Справа № 610/3071/25
Провадження № 1-кс/610/688/2025
29.10.2025м. Балаклія
Слідчий суддя Балаклійського районного суду Харківської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
за відсутності повідомлених дізнавача та представника особи, у володінні якої перебувають документи,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання дізнавача СД ВП № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.08.2025 за № 12025226060000095 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,
15.10.2025 на розгляд слідчого судді надійшло зазначене клопотання, у якому дізнавач просить надати право тимчасового доступу до інформації та документів, які містять банківську таємницю та знаходяться в АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВІ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (далі - АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 "), з можливістю вилучення в регіональному відділенні АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " у друкованому та електронному вигляді документів, що містять відомості щодо банківської картки № НОМЕР_1 за період часу з 08.08.2025 до теперішнього часу, а саме:
- банківської виписки із зазначенням інформації про власника рахунку, його анкетних даних, місця мешкання, контактного телефону, дати платежу, номера платіжного документа, платника і одержувача, призначення платежу, залишку грошових коштів;
- інформації про рух грошових коштів з повною розшифровкою всіх кредитових і дебетових перерахувань, призначень платежів, із зазначенням контрагентів, їх кодів ЄДРПОУ, номерів, розрахункових рахунків;
- інформації про власників рахунків, на які були перераховані 4 900 грн та руху коштів по ним із зазначенням кінцевої транзакції, пов'язаної із вказаними грошовими коштами, дати та місця її виконання.
Клопотання обґрунтовано тим, що СД ВП № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025226060000095 від 12.08.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 08.08.2025 невідома особа шляхом обману заволоділа грошовими коштами ОСОБА_4 у сумі 5 000 гривень, які останній перерахував на банківську картку № НОМЕР_2 , з якої у подальшому, а саме 08.08.2025 об 11:26:40 год грошові кошти у сумі 4 900 гривень було перераховано на карту № НОМЕР_1 .
З метою всебічного, повного та об'єктивного розслідування кримінального правопорушення виникла необхідність отримати доступ до банківської виписки, інформації про рух грошових коштів по вказаному картковому рахунку банківської картки № НОМЕР_1 , емітованої АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
Вказані відомості мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
У судове засідання дізнавач не з'явився, подав заяву, у якій просив розглядати клопотання за його відсутності.
Представник АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", у володінні якого знаходяться документи, за судовим викликом не прибув, про час та місце розгляду клопотання був повідомлений належним чином, заяв та клопотань від нього не надходило.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
У зв'язку з неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.
Слідчий суддя, дослідивши додані до клопотання матеріали, дійшов висновку про часткове задоволення клопотання з таких підстав.
За змістом ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Як убачається з клопотання і доданих на його обґрунтування матеріалів СД ВП № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.08.2025 за № 12025226060000095 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України. Відомості про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено за заявою ОСОБА_4 з попередньою кваліфікацією за ч. 1 ст. 190 КК України.
За даними витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань у кримінальному провадженні № 12025226060000095 - 12.08.2025 до ВП № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області надійшла заява від військовослужбовця ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , про те, що невідома особа шляхом обману заволоділа його грошовими коштами у сумі 5 000 гривень, які ОСОБА_4 перерахував 08.08.2025 на банківську картку № НОМЕР_2 .
З протоколу допиту потерпілого ОСОБА_4 встановлено, що він військовослужбовець і на теперішній час знаходиться у відрядженні в м. Балаклія Ізюмського району Харківської області в місці дислокації його бригади. 08.08.2025 о 10:23 год потерпілому надійшло повідомлення у месенджері "Messenger" на його номер телефону від абонента " ОСОБА_5 ", який є його товаришем. У повідомленні товариш просив переказати йому гроші у сумі 9 800 гривень. ОСОБА_4 повідомив, що може переказати лише п'ять, товариш погодився і прислав у повідомленні номер рахунку № НОМЕР_2 . Потерпілий 08.08.2025 об 11:22 год через застосунок " ІНФОРМАЦІЯ_3 " на своєму телефоні зробив переказ зі своєї банківської картки № НОМЕР_3 на банківську картку № НОМЕР_2 у сумі 5 000 гривень та зателефонував товаришу об 11:23 год, але останній йому не відповів. Згодом від нього надійшла відповідь, що гроші прийшли і він подякував. 11.08.2025 ОСОБА_4 зателефонував співробітник банку " ІНФОРМАЦІЯ_3 " з номеру телефону НОМЕР_4 і порадив йому звернутися у поліцію, оскільки він 08.08.2025 перерахував кошти шахраям. 12.08.2025 ОСОБА_4 звернувся у поліцію з приводу вчинення шахрайських дій щодо нього.
Наведене вище підтверджується також платіжною інструкцією АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " від 08.08.2025 та скріншотом з мобільного телефону потерпілого (а.с. 11, 12).
З рапорта старшого оперуповноваженого 2-го сектора УПК в Харківській області ДКП НП України ОСОБА_6 від 14.08.2025 убачається, що під час проведення перевірки, проведеної на підставі доручення слідчого (розшукових) дій у порядку ст. 40-1 КПК України, було встановлено, що 08.08.2025 об 11:26:40 год грошові кошти у сумі 4 900 гривень з банківської картки № НОМЕР_2 було перераховано на карту № НОМЕР_1 .
Через сервіс визначення банку за номером картки було встановлено, що банком-емітентом банківської картки № НОМЕР_1 є АТ КБ" ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
Поданими слідчим на обґрунтування клопотання матеріалами доведено наявність достатніх підстав вважати, що відомості, якими володіє АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", можливо використати як докази, вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Іншим способом неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації.
Керуючись статтями 131, 132, 159-166, 372 КПК України
Клопотання дізнавача СД ВП № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.08.2025 за № 12025226060000095 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити.
Надати старшим дізнавачам СД відділу поліції № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , дізнавачам сектору дізнання відділу поліції № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_9 , ОСОБА_3 право тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю та зберігаються в АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВІ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_2 ) з правом проведення вилучення (здійснення виїмки) у відділенні АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (місцезнаходження: АДРЕСА_3 ) у друкованому та електронному вигляді документів, що містять відомості щодо банківської картки № № НОМЕР_1 за період часу з 08.08.2025 до 29.10.2025, а саме:
- банківської виписки із зазначенням інформації про власника рахунку, його анкетних даних, місця мешкання, контактного телефону, дати платежу, номера платіжного документа, платника і одержувача, призначення платежу, залишку грошових коштів;
- інформації про рух грошових коштів з повною розшифровкою всіх кредитових і дебетових перерахувань, призначень платежів, із зазначенням контрагентів, їх кодів ЄДРПОУ, номерів, розрахункових рахунків;
- інформації про власників рахунків, на які були перераховані 4 900 грн та руху коштів по ним із зазначенням кінцевої транзакції, пов'язаної із вказаними грошовими коштами, дати та місця її виконання.
Визначити строк цієї ухвали два місяці з моменту її постановлення, тобто до 29.12.2025.
Роз'яснити АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1