Справа № 191/4868/25
Провадження № 3/191/1492/25
14 жовтня 2025 року м. Синельникове
Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області Прижигалінська Т.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з ІНФОРМАЦІЯ_1 відносно :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце служби і посада : водій І автомобільного відділення І автомобільного взводу підвозу боєприпасів батальону логістики в/ч НОМЕР_1 , проживає за адресою : АДРЕСА_1 , РНОКПП : НОМЕР_2 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-19 КУпАП , -
17.09.2025 року о 23.00 год. на блокпосту Д-27 у м. Синельникове під час несення служби посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 був зупинений автомобіль військової частини НОМЕР_1 , яким керував солдат ОСОБА_1 , водій 1-го автомобільного відділення 1-го автомобільного взводу підвозу боєприпасів батальону логістики. Під час перевірки у вказаного військовослужбовця було виявлено наявність однієї ручної гранати М50 ПЗ та 30 набоїв калібру 5,45 мм., які він перевозив без належним чином оформлених супровідних документів, що підтверджують законність отримання, обліку та переміщення зазначених боєприпасів. Солдат ОСОБА_1 не зміг надати жодних підтверджуючих документів на місці перевірки, у зв'язку з чим факт порушення правил перевезення зброї та боєприпасів був зафіксований працівниками ВСП. Пізніше, після повідомлення командування, на блокпост прибув начальник підрозділу, який надав необхідні документи на вказані боєприпаси. Однак сам факт перевезення зброї та боєприпасів військовослужбовцем без належних супровідних документів на момент зупинки є порушенням встановленого порядку, передбаченого ст.172-19 КУпАП.
Таким чином, солдат ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-19 КУпАП.
В судове засідання правопорушник не з'явився по невідомим суду причинам, хоча про день та час судового розгляду був належним чином повідомлений, що підтверджується довідкою про доставку повідомлення у додаток «Viber. Крім того, до початку судового засідання надав заяву про розгляд справи без його участі.
Суддя, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст.129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, на суд покладається обов'язок здійснювати неупереджений розгляд та ухвалювати обґрунтовані рішення.
З протоколу Серії ДНЛ №3237 від 18.09.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-19 КУпАП, а саме : порушення правил поводження із зброєю, а також боєприпасами.
Винність правопорушника підтверджується : протоколом Серії ДНЛ №3237 від 18.09.2025 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ; розпискою ОСОБА_2 від 17.09.2025 року; копією військового квитка на ім'я ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи.
При призначенні адміністративного стягнення суд, з урахуванням обставин справи та особи правопорушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, вчинив адміністративне правопорушення, будучи військовослужбовцем, згідно письмових пояснень визнав свою вину, його вина повністю підтверджується матеріалами справи, тому вважає за необхідне визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-19 КУпАП та накласти на останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в межах санкції ч.1 ст.172-19 КУпАП. Дане адміністративне стягнення є достатнім та необхідним для запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Крім того, ст. 40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Однак, згідно ч.1 п.12 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються : військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.
У зв'язку з цим, суддя вважає необхідним звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 172-19, ст. ст. 251, 283, 284, 294 КУпАП, суддя,-
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП : НОМЕР_2 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-19 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави: Отримувач: ГУК у Дн-кій обл/м.Син/21081100, Код ЄДРПОУ: 37988155, Банк : Казначейство України (ЕАП), Рахунок: UA258999980313040106000004587, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції, в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 ( одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.
Згідно ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ст. 308 цього Кодексу, у разі несплати правопорушником штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
На підставі п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Т. В. Прижигалінська