Роздільнянський районний суд Одеської області
Справа № 511/3649/25
Номер провадження: 3/511/1526/25
"30" жовтня 2025 р. суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Гринчак С І, , розглянувши матеріали які надійшли з Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця с. Степанівка, Роздільнянський район, Одеська область, громадянина України, тимчасово не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , PНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч.2 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення -,
Зміст адміністративного протоколу.
28 жовтня 2025 року о 23 годині 35 хвилин на південній околиці с.Павлівка, Роздільнянського району, Одеської області на відстані до 10 м від державного кордону було виявлено громадянина України ОСОБА_1 , який в групі осіб, а саме: з громадянином України ОСОБА_2 , намагався перетнути державний кордон України на вихід з України в Республіку Молдову в районі приордонного знаку № 0517/08 на напрямку с. Павлівка (Україна)- с. Новокотовськ (Республіка Молдова) поза пунктом пропуску через державний кордон України в пішому порядку з документами, що посвідчують його особу, чим порушив вимоги абзацу 1 ст. 9 Закону України "Про державний кордон України", тобто вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 204-1 ч. 2 КУпАП.
Процесуальні дії суду та позиція особи, що притягається до адміністративної відповідальності.
Протокол надійшов до суду 30.10.2025 року.
В протоколі зазначено, що розгляд адміністративного протоколу відбудеться Роздільнянським районним судом Одеської області 30 жовтня 2025 року. В матеріалах справи наявна заява ОСОБА_1 , в якій останній зобов'язується прибути на розгляд справи а у разі його неприбуття, просить розглянути протокол за його відсутності.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув.
З цього приводу суд вважає необхідним зазначити, що обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66 - 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі "Смірнова проти України").
Як відзначив суд у рішенні у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» (1989), сторона зобов'язана «демонструвати готовність брати участь у всіх етапах розгляду, що мають безпосередній стосунок до нього, утримуватися від використання прийомів для затягування процесу, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухань».
Відповідно до ч.2 ст.277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема статтею 204-1 КУпАП розглядаються протягом доби.
Згідно ст. 268 КпАП України явка правопорушника у вказаній категорії справ не є обов'язковою, суд вважає можливим розглянути справу за наявними матеріалами.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про розгляд справи за наявними в матеріалах справи доказами.
Розглянувши адміністративний протокол та додані до нього докази, суддя прийшла до наступного висновку.
Так диспозицією ч.2 ст.204-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади, вчинене в групі осіб.
Так відповідно до ст.9 Закону України "Про державний кордон України "Перетинання державного кордону України здійснюється на шляхах сполучення через державний кордон з додержанням встановленого порядку.
Залізничне, автомобільне, морське, річкове, поромне, повітряне та пішохідне сполучення через державний кордон України здійснюється в пунктах пропуску, що встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства і міжнародних договорів України, а також поза пунктами пропуску через державний кордон України у випадках, визначених законодавством.
Так, винний ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №011485Е від 29.10.2025 року, відповідно до якого: 28 жовтня 2025 року о 23 годині 35 хвилин на південній околиці с.Павлівка, Роздільнянського району, Одеської області на відстані до 10 м від державного кордону було виявлено громадянина України ОСОБА_1 , який в групі осіб, а саме: з громадянином України ОСОБА_2 , намагався перетнути державний кордон України на вихід з України в Республіку Молдову в районі приордонного знаку № 0517/08 на напрямку с. Павлівка (Україна)- с. Новокотовськ (Республіка Молдова) поза пунктом пропуску через державний кордон України в пішому порядку з документами, що посвідчують його особу, чим порушив вимоги абзацу 1 ст. 9 Закону України "Про державний кордон України", тобто вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 204-1 ч. 2 КУпАП.
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 29.10.2025 відповідно до яких останній підтвердив що мав намір незаконно перетнути державний кордон України з метою потрапити до РМ;
- рапортом від 29.10.2025 року по виявленому факту незаконного перетинання ДКУ групою осіб, а саме: громадянами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ;
- копією протоколу про адміністративне правопорушення від 29.10.2025 року складеного відносно громадянина ОСОБА_2 та його письмовими поясненнями;
Зазначені обставини громадянином ОСОБА_1 не спростовані.
За встановлених обставин, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад правопорушення передбаченого ст. 204-1 ч.2 КУпАП, який встановлює відповідальність за спробу незаконного перетину державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України, вчинене групою осіб.
При визначенні виду та міри адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого останньою правопорушення, особу яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують її відповідальність.
Обставини, які відповідно до ст. 34 КУпАП пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення судом не встановлено.
З урахуванням викладеного, суд вважає необхідним і достатнім стягненням для ОСОБА_1 призначити штраф в межах санкції осудної статті.
Також, відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП України з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в сумі 605,60 грн., оскільки судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 283, 284 КУпАП, суд
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 204-1 ч.2 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 8500 (вісім тисяч п'ятсот) гривень.
Реквізити для сплати штрафу:
Отримувач коштів: ГУК в Од.обл./м.Роздільна/21081100
ЄДРПОУ отримувача: 37607526
Номер рахунку: UA848999980313000106000015710
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку МФО: 899998
Код класифікації доходів бюджету: 21081100
Роз'яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень (частина 2 статті 308 КУпАП)..
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця с Степанівка, Роздільнянський район, Одеська область, громадянина України, тимчасово не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605,60 гривень.
Реквізити для зарахування до державного бюджету судового збору:
отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783,
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001
код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Роздільнянський районний суд Одеської області протягом 10 днів з дня її постановлення.
Суддя С. І. Гринчак