30 жовтня 2025 року м. Чернігів Справа № 620/7296/25
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Бородавкіної С.В.,
розглянувши у спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) сторін справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернігівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Чернігівській області (далі -відповідаповідач, ГУ ДПС у Чернігівській області ) та вважаючи, що суб'єктом владних повноважень порушені її права, свободи та законні інтереси, з урахуванням уточнених позовних вимог просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення:
- податкове повідомлення - рішення від 07.07.2025 року №12098/Ж10/25-01-24-05 форми «Р» з додатком (розрахунком штрафних санкцій по податку на доходи фізичних осіб) яким застосовано податкове зобов'язання зі податку на доходи фізичних осіб у розмірі 208 958,08 грн;
- податкове повідомлення - рішення від 07.07.2025 року №12095/Ж10/25-01-24-05 форми «Р» з додатком (розрахунком штрафних санкцій по військовому збору) яким застосовано зобов'язання зі сплати військового збору 17 413,18 грн;
- повідомлення - рішення від 27.03.2025 року №5325/Ж10/25-01-24- 05 форми «ПС» з додатком (розрахунком штрафних санкцій за неподання податкової декларації про майновий стан і доходи) яким застосовано штраф за неподання податкової декларації про майновий стан і доходи у розмірі 680,00 грн;
-податкове повідомлення - рішення від 27.03.2025 року №5326/Ж10/25-01-24-05 форми «ПС» з додатком (розрахунком штрафних санкцій за ненадання документів) застосовано штраф у розмірі 8 000,00 грн.
Свої позовні вимоги мотивує тим, що отримана інформація ГУ ДПС у Чернігівській області з листа Державної податкової служби України №27331/7/99-00-24-04-03-07 від 02.10.2024 не є первинним документом у розумінні Податкового кодексу України та відповідно не є доказом отримання позивачем доходу. Отже, висновки відповідача, викладені в акті документальної позапланової перевірки, про те, що позивач створювала контент на платформі OnlyFans у 2020-2022 роках, внаслідок чого отримувала доходи, не ґрунтуються на належних та достовірних доказах.
Ухвалою суду від 07.07.2025 позовну заяву залишено без руху та надано 10-денний термін з дня вручення копії ухвали суду для усунення недоліків.
Ухвалою суду від 03.09.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, установлено відповідачу строк для подання відзиву на позов.
Від відповідача надійшов відзив на позов, у якому зазначено, що контролюючим органом встановлено отримання позивачем, громадянкою України, доходу від британського суб'єкта господарювання Fenix International Ltd за створення контенту на платформі OnlyFans, у зв'язку з чим була проведена документальна позапланова невиїзна перевірка, за результатами якої складені податкові повідомлення-рішення.
Від позивача надійшла відповідь на відзив, у якій позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.
Розглянувши подані документи і матеріали, судом встановлено такі обставини.
ГУ ДПС у Чернігівській області листом від ДПС України № 27331/7/99-00-24-04-03-07 від 02.10.2024 отримано інформацію компетентного органу Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, у порядку, передбаченому Конвенцією між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на дохід і приріст вартості майна, яка набула чинності 11.08.1993 року, про одержання ОСОБА_1 доходу на суму 28831 доларів США, в тому числі протягом 2021 року 8518 доларів США, протягом 2022 року 20313 доларів США від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd» за створення контенту на платформі OnlyFans. У додатку до цього листа у переліку фізичних осіб зазначена ОСОБА_1 та її персональні дані (РНОКПП, дата народження, повна адреса проживання та реєстрації)
ГУ ДПС у Чернігівській області відповідно до вимог п. 73.3 ст. 73 ПК України на адресу фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 рекомендованим листом з повідомленням про вручення направлено запит від 10.10.2024 №14505/6/25-01-24-10-13 про необхідність надання до контролюючого органу податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2021 та 2022 роки та надання документального підтвердження або спростування отриманого доходу від британського суб'єкта господарювання «Fenix International LTD» за створення контенту на платформі OnlyFans. Зазначений запит повернуто Укрпоштою 26.10.2024 року за закінченням терміну зберігання (а.с.184-186).
На підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 78.1.1, п.п. 78.1.2 п. 78.1 ст. 78, ст. 79, п. 82.2 ст. 82 Податкового Кодексу України та відповідно до інформації, яка надана компетентним органом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, у порядку, передбаченому Конвенцією між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на дохід і приріст вартості майна, яка набула чинності 11.08.1993 року, відповідачем винесено наказ від 13.01.2025 №96-п «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки платника податків - фізичної особи ОСОБА_1 » з 13.02.2025, тривалістю 5 робочих днів: з питань подання до органів ДПС декларації про майновий стан та доходи, повноти декларування отриманих доходів та своєчасності сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору за період з 01.01.2021 по 31.12.2022 (а.с.15).
Повідомлення від 13.01.2025 №16/ж4/25-01-24-04-04 разом з копією наказу ГУ ДПС у Чернігівській області про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки від 13.01.2025 №96-п було надіслано рекомендованим листом зі зворотнім поштовим повідомленням 13.01.2025 та вручено ОСОБА_1 15.01.2025 (а.с.14, 16-17).
За результатами документальної позапланової невиїзної перевірки складено акт від 26.02.2025 №3137/Ж5/25-01-24-05/3078511643, за висновками якого податковим органом встановлені порушення:
пп.49.18.4 п.49.18 ст.49, пп. 170.11.1 п. 170.11 ст.170, п. 176.1 ст.176, п. 179.1 ст.179 Податкового Кодексу, а саме; неподання податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2021 та 2022 роки;
пп.163.1.3 п.163.1 ст.163, пп.168.2.1 п.168.2 ст.168, пп. 164.2.20 п. 164.2 ст.164, пп. 170.11.1 п. 170.11 ст.170 з урахуванням п. 167.1 ст.167 Податкового Кодексу, занижено суму податку на доходи фізичних осіб всього 175531,27 грн., в т.ч. за 2021 рік на суму 41824,03 грн., за 2022 рік на суму 133707,24 грн.;
пп.1.2, пп.1.3 п.16-1 підрозділу 10 розділу XX Податкового Кодексу занижено суму військового збору всього на 14627,61 грн., в т.ч. за 2021 рік на суму 3485,34 грн., за 2022 рік на суму 11142,27 грн.; пп.73.3.3 п.73.3 ст.73 Кодексу в частині ненадання відповіді па запит, надісланий відповідно до підстав, передбачених підпунктами 73.3.1 пункту 73.3 статті 73 Податкового Кодексу (а.с.18-34).
Не погодившись з висновками акту перевірки від 26.02.2025 №3137/Ж5/25-01-24- 05/3078511643 ОСОБА_1 11.03.2025 подано до ГУ ДПС у Чернігівській області заперечення (а.с.37-46).
За результатами розгляду заперечень ОСОБА_1 , висновки акту перевірки залишено без змін (а.с.49-61). Відповідь про результати розгляду заперечень позивача від 26.03.2025 №676/ж12/25-01-24-05-11 надіслано ОСОБА_1 рекомендованим листом зі зворотнім поштовим повідомленням 26.03.2025, який вручено адресату 05.04.2025 (а.с.64-65).
Не погоджуючись із вказаними вище податковими повідомленнями - рішеннями в порядку адміністративного оскарження, 15 квітня 2025 року ОСОБА_1 подала скаргу до Державної податкової служби У країни.
Рішенням про результати розгляду скарги від 17.06.2025 року за № 17493/6/99-00-06-01-02-00 Державна податкова служба України залишила без змін ППР ГУ ДПС у Чернігівській області від 27.03.2025 року № 5326/Ж10/25-01-24-05, скасувала ППР ГУ ДПС у Чернігівській області від 27.03.2025 року в частині визначення суми штрафних санкцій № 5319/Ж10/25-01-24-05 у сумі 10 456,01 грн., № 5322/Ж10/25-01-24-05 у сумі 871, 34 грн. в інших частинах зазначені ППР залишено без змін, а скаргу - частково задоволено.
Вважаючи вказані податкові повідомлення-рішення протиправними, позивач звернулась до суду з позовною заявою.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд враховує таке.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулює Податковий кодекс України (далі ПК України), який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Положеннями пп.17.1.6 п.17.1 ст.17 ПК України визначено, що платник податків має право бути присутнім під час проведення перевірок та надавати пояснення з питань, що виникають під час таких перевірок, та за власною ініціативою пояснення з питань, що не запитувалися контролюючим органом, ознайомлюватися та отримувати акти (довідки) перевірок, проведених контролюючими органами, перед підписанням актів (довідок) про проведення перевірки, у разі наявності зауважень щодо змісту (тексту) складених актів (довідок) підписувати їх із застереженням та подавати контролюючому органу письмові заперечення в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно пп. 21.1.1 та пп. 21.1.4 п. 21.1 ст. 21 ПК України посадові та службові особи контролюючих органів зобов'язані: дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами; не допускати порушень прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій.
Відповідно до пп.20.1.4 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Пунктом 75.1 статті 75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
За приписами пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених цим Кодексом.
Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні контролюючого органу.
Згідно пп. 78.1.2 п. 78.1 ст. 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав: отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником податків валютного, податкового законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються порушення цим платником податків відповідно валютного, податкового та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту.
Пунктом 79.1 статті 79 ПК України передбачено, що документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу рішення про її проведення та за наявності підстав для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.
Відповідно до п. 79.2 ст. 79 ПК України документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови вручення платнику податків (його представнику) у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
У разі надіслання (вручення) відповідно до статті 42 цього Кодексу платнику податків (його представнику) копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення позапланової невиїзної перевірки, шляхом надсилання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення документальна позапланова невиїзна перевірка (крім перевірки, визначеної статтею 200 цього Кодексу) розпочинається не раніше 30 календарного дня з дати надсилання такого повідомлення та копії наказу.
Виконання умов цієї статті надає посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.
Присутність платників податків під час проведення документальних невиїзних перевірок не обов'язкова (п.79.3 ст.79 ПК України).
Положення п.42.2 ст.42 ПК України встановлено, що документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Згідно з приписами п. 42.5 ст. 42 ПК України у разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручаються платнику податків (його представнику).
У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
З аналізу даних правових норм слідує, що проведення перевірок, зокрема документальних позапланових невиїзних, є процедурним заходом зі збору податковим органом інформації щодо дотримання платником законодавства у межах податкового контролю.
Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника контролюючого органу оформленого наказом, та за умови або надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому особисто чи його уповноваженому представнику копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Присутність платників податків під час проведення документальних невиїзних перевірок не обов'язкова, проте брати участь у проведенні такої перевірки є правом платника податків, а відтак з наказом про перевірку та письмовим повідомленням про дату початку та місце проведення такої перевірки платник має бути ознайомлений у встановлений законом спосіб до початку її проведення.
Податковим законодавством передбачено два окремих випадки, коли документи вважаються належним чином врученими платнику податків (без використання електронного кабінету): надіслані за адресою платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові. Водночас, у разі надіслання документів поштою, крім отримання платником цієї кореспонденції на пошті, вони також вважаються врученими у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
Верховний Суд у питанні застосування положень п. 79.2 ст. 79 ПК України у взаємозв'язку з п. 42.2 ст. 42 ПК України дотримується усталеної позиції, що з наказом про невиїзну перевірку, відомостями про дату її початку та місце проведення платник має бути ознайомлений у встановлений законом спосіб до її початку. Невиконання вказаних вимог призводить до визнання перевірки незаконною та відсутності її правових наслідків. Оскільки невиїзна перевірка проводиться не за місцезнаходженням платника податків, завчасне (до початку перевірки) повідомлення його про час та місце проведення перевірки є гарантією його права на об'єктивну, повну та всебічну перевірку дотримання ним податкової дисципліни, включаючи можливість надання платником податків наявних у нього документів для підтвердження показників податкового обліку. Платник податків вважається також ознайомленим із наміром про проведення перевірки у разі неможливості вручення йому відповідних документів після проставлення поштовим органом відповідної відмітки.
Судом встановлено, що відповідачем було дотримано встановлених вимог, а саме направлено на адресу фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 рекомендованим листом з повідомленням про вручення запит від 10.10.2024 про необхідність надання до контролюючого органу податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2021 та 2022 роки та надання документального підтвердження або спростування отриманого доходу від британського суб'єкта господарювання «Fenix International LTD» за створення контенту на платформі OnlyFans. Зазначений запит повернуто Укрпоштою 26.10.2024 року за закінченням терміну зберігання.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позивач вважається ознайомленим із наміром про проведення перевірки у разі неможливості вручення йому відповідних документів після проставлення поштовим органом відмітки за закінченням терміну зберігання, а тому відповідачем процедуру проведення перевірки порушено не було.
Зазначене узгоджується з правовим висновком, викладеним у постановах Верховного Суду від 15.02.2024 року у справі № 640/9016/20, від 26.09.2024 року у справі № 600/6022/23-а.
Щодо виявлених контролюючим органом порушень податкового законодавства позивачем суд зазначає таке.
Підпунктом 170.11.1 пункту 170.11 статті 170 ПК України визначено, що у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу.
Пунктом 167.1.ст. 167 ПК України визначено, що ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.5 цієї статті) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
Згідно із п. 164.4 ст. 164 ПК України під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.
Також зазначені доходи є об'єктом оподаткування військовим збором (п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX ПК).
Як було зазначено, відповідачем встановлено, що позивач отримала дохід від британського суб'єкта господарювання «Fenix International Ltd» за створення контенту на платформі OnlyFans в сумі 28831 доларів США, в тому числі протягом 2021 року - 8518 доларів США, протягом 2022 року - 20313 доларів США.
При цьому доказів сплати позивачем податків з отриманого доходу в країні його походження, з метою застосовування положень Конвенції між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на дохід і на приріст вартості майна, яка набула чинності 11.08.1993 року, ОСОБА_1 не надано. Податкові декларації про майновий стан і доходи за 2021-2022 роки до податкового органу не подані, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір із суми отриманого доходу не нараховано та не сплачено.
Виходячи із зазначеного, суд вважає доведеним факт отримання позивачем доходу джерелом походження за межами України, але при цьому вказаний дохід позивачем не декларувався, обов'язкові податки і платежі не сплачено.
Щодо позиції позивача, що висновки про отриманий дохід - це лише припущення без доказів, лист ДПС України від 02.10.2024 не є первинним документом та відповідно доказом отримання якогось доходу, а є засобом листування, суд зазначає таке.
Відповідно до пп.72.1.4 п.72.1 ст.72 Податкового Кодексу України до податкової інформації відноситься інформація від органів влади інших держав, міжнародних організацій або нерезидентів.
Таким чином інформація отримана на підставі міжнародного запиту від компетентного органу іноземної держави і яка містить конкретні дані про платника податків підпадає під ознаки податкової інформації.
Отже, висновки відповідача ґрунтуються на офіційному документі - письмовій відповіді податкового органу Великої Британії щодо виплат позивачці доходів від Fenix International Ltd. Використання міжнародної податкової інформації було законним і виправданим, а отримані відомості - достовірними. Жодних вимог щодо первинних документів від іноземної компанії ПК України не висуває, достатнім є сам факт отримання офіційних даних від компетентного органу іншої держави.
Таким чином, суд не вбачає підстав для скасування оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.
Згідно із частиною першою статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, підстави винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що у задоволенні позову необхідно відмовити.
Керуючись статтями 227, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернігівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного тексту. Апеляційна скарга подається безпосередньо до адміністративного суду апеляційної інстанції.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено 30 жовтня 2025 року.
Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).
Відповідач: Головне управління ДПС у Чернігівській області (код ЄДРПОУ ВП 44094124, вул. Реміснича, буд. 11, м. Чернігів, 14000).
Суддя С.В. Бородавкіна