва
23.09.2022 09:30 Шевченківський районний суд міста Києва
29.09.2022 11:45 Шевченківський районний суд міста Києва
11.10.2022 11:50 Шевченківський районний суд міста Києва
01.11.2022 12:45 Шевченківський районний суд міста Києва
04.11.2022 11:00 Шевченківський районний суд міста Києва
04.11.2022 11:10 Шевченківський районний суд міста Києва
15.11.2022 12:50 Шевченківський районний суд міста Києва
18.11.2022 10:00 Шевченківський районний суд міста Києва
18.11.2022 10:15 Шевченківський районний суд міста Києва
18.11.2022 10:30 Шевченківський районний суд міста Києва
03.02.2023 09:30 Шевченківський районний суд міста Києва
03.03.2023 09:30 Шевченківський районний суд міста Києва
14.04.2023 10:00 Шевченківський районний суд міста Києва
22.01.2024 15:00 Шевченківський районний суд міста Києва
26.02.2024 14:00 Шевченківський районний суд міста Києва
13.03.2024 12:45 Шевченківський районний суд міста Києва
22.04.2024 12:30 Шевченківський районний суд міста Києва
17.05.2024 10:15 Шевченківський районний суд міста Києва
18.06.2024 11:30 Шевченківський районний суд міста Києва
20.09.2024 09:30 Шевченківський районний суд міста Києва
20.09.2024 09:40 Шевченківський районний суд міста Києва
18.10.2024 08:45 Шевченківський районний суд міста Києва
27.06.2025 08:30 Шевченківський районний суд міста Києва
05.09.2025 09:45 Шевченківський районний суд міста Києва
15.09.2025 15:00 Шевченківський районний суд міста Києва
09.10.2025 12:45 Шевченківський районний суд міста Києва
09.10.2025 15:30 Шевченківський районний суд міста Києва
21.10.2025 12:01 Шевченківський районний суд міста Києва
07.11.2025 11:45 Шевченківський районний суд міста Києва
11.11.2025 15:00 Шевченківський районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВОЛОШИН ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
МАКАРЕНКО ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
ПОНОМАРЕНКО НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
СІРОМАШЕНКО НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
ФРОЛОВА ІРИНА ВІКТОРІВНА
суддя-доповідач:
ВОЛОШИН ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ГРУШИЦЬКИЙ АНДРІЙ ІГОРОВИЧ
КРАСНОЩОКОВ ЄВГЕНІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
МАКАРЕНКО ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
ОСІЯН ОЛЕКСІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
ПОНОМАРЕНКО НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
СІРОМАШЕНКО НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
ТІТОВ МАКСИМ ЮРІЙОВИЧ
ФРОЛОВА ІРИНА ВІКТОРІВНА
ШИПОВИЧ ВЛАДИСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ
позивач:
ПАТ "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА", в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА" Кашути Дмитра Євгеновича
ПАТ "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА", в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА" Кашути Дмитра Євгеновича
боржник:
Печерський відділ державної виконавчої служби м. Києва Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)
виведення з ринку якого здійснюється безпосередньо фондом гарант:
РАБОВОЛЮК Василь Вікторович – державний виконавець Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ)
державний виконавець:
РАБОВОЛЮК Василь Вікторович – державний виконавець Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ)
САВЧУК Костянтин Петрович – державний виконавець Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ)
заінтересована особа:
Печерський відділ державної виконавчої служби м. Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві
Печерський відділ державної виконавчої служби м. Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві
Державний виконавець Печерського РВДВС м. Києва ЦМУМЮ (м. Київ) Лісовенко Володимир Антонович
Державний виконавець Печерського РВДВС м. Києва ЦМУМЮ (м. Київ) Петрухно Сергій Олександрович
Державний виконавець Печерського РВДВС м. Києва ЦМУМЮ (м. Київ) Петрухно Сергій Олександрович
Державний виконавець Печерського РВДВС у м. Києві ЦМУМЮ (м. Київ) Лісовенко Володимир Антонович
Державний виконавець Печерського РВДВС у м. Києві ЦМУМЮ (м. Київ) Лісовенко Володимир Антонович
Державний виконавець Печерського РВДВС у м. Києві ЦМУМЮ (м. Київ) Петрухно Сергій Олександрович
Державний виконавець Печерського РВДВС у м. Києві ЦМУМЮ (м. Київ) Петрухно Сергій Олександрович
КРАСНОШТАН Інна Леонідівна – державний виконавець Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ)
ПАТ "КБ"Фінансова Ініціатива" в особі уповноваженої особи ФГВФО
ПАТ "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА"
ПАТ "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА"
Печерський ВДВС в м.Києві ЦМУ МЮ
Печерський відділ державної виконавчої служби м. Києва Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)
Печерський відділ державної виконавчої служби м. Києва Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)
Печерський відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ)
Печерський відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ)
Печерський відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)
Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Фінансова Ініціатива"
Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Фінансова ініціатива"
Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк"Фінансова ініціатива" в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк"Фінансова ініціатива", виведення з ринку якого здійснюється безпосередньо Фондом гарантування вкладів фізичних осіб
САВЧУК Костянтин Петрович – державний виконавець Шевченківського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ)
Шевченківський відділ державної виконавчої служби м.Київ Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ)
Шевченківський відділ державної виконавчої служби у місті Києві ЦМУМЮ
Шевченківський відділ державної виконавчої служби у м. Києві ЦМУМЮ (м. Київ)
Шевченківський відділ державної виконавчої служби у місті Києві
Шевченківський відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)
Шевченківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м.Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ)
Шевченківськкий ВДВС у м. Києві
заявник:
УПРАВЛІННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИМУСОВОГО ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ У МІСТІ КИЄВІ ТА КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ВІДДІЛ ПРИМУСОВОГО ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб
Фонд Гарантування Вкладів Фізичних Осіб
Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ)
Центральне міжрегіональне управління МінЮсту (м.Київ)
інша особа:
Шевченківський відділ державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністрства юстиції (м. Київ)
представник відповідача:
Маринушкін Арсен Григорович
представник заявника:
Коломієць Інна Миколаївна
скаржник:
Бялік Дан
ПАТ "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА", в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА" Кашути Дмитра Євгеновича
ПАТ "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА", в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА" Кашути Дмитра Євгеновича
член колегії:
БІЛОКОНЬ ОЛЕНА ВАЛЕРІЇВНА
Білоконь Олена Валеріївна; член колегії
БІЛОКОНЬ ОЛЕНА ВАЛЕРІЇВНА; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
ДУНДАР ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
Дундар Ірина Олександрівна; член колегії
ДУНДАР ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
ЗАЙЦЕВ АНДРІЙ ЮРІЙОВИЧ
КОРОТЕНКО ЄВГЕН ВАСИЛЬОВИЧ
КРАТ ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ
ЛИТВИНЕНКО ІРИНА ВІКТОРІВНА
Литвиненко Ірина Вікторівна; член колегії
ЛИТВИНЕНКО ІРИНА ВІКТОРІВНА; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
ОСІЯН ОЛЕКСІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
Осіян Олексій Миколайович; член колегії
ОСІЯН ОЛЕКСІЙ МИКОЛАЙОВИЧ; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
ПЕТРОВ ЄВГЕН ВІКТОРОВИЧ
САКАРА НАТАЛІЯ ЮРІЇВНА
СИНЕЛЬНИКОВ ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ