Справа № 944/4583/25
Провадження №3/944/2584/25
29.10.2025 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Матвіїв І.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони західного регіону, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , українця, громадянина України, військовослужбовця, учасника бойових дій, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч.2 ст.172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Капітан ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою - командиром взводу-викладач навчального взводу навчальної батареї навчального дивізіону причіпної артилерії та мінометів військової частини НОМЕР_2 , яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 , у порушенні вимог ст. 11, 12, 14,16,37,49 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. ст. 1-4, 85 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, в умовах особливого періоду, вчинив недбале ставлення до військової служби, яке виразилось:
- у не проведенні до 19.07.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №2213-АД від 30.06.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №112 від 22.08.2025 року).
- у не проведенні до 08.08.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №2543-АД від 19.07.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №113 від 22.08.2025 року).
- у не проведенні до 08.08.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №2547-АД від 19.07.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №111 від 22.08.2025 року).
- у не проведенні до 09.08.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №2573-АД від 21.07.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №122 від 23.09.2025 року).
- у не проведенні до 11.08.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №2615-АД від 23.07.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №110 від 22.08.2025 року).
- у не проведенні до 13.08.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №2648-АД від 25.07.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №109 від 22.08.2025 року).
- у не проведенні до 14.08.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №2632-АД від 24.07.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №103 від 22.08.2025 року).
- у не проведенні до 15.08.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №2676-АД від 27.07.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №102 від 22.08.2025 року).
- у не проведенні до 15.08.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №2677-АД від 27.07.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №104 від 22.08.2025 року).
- у не проведенні до 15.08.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №2683-АД від 27.07.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №101 від 22.08.2025 року).
- у не проведенні до 16.08.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №2696-АД від 28.07.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №100 від 22.08.2025 року).
- у не проведенні до 16.08.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №2697-АД від 28.07.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №108 від 22.08.2025 року).
- у не проведенні до 18.08.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №2712 -АД від 29.07.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №107 від 22.08.2025 року).
- у не проведенні до 18.08.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №2713 -АД від 29.07.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №106 від 22.08.2025 року).
- у не проведенні до 18.08.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №2732 -АД від 30.07.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №105 від 22.08.2025 року).
- у не проведенні до 31.08.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №2974 -АД від 12.08.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №127 від 23.09.2025 року).
- у не проведенні до 02.09.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №3056 -АД від 14.08.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №123 від 23.09.2025 року).
- у не проведенні до 04.09.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №2573 -АД від 16.08.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №124 від 23.09.2025 року).
- у не проведенні до 05.09.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №3092 -АД від 17.08.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення; (протокол про адміністративне правопорушення №126 від 23.09.2025 року).
- у не проведенні до 15.09.2025 службового розслідування призначеного наказом командира військової частини НОМЕР_2 №3250 -АД від 26.08.2025, внаслідок чого не скеровано в правоохоронні органи повідомлення та матеріали вчинення кримінального правопорушення. (протокол про адміністративне правопорушення №125 від 23.09.2025 року).
Своїми діями, капітан ОСОБА_1 , вчинив адміністративні правопорушення передбачені ч.2 ст.172-15 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 , який про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, не з'явився, подав до суду заяву, в якій просить справу слухати у його відсутності, вину у вчиненому визнає, просить об'єднати матеріали справи та призначити мінімальне покарання.
Відповідно до ст.268 КУпАП, суддя розглядає справу у його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-15 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 стверджується матеріалами справи, зокрема протоколами про військові адміністративні правопорушення, наказами, рапортами, наказами, витягом з посадової інструкції, доповіддями, визнавальними поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності наданими під час розгляду справи, а також іншими доказами, які наявні в матеріалах справи.
Дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч.2 ст.172-15 КУпАП.
Обираючи адмінпорушнику ОСОБА_1 міру адміністративного стягнення, враховую обставини справи, особу адмінпорушника та його ставлення до вчиненого.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Дослідженими по справі доказами підтверджується протиправна поведінка полковника в частині сумлінного виконання військового обов'язку, беззастережного виконання наказів командирів (начальників), а отже в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП.
Призначаючи стягнення за вказані правопорушення, суд керується положеннями статті 23 КУпАП, приймаючи до уваги вищенаведені докази, які підтверджують винність ОСОБА_1 , враховуючи особу, що притягується до адміністративної відповідальності, який є військовослужбовцем та вважаю, що стягнення слід визначити згідно із санкцією зазначеної статті, у редакції, що діяла на момент вчинення правопорушення, у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно ст. 8 ЗУ «Про судовий збір», суд може звільнити від сплати судового збору, враховуючи майновий стан сторони.
Оскільки, ОСОБА_1 є учасником бойових дій, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_3 від 16.04.2025, останній, на підставі ст.8 Закону України «Про судовий збір», звільняється від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.23-24, 268, 283-284 КУпАП, суддя,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Яворівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений постановою КМ України.
Суддя І.М. Матвіїв