Справа № 620/1763/24 Суддя (судді) першої інстанції: Василь НЕПОЧАТИХ
29 жовтня 2025 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача: Собківа Я.М.,
суддів: Сорочка Є.О., Чаку Є.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління комунального майна Чернігівської обласної ради на рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 26 листопада 2024 року у справі за адміністративним позовом Управління комунального майна Чернігівської обласної ради до Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради, державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Носенка Юрія Івановича, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
Управління комунального майна Чернігівської обласної ради звернулось до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом до Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради, державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Носенка Юрія Івановича, в якому просило:
- визнати протиправним та скасувати рішення про відмову у державній реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 04.01.2024, прийняте державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Носенком Юрієм Івановичем;
- зобов'язати державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Носенка Юрія Івановича здійснити державну реєстрацію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо проведення реєстраційної дії "Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу" - Управління комунального майна Чернігівської обласної ради (33469166), відповідно до поданих 04.01.2024 документів.
Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 26 листопада 2024 року у задоволенні позову відмовлено повністю.
В апеляційній скарзі Управління комунального майна Чернігівської обласної ради, посилаючись на порушення окружним адміністративним судом норм матеріального та процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, просить скасувати вказане судове рішення та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Виконуючи вимоги процесуального законодавства, колегія суддів ухвалила продовжити строк розгляду апеляційної скарги на більш тривалий, розумний термін, у відповідності до положень статті 309 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Предметом апеляційного оскарження є судове рішення, яке прийняте судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, у зв'язку з чим колегія суддів вважає за можливе розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження).
13 січня 2025 року відповідач подав відзив на апеляційну скаргу в якому просив відмовити у задоволенні апеляційної скарги та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, дослідивши докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що розпорядженням голови Чернігівської обласної ради від 17.02.2021 № 22 було уповноважено представляти інтереси Управління комунального майна Чернігівської обласної ради у судах України без довіреності (самопредставництво), з правами та обов'язками сторони процесу, третьої особи, передбаченими чинним законодавством України з правом посвідчення копій документів, зокрема: начальника відділу правової та кадрової роботи управління комунального майна Чернігівської обласної ради Бондаря Ярослава Олександровича, начальника відділу правової та кадрової роботи управління комунального майна Чернігівської обласної ради Мороз Віри Миколаївни.
Згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Управління комунального майна Чернігівської обласної ради Бондар Ярослав Олександрович та Мороз Віра Миколаївна були внесені до реєстру як представники, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори тощо (згідно положення).
Наказом начальника Управління комунального майна Чернігівської обласної ради від 05.03.2021 № 3-к було звільнено ОСОБА_1 з посади головного спеціаліста з питань контролю за використанням майна відділу контрольно-звітної роботи з 09.03.2021.
Наказом начальника Управління комунального майна Чернігівської обласної ради від 18.02.2022 № 4-к було звільнено ОСОБА_2 з посади начальника відділу правової та кадрової роботи управління комунального майна Чернігівської обласної ради з 18.02.2022.
20.10.2023 начальником Управління комунального майна Чернігівської обласної ради було прийнято наказ № 132, яким наказано виключити інформацію про представників управління комунального майна Чернігівської обласної ради із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: начальника відділу правової та кадрової роботи управління комунального майна Чернігівської обласної ради Бондаря Ярослава Олександровича, головного спеціаліста з питань контролю за використанням майна відділу контрольно-звітної роботи управління комунального майна Чернігівської обласної ради Мороз Віру Миколаївну.
04.01.2024 Управлінням комунального майна Чернігівської обласної ради було подано до Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
За результатами поданої заяви, Управлінням адміністративних послуг Чернігівської міської ради було прийнято рішення від 04.01.2024 про відмову у державній реєстрації змін до відомостей про юридичну особу Управління комунального майна Чернігівської обласної ради в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Підставою для прийняття вищевказаного рішення був пункт 4 частини першої статті 28 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".
Так, відповідачем в повідомленні про відмову у державній реєстрації змін було зазначено, що відповідно до пунктів 1.1, 1,3 розділу 1 Положення про управління (у редакції від 10.02.2023, погодженого листом 01-01-43/2622 від 16.02.2023 Чернігівської обласної військової адміністрації, далі - Положення) управління комунального майна Чернігівської обласної ради підпорядковане Чернігівській обласній раді. До переліку повноважень начальника управління, так і до функцій самого управління, визначених розділами 3, 4 Положення про управління не віднесено прийняття рішень про зміни до відомостей про юридичну особу, що вносяться до Єдиного державного реєстру. Таким чином, у розумінні пункту 4 статті 17 Закону про реєстрацію (з огляду на розпорядження № 22 від 17.02.2021 Чернігівської обласної ради), вищим органом управління, наділеним вищевказаними повноваженнями, є Чернігівська обласна рада. Враховуючи вищевикладене, у зв'язку з неподанням державному реєстратору рішення органу управління юридичної особи про внесення змін, державний реєстратор зобов'язаний відмовити у проведенні реєстраційної дії.
Також відповідачем вказано, що згідно постанови у справі 620/7714/22 Верховного Суду у складі колегій суддів Касаційного адміністративного суду від 18.10.2023 Чернігівська обласна рада після введення в Україні воєнного стану продовжила виконання наданих їй Конституцією та законами України повноважень, а утворена Президентом України Чернігівська обласна військова адміністрація діє на цій території паралельно й у межах наданих їй Законом України "Про правовий режим воєнного стану" повноважень, здійснює керівництво у сфері забезпечення оборони, громадської безпеки і порядку. Таким чином, Чернігівська обласна військова адміністрація є тимчасовим державним органом із спеціальним статусом, метою діяльності якого, крім іншого, є управління об'єктами спільної власності територіальних громад перебувають в управлінні обласних рад; призначення і звільнення їх керівників. Враховуючи повноваження управління комунального майна Чернігівської обласної ради, внесення змін до відомостей про дану юридичну особу повинно бути узгоджене з відповідною військовою адміністрацією. З огляду на вищевикладене, у зв'язку з неподанням державному реєстратору документів, що підтверджують узгодження прийнятого рішення з військовою адміністрацією, державний реєстратор зобов'язаний відмовити у проведенні реєстраційної дії.
Крім того, відповідач вказав, що відповідно до частини четвертої статті 17 Закону про реєстрацію для державної реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі подається, окрім іншого, заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу. Форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань затверджені наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016 № 3268/5. Так, для державної реєстрації юридичної особи - органу влади подається форма 3. Однак, заявником до пакету документів була подана не повна заява форми 3, оскільки відсутня сторінка № 3, де вказуються відомості про заявника та у випадку подання заяви у паперовій формі - спосіб отримання виписки в паперовій формі.
Вважаючи вказані дії відповідача протиправними, а свої права порушеними, позивач звернувся до суду з відповідним позовом.
Колегія суддів, розглядаючи справу в межах доводів апеляційної скарги, дійшла висновку про обґрунтованість та правомірність висновків суду першої інстанції з огляду на наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частини першої, третьої, четвертої статті 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Особливості здійснення місцевого самоврядування в містах Києві та Севастополі визначаються окремими законами України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.
Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції (частина перша статті 143 Конституції України).
Пункт 20 частини першої статті 43 Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються такі питання: вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад; призначення і звільнення їх керівників, крім випадків, передбачених частиною другою статті 21 Закону України "Про культуру".
Районні та обласні ради від імені територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюють управління об'єктами їхньої спільної власності, що задовольняють спільні потреби територіальних громад (частина четверта статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, фізичних осіб - підприємців та відокремлених підрозділів юридичної особи, утвореної відповідно до законодавства іноземної держави регулює Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (далі - Закон).
Згідно частин першої та другої статті 14 Закону документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій або електронній формі. У паперовій формі документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням. Якщо документи подаються у паперовій формі, заявник пред'являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, передбачений Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". У разі якщо заявником є іноземець або особа без громадянства, документом, що посвідчує особу, є національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або інший документ, що посвідчує особу іноземця або особи без громадянства. У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження (крім випадку, якщо відомості про повноваження цього представника містяться в Єдиному державному реєстрі).
Документи в паперовій формі приймаються за описом, примірник якого в день їх надходження видається заявнику з відміткою про дату їх отримання та кодом доступу в той спосіб, відповідно до якого були подані документи (частина четверта статті 14 Закону).
Частиною першою статті 15 Закону встановлено, що документи, що подаються для державної реєстрації, повинні відповідати таким вимогам:
1) документи мають бути викладені державною мовою та додатково, за бажанням заявника, - іншою мовою (крім заяви про державну реєстрацію);
2) текст документів має бути написаний розбірливо (машинодруком або від руки друкованими літерами);
3) документи не повинні містити підчищення або дописки, закреслені слова та інші виправлення, не обумовлені в них, орфографічні та арифметичні помилки, заповнюватися олівцем, а також містити пошкодження, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст;
4) документи в електронній формі мають бути оформлені згідно з вимогами, визначеними законодавством;
5) заява про державну реєстрацію підписується заявником. У разі подання заяви про державну реєстрацію поштовим відправленням справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена;
6) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи повинно бути оформлено з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати законодавству.
Рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, що подається для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами), якщо інше не передбачено законом. Рішення уповноваженого органу управління юридичної особи (крім акціонерних товариств, громадських формувань та об'єднань співвласників багатоквартирного будинку) щодо зміни керівника юридичної особи у випадках, коли для прийняття такого рішення достатньо голосів не більше 10 осіб, підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами, які голосували за таке рішення та кількості голосів яких достатньо для прийняття рішення, якщо інше не передбачено статутом юридичної особи. Справжність підписів на рішенні уповноваженого органу управління юридичної особи нотаріально засвідчується з обов'язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів, крім рішень, створених на порталі електронних сервісів або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису, а також інших випадків, передбачених законом.
За приписами частини другої статті 17 Закону для державної реєстрації створення, припинення юридичної особи - виконавчого органу місцевої ради (крім виконавчого комітету), а також змін до відомостей про неї подається заява про державну реєстрацію створення, припинення юридичної особи, внесення змін до відомостей про неї, а також акт місцевої ради про створення, припинення виконавчого органу, акт сільського, селищного, міського голови про призначення керівника такого органу.
Згідно частини четвертої статті 17 Закону для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, крім змін до відомостей, передбачених частиною п'ятою цієї статті, подаються, зокрема, такі документи:
- заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, в якій також може зазначатися прохання про реєстрацію такої особи платником податку на додану вартість та/або про обрання спрощеної системи оподаткування, та/або про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій;
- примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, іншого визначеного законом суб'єкта (особи) про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру, крім внесення змін до інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник - юридична особа, про місцезнаходження та про здійснення зв'язку з юридичною особою.
В силу вимог частини другої статті 25 Закону порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає:
1) заповнення форми заяви про державну реєстрацію - у разі подання документів особисто заявником (за бажанням заявника);
2) прийом документів за описом - у разі подання документів у паперовій формі;
3) виготовлення копій документів в електронній формі - у разі подання документів у паперовій формі;
4) внесення копій документів в електронній формі до Єдиного державного реєстру;
5) перевірку відомостей Єдиного державного реєстру на наявність заборони вчинення реєстраційних дій;
6) перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації;
7) прийняття рішення про проведення реєстраційної дії - для громадських формувань, символіки та засвідчення факту наявності всеукраїнського статусу громадського об'єднання;
8) проведення реєстраційної дії (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для відмови в державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру;
9) формування та оприлюднення на порталі електронних сервісів або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг виписки, результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та установчих документів;
10) видача за бажанням заявника виписки з Єдиного державного реєстру у паперовій формі за результатами проведеної реєстраційної дії (у разі подання заяви про державну реєстрацію у паперовій формі).
Пункт 4 частини першої статті 28 Закону визначає, що підставою для відмови у державній реєстрації є подання документів або відомостей, передбачених цим Законом, не в повному обсязі.
Частинами третьою, четвертою статті 28 Закону встановлено, що повідомлення про відмову у проведенні державної реєстрації повинно містити посилання на конкретну норму (пункт, статтю) законодавства із зазначенням, що саме порушено під час оформлення та подання документів, а також повинно бути зазначено, який саме пункт чи стаття поданого заявником документа (статуту, протоколу тощо) не відповідає нормам законодавства. Відмова у державній реєстрації з підстав, не передбачених цією статтею, а також відмова у державній реєстрації (легалізації) професійної спілки, її організації або об'єднання не допускається.
Аналізуючи зміст оскаржуваного рішення та доводи сторін, спірним в межах розгляду даної справи, зокрема, є те, що на думку позивача начальник управління наділений повноваженнями на внесення змін до відомостей про Управління комунального майна Чернігівської обласної ради в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо інформації про представників управління. Натомість, відповідач вважає, що до повноважень як начальника управління, так і до самого управління такі повноваження не віднесено, а такими повноваженнями наділена Чернігівська обласна рада.
Так, відповідно до пункту 1.1 Положення про Управління комунального майна Чернігівської обласної ради, затвердженого рішенням тринадцятої сесії обласної ради восьмого скликання від 10.02.2023 № 16-13/III (далі - Положення), Управління комунального майна Чернігівської обласної ради є уповноваженим органом обласної ради, яке відповідно до законодавства України забезпечує реалізацію повноважень обласної ради по управлінню та розпорядженню майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області.
Згідно пункту 1.2 Положення управління є юридичною особою, що самостійно реалізує владні управлінські функції в межах повноважень, делегованих Чернігівською міською радою.
Відповідно до пункту 4.7 Положення управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади обласною радою.
При цьому, повноваження управління визначені розділом 3 Положення, права управління зазначені в розділі 4 Положення, серед яких в управління відсутні повноваження на внесення змін до відомостей про Управління комунального майна Чернігівської обласної ради в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Так само, начальник управління відповідно до пункту 4.8 Положення не наділений повноваженням щодо внесення змін до відомостей про Управління комунального майна Чернігівської обласної ради до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
При цьому не заслуговують на увагу посилання позивача на те, що начальник управління призначає і звільняє з посад працівників управління згідно із законодавством, а отже є вищим органом управління, оскільки такі повноваження не наділяють начальника управління на внесення змін до відомостей про юридичну особу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Колегія суддів зазначає, що, за відсутності в Положенні в начальника управління чи самого управління повноважень на внесення змін до відомостей про управління до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, уповноваженим органом Управління комунального майна Чернігівської обласної ради, що має такі повноваження є засновник - Чернігівська обласна рада.
Вказане також підтверджується тим, що відомості про Бондаря Ярослава Олександровича та Мороз Віру Миколаївну як представників, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори тощо (згідно положення) були внесені до реєстру за розпорядженням голови Чернігівської обласної ради від 17.02.2021 № 22.
З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про правомірність прийнятого рішення від 04.01.2024 про відмову у державній реєстрації змін до відомостей про юридичну особу Управління комунального майна Чернігівської обласної ради в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Згідно частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Всі наведені апелянтом доводи не спростовують вірних висновків суду першої інстанції.
Положеннями ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 315, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Апеляційну скаргу Управління комунального майна Чернігівської обласної ради залишити без задоволення.
Рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 26 листопада 2024 року залишити без змін.
Постанова суду набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених ч. 5 ст. 328 КАС України.
Суддя-доповідач Собків Я.М.
Суддя Сорочко Є.О.
Суддя Чаку Є.В.