Справа № 420/30608/25
29 жовтня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., за участю секретаря судового засідання Грабової Т.П., представника позивача - адвоката Племениченка Г.В., представник відповідача - не з'явився, третя особа - не з'явилася, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Знам'янської сільської ради Березівського району Одеської області до Ширяївського відділу державної виконавчої служби у Березівському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), третя особа - ОСОБА_1 , про визнання дій протиправними та скасування постанови,
Знам'янська сільська рада Березівського району Одеської області звернулася до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Ширяївського відділу державної виконавчої служби у Березівському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), третя особа - ОСОБА_1 , в якому просить:
- Визнати неправомірними дії Ширяївського відділу ДВС у Березівському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) щодо винесення постанови від 28.08.2025 року про накладення штрафу в розмірі 5100 гривень за виконавчим провадження 78546007.
- Скасувати постанову від 28.08.2025 року про накладення штрафу в розмірі 5100 гривень за виконавчим провадження 78546007, яка винесена Ширяївським відділом ДВС у Березівському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).
Позовні вимоги обґрунтовані наступним.
31.01.2022 року рішенням Одеського окружного адміністративного суду по справі № 420/23768/21 позовну заяву ОСОБА_1 до Знам'янської сільської ради Березівського району Одеської області - задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Знам'янської сільської ради Березівського району Одеської області, яка полягає у неприйняті рішення про надання ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність в межах с. Знам'янка із земель комунальної власності орієнтованою площею 0,03 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та зобов'язано Знам'янську сільську раду Березівського району Одеської області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 26.10.2021 року № 1110 про надання безоплатно у приватну власність земельної ділянки орієнтованою площею 0,03 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо її відведення з урахуванням правової оцінки суду, наданої судом у рішенні та прийняти за результатами його розгляду розпорядчий індивідуальний правовий акт у формі наказу.
01.04.2025 року ухвалою суду було поновлено ОСОБА_1 строк для пред'явлення до виконання виконавчих листів по справі № 420/23768/21.
На виконання такого рішення Знам'янська сільська рада Березівського району Одеської області прийняла рішення №61/1323-VIII від 15 серпня 2025 року, відповідно до якого вирішено врахувати рішення Одеського окружного адміністративного суду по Справі N?420/23768/21 від 31 січня 2022 року щодо повторного розгляду заяви гр. ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,003 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) по АДРЕСА_1 на території Знам'янської сільської ради Березівського району Одеської області» та підпункт 5 пункту 27 Розділу Х Земельного кодексу України (Перехідні положення ) і підпункт 6.1.32 пункту 6 «Сельбішні території» ДБН Б .2.2-12:2019 «Планування та забудова територій». Заяву (після її поновлення), про надання дозволу на розробку проекту відведення гр. ОСОБА_1 , буде першочергово розглянуто на черговій сесії після закінчення військового стану та відповідних змін в чинному законодавстві України.
Причиною для прийняття такого рішення стали положення підпункту 5 пункту 27 Розділу Х Земельного кодексу України (Перехідні положення).
Відповідно до підпункту 5 пункту 27 Розділу Х Земельного кодексу України (Перехідні положення) вказано, що 27. Під час дії воєнного стану земельні відносини регулюються з урахуванням таких особливостей: … 5) безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється. Положення цього підпункту не поширюються на безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність власникам розташованих на таких земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), а також на безоплатну передачу у приватну власність громадянам України земельних ділянок, переданих у користування до набрання чинності цим Кодексом.
Таким чином, Земельним кодексом України заборонено безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації.
Дана заборона внесена на час дії військового стану.
Положення вищевказаного пункту не поширюється на наступні обставини:
1. на безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність власникам розташованих на таких земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд),
2. а також на безоплатну передачу у приватну власність громадянам України земельних ділянок, переданих у користування до набрання чинності цим Кодексом.
У той же час, у ОСОБА_1 не розташовано будь-якого об'єкту нерухомого майна на відповідній земельній ділянці та відповідна земельна ділянка йому не була передана у користування до набрання чинності цим Кодексом.
За таких обставин, позивач по справі не може винести рішення про надання згоди на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,003 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) по АДРЕСА_1 на території Знам'янської сільської ради Березівського району Одеської області, тому що відповідна передача заборонена Законом.
У той же час, не зважаючи на такі обставини відповідач виніс постанову від 28.08.2025 року про накладення штрафу в розмірі 5100 грн за виконавчим провадженням № 78546007.
Ухвалою від 15.09.2025 року прийнято до розгляду вказану позовну заяву та відкрито провадження у справі. Ухвалено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін. Судове засідання для розгляду справи по суті призначено на 02.10.2025 року о 12:00 год. Витребувано у відповідача належним чином засвідчені копії матеріалів виконавчого провадження ВП №78546007.
У судове засідання, призначене на 20.10.2025 року об 11:00 год., з'явився представник позивача.
Представник відповідача та третя особа до суду не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином згідно приписів ч.ч. 1, 2 ст.268 КАС України, про причини неявки суд не повідомили.
Частиною 3 ст.268 КАС України визначено, що неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.
З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача те третьої особи, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи.
Під час судового розгляду справи представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач відзив на позовну заяву не подав.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані учасниками справи докази, суд встановив такі обставини.
Судом встановлено, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 31.01.2022 року у справі № 420/23768/21 позовну заяву ОСОБА_1 до Знам'янської сільської ради Березівського району Одеської області задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Знам'янської сільської ради Берегівського району Одеської області, яка полягає у неприйняті рішення про надання ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність в межах с. Знам'янка із земель комунальної власності орієнтованою площею 0,03 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Зобов'язано Знам'янську сільську раду Березівського району Одеської області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 26.10.2021 року № 1110 про надання безоплатно у приватну власність земельної ділянки орієнтованою площею 0,03 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо її відведення з урахуванням правової оцінки суду, наданої судом у рішенні та прийняти за результатами його розгляду розпорядчий індивідуальний правовий акт у формі наказу.
08.07.2025 року старшим державним виконавцем Ширяївського відділу державної виконавчої служби у Березівському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Чабанюк Р.М. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 78546007 за виконавчим листом Одеського окружного адміністративного суду № 420/23768/21, виданим 28.07.2022 року, про зобов'язання Знам'янську сільську раду Березівського району Одеської області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 26.10.2021 року № 1110 про надання безоплатно у приватну власність земельної ділянки орієнтованою площею 0,03 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо її відведення з урахуванням правової оцінки суду, наданої судом у рішенні та прийняти за результатами його розгляду розпорядчий індивідуальний правовий акт у формі наказу.
Боржника зобов'язано виконати рішення суду протягом 10 робочих днів з моменту винесення постанови.
Цією ж постановою стягнуто з боржника виконавчий збір у розмірі 32000 грн.
Постанова про відкриття виконавчого провадження отримана Знам'янською сільською радою 18.07.2025, що підтверджується штампом про реєстрацію вхідної кореспонденції (вхід.№ 1032/05).
Також судом встановлено, що листом від 28.07.2025 року за вих. № 251/08-18 Знам'янська сільська рада Березівського району Одеської області повідомила державного виконавця, зокрема, що відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 478/2025 від 14.07.2025), Закону України №2145-ІХ від 24.03.2022 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану», п.27 п.п.5 розділу X Перехідних положень Земельного Кодексу України передбачено: «безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється. Положення цього підпункту не поширюються на безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність власникам розташованих на таких земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), а також на безоплатну передачу у приватну власність громадянам України земельних ділянок, переданих у користування до набрання чинності цим Кодексом».
Даний лист був відправлений відповідачу через АТ «Укрпошта» 29.07.2025 року та отриманий відповідачем 01.08.2025 року, що підтверджується фіскальним чеком та поштовим повідомленням про вручення рекомендованого відправлення.
У подальшому на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 31.01.2022 року у справі № 420/23768/21 Знам'янська сільська рада Березівського району Одеської області ухвалила рішення № 61/1323-VIII від 15 серпня 2025 року, яким вирішено врахувати рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі № 420/23768/21 від 31 січня 2022 року щодо повторного розгляду заяви гр. ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,003 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) по АДРЕСА_1 на території Знам'янської сільської ради Березівського району Одеської області та підпункт 5 пункту 27 Розділу X Земельного кодексу України (Перехідні положення) і підпункт 6.1.32 пункту 6 «Сельбіщні території» ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій». Заяву (після її поновлення) про надання дозволу на розробку проекту відведення гр. ОСОБА_1 , буде першочергово розглянуто на черговій сесії після закінчення військового стану та відповідних змін в чинному законодавстві України.
Дане рішення було відправлено до органу ДВС відповідно до накладної кур'єрської служби доставки № 4701 від 18.08.2025 року.
28.08.2025 року постановою старшого державного виконавця Ширяївського відділу державної виконавчої служби у Березівському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Чабанюк Р.М. за невиконання рішення суду без поважних причин у встановлений виконавцем строк на Знам'янську сільську раду Березівського району Одеської області було накладено штраф у розмірі 5100 грн.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Згідно ч.ч. 1-2 ст.370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до ч.2 та ч.4 ст.372 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання. Примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому законом.
Спірні правовідносини, які виникли між сторонами, регламентовані Законом України №1404-VIII від 02.06.2016 року “Про виконавче провадження» (далі за текстом - Закон №1404-VIII).
Так, статтею 1 Закону №1404-VIII визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - це сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно зі ст.5 Закону №1404-VIII примусове виконання рішень покладається, зокрема, на органи державної виконавчої служби (державних виконавців).
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Закону України “Про виконавче провадження», підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.
Згідно частин 1, 2 статті 15 Закону №1404-VIII сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов'язок щодо виконання рішення.
Статтею 18 Закону №1404-VIII встановлені обов'язки і права виконавців. Виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Виконавець зобов'язаний, зокрема, здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.26 Закону №1404-VIII виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону, зокрема, за заявою стягувача про примусове виконання рішення.
Відповідно до абз.1 ч.6 ст.26 Закону України №1404-VIII за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню, рішень про встановлення побачення з дитиною).
Згідно з ч.1 ст.63 Закону №1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до ч.2 вказаної статті у разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.
Частиною 3 ст.63 Закону №1404-VIII передбачено, що виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.
У разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення, якщо таке рішення може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених цим Законом.
У разі невиконання боржником рішення, яке не може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.
Відповідно до частини 1 статті 75 Закону №1404-VIII у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
Отже, як встановлено судом вище, позивач (боржник у виконавчому провадженні № 78546007) в межах встановленого державним виконавцем строку листом від 28.07.2025 року за вих. № 251/08-18 повідомив відповідача (орган ДВС), зокрема, що відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 478/2025 від 14.07.2025), Закону України №2145-ІХ від 24.03.2022 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану», п.27 п.п.5 розділу X Перехідних положень Земельного Кодексу України передбачено: «безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється. Положення цього підпункту не поширюються на безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність власникам розташованих на таких земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), а також на безоплатну передачу у приватну власність громадянам України земельних ділянок, переданих у користування до набрання чинності цим Кодексом».
Отже, відповідач був повідомлений про неможливість розгляду та задоволення клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою та надання земельної ділянки безоплатно у власність до закінчення воєнного стану через запроваджені законодавчі обмеження (п.27 п.п.5 розділу X Перехідних положень ЗК України).
Крім того, в подальшому Знам'янська сільська рада Березівського району Одеської області ухвалила рішення № 61/1323-VIII від 15 серпня 2025 року, яким вирішено врахувати рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі № 420/23768/21 від 31 січня 2022 року щодо повторного розгляду заяви гр. ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,003 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) по АДРЕСА_1 на території Знам'янської сільської ради Березівського району Одеської області та підпункт 5 пункту 27 Розділу X Земельного кодексу України (Перехідні положення) і підпункт 6.1.32 пункту 6 «Сельбіщні території» ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій». Заяву (після її поновлення) про надання дозволу на розробку проекту відведення гр. ОСОБА_1 , буде першочергово розглянуто на черговій сесії після закінчення військового стану та відповідних змін в чинному законодавстві України.
За викладених обставин суд дійшов висновку, що оскаржувана постанова державного виконавця про накладення на позивача в даній справі штрафу за невиконання судового рішення у справі № 420/23768/21 - є безпідставною та необґрунтованою, оскільки через запроваджені на час дії правового режиму воєнного стану законодавчі обмеження повторно розглянути заяву ОСОБА_1 та ухвалити за нею позитивне рішення неможливо до закінчення воєнного стану. Тому невиконання рішення Знам'янською сільською радою Березівського району Одеської області до закінчення воєнного стану обумовлене об'єктивними причинами, які є поважними.
За таких обставин, суд вважає, що оскаржувана постанова від 28.08.2025 року ВП № 78546007 про накладення штрафу не відповідає приписам ст.ст.63, 75 Закону №1404-VIII, вимогам ч.2 ст.2 КАС України щодо її законності та обґрунтованості, а тому цю постанову слід скасувати.
При цьому, суд відповідно до ч.2 ст.9 КАС України для ефективного захисту прав, свобод, інтересів позивача вважає можливим вийти за межі позовних вимог та визнати цю постанову протиправною.
Стосовно позовної вимоги про визнання неправомірними дій Ширяївського відділу ДВС у Березівському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) щодо винесення постанови від 28.08.2025 року про накладення штрафу в розмірі 5100 гривень за виконавчим провадження 78546007, суд зазначає, що дії відповідача з прийняття спірної постанови, становлять процедуру її ухвалення, тому у разі визнання протиправною та скасування постанови відсутня необхідність окремо визнавати протиправними дії з прийняття цієї постанови, оскільки це є неналежним способом захисту порушеного права.
Тому в частині цих вимог (визнання неправомірними дій) слід відмовити.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позов Знам'янської сільської ради Березівського району Одеської області підлягає частковому задоволенню.
Розподіл судових витрат у справі не здійснюється, оскільки за правилами статті 139 КАС України всі судові витрати відшкодовуються лише при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень.
Керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 139, 241-246, 268, 269, 287 КАС України, суд,
Позов Знам'янської сільської ради Березівського району Одеської області (адреса: вул. Лікарняна, 9А, с. Знам'янка, Березівський район, Одеська область, код ЄДРПОУ 04378474) до Ширяївського відділу державної виконавчої служби у Березівському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (адреса: вул. Соборна, 158, смт. Ширяєве, Одеська область, 66800, код ЄДРПОУ 34858110), за участю третьої особи - ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_2 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) - задовольнити частково.
Визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця Ширяївського відділу державної виконавчої служби у Березівському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Чабанюк Р.М. від 28.08.2025 року ВП № 78546007 про накладення штрафу в розмірі 5100 грн.
У задоволенні решти позову - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складено 29 жовтня 2025 року.
Суддя В.В. Андрухів