Рішення від 29.10.2025 по справі 711/529/25

Справа № 711/529/25

Провадження № 2о/712/102/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2025 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:

головуючого судді - Токової С.Є.

присяжних - Нікітіної Г.М., Безкровної А.М.

при секретарі Білик О.Ю,

з участю заявника ОСОБА_1

представника заявника ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи Міністерство оборони України, військова частина НОМЕР_1 про оголошення фізичної особи померлою,

ВСТАНОВИВ:

21 січня 2025 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Міністерство оборони України, військова частина НОМЕР_1 про оголошення фізичної особи померлою, в якій заявник просить оголосити померлим ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Цвітне Олександрівського району Кіровоградської області, громадянина України.

В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на те, що вона являється дружиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

ОСОБА_3 був призваний на військову службу в умовах воєнного стану, затвердженого Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, та який неодноразово продовжувався і діє на цей час, під час загальної мобілізації, та направлений для проходження військової служби до Військової частини НОМЕР_1 з 25.02.2022 року, що підтверджується довідкою від 07.03.2022 року.

Відповідно до довідки від 03.08.2022 року № 1672 старшина ОСОБА_3 дійсно в період з 18 квітня 2022 року по 30 квітня 2022 року брав участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях. Забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення заходів в населеному пункті Попасна Сєвєродонецького району Луганської області.

Згідно повідомлення сім'ї від 10.05.2022 року, яке було адресовано заявниці ОСОБА_1 , старшина ОСОБА_3 , 1969 року народження в період з 29.04.2022 року по ІНФОРМАЦІЯ_3 в ході ведення бою в населеному пункті Попасна Луганської області група в/с на позиціях оборони підрозділу стрілецької роти, переданої до в/ч НОМЕР_2 була оточена переважаючими силами піхоти противника та бронетехніки під час бою, під тиском ворожих підрозділів зник безвісти.

Оголошення ОСОБА_3 померлим заявниці необхідно для державної реєстрації смерті, оскільки від цього залежить виникнення її особистих та майнових прав.

31 березня 2025 року представником Міністерства оборони України Кучмою А.Г. надано пояснення у справі, у яких вона зазначила, що правовий режим воєнного стану триває по теперішній час, у зв'язку з чим оголосити фізичну особу померлою можливо лише після спливу двох років від дня закінчення воєнних дій (за загальним правилом) або після спливу шести місяців (у виключних випадках) від дня закінчення воєнних дій.

Ухвалою Соснівського районного суду м.Черкаси від 31 березня 2025 року відкрито провадження у справі в порядку окремого провадження.

Ухвалою суду від 11.06.2025 до участі у справі в якості заінтересованої особи залученого військову частину НОМЕР_1 .

У судовому засіданні заявник та представник заявника ОСОБА_2 підтримали заявлені вимоги в повному обсязі та просили задовольнити заяву.

Представники заінтересованих осіб у судове засідання нез'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.

Згідно із статтею 8 Конституції Українив Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.

Відповідно до ст. 46 ЦК України: 1. фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років, а якщо вона пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку, - протягом шести місяців, а за можливості вважати фізичну особу загиблою від певного нещасного випадку або інших обставин внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру - протягом одного місяця після завершення роботи спеціальної комісії, утвореної внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. 2. Фізична особа, яка пропала безвісти у зв'язку з воєнними діями, збройним конфліктом, може бути оголошена судом померлою після спливу двох років від дня закінчення воєнних дій. З урахуванням конкретних обставин справи суд може оголосити фізичну особу померлою і до спливу цього строку, але не раніше спливу шести місяців. 3. Фізична особа оголошується померлою від дня набрання законної сили рішенням суду про це. Фізична особа, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави припустити її загибель від певного нещасного випадку або у зв'язку з воєнними діями, збройним конфліктом, може бути оголошена померлою від дня її вірогідної смерті. 4.Порядок оголошення фізичної особи померлою встановлюється Цивільним процесуальним кодексом України.

Згідно із ст. 48 ЦК України, якщо фізична особа, яка була оголошена померлою, з'явилася або якщо одержано відомості про місце її перебування, суд за місцем перебування цієї особи або суд, що постановив рішення про оголошення її померлою, за заявою цієї особи або іншої заінтересованої особи скасовує рішення суду про оголошення фізичної особи померлою. Незалежно від часу своєї появи фізична особа, яка була оголошена померлою, має право вимагати від особи, яка володіє її майном, повернення цього майна, якщо воно збереглося та безоплатно перейшло до неї після оголошення фізичної особи померлою, за винятком майна, придбаного за набувальною давністю, а також грошей та цінних паперів на пред'явника. Особа, до якої майно перейшло за відплатним договором, зобов'язана повернути його, якщо буде встановлено, що на момент набуття цього майна вона знала, що фізична особа, яка була оголошена померлою, жива. У разі неможливості повернути майно в натурі особі, яка була оголошена померлою, відшкодовується вартість цього майна. Якщо майно фізичної особи, яка була оголошена померлою і з'явилася, перейшло у власність держави, Автономної Республіки Крим або територіальної громади і було реалізоване ними, цій особі повертається сума, одержана від реалізації цього майна.

Воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень (стаття 1 Закону України від 12 травня 2015 року № 389-VIII «Про правовий режим воєнного стану»).

За змістом статті 1 Закону України від 06 грудня 1991 року № 1932-XII «Про оборону України»: воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень; бойові дії - форма застосування з'єднань, військових частин, підрозділів (інших сил і засобів) Збройних Сил України, інших складових сил оборони для вирішення бойових (спеціальних) завдань в операціях або самостійно під час відсічі збройної агресії проти України або ліквідації (нейтралізації) збройного конфлікту, виконання інших завдань із застосуванням будь-яких видів зброї (озброєння); воєнні дії - організоване застосування сил оборони та сил безпеки для виконання завдань з оборони України; район воєнних(бойових)дій - визначена рішенням Головнокомандувача Збройних Сил України частина сухопутної території України, повітряного або/та водного простору, на якій впродовж певного часу ведуться або/та можуть вестися воєнні (бойові) дії.

За статтею 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Частиною 1 статті 4 ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч.1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно з п. 3 ч.2 ст.293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою.

Відповідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог або заперечень, надавши докази відповідно до вимог ст.ст. 77-80 ЦПК України.

Доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків. Свідком може бути кожна особа, якій відомі будь-які обставини, що стосуються справи. (ч. 1 ст. 69, ст. 76 ЦПК України)

Відповідно до ч. 1 ст. 90 ЦПК України, показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини.

Судом установлено, що заявник ОСОБА_1 являється дружиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_3 .

ОСОБА_3 був призваний на військову службу в умовах воєнного стану, затвердженого Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, та який неодноразово продовжувався і діє на цей час, під час загальної мобілізації, та направлений для проходження військової служби до Військової частини НОМЕР_1 з 25.02.2022 року, що підтверджується довідкою від 07.03.2022 року.

Відповідно до довідки від 03.08.2022 року № 1672 старшина ОСОБА_3 дійсно в період з 18 квітня 2022 року по 30 квітня 2022 року брав участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях. Забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення заходів в населеному пункті Попасна Сєвєродонецького району Луганської області.

Згідно повідомлення сім'ї від 10.05.2022 року, що було адресовано заявниці ОСОБА_1 , старшина ОСОБА_3 , 1969 року народження в період з 29.04.2022 року по 30.04.2022 року в ході ведення бою в населеному пункті Попасна Луганської області, група в/с на позиціях оборони підрозділу стрілецької роти, переданої до в/ч НОМЕР_2 була оточена переважаючими силами піхоти противника та бронетехніки під час бою, під тиском ворожих підрозділів зник безвісти.

11 травня 2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ч. 1 ст. 115 КК України, відповідно до яких до Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області надійшла заява гр. ОСОБА_4 про те, що з 24.04.2022 вона втратила зв'язок зі своїм батьком військовослужбовцем ЗСУ, батальйон № НОМЕР_4 , в/ч НОМЕР_1 гр. ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканець АДРЕСА_1 , який перебував в м. попасне, Луганської області (ЄО 20020 від 11.05.2022).

Згідно листа державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України від 04.01.2023 року проведено молекулярно-генетичне дослідження біологічного матеріалу, ДНК-профіль поміщено до центрального обліку генетичних ознак людини експертної служби МВС.

Із відповіді координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими від 02.10.2022 убачається, що військовослужбовця ОСОБА_3 включено в реєстрр Національного інформаційного бюро, держателем якого є ДП «Український національний центр розбудови миру». Перебування зазначеного військовослужбовця у полоні держави-агресора не підтверджено російською стороною та Міжнародним комітетом Червоного Хреста.

За даними витягу з акта службового розслідування, затвердженого 02 червня 2022 року командиром військової частини ОСОБА_5 , технік 2ї стрілецької роти старшина ОСОБА_3 вважається зниклим безвісти під час збройного конфлікту в населеному пункті Попасна Луганської області під час захисту Вітчизни. З пояснень ОСОБА_6 стало відомо, що в період з 27.04.2022 по ІНФОРМАЦІЯ_3 в ході ведення бою в населеному пункті Попасна група військовослужбовців: старшина ОСОБА_3 , сержант ОСОБА_7 , сержант ОСОБА_8 , старший солдат ОСОБА_9 , солдат ОСОБА_10 , солдат ОСОБА_11 , солдат ОСОБА_12 , солдат ОСОБА_13 , солдат ОСОБА_14 тримали оборону на визначених позиціях та були оточені ворогом, після чого зв'язок з ними було втрачено. Подальша їх доля невідома. По факту зникнення безвісти старшини ОСОБА_3 проведено службове розслідування, за результатами якого службове розслідування щодо встановлення причин та умов безвісти зниклих під час збройного конфлікту старшини ОСОБА_3 вважати завершеним, а факт зникнення безвісти під час збройного конфлікту встановленим.

Відповідно до відповіді СУ ГУНП в Луганській області від 30.06.2025, під час проведення досудовгого розслідування № 12022250310000827 від 11.05.2022 за фактом зникнення безвісти ОСОБА_3 , під час проведення досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні залучено як потерпілу доньку зниклого безвісти ОСОБА_3 - ОСОБА_4 . Відібрано зразки букального епітелію у двох близьких родичів зниклого безвісти ОСОБА_3 доньки ОСОБА_4 та сестри ОСОБА_15 по яким призначено та проведено 2 судові молекулярно-генетичні експертизи. Отримано висновки експертів, які долучено до матеріалів кримінального провадження. Станом 30.06.2025 інформації щодо збігів з невпізнаними трупами, доставленими з місць проведення бойових дій та в порядку репатріації не отримано. Наразі триває досудове розслідування, проводяться слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення місцезнаходження зниклого безвісти ОСОБА_3 , проте місцезнаходження останнього наразі не встановлено.

Так, оголошення фізичної особи померлою (смерть in absentia) - це судове визнання померлою фізичної особи, щодо якої за місцем її постійного проживання немає будь-яких відомостей про місце перебування протягом встановленого законом строку.

У правовому контексті оголошення фізичної особи померлою є припущенням її смерті (praesumptio mortis), що має наслідком припинення правосуб'єктності. Суд під час оголошення фізичної особи померлою достеменно не може встановити факт її смерті, а лише припускає це на підставі непрямих доказів або у зв'язку із тривалою безвісною відсутністю.

Оголошення фізичної особи померлою є юридичною фікцією, техніко-правовим прийомом, за якого суд визнає дійсними юридичні факти і обставини, які непідтверджуються неспростовними доказами через брак останніх або їх недостатність.

Оголошення фізичної особи померлою пов'язується з виникненням у її родичів та інших заінтересованих осіб прав і законних інтересів, як-от: право на спадкування майна, отримання соціальних виплат, призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника, припинення шлюбу, припинення зобов'язань, пов'язаних із такою особою, або інші матеріальні чи нематеріальні інтереси, пов'язані зі смертю цієї особи, тощо. Зазначене рішення також має важливе значення для правового статусу членів сім'ї, їх соціального забезпечення та можливості розпоряджатися майном особи, яка була оголошена померлою. Це оголошення має наслідки й для договірних зобов'язань, кредитних відносин і будь-яких інших правочинів, у яких брала участь особа, оскільки це може вплинути на вимоги кредиторів та інші правовідносини, пов'язані із зобов'язаннями.

Тому суд, зважаючи на конкретні обставини справи, повинен застосовувати норми права, які сприяють досягненню справедливого та передбачуваного результату. Правило про мінімальний шестимісячний строк дозволяє використовувати правові приписи до специфічних умов з огляду на активні бойові дії, соціальний контекст і правову невизначеність, яка виникає внаслідок збройної агресії рф.

Законодавець розрізняє дві підстави оголошення судом фізичної особи померлою: загальну та спеціальну.

У частині першій статті 46 ЦК України міститься загальна норма: «фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років» - та дві спеціальні: «якщо вона пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку, - протягом шести місяців» та «за можливості вважати фізичну особу загиблою від певного нещасного випадку або інших обставин внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру - протягом одного місяця після завершення роботи спеціальної комісії, утвореної внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру».

У частині другій статті 46 ЦК України законодавець навів дві спеціальні норми: «фізична особа, яка пропала безвісти у зв'язку з воєнними діями, збройним конфліктом, може бути оголошена судом померлою після спливу двох років від дня закінчення воєнних дій» (речення перше) та «з урахуванням конкретних обставин справи суд може оголосити фізичну особу померлою і до спливу цього строку, але не раніше спливу шести місяців» (речення друге).

Приписи частини другої статті 46 ЦК України пов'язують оголошення фізичної особи померлою у зв'язку з воєнними діями, збройним конфліктом, а не у зв'язку з воєнним станом як таким.

Конкретні воєнні дії мають територіальну і часову характеристики. Джерелом офіційної інформації про ці характеристики є відповідний перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затверджений відповідним нормативно правовим актом.

Таким нормативно-правовим актом на час розгляду справи в суді є Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затверджений Наказом Міністерства розвитку громад та територій України.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 11 грудня 2024 року у справі №755/11021/22 вказала, що мета досліджуваного припису речення другого ч. 2 ст. 46 ЦК України «з урахуванням конкретних обставин справи суд може оголосити фізичну особу померлою і до спливу цього строку, але не раніше спливу шести місяців» полягає у забезпеченні балансу між правовою визначеністю та захистом прав зниклої особи. З одного боку, законодавець хоче запобігти поспішному оголошенню особи померлою, оскільки це може спричинити значні правові наслідки, як-от відкриття спадщини. З іншого - потреба у відновленні правової визначеності стає особливо актуальною у випадках зникнення в умовах активних бойових дій, коли значно зростає ризик загибелі.

Велика Палата Верховного Суду виснувала, що ч.2 ст. 46 ЦК України потрібно тлумачити з урахуванням динамічного характеру суспільних відносин, які в умовах воєнних дій, збройних конфліктів зазнають швидких і непередбачуваних змін. Це вимагає оперативного реагування з боку суду для забезпечення ефективної охорони прав і законних інтересів осіб, у яких у зв'язку з вірогідною смертю зниклої особи виникають певні цивільні права та правомірні інтереси. Стислість строків вирішення такої категорії справ та ухвалення судових рішень у досліджуваній категорії справ стає особливо важливою в умовах, коли йдеться про встановлення правового статусу осіб, які зникли безвісти під час воєнних дій, збройного конфлікту, оскільки затримки в правовому реагуванні можуть призвести до погіршення ситуації для постраждалих осіб, їхніх родин і суспільства загалом.

У вказаній постанові ВП ВС також зробила висновок, що строк у шість місяців потрібно відраховувати від дня закінчення активних бойових дій на місці (території) ймовірної загибелі фізичної особи. Це забезпечує більш обґрунтований підхід до визначення моменту, коли зникнення фізичної особи (з надзвичайно високим ступенем вірогідності) можна вважати остаточним і невідворотним, що відповідає меті законодавчого регулювання - забезпеченню справедливості та правової визначеності для всіх зацікавлених сторін у таких суспільних відносинах.

Дослідженими у справі доказами в їх сукупності та з показів свідків ОСОБА_16 , ОСОБА_17 встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець с. Цвітне, Олександрівського району, Кіровоградської області, технік 2ї стрілецької роти, старшина з великою долею ймовірності загинув ІНФОРМАЦІЯ_4 в населеному пункті Попасна Луганської області, Україна, під час виконання обов'язків військової служби, пов'язаної із захистом Батьківщини та забезпеченням здійснення заходів з національної безпеки і оборони Батьківщини та територіальної цілісності, відсічі і стримування збройної агресії з боку збройних сил російської федерації на території Луганської області, Україна.

Отже, саме з 29 квітня 2022 року має обраховуватися початок шестимісячного строку, зазначеного у реченні другому частини другоїстатті 46 ЦК України, як дата вірогідної смерті ОСОБА_3 у населеному пункті Попасна, Луганської області, Україна.

Заявник звернулася до суду із заявою про оголошення ОСОБА_3 померлим ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Таким чином, як на момент звернення заявника до суду з такою заявою, так і на час постановлення судом рішення по суті, сплинув шестимісячний строк, зазначений у реченні другому частини другої статті 46 ЦК України, а саме від дня вірогідної смерті ОСОБА_3 у місті Попасна, Луганської області, що відповідає висновкам ВПВС у справі №755/11021/22.

Суд, вивчивши заяву ОСОБА_1 та матеріали справи, які не містять суперечностей щодо обставин ймовірної загибелі ОСОБА_3 внаслідок ворожих дій, дослідивши матеріали службового розслідування військової частини, в якій останній проходив військову службу, оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів в їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, приходить до висновку, що заява про оголошення фізичної особи померлою є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Оголошення ОСОБА_3 померлим дозволить заявниці здійснити державну реєстрацію його смерті, оскільки від цього залежить виникнення її особистих та майнових прав.

Суд роз'яснює заявниці, що відповідно до ч. 1 ст. 309 ЦПК України, у разі одержання заяви про появу фізичної особи, яку було визнано безвісно відсутньою або оголошено померлою, або відомостей про місцеперебування цієї особи, суд за місцеперебуванням особи або суд, який ухвалив рішення про визнання особи безвісно відсутньою або оголосив її померлою, призначає справу до слухання за участю цієї особи, заявника та інших заінтересованих осіб і скасовує своє рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою. Заяву може бути подано особою, яку було визнано безвісно відсутньою або оголошено померлою, або іншою заінтересованою особою.

Як передбачено ч. 2 ст. 308 ЦПК України, після набрання законної сили рішенням про оголошення фізичної особи померлою, суд надсилає рішення відповідному органу державної реєстрації актів цивільного стану для реєстрації смерті фізичної особи, а також до нотаріуса за місцем відкриття спадщини, а в населеному пункті, де немає нотаріуса, - відповідного органу місцевого самоврядування для вжиття заходів щодо охорони спадкового майна. За наявності в населеному пункті кількох нотаріусів, а також у випадках, коли місце відкриття спадщини невідоме, рішення надсилається до державного нотаріального архіву з метою передачі його за належністю уповноваженому нотаріусу для вжиття заходів з охорони спадкового майна.

Керуючись ст.ст. 263-265,293, 305-308, 315,317ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Заяву задоволити.

Оголосити померлим ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Цвітне Олександрівського району, Кіровоградської області, громадянина України.

Днем смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 вважати день його вірогідної смерті - ІНФОРМАЦІЯ_6 під час забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації проти України у населеному пункті Попасна, Луганської області.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

ГОЛОВУЮЧИЙ:
ПРИСЯЖНІ: