Постанова від 29.10.2025 по справі 131/1738/25

Справа № 131/1738/25

Провадження № 3/131/783/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.10.2025 року м. Іллінці

Суддя Іллінецького районного суду Вінницької області Шелюховський М.В., розглянувши без фіксації судового процесу технічними засобами справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 , громадянки України, працюючої фахівцем із публічних закупівель Комунального некомерційного підприємства «Іллінецька міська лікарня» Іллінецької міської ради,

за частиною 3 статті 164-14 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді фахівця із публічних закупівель Комунального некомерційного підприємства «Іллінецька міська лікарня» Іллінецької міської ради, згідно протоколу щодо прийняття рішень уповноваженою особою від 15 грудня 2023 року №339 прийняла рішення про укладення договору без використання електронної системи закупівель за предметом: ДК 021:15:45000000-7 - Будівельні роботи та поточний ремонт з недотримання вимог законодавства про закупівлі, що було виявлено 21 жовтня 2025 року при проведенні ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КНП «Іллінецька міська лікарня» Іллінецької міської ради за період з 01 січня 2021 року по 31 липня 2025 року, чим своїми діями порушила вимоги пункту 5,13 та абз.3 пункту 17 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року №1178 та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.

ОСОБА_1 подала до суду заяву, в якій вину у скоєному визнав повністю.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов слідуючого висновку.

За змістом ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно ст.7 КУпАП провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно частини 3 ст. 164-14 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону.

Відповідно до вимог пункту 5,13 та абз.3 пункту 17 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року №1178: п.5 Забороняється придбання замовниками товарів, робіт і послуг до/без проведення процедури закупівлі відкриті торги/використання електронного каталогу (у разі закупівлі товару), визначеної цими особливостями, та укладення договорів про закупівлю, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедури закупівлі відкриті торги/використання електронного каталогу (у разі закупівлі товару), визначеної цими особливостями (крім випадків, передбачених пунктами 9 і 13 цих особливостей); п.13 Придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли це передбачено вимогами пункту 13; п.17 Забороняється укладення договорів про закупівлю, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення відкритих торгів/використання електронного каталогу, крім випадків, передбачених цими особливостями.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, наявними у матеріалах справи доказах, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення серії № 02/083/2025ПР від 21 жовтня 2025 року, витягом з акта від 21.10.2025 року №260204-30/30 ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального некомерційного підприємства «Іллінецька міська лікарня» Іллінецької міської ради за період з 01.01.2021 по 31.07.2025 р., посадовою інструкцією від 01.12.2023 р. №15 фахівця з публічних закупівель КНП «Іллінецька міська лікарня» Іллінецької міської ради, наказом КНП «Іллінецька міська лікарня» Іллінецької міської ради від 31.05.2022 р.№77 Про призначення ОСОБА_1 на посаду фахівця з публічних закупівель КНП «Іллінецька міська лікарня» Іллінецької міської ради, протоколом щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 15 грудня 2023 р. №339, повідомленням Держаудитслужби від 10.10.2025 р. про проведення ревізії, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , що підтверджує факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов переконання про доведеність вини ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, а відтак її слід притягнути до адміністративної відповідальності та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі тисячі п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25500,00 гривень

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути 605,60 грн. судового збору.

На підставі викладеного, керуючись статями 27, ч. 3 ст. 164-14, 283, 284, 287 КУпАП, п.5 ч. 2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір»,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі тисячі п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25500 (двадцять п'ять тисяч п'ятсот гривень) грн 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 605,60 грн. судового збору на користь держави.

Постанова судді по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: