Рішення від 27.10.2025 по справі 320/592/21

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2025 року м. Київ справа №320/592/21

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом Депутата Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_1

до Білоцерківської районної ради VIII скликання

третя особа голова Білоцерківської районної ради VIII скликання Зеленський Василь Васильович

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

І. Зміст позовних вимог

До Київського окружного адміністративного суду звернувся депутат Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Білоцерківської районної ради VIII скликання (далі -відповідач), третя особа: голова Білоцерківської районної ради VIII скликання Зеленський Василь Васильович, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Білоцерківської районної ради VIII скликання №003-01-VIII «Про обрання голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_2 » від 8 грудня 2020 року;

- визнати протиправним та скасувати рішення Білоцерківської районної ради VIII скликання №005-01-VIII «Про обрання заступника голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_3 » від 8 грудня 2020 року;

- визнати протиправним та скасувати рішення Білоцерківської районної ради VIII скликання №006-01-VІII «Про обрання заступника голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_4 » від 8 грудня 2020 року;

- зобов'язати Білоцерківську районну раду VIII скликання провести повторне обрання голови та заступників голови Білоцерківської районної ради VIII скликання.

ІІ. Виклад позиції позивача та заперечень відповідача.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що під час прийняття рішень Білоцерківською районною радою VIII скликання №003-01-VIII, №005-01-VIII та №006-01-VIII від 08 грудня 2020 року було грубо порушено принципи таємного голосування та допущені інші грубі порушення, передбачені Регламентом і Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» на підставі чого вони є протиправними та підлягають скасуванню. Зокрема, позивач зазначає, що обрання голови та заступників Білоцерківської районної ради VIII скликання відбувалось не таємним голосуванням депутатів, оскільки в формі 1 ПГ результатах поіменного голосування, чітко зазначається хто з депутатів голосував «за», а хто - «проти», що є також порушенням порядку обрання голови та заступників ради в призмі таємності. На думку позивача, відповідачем в порушення вимог ЗУ «Про місцеве самоврядування» було порушено процедуру прийняття рішень №003-01-VIII «Про обрання голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_2 »; №005-01-VIII «Про обрання заступника голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_3 »; №006-01-VIII «Про обрання заступника голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_4 » відповідної ради, ухвалені на підставі відкритого голосування, а не шляхом таємного голосування як передбачає закон.

Як зазначає позивача, процедура прийняття відповідачем оскаржуваних рішень повинна відповідати вимогам закону та Регламенту ради. Порушення таємниці під час голосування призвело до порушення його прав, оскільки в засобах масової інформації почала з'являтися інформація щодо його голосування та вирішального голосу щодо голосування за виборні посади. Відсутність таємниці під час голосування призвело до порушення його права щодо таємниці особистого голосування за того чи іншого кандидата. Інформацію за кого позивач голосував, він нікому не надавав, разом з тим результати його голосування за відповідних осіб стали публічними та висвітлюються в СМІ.

Підсумовуючи, позивач звертає увагу, що законність процесу обрання керівного складу Білоцерківської районної ради VIII скликання впливає на всі інші питання роботи Білоцерківської районної ради VIII, зокрема, затверджувати кількість та персональний склад постійних комісій Білоцерківської районної ради до однієї із яких позивач увійшов особисто.

Заперечуючи проти позовних вимог відповідач зазначає, що відповідно до ст. 55, ст. 56, ч. З ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» обрання голови районної ради та заступника голови районної ради проводиться шляхом таємного голосування. Пункт 22.11 Регламенту Білоцерківської районної ради VII скликання, яким повинні були керуватися депутати в роботі 1 сесії районної ради, визначає, що таємне голосування проводиться шляхом подачі бюлетенів. Зразок бюлетеня затверджується радою. Депутат здійснює своє право на голосування особисто. Про результати голосування складається протокол, який підписується усіма членами лічильної комісії.

Відповідач звертає увагу, що позивачем додані до позову не завірені належним чином копії рішень районної ради: «Про обрання голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_2 », «Про обрання заступника голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_3 », Про обрання заступника голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_4 » свідчать про безпідставність тверджень позивача. Так, в преамбулі кожного оскаржуваного рішення з мотивів порушення процедури таємного голосування, міститься посилання на протокол лічильної комісії по виборах голови та заступників голови районної ради. Поіменних голосувань форми 1-ПГ з оскаржуваних рішень не існує взагалі і позивачу про це відомо, саме тому до позову він свідомо додав результати поіменного голосування з питання «Про затвердження форми виборчого бюлетеня». Копії протоколів лічильної комісії по виборах голови та заступників голови додаються. Крім того,відповідач зазначає, що на вебсайті Білоцерківської районної ради оприлюднено протокол пленарного засідання 1 сесії Білоцерківської районної ради VIII скликання, в якому повністю відображено хід засідання і порядок прийняття оскаржуваних рішень.

Відповідач у позові просить відмовити.

ІІІ. Заяви (клопотання) учасників справи інші процесуальні дії у справі.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 21.01.2021 позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

25.01.2021 позивачем подано до суду заяву про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою Київського кружного адміністративного суду від 29.01.2021 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

19.02.2021 відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву.

19.04.2021 позивачем подано до суду заяву про розгляд справи в найближчі строки.

30.04.2021 позивачем подано до суду заяву про розгляд справи в найближчі строки.

Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано на розгляд судді Київського окружного адміністративного суду Жуку Р.В.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10.04.2024 прийнято адміністративну справу №320/592/21 до провадження. Розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

01.06.2024 відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву.

Інших заяв чи клопотань по суті справи учасниками справи до суду не подано.

Частиною п'ятою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно частини другої статті 262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

З урахуванням викладеного, керуючись положеннями частини другої статті 262 КАС України наявні підстави для розгляду справи в порядку письмового провадження.

ІV. Обставини встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.

Розглянувши подані сторонами документи, з'ясувавши зміст спірних правовідносин з урахуванням доказів судом встановлені відповідні обставини.

08.12.2020 розпочалась перша установча сесія Білоцерківської районної ради VIII.

Судом встановлено, що під час першої сесії Білоцерківської районної ради VIII скликання було прийнято рішення Білоцерківської районної ради №003-01-VIII від 08.12.2020 «Про обрання голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_2 », яким обрано головою білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_2 , депутата Білоцерківської районної ради, обраного від Київської обласної організації Політичної партії «Слуга Народу».

У подальшому рішенням Білоцерківської районної ради № 005-01-VIII від 08.12.2020 «Про обрання заступника голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_3 » обрано заступником голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_3 , депутата Білоцерківської районної ради, обраного від Київської обласної організації політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина».

Рішенням Білоцерківської районної ради № 006-01-VIII від 08.12.2020 «Про обрання заступника голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_4 » обрано заступником голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_4 , депутата Білоцерківської районної ради, обраного від Київської обласної організації політичної партії «Опозиційна платформа- За життя».

Позивач вважаючи, що дані рішення прийнято з порушенням Регламенту і Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», звернувся з даним позовом до суду.

V. Оцінка суду.

Надаючи правову оцінку обґрунтованості аргументам, суд зазначає наступне.

Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування відповідно до Конституції України визначено Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі по тексту Закон № 280/97-ВР ).

Відповідно до ч.1 ст.16 Закону № 280/97-ВР органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.

Частиною 1 ст. 55 закону № 280/97-ВР обумовлено, що голова районної, обласної, районної у місті (у разі її створення) ради обирається відповідною радою шляхом таємного голосування з числа її депутатів на строк повноважень ради.

Відповідно до ч.1 ст.56 Закону № 280/97-ВР районна, районна у місті рада обирає заступника голови ради. Обласна рада обирає першого заступника, заступника голови ради.

Отже, норма даного закону передбачає обрання голови та заступника голови районної, районної у місті ради. У свою чергу щодо обласної ради закон передбачає обрання окремо першого заступник та заступника голови ради.

Заступник голови районної, районної у місті (у разі її створення) ради, перший заступник, заступник голови обласної ради обираються відповідною радою в межах строку її повноважень з числа депутатів цієї ради шляхом таємного голосування і здійснюють свої повноваження до припинення ними повноважень депутата ради відповідного скликання, крім випадків дострокового припинення їх повноважень у порядку, встановленому частинами третьою та четвертою цієї статті (ч.2 ст.56 Закону № 280/97-ВР ).

Відповідно до частини другої статті 10 Закону № 280/97-ВР обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.

За частиною першою статті 45 Закону № 280/97-ВР сільська, селищна, міська, районна в місті (у разі її створення), районна, обласна рада складається з депутатів, які обираються жителями відповідного села, селища, міста, району в місті, району, області на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Відповідно до пункту 1, 4, 5 частини першої статті 43 Закону № 280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях районної ради, обласної ради вирішуються такі питання: обрання голови ради, відповідно заступника голови районної ради та першого заступника, заступника голови обласної ради, звільнення їх з посади; затвердження за пропозицією голови ради структури, чисельності виконавчого апарату ради, витрат на утримання ради та її виконавчого апарату; затвердження регламенту ради.

Згідно з частиною першою статті 46 Закону № 280/97-ВР сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Частиною третьою вказаної статті обумовлено, що першу сесію новообраної районної у місті, районної, обласної ради скликає відповідна територіальна виборча комісія не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради у кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 цього Закону. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання рада обирає тимчасову президію з числа депутатів ради в кількості не більше п'яти осіб - представників партій (блоків), які набрали найбільшу кількість голосів на виборах. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання голови ради. З часу обрання голови ради він веде пленарні засідання ради відповідно до вимог цього Закону та регламенту ради.

Відповідно до статті 1 Закону України від 07.06.2001 № 2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування» (далі - Закон № 2493-III) служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

Частиною першою статті 2 Закону № 2493-III встановлено, що посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

За змістом статті 3 Закону № 2493-III посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах; виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою; посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Положеннями частини першої статті 10 Закону № 2493-III передбачено, що прийняття на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється: на посаду голови та заступників голови районної, районної у місті, обласної ради, заступника міського голови - секретаря Київської міської ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови постійної комісії з питань бюджету обласної, Київської та Севастопольської міських рад шляхом обрання відповідною радою.

За частинами першою, другою статті 7 Закону № 2493-III правовий статус посадових осіб місцевого самоврядування визначається Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «;Про статус депутатів місцевих рад», «;Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», цим та іншими законами України.

Посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Із урахуванням наведених вище норм законодавства суд зазначає, що посада голови районної ради та заступника голови районної ради належить до виборних посад місцевого самоврядування. На таку посаду обирає відповідна районна рада з числа депутатів цієї ради на своєму пленарному засіданні.

Рішенням Білоцерківської районної ради VІІ скликання Київської області №02-23 від 25.12.2015 «Про затвердження Регламенту Білоцерківської районної ради VІІ скликання» затверджено Регламент роботи Білоцерківської районної ради VІІ скликання.

Пунктом 26.1 регламенту Білоцерківської районної ради VІІ скликання обумовлено, що Голова Ради обирається Радою на строк її повноважень виключно таємним голосуванням. Рішення про обрання голови Ради вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість депутатів від загального складу Ради.

Кандидатури на посаду голови районної ради висуваються на сесії депутатами та їх групами (фракціями).

Кандидати на посаду голови ради виступають на пленарному засіданні з доповідями про програми своєї майбутньої діяльності і відповідають на запитання. У виступах депутатів всі кандидатури обговорюються одночасно.

При цьому, норми статті 27 Регламенту Білоцерківської районної ради VІІ скликання визначають статус заступника голови ради.

Заступник голови ради обирається радою в межах строку її повноважень з числа депутатів цієї ради шляхом таємного голосування.

Рішення про обрання заступника голови Ради вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість депутатів від загального складу Ради.

Так, матеріалами справи встановлено, що 08.12.2020 розпочалась перша установча сесія Білоцерківської районної ради.

Також матеріалами справи встановлено, що загальний склад Білоцерківської районної ради VІІІ скликання становить 54 депутати.

08.12.2020 на першій сесії Білоцерківської районної ради Київської області було прийнято такі рішення:

- №003-01-VIII «Про обрання голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_2 »;

- №005-01-VIII «Про обрання заступника голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_3 »;

- №006-01-VIII «Про обрання заступника голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_4 ».

Позивач оскаржуючи дані рішення обґрунтовує прийняття їх з порушенням, зокрема, принципів таємного голосування, передбачені Регламентом і Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Так, позивач зазначає, що обрання голови та заступників Білоцерківської районної ради VIII скликання відбувалось не таємним голосуванням депутатів, оскільки в формі 1 ПГ результатах поіменного голосування, чітко зазначається хто з депутатів голосував «за», а хто - «проти».

В підтвердження даного порушення позивачем додано до позовної заяви копію результатів поіменного голосування.

Судом з наданої позивачем копії результатів поіменного голосування встановлено, що 08.12.2020 Білоцерківською районною радою VІІІ скликання було здійснено поіменне голосування саме за затвердження форми бюлетеня для таємного голосування.

Відповідно до п. 22.1 Регламенту рішення ради приймаються на її пленарному засіданні за підсумками розгляду питання.

Згідно п. 22.9 Регламенту при голосуванні депутат має один голос і подає його “За», “Проти» чи “Утримався». Рішення ради приймається відкритим, поіменним та таємним голосуванням. Поіменне голосування проводиться за пропозицією будь-кого з депутатів, підтриманою більшістю депутатів, присутніх на сесії. Таємне голосування проводиться при обранні голови районної ради, його заступника та в інших випадках, передбачених законодавством, а також за окремим рішенням сесії.

Пунктом 22.10 Регламенту встановлено, що при відкритому голосуванні після підрахунку голосів лічильною комісією, голова лічильної комісії оголошує результати голосування, а в разі його відсутності - заступник. За результатами голосування головуючий на засіданні повідомляє: прийнято проект (пропозицію) чи відхилено.

Відкрите голосування може проводитися за спрощеною процедурою без підрахунку голосів лічильної комісії. У цьому випадку, якщо немає заперечень депутатів, результати голосування встановлює і оголошує голова ради або інший головуючий на засіданні.

При поіменному голосуванні кожен депутат за пред'явленням лічильній комісії свого посвідчення особисто у списку депутатів проти свого прізвища робить запис “За», “Проти» або “Утримався» та власноручний підпис.

Лічильна комісія підраховує голоси, складає протокол та подає дані про результати поіменного голосування головуючому на засіданні. Підсумки голосування заносяться до протоколу сесії.

У той же час, згідно п. 22.11 Регламенту таємне голосування проводиться у випадках, передбачених законом та цим Регламентом.

Головуючий на пленарному засіданні встановлює час для проведення таємного голосування.

Таємне голосування проводиться шляхом подачі бюлетенів. До бюлетеня по виборах посадових осіб ради включаються всі висунуті кандидатури, які дали згоду балотуватися. Вони зазначаються в бюлетені в алфавітному порядку.

Самовідвід кандидатів приймається радою без голосування.

Зразок бюлетеня затверджується радою.

Бюлетені виготовляються під контролем лічильної комісії в кількості, що відповідає фактичній кількості депутатів, присутніх на засіданні. Перед початком голосування лічильна комісія перевіряє наявність кабін для таємного голосування, опечатує скриньки, повідомляє депутатам порядок і місце голосування.

Бюлетені видаються депутатам членами лічильної комісії згідно зі списком депутатів за пред'явленням депутатського посвідчення або іншого документа, який засвідчує особу, про що засвідчується особистим підписом депутата.

Кожному депутату видається один бюлетень.

Депутат здійснює своє право на голосування особисто.

Підрахунок голосів здійснюється лічильною комісією відкрито. При підрахунку голосів недійсними вважаються бюлетені незатвердженого зразка та ті, у яких залишено дві і більше кандидатур на одну посаду. Дописані в бюлетені прізвища не враховуються.

Про результати голосування складається протокол, який підписується усіма членами комісії. У разі незгоди будь-кого з членів комісії з протоколом, він у письмовій формі викладає окремо думку, яка додається до протоколу і оголошується на пленарному засіданні.

Якщо на посаду балотувалося більше двох кандидатур і ніхто із кандидатів не отримав більше половини голосів депутатів від загального складу ради, проводиться повторне голосування по двох кандидатурах, які набрали найбільше голосів.

Якщо після повторного голосування ніхто з кандидатів не набрав потрібної кількості голосів, проводяться повторні вибори з новим висуненням кандидатур.

Підсумки голосування доводяться до депутатів головою лічильної комісії. Щодо доповіді лічильної комісії рада приймає рішення з питання, яке розглядалося.

У разі встановлення порушень чи помилок в організації голосування та підрахунку голосів за рішенням ради призначається повторне голосування.

Відповідно до п. 3.2 Регламенту відкритість та гласність роботи Ради, її президії, постійних комісій може реалізовуватися шляхом оприлюднення відповідних протоколів, публікації її рішень на офіційному сайт Ради та в регіональній газеті Надросся "Замкова гора" або у інший, визначений Радою, cпociб.

Згідно ч. 3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Беручи до уваги викладене вище, суд звертає увагу, що на сайті Білоцерківської районної ради (https://bcrada.gov.ua/poimenne-golosuvannya-15-33-23-15-09-2021) містяться дані щодо поіменного голосування Білоцерківською районною радою VІІІ скликання за (форма 1-ПГ) з наступних питань:

- про утворення лічильної комісії Білоцерківської районної ради VІІІ скликання;

- про затвердження форми бюлетеня для таємного голосування;

- про затвердження форм бюлетенів для таємного голосування щодо обрання голови Білоцерківської районної ради VІІІ скликання та заступника Білоцерківської районної ради VІІІ скликання.

Суд зазначає, що за результатами поіменного голосування депутатами Білоцерківської районної ради VІІІ скликання прийнято, зокрема, рішення №002-01-VІІІ «Про затвердження форми бюлетеня для таємного», копія якого наявна в матеріалах справи.

Поряд з цим, суд зауважує, що матеріали справи містять копії протоколу засідання лічильної комісії про підсумки таємного голосування з виборів голови Білоцерківської районної ради VІІІ скликання, протоколу засідання лічильної комісії про підсумки таємного голосування з виборів заступника голови Білоцерківської районної ради VІІІ скликання та протоколу засідання лічильної комісії про підсумки таємного голосування з виборів заступника голови Білоцерківської районної ради VІІІ скликання.

З наданих копій протоколів вбачається, що вони не містять жодних даних щодо поіменного голосування. Дані протоколи містять дані лише щодо підсумків голосування, шляхом визначення найбільшої кількості відданих голосів за голову Білоцерківської районної ради VІІІ скликання ( ОСОБА_2 ) та заступників Білоцерківської районної ради VІІІ скликання ( ОСОБА_3 » та ОСОБА_4 ).

Позивачем не надано доказів протилежного. Тому, вказане вище свідчить про те що волевиявлення більшості депутатів Білоцерківської районної ради VІІІ скликання відповідало їх волі, яка була спрямована на обрання голови Білоцерківської районної ради VІІІ скликання та заступників Білоцерківської районної ради VІІІ скликання.

За вказаних обставин, суд дійшов до висновку, що обрання голови Білоцерківської районної ради VІІІ скликання та заступників Білоцерківської районної ради VІІІ скликання було здійснено у відповідності до приписів чинного законодавства, а тому відсутні підстави зобов'язання Білоцерківську районну раду VIII скликання провести повторне обрання голови та заступників голови Білоцерківської районної ради VIII скликання.

Поряд з цим, суд звертає увагу, що рішення Білоцерківської районної ради VІІІ скликання, а саме: № 003-01-VIII від 08.12.2020 «Про обрання голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_2 »; № 004-01-VІІІ від 08.12.2020 «Про внесення змін до структури виконавчого апарату районної ради»; № 005-01-VIII від 08.12.2020 «Про обрання заступника голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_3 » та № 006-01-VIII від 08.12.2020 «Про обрання заступника голови Білоцерківської районної ради VІІІ скликання ОСОБА_4 » були предметом оскарження в Київському окружному адміністративному суді (адміністративна справа № 320/5522/21), за результатами розгляду якої, рішенням від 17.01.2022 адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Білоцерківської районної ради VІІІ скликання Київської області № 004-01-VІІІ від 08.12.2020 «Про внесення змін до структури виконавчого апарату районної ради». У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Відповідно до даного рішення, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав щодо визнання протиправним та скасування рішення Білоцерківської районної ради №003-01-VIII від 08.12.2020 «Про обрання голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_2 », рішення Білоцерківської районної ради № 005-01-VIII від 08.12.2020 «Про обрання заступника голови Білоцерківської районної ради VIII скликання ОСОБА_3 » та рішення Білоцерківської районної ради № 006-01-VIII від 08.12.2020 «Про обрання заступника голови Білоцерківської районної ради VІІІ скликання ОСОБА_4 ».

Поряд з цим, суд зазначає, що відповідачем надано до суду копію рішення Білоцерківської районної ради від 25 лютого 2022 року №137-11-VIII про дострокове припинення повноважень заступника голови Білоцерківської районної ради ОСОБА_4 та рішення Білоцерківської районної ради 30 травня 2024 року дострокове припинення повноважень заступника голови заступника голови Білоцерківської районної ради Чичикала А.П.

Надавши оцінку усім доказам в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову.

VI. Судові витрати.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати в цьому випадку стягненню не підлягають.

Керуючись статтями 132, 139, 143, 242-246, 255, 260-263, 287, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Копію рішення надіслати учасникам справи.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Жук Р.В.