Рішення від 30.10.2025 по справі 600/2255/25-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 жовтня 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/2255/25-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сіжук О.В.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області з наступними позовними вимогами:

- визнати протиправними дії щодо відмови у зарахуванні до вислуги років стажу державної служби, як періоду служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ;

- зобов'язати провести перерахунок та зарахувати до вислуги років стаж державної служби відповідно до пункту «и» частини першої статті 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не зараховано до вислуги років позивача стаж державної служби, як період служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки, оскільки такі дії суперечать положенням Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якими визначено, що до вислуги років для призначення пенсії зараховуються час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування, зокрема, Бюро економічної безпеки України. Позивачем зауважено, що у розпорядженні відповідача були наявні усі документи, необхідні та достатні для зарахування зазначеного стажу державної служби до вислуги років, зокрема, трудова книжка, яка відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» є основним документом, для підтвердження страхового стажу, однак відповідачем безпідставно занижено розмір вислуги років, що, на думку позивача, є прямим втручанням у його право на мирне володіння особистим майном.

Вважає такі дії відповідача протиправними, тому з метою відновлення порушених прав, звернувся до суду із цим позовом та просив позов задовольнити повністю.

Ухвалою судді Чернівецького окружного адміністративного суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Територіальне управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області, заперечуючи проти позовних вимог, подало до суду відзив на позовну заяву, в якому вказано, що при винесенні висновку Комісія БЕБ врахувала всі документи, які передбачені пунктом 10 Інструкції для обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років та діяла виключно в межах і спосіб, визначені вказаною Інструкцією та спеціальним законодавством в порушеній сфері, зокрема, Законом України «Про Бюро економічної безпеки України», Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про проходження служби особами, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України» № 1333 від 29.11.2022, Інструкцією з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, затвердженою наказом БЕБ від 19.04.2022 № 70, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.04.2022 за № 444/3778, постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб». На думку відповідача, оскільки позивач не переходив на військову службу в БЕБ чи військові формування, а тому жодних правових підстав для зарахування до стажу служби час роботи в державних органах не має.

Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду відмовлено у задоволенні клопотання представника Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області про розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії за правилами загального позовного провадження.

Позивач надав відповідь на відзив, в якому просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Відповідач надав до суду заперечення на відповідь на відзив, в якому просив відмовити в задоволенні позову.

Дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що на підставі наказу Територіального управління БЕБ у Київській області Бюро економічної безпеки України від 05.09.2023 №40-К/ДСК220-к/ДСК-ДП позивача прийнято на службу до Бюро економічної безпеки України та призначено на посаду гласного штатного працівника, який має спеціальне звання Бюро економічної безпеки України, як переможця конкурсу.

Відповідно до наказу Бюро економічної безпеки України від 07.09.2023 №187-К/ДСК-ДП, позивачу присвоєно спеціальне звання середнього начальницького складу «лейтенант Бюро економічної безпеки України по Територіальному управлінню БЕБ у Київській області».

Згідно наказу Територіального управління БЕБ у Чернівецькій області Бюро економічної безпеки України від 07.09.2023 №187-К/ДСК-ДП, позивача переведено з 14.09.203 до Територіального управління БЕБ у Чернівецькій області.

Відповідно до висновку комісії з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років Територіального управління БЕБ у Чернівецькій області від 09.10.2023 №78/ДСК/вн/24-08, комісією зараховано до стажу служби позивачу для виплати надбавки за вислугу років період служби в ТУ БЕБ у Чернівецькій області з 06.09.2023 по 01.10.2023 - 00 років 00 місяців 26 днів.

Наказом Територіального управління БЕБ у Чернівецькій області Бюро економічної безпеки України від 09.10.2023 №80-к/ДСК визначено стаж служби позивача для виплати надбавки за вислугу років станом на 01.10.2023 - 00 років 00 місяців 26 днів.

Відповідно до висновку комісії з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років Територіального управління БЕБ у Чернівецькій області від 01.02.2024 №3ДСК/вн/24-10 комісією зараховано до стажу служби позивачу для виплати надбавки за вислугу років:

- період навчання в Національному університеті «Одеська юридична академія» з 01.09.2013 по 30.06.2016 (з розрахунку один рік навчання за шість місяців служби (в межах до п'яти років) відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1997 № 393) - 1 рік 04 місяці 25 днів;

- період навчання в Національному університеті «Одеська юридична академія» з 01.09.2016 по 30.06.2018 (з розрахунку один рік навчання за шість місяців служби (в межах до п'яти років) відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1997 № 393) - 00 років 11 місяців 00 днів;

- період служби в ТУ БЕБ у Чернівецькій області з 06.09.2023 по 01.02.2024 - 00 років 04 місяці 27 днів.

Наказом Територіального управління БЕБ у Чернівецькій області Бюро економічної безпеки України від 01.02.2024 №3-К/ДСК визначено стаж служби позивача для виплати надбавки за вислугу років станом на 01.02.2024 - 02 роки 08 місяців 22 дні.

29.04.2025 позивач звернувся з заявою до керівника Територіального управління БЕБ у Чернівецькій області, в якій просив провести перерахунок стажу та зарахувати до вислуги років для виплати надбавки за вислугу років стаж на посадах державної служби, який становить 3 роки 4 місяці 20 днів.

Також зазначив, що згідно з відомостями, що містяться у його трудовій книжці серії НОМЕР_1 , зазначено термін роботи на посадах державної служби в державних органах до переходу в Бюро економічної безпеки України, а саме:

- 18.12.2018 по 18.12.2019 на посаді старшого державного виконавця Першого відділу державної виконавчої служби міста Чернівці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області (12 місяців);

- 11.05.2021 по 16.09.2021 на посаді головного спеціаліста відділу претензійно-позовної та договірної роботи юридичного управління Чернівецької обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) (4 місяці 5 днів);

- 17.09.2021 по 31.05.2022 на посаді головного спеціаліста відділу загального правового забезпечення та юридичної експертизи юридичного управління Чернівецької обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) (8 місяців 14 днів);

- 01.06.2022 по 17.04.2023 на посаді завідувача сектора організаційно-правового забезпечення управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) (10 місяців 16 днів);?

- 18.04.2023 по 22.05.2023 на посаді головного спеціаліста відділу юридичного забезпечення управління персоналу та юридичного забезпечення апарату Чернівецької районної державної адміністрації (районної військової адміністрації) (1 місяць 4 дні);

- 23.05.2023 по 05.09.2023 на посаді начальника відділу юридичного забезпечення управління персоналу та юридичного забезпечення апарату Чернівецької районної державної адміністрації (районної військової адміністрації) (3 місяці 13 днів).

Листом від 05.05.2025 №21/10/357-25 Територіальне управління БЕБ у Чернівецькій області Бюро економічної безпеки України повідомило позивача, що підстави для зарахування до вислуги років стажу державної служби за періоди, що зазначені у заяві, та перерахунку стажу служби для виплати надбавки за вислугу років відсутні.

Вважаючи протиправними дії Бюро економічної безпеки України щодо не зарахування до вислуги років стажу державної служби, як періоду служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Вирішуючи спір, суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною першою та другою статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 30 Закону України «Про Бюро економічної безпеки України» від 28.01.2021 №1150-IХ (далі Закон №1150-IХ), держава забезпечує соціальний захист працівників Бюро економічної безпеки України відповідно до Конституції України, цього Закону та інших актів законодавства.

Особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, користуються соціальними гарантіями відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» та інших законів України з урахуванням положень, встановлених цим Законом.

Пенсійне забезпечення осіб, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, здійснюється в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби. та деяких інших осіб» від 09.041992 №2262-XII (далі Закон №2262-XII).

Відповідно до пункту «и» частини першої статті 17 Закону України №2262-XII, особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах «б»-«д», «з» статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховуються час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки України, Управління державної охорони України, органи внутрішніх справ, Національну поліцію, Державне бюро розслідувань, Національне антикорупційне бюро України, державну пожежну охорону, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України, органи і підрозділи цивільного захисту, податкову міліцію, Бюро економічної безпеки України або Державну кримінально-виконавчу службу України на посади офіцерського та начальницького складу згідно з переліками посад, затверджуваними відповідно Службою безпеки України, Управлінням державної охорони України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Державним бюро розслідувань, Національним антикорупційним бюро України, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах виконання кримінальних покарань, цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, державної фінансової політики, а також у разі переходу на службу до Служби судової охорони на посади середнього і вищого складу згідно з переліком посад, що затверджується Головою Служби судової охорони.

Згідно зі статтею 17-1 Закону №2262-XII, порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

На виконання зазначених вимог Закону №2262-XII Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» від 17.07.1992 №393 (далі Постанова №393).

Згідно з пунктом 1 Постанови №393, для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, зазначеним у пунктах б-д, ж і з статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховуються час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки, Управління державної охорони, органи внутрішніх справ, Національну поліцію, Національне антикорупційне бюро, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації, органи і підрозділи цивільного захисту, державну пожежну охорону, податкову міліцію, Бюро економічної безпеки або Державну кримінально-виконавчу службу на посади офіцерського та начальницького складу згідно з переліками посад, затвердженими відповідно Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, державної фінансової політики, виконання кримінальних покарань, а також у разі переходу на службу до Служби судової охорони на посади середнього і вищого складу згідно з переліком посад, затвердженим Головою Служби судової охорони.

Відповідно до пункту 34 Положення про проходження служби особами, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2022 №1333 (далі - Положення №1333), для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, зараховується служба, визначена в пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб», у календарному обчисленні (один місяць служби за один місяць).

Відповідно до пункту 2 Інструкції з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки, затвердженої наказом Бюро економічної безпеки України від 19.04.2022 №70 (далі - Інструкція №70), визначення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ здійснюється комісією з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років.

Згідно з пунктом 5 Інструкції періоди служби для виплати надбавки за вислугу років обчислюються відповідно до законодавства:

особам, які мають спеціальні звання БЕБ, та проходять службу у центральному апараті, заступникам керівників територіальних управлінь БЕБ,- центральною комісією;

особам, які мають спеціальні звання БЕБ, які проходять службу у територіальних управліннях БЕБ,- комісіями територіальних управлінь.

Для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, зараховуються періоди служби, визначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» (пункт 6 Інструкції).

Пунктом 10 Інструкції №70 визначено, що особам, які мають спеціальні звання БЕБ, яким у встановленому законодавством порядку зараховано до вислуги років раніше не враховані періоди служби, доплата надбавки за вислугу років здійснюється з дня надання ними документів, що підтверджують їх період служби (роботи). До документів, що підтверджують періоди служби (роботи) для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, належить трудова книжка (за наявності), послужний список, військовий квиток, документ про вищу освіту з додатками та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж служби (довідки, виписки з наказів, дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, тощо).

З урахуванням викладеного, як Закон №2262-XII, так і Постанова №393, разом з Інструкцією №70 та Положенням №1333 чітко передбачають обов'язковість врахування до вислуги років стажу державної служби, що набутий особою до переходу на службу до Бюро економічної безпеки України.

Судом встановлено, що в трудовій книжці позивача від 18.12.2018 серія НОМЕР_1 , зазначено термін роботи на посадах державної служби в державних органах до переходу в Бюро економічної безпеки України, а саме:

- 18.12.2018 по 18.12.2019 на посаді старшого державного виконавця Першого відділу державної виконавчої служби міста Чернівці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області (12 місяців);

- 11.05.2021 по 16.09.2021 на посаді головного спеціаліста відділу претензійно-позовної та договірної роботи юридичного управління Чернівецької обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) (4 місяці 5 днів);

- 17.09.2021 по 31.05.2022 на посаді головного спеціаліста відділу загального правового забезпечення та юридичної експертизи юридичного управління Чернівецької обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) (8 місяців 14 днів);

- 01.06.2022 по 17.04.2023 на посаді завідувача сектора організаційно-правового забезпечення управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) (10 місяців 16 днів);?

- 18.04.2023 по 22.05.2023 на посаді головного спеціаліста відділу юридичного забезпечення управління персоналу та юридичного забезпечення апарату Чернівецької районної державної адміністрації (районної військової адміністрації) (1 місяць 4 дні);

- 23.05.2023 по 05.09.2023 на посаді начальника відділу юридичного забезпечення управління персоналу та юридичного забезпечення апарату Чернівецької районної державної адміністрації (районної військової адміністрації) (3 місяці 13 днів).

Таки чином трудовою книжкою від 18.12.2018 серія НОМЕР_1 підтверджується стаж роботи позивача на посадах державної служби.

Водночас відповідач не врахував до вислуги років стаж державної служби, що набутий позивачем за період проходження такої служби до переходу на службу до Бюро економічної безпеки України.

Пункт 10 Інструкції №70 до документів, що підтверджують періоди служби (роботи) для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ відносить трудову книжку (за наявності), послужний список, військовий квиток, документ про вищу освіту з додатками та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж служби (довідки, виписки з наказів, дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, тощо).

Таким чином, позивач належними документами, наданими і БЕБ, і суду підтвердив період державної служби, набутий під час роботи на посадах державної служби, для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ.

Отже, з урахуванням того, що позивач проходить службу у Бюро економічної безпеки України, відповідач протиправно не зарахував до вислуги років ОСОБА_1 стажу державної служби за період з 18.12.2018 по 18.12.2019, з 15.04.2021 по 10.05.2021, з 11.05.2021 по 16.09.2021, з 17.09.2021 по 31.05.2022, з 01.06.2022 по 17.04.2023, з 18.04.2023 по 22.05.2023, з 23.05.2023 по 05.09.2023, як періоди служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, що свідчить наявність підстав для задоволення позовних вимог в цій частині.

Як наслідок, позовні вимоги в частині зобов'язання Бюро економічної безпеки України провести перерахунок та зарахувати до вислуги років ОСОБА_1 стаж державної служби, набутий за період з 18.12.2018 по 18.12.2019, з 15.04.2021 по 10.05.2021, з 11.05.2021 по 16.09.2021, з 17.09.2021 по 31.05.2022, з 01.06.2022 по 17.04.2023, з 18.04.2023 по 22.05.2023, з 23.05.2023 по 05.09.2023, відповідно до пункту «и» частини 1 статті 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-XII підлягають задоволенню.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність вказаних вище доказів окремо, а також достатність і взаємний зв'язок цих доказів у їх сукупності, суд вважає, що позивачем доведено наявність підстав для задоволення заявлених вимог. Натомість доводи відповідача по суті спору не свідчать про законність вчинених ним дій.

При цьому, з метою логічності та зрозумілості рішення суду його резолютивна частина буде викладена дещо в іншому формулюванні ніж заявлені позовні вимоги, однак вказане не впливатиме на зміст останніх та обсяг їх задоволення.

Частиною першою, сьомою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

З матеріалів справи встановлено, що позивачем за подання до суду цього позову сплачено судовий збір у розмірі 1211,20 грн

Оскільки даний позов сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, підлягає задоволенню, то судовий збір підлягає стягненню з відповідача в розмірі 1211,20 грн на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень.

Керуючись статтями 9, 72, 73, 74-76, 77, 90, 241 - 246, 250 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області щодо відмови ОСОБА_1 у зарахуванні до вислуги років стажу державної служби, як періоду служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ.

Зобов'язати Територіальне управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області провести перерахунок та зарахувати до вислуги років ОСОБА_1 стаж державної служби набутий за період з 18.12.2018 по 18.12.2019, з 15.04.2021 по 10.05.2021, з 11.05.2021 по 16.09.2021, з 17.09.2021 по 31.05.2022, з 01.06.2022 по 17.04.2023, з 18.04.2023 по 22.05.2023, з 23.05.2023 по 05.09.2023 відповідно до пункту «и» частини першої статті 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі у розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок.

У відповідності до статей 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ).

Відповідач - Територіальне управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області (вулиця Івана Підкови, 2, місто Чернівці, Чернівецька область, 58025, ідентифікаційний код юридичної особи 44724919).

Суддя Сіжук Ольга Володимирівна