Рішення від 28.10.2025 по справі 520/19563/25

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2025 р. № 520/19563/25

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ольги Горшкової, розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо невнесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про результати проходження ОСОБА_1 військово-лікарської комісії від 18.09.2018 року та про виключення ОСОБА_1 з військового обліку, у зв'язку із визнанням непридатним до військової служби на підставі статті 23 “а», гр. ІІ Розкладу хвороб до Положення, затвердженого наказом Міністерства оборони України №402-2008, 466-2011 (зі змінами), які були внесені 18.09.2018 до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 ;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про результати проходження ОСОБА_1 , військово-лікарської комісії від 18.09.2018 року та про виключення ОСОБА_1 з військового обліку, у зв'язку із визнанням непридатним до військової служби на підставі статті 23 “а», гр. ІІ Розкладу хвороб до Положення, затвердженого наказом Міністерства оборони України №402-2008, 466-2011 (зі змінами), які були внесені 18.09.2018 до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 .

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 18.09.2017 за результатом огляду військово-лікарською комісією його було визнаний непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку за ст. 23 “а», гр. ІІ Наказу Міністерства оборони України “Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» №402 від 14 серпня 2008 року, що підтверджується тимчасовим посвідченням. Разом з тим, після встановлення мобільного застосунку “Резерв+» позивач виявив, що перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_3 . з метою з'ясування причини перебування на військовому обліку, позивачем було надіслано скаргу на адресу ІНФОРМАЦІЯ_4 з проханням внести відомості щодо внесення в реєстр відомостей щодо виключення з військового обліку Позивача на підставі довідки ВЛК від 18.09.2017 року. На вказану скаргу відповідач зазначив, що позивача автоматично, в ході реалізації Постанови Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2024 р. № 932, рішенням оператора реєстру вищого штабу, зараховано на військовий облік ІНФОРМАЦІЯ_4 . Вважає зазначені дії відповідача протиправними, у зв'язку з чим звернувся до суду з вказаним позовом.

Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов, а позивачеві - відповідь на відзив.

Відповідач подав до суду відзив, в якому зазначив, що Відповідно до приписів Закону України від 16.03.2017 №1951-VIII «Про єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» оператор ІНФОРМАЦІЯ_4 не має можливості вести реєстр щодо призовників і військовозобов'язаних, на підставі обліку біографічних даних, стану здоров'я результатів співбесіди, тощо, які б мали узагальнюватися в особових справах, які мали б існувати в ІНФОРМАЦІЯ_5 , але подібних справ не існує. Справа відносно ОСОБА_1 можливо існує у правонаступника ІНФОРМАЦІЯ_6 . Надані копії документів не дають підстав ІНФОРМАЦІЯ_5 для виключення ОСОБА_1 з військового обліку та вносити відомості про виключення даного громадянина з військового обліку За відсутністю облікової документації, прийняти рішення про зняття ОСОБА_1 з військового обліку прийняти не є можливим, оскільки таке рішення буде прямо суперечити закону, до ІНФОРМАЦІЯ_7 позивач не з'являвся, оригінали документації не надав, надані копії документів надіслані на електронну пошту не дають достатніх підстав для прийняття рішення.

Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Суд, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, з огляду на наступне.

Як зазначає позивач в позовній заяві, він перебував на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_8 .

18 вересня 2017 року за результатом огляду військово-лікарською комісією ОСОБА_1 був визнаний непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку за ст. 23 “а», гр. ІІ Наказу Міністерства оборони України “Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» №402 від 14 серпня 2008 року, що підтверджується тимчасовим посвідченням серії НОМЕР_2 (а.с.12).

Судом з матеріалів справи встановлено, що відповідно до довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12ААА №511601 ОСОБА_1 є інвалідом дитинства та встановлено 3 групу інвалідності.

Як вказує позивач, після встановлення мобільного застосунку “Резерв+» він виявив, що перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_3 .

З метою з'ясування причини перебування позивача на військовому обліку у відповідача, представником позивача було надіслано скаргу на адресу ІНФОРМАЦІЯ_4 з проханням внести відомості щодо внесення в реєстр відомостей щодо виключення з військового обліку позивача на підставі довідки ВЛК від 18.09.2017 (а.с. 64).

У відповіді ІНФОРМАЦІЯ_4 від 26.06.2025 року, № ЩТ/826 зазначено наступне: "На підставі вищевикладеного, ОСОБА_1 автоматично, в ході реалізації Постанови Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2024 р. № 932, рішенням оператора реєстру вищого штабу, зараховано на військовий облік ІНФОРМАЦІЯ_4 . Додатково повідомлено, що рішень щодо взяття ОСОБА_1 на військовий облік ІНФОРМАЦІЯ_9 не приймалось. На підставі наведеного вище, рекомендовано ОСОБА_1 , звернутися з даним питанням до ІНФОРМАЦІЯ_4 за місцем проживання, відповідно до територіальної належності (а.с. 13-14).

При цьому, згідно змісту позовної заяви, позивач стверджує, що він був виключений з військового обліку, він перестав бути військовозобов'язаним і, відповідно, не має обов'язку прибувати до ТЦК, також вказує, що до теперішнього часу в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів не внесено відомості щодо зняття позивача з військового обліку.

Вважаючи такі дій відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною першою, другою статті 17 Конституції України встановлено, що захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.

Відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України Президент України приймає відповідно до закону рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України.

Указом Президента України від 24.02.2022 за № 64/2022 "Про введення воєнного стану у зв'язку з військовою агресією російської федерації в Україні" введений воєнний стан. У подальшому воєнний стан було неодноразово продовжено. На час розгляду справи воєнний стан триває.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби здійснює Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-ХІІ (далі - Закон №2232-ХІІ).

Відповідно до частини 1, 3 статті 33 Закону №2232-ХІІ військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.

Згідно з частиною 5 цієї статті Закону №2232-ХІІ, військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (частина 1 статті 34 Закону №2232-ХІІ).

Пунктом 79 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1487 від 30.12.2022 (далі - Порядок №1487) визначено, що районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством та проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього.

Відповідно до частини 6 статті 37 Закон №2232-XII виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які: 1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими; 2) припинили громадянство України; 3) визнані непридатними до військової служби; 4) досягли граничного віку перебування в запасі.

Правові та організаційні засади створення та функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, визначені Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» № 1951-VIII від 16.03.2017 (далі за текстом - Закон № 1951-VIII).

Відповідно до статті 1 Закону № 1951-VIII єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів - це інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Основними завданнями Реєстру є: ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України; інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період; інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку (стаття 2 Закону № 1951-VIII).

Згідно зі статтею 3 Закону № 1951-VIII, основними засадами ведення Реєстру є:

1) обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

2) повнота та актуалізація відомостей Реєстру про призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

3) захищеність Реєстру та внесених до нього відомостей - держава гарантує захист бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу та зловживання доступом, незаконного використання відомостей Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його апаратного чи програмного забезпечення, а також гарантує дотримання законодавства щодо захисту персональних даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, наявних у Реєстрі.

Частиною 5 статті 5 Закону №1951-VIII передбачено, що органами адміністрування Реєстру в межах своїх повноважень є: уповноважений орган адміністрування держателя Реєстру; оперативні командування; територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя; Центральне управління Служби безпеки України; відповідні підрозділи розвідувальних органів України.

Органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних (частини 8, 9 статті 5 Закону № 1951-VIII).

За змістом статті 6 Закону № 1951-VIII до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною (частина 3 статті 14 Закону № 1951-VIII).

Тотожні за змістом вказівки містяться у пункті 11 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154, згідно яких районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення: забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних відповідно до законодавства та в порядку, визначеному Міноборони; надають громадянам України інформацію відповідно до статті 9 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» шляхом взаємодії (обміну інформацією) через інформаційні (інформаційно-телекомунікаційні) системи Мінцифри в порядку, визначеному спільним наказом Мінцифри з Міноборони.

Також, відповідно до частини першої статті 34 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", персонально-якісний облік призовників і військовозобов'язаних передбачає облік відомостей (біографічні дані, стан здоров'я, результати співбесід тощо) щодо призовників і військовозобов'язаних, які узагальнюються в особових справах призовників або в облікових картках військовозобов'язаних та реєструються в Єдиному державному реєстрі військовозобов'язаних. Ведення персонально-якісного обліку покладається на районні (міські) військові комісаріати.

З урахуванням викладеного, суд зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_2 є органом ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та здійснює функції із забезпечення актуалізації його бази даних, тому суд відхиляє твердження відповідача, що оператор ІНФОРМАЦІЯ_4 не має можливості вести реєстр щодо призовників і військовозобов'язаних, з підстав, що справа відносно ОСОБА_1 можливо існує у правонаступника ІНФОРМАЦІЯ_6 . Оскільки всі ІНФОРМАЦІЯ_4 в Україні мають доступ до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів («Оберіг»), який ведеться централізовано, а не окремими операторами. ІНФОРМАЦІЯ_10 вносять інформацію до цього реєстру, а не ведуть окремий реєстр.

Крім того, з матеріалів справи, зокрема із відповіді відповідача від 26.06.2025 №ЩТ/826 судом встановлено, що позивач перебуває на обліку саме в ІНФОРМАЦІЯ_5 .

З метою якісного проведення призову громадян на строкову військову службу за станом здоров'я, прийняття громадян на військову службу за контрактом, проведення медичного огляду військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів для визначення ступеня придатності до військової служби та визначення ступеня придатності льотного складу до льотної роботи наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402 затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України.

Відповідно до п.1.2 глави 1 розділу І Положення №402 військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Пунктом 2.1 глави 2 розділу І Положення №402 встановлено, що для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі). Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання штатної військово-лікарської комісії.

За змістом п.1.1 глави 2 розділу ІІ Положення №402 медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях у мирний та воєнний час.

Медичний огляд проводиться ВЛК, крім іншого, з метою визначення придатності до військової служби допризовників, призовників, військовозобов'язаних, резервістів (кандидатів у резервісти).

Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов'язаного одну з таких постанов:

- Придатний до військової служби;

- Тимчасово непридатний до військової служби;

- Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.

Так, за результатами огляду військово-лікарською комісією 18.09.2017 року ОСОБА_1 визнано непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку підставі статті 23 “а», гр. ІІ Розкладу хвороб до Положення, затвердженого наказом Міністерства оборони України №402-2008, 466-2011 (зі змінами), які були внесені 18.09.2018 до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 .

На підтвердження вказаного захворювання, позивачем до матеріалів справи надано виписку із медичних карт.

Доказів наявності правових підстав для невнесення вказаної інформації, так само, як і доказів перегляду або скасування рішення військово-лікарською комісії про визнання непридатним позивача до військової служби на підставі статті 23 “а», гр. ІІ Розкладу хвороб до Положення, затвердженого наказом Міністерства оборони України №402-2008, 466-2011 відповідач суду не надав, в матеріалах справи такі докази відсутні.

Також, відповідачем не надано будь-яких доказів, що встановлений 18.09.2017 в результаті медичного огляду позивача діагноз не був підставою для визнання його непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку.

Будь-яких інших відомостей, з яких суд міг отримати достовірну інформацію щодо військово-облікових даних стосовно позивача, а саме щодо визнання його придатним до військової служби, матеріали справи не містять.

Суд зазначає, що незважаючи на отримані документи, відповідач не вніс відомості про виключення позивача з обліку до реєстру «Оберіг». Натомість, у відповіді на адвокатський запит, відповідач заявив, що позивачу рекомендовано з'явитися до ІНФОРМАЦІЯ_4 за місцем проживання, відповідно до територіальної належності.

Поряд із цим суд зазначає, що особиста присутність призовників, військовозобов'язаних та резервістів для зняття або виключення з військового обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів не обов'язкова. (п.81 Постанови КМ № 675 від 07.06.2024)

Суд зазначає, що тягар настання несприятливих наслідків через невиконання (не належне виконання) ТЦК своїх обов'язків, у тому числі й щодо своєчасного внесення даних про військовозобов'язаного до «Оберегу», не може покладатися на позивача та створювати для нього додаткові обов'язки, в тому числі щодо повторного проходження ВЛК з метою підтвердження раніше встановленого та діючого висновку про непридатність до військової служби за станом здоров?я.

Враховуючи наведене, відсутні підстави для невнесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів "Оберіг" відомостей про проходження позивачем ВЛК, визнання його непридатним до військової служби та подальше виключення з військового обліку.

Особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок доказування в спорі покладається на відповідача - орган публічної влади, який повинен довести суду правомірність своїх рішень, дій, бездіяльності з урахуванням критеріїв правомірності поведінки, визначених ч.2 ст.2 КАС України. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Оскільки ОСОБА_1 був виключений з військового обліку у встановленому чинному на момент виникнення спірних правовідносин законодавчо визначеному порядку, суд вбачає протиправну бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо невнесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів "Оберіг" стосовно визнання ОСОБА_1 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, а тому вимоги щодо визнання протиправними дій не підлягають задоволенню.

З метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів позивача, слід зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 внести відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів "Оберіг" про виключеного з військового обліку ОСОБА_1 , у зв'язку із визнанням військово-лікарською комісією непридатним до військової служби на підставі статті 23 “а», гр. ІІ Розкладу хвороб до Положення, затвердженого наказом Міністерства оборони України №402-2008, 466-2011 (зі змінами), які були внесені 18.09.2018 до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 .

Суд враховує позицію ЄСПЛ (в аспекті оцінки аргументів позивача), сформовану у справі "Серявін та інші проти України" (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (RuizTorijav. Spain) № 303-A, пункт 29).

Також згідно з п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.

Розподіл судових витрат підлягає відповідно до положень ст. 139 КАС України.

Керуючись статтями 14, 243-246, 258, 262, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо невнесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів "Оберіг" стосовно визнання ОСОБА_1 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 внести відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів "Оберіг" про виключеного з військового обліку ОСОБА_1 , у зв'язку із визнанням військово-лікарською комісією непридатним до військової служби на підставі статті 23 “а», гр. ІІ Розкладу хвороб до Положення, затвердженого наказом Міністерства оборони України №402-2008, 466-2011 (зі змінами), які були внесені 18.09.2018 до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 .

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) сплачений судовий збір в сумі 1211,20 грн (одна тисяча двісті одинадцять гривень 20 копійок).

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Ольга ГОРШКОВА