Справа № 758/16592/25
24 жовтня 2025 року м. Київ
Суддя Подільського районного суду міста Києва Якимець О. І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить скасувати постанову ІНФОРМАЦІЯ_1 № 4А-3569 від 30.12.2024 у справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі за текстом - КАС України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
При цьому, позовна заява за змістом і формою повинна відповідати вимогам ст. ст. 160-161 КАС України.
Вивчивши матеріали позовної заяви, вважаю, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною шостою статті 161 КАС України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому, протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Так, оскаржувана постанова винесена начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 30.12.2024 року.
При цьому, позовна заява про визнання протиправною та скасування зазначеної постанови була подана до суду 15.10.2025 року, тобто, після спливу десятиденного строку, встановленого ч. 2 ст. 286 КАС України.
У позовній заяві представник позивача зазначає, що на адвокатський запит від 09.09.2025 відповідач надав відповідь з доданими до неї документами, у якій у т.ч. знаходилася оскаржувана постанова.
Однак жодних клопотань про поновлення строку звернення до суду позивач не подає, та не обґрунтовує доказами поважність причин пропущення строку звернення для оскарження такої постанови.
Відповідно до частини 2 статті 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови).
З аналізу зазначених положень процесуального закону слідує, що оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності відбувається в десятиденний термін з дня її ухвалення.
Водночас, частина 1 статті 121 КАС України передбачає, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Поважними причинами можуть визнаватися лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звернулася з позовною заявою, пов'язані з дійсно істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належним чином.
Тому для обґрунтування поважності причин для поновлення пропущеного строку та подання відповідних доказів, суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та надати можливість стороні позивача надати суду докази поважності причин пропущення процесуального строку звернення до суду, а також клопотання про поновлення такого строку, оскільки у позові не зазначає про це.
Крім того, позивачем було подано позовну заяву до суду в електронній формі за допомогою підсистеми «Електронний суд».
Згідно з ч. 2 ст. 161 КАС України, у разі подання позовної заяви та доданих до неї документів в електронній формі через електронний кабінет до позовної заяви додаються докази надсилання її копії та копій доданих документів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
В порушення зазначених вимог, позивачем не долучено до позовної заяви належних доказів надсилання відповідачу копії позовної заяви та копій доданих до неї документів, з описом вкладення таких документів, оскільки квитанція про надсилання кореспонденції не свідчить про вміст такого поштового відправлення на адресу відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного та відповідно до ст. 169 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху, надавши термін для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст. ст. ст. ст. 121, 123, 160, 161, 169 КАС України суд,
позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху.
Надати позивачу строк тривалістю десять днів з вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків.
У разі невиконання вимог суду позовна заява буде залишена без розгляду та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
СуддяО. І. Якимець