Ухвала від 29.10.2025 по справі 335/8517/25

1 УХВАЛАСправа № 335/8517/25 1-кс/335/3426/2025

про тимчасовий доступ до речей та документів

29 жовтня 2025 року слідчий суддя Вознесенівського районного суду міста Запоріжжя ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчої ОСОБА_3 , представника особи, у володінні якої перебувають речі і документи адвоката ОСОБА_4 , розглянувши клопотання слідчої відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Запорізькій області старшого лейтенанта поліції, ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12025080000000143 від 06.08.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідча відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Запорізькій області старший лейтенант поліції, ОСОБА_3 за погодженням з прокурор Спеціалізованої екологічної прокуратури обласної прокуратури ОСОБА_5 звернулася до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, мотивуючи вимоги тим, що слідчими відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025080000000143, відомості про яке до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 06.08.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється прокурорами Спеціалізованою екологічною прокуратурою Запорізької обласної прокуратури.

Під час здійснення досудового розслідування встановлено, що відповідно до ст. 116 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному частиною першою статті 128 цього Кодексу. Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду цільового призначення.

Згідно зі змістом ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного Кодексу України. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, клопотання подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Встановлено, як зазначає слідча, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою особистого збагачення, керуючись своїм службовим становищем, залучили сторонніх осіб щодо отримання земельних ділянок та у подальшому передачі їх близьким родичам.

Також під час здійснення досудового розслідування встановлено, що за сприяння посадових осіб зазначеної сільської ради упродовж 2021-2022 років було винесено ряд рішень сесій ІНФОРМАЦІЯ_2 , якими у приватну власність підконтрольних осіб передано земельні ділянки. В подальшому через укладання договорів дарування або купівлі-продажу зазначені земельні ділянки були передані у власність родичів посадових осіб сільської ради, а саме:

1. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ( НОМЕР_1 ) отримав у власність земельну ділянку 2322183500:16:001:0040 площею 0,2385 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 із цільовим призначенням «Землі житлової та громадської забудови», яку за договором дарування переоформлено у власність ОСОБА_7 . Крім того, ОСОБА_6 отримав у власність земельну ділянку 2322188400:04:001:5605 площею 2 га із цільовим призначенням «ОСГ - багаторічні насадження», яку за договором купівлі-продажу продано ОСОБА_8 , а також отримав земельну ділянку з кадастровим номером 2322188400:04:002: 0655, площею 0,12 га, з цільовим призначенням «Для індивідуального садівництва», яка договором дарування була передана у власність ОСОБА_7 .

2. ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ( НОМЕР_2 ) отримала у власність земельну ділянку 2322183500:16:001:0043 площею 0,1904 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 із цільовим призначенням «Землі житлової та громадської забудови», яку за договором дарування також переоформлено у власність ОСОБА_7 . Крім того, ОСОБА_9 отримала у власність земельну ділянку 2322188400:04:001:5474 площею 2 га із цільовим призначенням «ОСГ- багаторічні насадження», яку за договором купівлі-продажу продано ОСОБА_8 . А також отримала земельну ділянку з кадастровим номером 2322188400:04:002: 0656, площею 0,12 га, з цільовим призначенням «Для індивідуального садівництва», яка договором дарування була передана у власність ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ( НОМЕР_3 ).

3. ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ( НОМЕР_4 ) отримала у власність земельну ділянку 2322183500:13:001:0927 площею 1,743га із цільовим призначенням «ОСГ», яку за договором купівлі-продажу продано ОСОБА_8 .

4. ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ( НОМЕР_5 ) отримав у власність земельну ділянку 2322183500:16:001:0064 площею 0,14 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_3 із цільовим призначенням «Землі житлової та громадської забудови», яку за договором дарування переоформлено у власність ОСОБА_13 . Крім того, ОСОБА_12 отримав у власність земельну ділянку 2322183500:13:001:0926 площею 2 га із цільовим призначенням «ОСГ», яку за договором купівлі-продажу продано ОСОБА_8 . А також отримала земельну ділянку з кадастровим номером 2322188400:04:002:0658, площею 0,1144 га з цільовим призначенням «Для індивідуального садівництва», яку за договором дарування передав у власність ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_8 (ІПН НОМЕР_6 ).

5. ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_9 ( НОМЕР_7 ) отримала у власність земельну ділянку 2322183500:06:001:0113 площею 1 га із цільовим призначенням «ОСГ», яку за договором купівлі-продажу продано ОСОБА_7 .

6. ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_10 ( НОМЕР_8 ) отримала у власність земельну ділянку 2322188400:07:002:1100 площею 0,0822 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_4 із цільовим призначенням «Для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд», яку за договором купівлі-продажу продано ОСОБА_13 . Крім того, ОСОБА_15 отримано у власність земельну ділянку 2322183500:06:001:5003 площею 0,6824 га із цільовим призначенням «ОСГ», яку за договором купівлі-продажу продано ОСОБА_8 .

Згідно відомостей з актового запису про шлюб та актовому запису про народження, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , являється дружиною Голови ІНФОРМАЦІЯ_2 . ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_12 - донька дружини голови ІНФОРМАЦІЯ_2 - ОСОБА_7 ОСОБА_13 - чоловік секретаря ІНФОРМАЦІЯ_2 - ОСОБА_17 .

З метою всебічного, повного і неупередженого досудового розслідування, для підтвердження або спростування причетності посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 до кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності, необхідно проведення судової почеркознавчої експертизи документів.

На теперішній час у органу досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів документів, які містять охоронювану законом таємницю та які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_9 , що розташована за адресою: АДРЕСА_5 , а саме до:

- оригіналу заяв ОСОБА_6 , про отримання у

власність земельних ділянок з кадастровими номерами 2322183500:16:001:0040, 2322188400:04:001:5605; 2322188400:04:002:0655;

- оригіналу заяв ОСОБА_9 , про утримання у власність земельних ділянок з кадастровими номерами 2322183500:16:001:0043, 2322188400:04:001:5474, 232288400:04:002:0656;

- оригіналу заяви ОСОБА_11 , про отримання у власність земельної ділянки з кадастровим номером 2322183500:13:001:0927;

- оригіналу заяв ОСОБА_12 , про отримання у власність земельних ділянок з кадастровими номерами 2322183500:16:001:0064, 2322183500:13:001:0926, 2322188400:04:002:0658;

- оригіналу заяви ОСОБА_18 , про отримання у власність земельної ділянки з кадастровим номером 2322183500:06:001:0113;

- оригіналу заяв ОСОБА_15 , про отримання у власність земельних ділянок з кадастровими номерами 2322188400:07:002:1100, 2322183500:06:001:5003;

- копій рішень про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою на земельні ділянки з кадастровими номерами: 2322183500:16:001:0040, 2322188400:04:001:5605, 2322183500:16:001:0043, 2322188400:04:001:5474,2322183500:13:001:0927, 2322183500:16:001:0064, 2322183500:13:001:0926, 2322183500:06:001:0113, 2322188400:07:002:1100, 2322183500:06:001:5003, 2322188400:04:002:0655, 2322188400:04:002:0656, 2322188400:04:002:0658 та документів сільської ради щодо вказаної документації, а саме: порядку денного, листа погодження, протоколу засідання з додатками, доповідних та пояснювальних записок, розпорядження голови чи пропозиції про скликання, пропозиції щодо кожного питання порядку денного разом з проектами рішень, які пропонувалося прийняти з цього питання, документи що свідчать про оплату послуг та будь-яких інших матеріалів, які стали підставою для скликання позачергової сесії, якими обґрунтовувались пропозиції та прийняття рішення;

- копій матеріалів листування, договори, акти виконаних робіт, платіжні документи з питань розробки технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель комунальної власності з кадастровими номерами 2322183500:16:001:0040, 2322188400:04:001:5605, 2322183500:16:001:0043, 2322188400:04:001:5474,2322183500:13:001:0927, 2322183500:16:001:0064, 2322183500:13:001:0926, 2322183500:06:001:0113, 2322188400:07:002:1100, 2322183500:06:001:5003, 2322188400:04:002:0655, 2322188400:04:002:0656, 2322188400:04:002:0658;

- копій технічної документації із землеустрою щодо земельних ділянок

з кадастровими номерами 2322183500:16:001:0040, 2322188400:04:001:5605, 2322183500:16:001:0043, 2322188400:04:001:5474,2322183500:13:001:0927, 2322183500:16:001:0064, 2322183500:13:001:0926, 2322183500:06:001:0113, 2322188400:07:002:1100, 2322183500:06:001:5003, 2322188400:04:002:0655, 2322188400:04:002:0656, 2322188400:04:002:0658;

- копій документів, що складались під час прийняття рішень про затвердження технічної документації щодо земельних ділянок з кадастровими номерами 2322183500:16:001:0040, 2322188400:04:001:5605, 2322183500:16:001:0043, 2322188400:04:001:5474,2322183500:13:001:0927, 2322183500:16:001:0064, 2322183500:13:001:0926, 2322183500:06:001:0113, 2322188400:07:002:1100, 2322183500:06:001:5003, 2322188400:04:002:0655, 2322188400:04:002:0656, 2322188400:04:002:0658, а саме: порядку денного, листа погодження, протоколу засідання з додатками, доповідних та пояснювальних записок, розпорядження голови чи пропозиції про скликання, пропозиції щодо кожного питання порядку денного разом з проектами рішень, які пропонувалося прийняти з цього питання та будь - яких інших матеріалів, які стали підставою для скликання позачергової сесії, якими обґрунтовувались пропозиції та прийняття рішення та рішення;

- копій проектів відведення земельних ділянок у власність громадян земельних ділянок з кадастровими номерами 2322183500:16:001:0040, 2322188400:04:001:5605, 2322183500:16:001:0043, 2322188400:04:001:5474,2322183500:13:001:0927, 2322183500:16:001:0064, 2322183500:13:001:0926, 2322183500:06:001:0113, 2322188400:07:002:1100, 2322183500:06:001:5003, 2322188400:04:002:0655, 2322188400:04:002:0656, 2322188400:04:002:0658;

- інформації та копій підтверджуючої документації, щодо присвоєння адрес земельним ділянкам з кадастровими номерами 2322183500:16:001:0040, 2322188400:04:001:5605, 2322183500:16:001:0043, 2322188400:04:001:5474,2322183500:13:001:0927, 2322183500:16:001:0064, 2322183500:13:001:0926, 2322183500:06:001:0113, 2322188400:07:002:1100, 2322183500:06:001:5003, 2322188400:04:002:0655, 2322188400:04:002:0656, 2322188400:04:002:0658.

Перелічені вище документи необхідні для підтвердження, або спростування факту причетності службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 до скоєння кримінального правопорушення у сфері службової діяльності, встановлення усіх фактів скоєних кримінальних правопорушень, тобто для викриття злочинної діяльності у повній мірі; проведення відповідних судових експертиз, отримання доказів, які самостійно чи в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з'ясування обставин кримінального правопорушення, тощо. Отримання вищезазначених документів з інших джерел є неможливим.

Враховуючи те, що вказана інформація може мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні і зазначені у клопотанні обставини іншими способами довести неможливо, слідча просила надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів та належним чином завірених копій зазначених у клопотанні документів, які містять охоронювану законом таємницю (з можливістю їх вилучення), у ІНФОРМАЦІЯ_13 , код ЄДРПОУ НОМЕР_9 , що розташована за адресою: АДРЕСА_5 .

Слідча відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Запорізькій області старший лейтенант поліції, ОСОБА_3 підтримала клопотання, просила надати доступ до запитуваної інформації. Пояснила, що запитувана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Представник особи, у володінні якої перебувають речі і документи - ІНФОРМАЦІЯ_2 , адвокат ОСОБА_4 проти клопотання заперечував з підстав, викладених у письмових запереченнях, долучених до матеріалів клопотання, просив у задоволенні клопотання відмовити.

Заслухавши слідчу, представника особи, у володінні якої перебувають речі і документи - ІНФОРМАЦІЯ_2 , дослідивши клопотання та додані до нього матеріали досудового розслідування, слідчий суддя встановив таке.

Згідно ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Відповідно до частини 1 статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).

Відповідно до частини 1 статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

За нормою частини шостої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Як вбачається зі ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Завданням кримінального провадження в силу ст. 2 КК України є з'ясування обставин та зібрання доказів не лише тих, які доводять причетність до вчинення злочину, але й які виправдовують невинних осіб.

З матеріалів клопотання вбачається, що кримінальне провадження є фактовим, жодній особі не повідомлено про підозру, проте досудове розслідування триває, і зазначені слідчою обставини вказують, та стороною обвинувачення поза розумним сумнівом доведено, що тимчасовий доступ до речей та документів, вказаних у клопотанні та які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_5 , надасть змогу органу досудового розслідування встановити фактичні обставини вчинення ймовірного злочину, які можуть мати доказове значення під час судового розгляду, при цьому підтвердження обставин, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів в інший спосіб є неможливим.

Крім того, слідчий суддя вбачає підстави для надання дозволу на здійснення вилучення зазначених у клопотанні оригіналів документів, оскільки стороною обвинувачення було доведено наявність достатніх підстав вважати, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів у вищезазначеному кримінальному провадженні. Документи, до яких слідча просить надати доступ, необхідні для проведення судових експертиз, тобто мають доказове значення у справі.

Разом з тим, суд приймає до уваги акцентування представника особи, у володінні якої перебувають речі і документи про те, що зі спливом часу зберігання такі документи були скеровані на зберігання до ІНФОРМАЦІЯ_14 , однак конкретного переліку таких документів не навів, конкретний строк зберігання з посиланням на відповідний нормативний акт також не посилався, що не може бути підставою для відмови у задоволенні клопотання.

Твердження представника ІНФОРМАЦІЯ_2 , що перед зверненням до суду із клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, слідчий не звертався до органу місцевого самоврядування із запитом про наявність у володінні сільської ради документів, доступ до яких він просить та не намагався встановити, чи наявні запитувані документи в установі, також не можуть бути визнані підставою відмови у задоволенні клопотання слідчого, оскільки такі дії слідчого є правом а не обов'язком.

Аналізуючи наведене, та враховуючи, що на даний час неможливо іншими способами довести обставини кримінального провадження, на які вказав слідчий, та які передбачається довести за допомогою документів, до яких орган досудового розслідування просить надати тимчасовий доступ, слідчий суддя дійшов висновку, що потреба в отриманні доступу до вказаних у клопотанні документів, пов'язана з необхідністю досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування, оскільки вказана інформація може бути використана, як доказ сторони обвинувачення для підтвердження події кримінального правопорушення, з'ясування фактичного перебігу досліджуваних подій, встановлення винних осіб, доведення винуватості осіб та інших обставин, визначених ст. 91 КПК України.

Запитувані документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено прізвище, ім'я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів.

Підсумовуючи викладене, враховуючи важливість всебічного, повного й неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, клопотання слідчої задовольняється.

Керуючись ст.ст. 159-163, 369, 372 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчої відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Запорізькій області старшого лейтенанта поліції, ОСОБА_3 задовольнити.

ласті у кримінальному провадженні № 12025080000000143, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів та належним чином завірених копій документів, з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_9 , що розташована за адресою: АДРЕСА_5 , а саме до:

- оригіналу заяв ОСОБА_6 , про отримання у власність земельних ділянок з кадастровими номерами 2322183500:16:001:0040, 2322188400:04:001:5605; 2322188400:04:002:0655;

- оригіналу заяв ОСОБА_9 , про утримання у власність земельних ділянок з кадастровими номерами 2322183500:16:001:0043, 2322188400:04:001:5474, 232288400:04:002:0656;

- оригіналу заяви ОСОБА_11 , про отримання у власність земельної ділянки з кадастровим номером 2322183500:13:001:0927;

- оригіналу заяв ОСОБА_12 , про отримання у власність земельних ділянок з кадастровими номерами 2322183500:16:001:0064, 2322183500:13:001:0926, 2322188400:04:002:0658;

- оригіналу заяви ОСОБА_18 , про отримання у власність земельної ділянки з кадастровим номером 2322183500:06:001:0113;

- оригіналу заяв ОСОБА_15 , про отримання у власність земельних ділянок з кадастровими номерами 2322188400:07:002:1100, 2322183500:06:001:5003;

- копій рішень про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою на земельні ділянки з кадастровими номерами: 2322183500:16:001:0040, 2322188400:04:001:5605, 2322183500:16:001:0043, 2322188400:04:001:5474,2322183500:13:001:0927, 2322183500:16:001:0064, 2322183500:13:001:0926, 2322183500:06:001:0113, 2322188400:07:002:1100, 2322183500:06:001:5003, 2322188400:04:002:0655, 2322188400:04:002:0656, 2322188400:04:002:0658 та документів сільської ради щодо вказаної документації, а саме: порядку денного, листа погодження, протоколу засідання з додатками, доповідних та пояснювальних записок, розпорядження голови чи пропозиції про скликання, пропозиції щодо кожного питання порядку денного разом з проектами рішень, які пропонувалося прийняти з цього питання, документи що свідчать про оплату послуг та будь - яких інших матеріалів, які стали підставою для скликання позачергової сесії, якими обґрунтовувались пропозиції та прийняття рішення;

- копій матеріалів листування, договори, акти виконаних робіт, платіжні документи з питань розробки технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель комунальної власності з кадастровими номерами 2322183500:16:001:0040, 2322188400:04:001:5605, 2322183500:16:001:0043, 2322188400:04:001:5474,2322183500:13:001:0927, 2322183500:16:001:0064, 2322183500:13:001:0926, 2322183500:06:001:0113, 2322188400:07:002:1100, 2322183500:06:001:5003, 2322188400:04:002:0655, 2322188400:04:002:0656, 2322188400:04:002:0658;

- копій технічної документації із землеустрою щодо земельних ділянок

з кадастровими номерами 2322183500:16:001:0040, 2322188400:04:001:5605, 2322183500:16:001:0043, 2322188400:04:001:5474,2322183500:13:001:0927, 2322183500:16:001:0064, 2322183500:13:001:0926, 2322183500:06:001:0113, 2322188400:07:002:1100, 2322183500:06:001:5003, 2322188400:04:002:0655, 2322188400:04:002:0656, 2322188400:04:002:0658;

- копій документів, що складались під час прийняття рішень про затвердження технічної документації щодо земельних ділянок з кадастровими номерами 2322183500:16:001:0040, 2322188400:04:001:5605, 2322183500:16:001:0043, 2322188400:04:001:5474,2322183500:13:001:0927, 2322183500:16:001:0064, 2322183500:13:001:0926, 2322183500:06:001:0113, 2322188400:07:002:1100, 2322183500:06:001:5003, 2322188400:04:002:0655, 2322188400:04:002:0656, 2322188400:04:002:0658, а саме: порядку денного, листа погодження, протоколу засідання з додатками, доповідних та пояснювальних записок, розпорядження голови чи пропозиції про скликання, пропозиції щодо кожного питання порядку денного разом з проектами рішень, які пропонувалося прийняти з цього питання та будь - яких інших матеріалів, які стали підставою для скликання позачергової сесії, якими обґрунтовувались пропозиції та прийняття рішення та рішення;

- копій проектів відведення земельних ділянок у власність громадян земельних ділянок з кадастровими номерами 2322183500:16:001:0040, 2322188400:04:001:5605, 2322183500:16:001:0043, 2322188400:04:001:5474,2322183500:13:001:0927, 2322183500:16:001:0064, 2322183500:13:001:0926, 2322183500:06:001:0113, 2322188400:07:002:1100, 2322183500:06:001:5003, 2322188400:04:002:0655, 2322188400:04:002:0656, 2322188400:04:002:0658;

- інформації та копій підтверджуючої документації, щодо присвоєння адрес земельним ділянкам з кадастровими номерами 2322183500:16:001:0040, 2322188400:04:001:5605, 2322183500:16:001:0043, 2322188400:04:001:5474,2322183500:13:001:0927, 2322183500:16:001:0064, 2322183500:13:001:0926, 2322183500:06:001:0113, 2322188400:07:002:1100, 2322183500:06:001:5003, 2322188400:04:002:0655, 2322188400:04:002:0656, 2322188400:04:002:0658.

Визначити строк дії ухвали протягом одного місяця з дня її постановлення слідчим суддею до 28.11.2025.

Умисне невиконання ухвали суду тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену ст. 382 КК України.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення вказаних документів.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлено 29 жовтня 2025 року о 16:00 год.

Слідчий суддя ОСОБА_1