про повернення заяви (клопотання, заперечення)
29 жовтня 2025 року м. Житомир
справа № 240/19163/24
категорія 112010203
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горовенко А.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника позивача про встановлення судового контролю в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про всвизнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,-
встановив:
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 26 березня 2025 року позов ОСОБА_1 задоволено частково.
23 жовтня 2025 року від предстанвика позивача - Дзіся А.Р. (діє на підставі ордера АВ №1152603 від 04.10.2024), через систему "Електронний суд", надійшла заяву в порядку ст.382 КАС України про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області подати до суду в установлений судом строк звіт про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 26.03.2025.
Відповідно до ч.3 ст.166 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Згідно з абз. 3 ч.1 ст.167 КАС України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Ознайомившись із поданою заявою, суд встановив, що заявник не додав доказів її надіслання іншим учасникам справи (провадження).
Таким чином, заяву про встановлення судового контролю подано без додержання вимог ч.1 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 2 ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
З огляду викладене, суд дійшов висновку, що недотримання заявником положень Кодексу адміністративного судочинства України при зверненні із даною заявою тягне за собою застосування судом положень ч.2 ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України в частині повернення такого клопотання (заяви) без розгляду.
Керуючись статтями 166, 167, 240, 243, 248, 256, 294, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-
ухвалив:
1. Заяву представника позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у справі №240/19163/24, - повернути заявнику без розгляду
2. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в строки, визначені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги відповідно до вимог статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням п.п.15.5 п.15 Розділу VІІ "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.В. Горовенко