Справа № 743/1373/25
Провадження №3/743/660/25
29 жовтня 2025 року селище Ріпки
Суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Макаревич Я.М., за участю секретаря судового засідання Коваль Т.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, вчинене:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , не працюючим, зареєстрованим та фактично проживаючим за адресою: АДРЕСА_1 ,
кваліфіковане за частиною 2 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 як особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд та пов'язані з цим обмеження, повторно упродовж року, будучи притягнутим до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною 1 статті 187 КУпАП, 14.09.2025 був відсутній за місцем свого мешкання: АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження адміністративного нагляду, встановлені Ріпкинським районним судом Чернігівської області від 13.03.2025.
Таким чином ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене частиною 2
статті 187 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні пояснив, що свою вину у вчиненні правопорушення визнає. В цей час виходив з дому на прогулянку. Додав, що має статус особи з інвалідністю, отримує пенсію.
Заслухавши ОСОБА_1 ,дослідивши всі обставини справи у їх сукупності, які підтверджуються зібраними доказами, а саме: фактичними даними, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 264184 від 09.10.2025, копії пояснення ОСОБА_1 від 09.10.2025, копії паспорта ОСОБА_1 , копії рапорта від 14.09.2025, копії постанови Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 13.03.2025, копії постанови Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 01.08.2025, довідці ст. ДОП ВП № 2 Чернігівського РУП ГУНП Олексія Копича, суддя приходить до такого висновку.
Згідно зі статтею 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків.
Відповідно до статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно зі статтею 9 КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення передбачені цим Кодексом настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 здійснює систематично не виконує рішення суду, а саме обмеження адміністративного нагляду, встановлені постановою Ріпкинським районним судом Чернігівської області від 13.03.2025.
Зокрема постановою Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 07.07.2025 у справі №743/809/25 ОСОБА_1 притягнено до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладлено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Постановою Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 01.08.2025 у справі №743/950/25 ОСОБА_1 притягнено до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 187 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
З урахуванням викладеного в діях ОСОБА_1 вбачаються окремі ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого статтею 382 КК України.
Відповідно до статті 253 КУпАП якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору, органу досудового розслідування.
Відтак, враховуючи, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, матеріали стосовно останнього підлягають передачі до ВП №2 (селище Ріпки) ЧРУП ГУНП в Чернігівській областідля прийняття рішення в порядку, передбаченому КПК України.
Частиною 2 статті 284 КУпАП передбачено, що по справі про адміністративне правопорушення може бути винесена постанова про її закриття у випадку передачі матеріалів прокурору або органу досудового розслідування.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 187КУпАП відповідно до статті 284 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись статтями 187, 221, 245-249, 251, 252, 253, 276-279, 280, 283-285 КУпАП, суддя
Провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за частиною 2 статті 187 КУпАП закрити.
Матеріали справи передати до ВП №2 (селище Ріпки) ЧРУП ГУНП в Чернігівській області для прийняття рішення в порядку, передбаченому КПК України.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернігівського апеляційного суду через Ріпкинський районний суд Чернігівської області.
За відсутності скарги постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку, встановленого на оскарження.
Суддя Я.М. МАКАРЕВИЧ