Ухвала від 23.10.2025 по справі 300/208/24

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

"23" жовтня 2025 р. Справа № 300/208/24

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Боршовського Т.І.,

за участю секретаря судового засідання Запоточної В.В.,

законного представника позивача - Федика М.І.,

представника позивача - Пинчук Н.В.,

представника відповідача - Савчука Я.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні звіт про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 в адміністративній справі

за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2

до Коршівської сільської ради, Державного реєстратора ЦНАП Печеніжинської селищної ради Івано-Франківської області Чемерис Уляни Михайлівни,

третя особа на стороні Коршівської сільської ради - Комунальне підприємство "Сільськогосподарьке підприємство “Підзамча» Коршівської сільської ради,

про визнання протиправними, скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 у справі № 300/208/24 задоволено частково позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Коршівської сільської ради, Державного реєстратора ЦНАП Печеніжинської селищної ради Івано-Франківської області Чемерис Уляни Михайлівни, третя особа на стороні Коршівської сільської ради - Комунальне підприємство "Сільськогосподарьке підприємство “Підзамча» Коршівської сільської ради: визнано протиправним та скасовано Рішення Коршівської сільської ради від 29.01.2021 № 101-VIII/2021 про передачу в постійне користування земельних ділянок площею 1,2830 га, кадастровий номер 2623283400:03:021:0076, та площею 1,2500 га, кадастровий номер 2623283400:03:021:0075, Комунальному підприємству Сільськогосподарське підприємство Підзамча Коршівської сільської ради; визнано протиправною бездіяльність Коршівської сільської ради у зв'язку із неприйняттям рішень, передбачених статтею 118 Земельного кодексу України, по заявах позивачів від 29.12.2020 №№ Ф-371, Ф-372 про затвердження проектів землеустрою по земельних ділянках з кадастровими номерами 2623283400:03:021:0076 та 2623283400:03:021:0075; зобов'язано Коршівську сільську раду розглянути заяву ОСОБА_1 від 29.12.2020 № Ф-371 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,2830 га, кадастровий номер 2623283400:03:021:0076, для передачі її у власність ОСОБА_1 , та заяву ОСОБА_1 (як законного представника малолітньої дитини ОСОБА_2 ) від 29.12.2020 № Ф-372 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,2500 га, кадастровий номер 2623283400:03:021:0075, для передачі її у власність ОСОБА_3 , на черговому засіданні сесії Коршівської сільської ради, та прийняти по них рішення в порядку, передбаченому статтею 118 Земельного кодексу України; стягнуто на користь ОСОБА_1 з Коршівської сільської ради судові витрати в розмірі 4725,20 за рахунок її бюджетних асигнувань. Що стосується позовної вимоги про визнання протиправним та скасування запису про державну реєстрацію права постійного користування земельних ділянок кадастрові номери 2623283400:03:021:0076 та 2623283400:03:021:0075 за Комунальним підприємством Сільськогосподарське підприємство Підзамча Коршівської сільської ради в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно - провадження у справі закрито, оскільки справу необхідно вирішувати в порядку цивільного судочинства.

Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 у справі № 300/208/24 набрало законної сили 16.07.2024.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.05.2025 зобов'язано Коршівську сільську раду до 07.07.2025 подати до Івано-Франківського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення суду від 18.04.2025 у справі №300/208/24.

07.07.2025 на адресу суду від Коршівської сільської ради надійшов звіт про виконання рішення суду, обґрунтований тим, що питання щодо затвердження проекту землеустрою стосовно відведення земельної ділянки ОСОБА_2 розглядалося 24.09.2024 Коршівською сільською радою та вирішено проект рішення «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_2 » вважати відхиленим у зв'язку із тим, що не набрав необхідної кількості голосів для прийняття рішення, та більше не розглядалося, оскільки правові підстави для прийняття такого рішення були відсутні. Повідомлено, що розгляд питання щодо затвердження проекту землеустрою за заявою позивача ОСОБА_2 включено до порядку денного чергової сесії Коршівської сільської ради 11.07.2025 для прийняття відповідного мотивованого, правомірного рішення сільською радою.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.07.2025 відмовлено у прийнятті звіту Коршівської сільської ради про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 у справі №300/208/24, встановлено Коршівській сільській раді новий строк до 18.08.2025 для подання до Івано-Франківського окружного адміністративного суду звіту про виконання рішення суду від 18.04.2024 у справі №300/208/24, попереджено Коршівську сільську раду, що у разі неподання звіту у встановлений судом строк, суд може розглянути питання про накладення штрафу (у розмірі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб); зобов'язано Коршівську сільську раду разом із звітом надати до суду інформацію щодо прізвища, імені та по батькові кожного з депутатів Коршівської сільської ради, а також відомості про їх місце проживання, дату народження та реєстраційний номер облікової картки платника податків згідно ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження», які вирішуватимуть питання про розгляд заяви ОСОБА_1 від 29.12.2020 № Ф-371 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,2830 га, кадастровий номер 2623283400:03:021:0076, для передачі її у власність ОСОБА_1 , та заяву ОСОБА_1 (як законного представника малолітньої дитини ОСОБА_2 ) від 29.12.2020 № Ф-372 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,2500 га, кадастровий номер 2623283400:03:021:0075, для передачі її у власність ОСОБА_3 , на черговому засіданні сесії Коршівської сільської ради, та прийняти по них рішення в порядку, передбаченому статтею 118 Земельного кодексу України, на виконання рішення суду від 18.04.2024 у справі №300/208/24.

14.08.2025 на електронну пошту Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов лист Коршівської сільської ради від 14.08.2025 № 1087/02-25, до якого долучено звіт Коршівської сільської ради від 14.08.2025 № 1088/02-25 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 в адміністративній справі № 300/208/24 та інформацію про депутатів Коршівської сільської ради.

18.08.2025 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов звіт Коршівської сільської ради від 14.08.2025 № 1088/02-25 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 в адміністративній справі № 300/208/24. Так, представник відповідача зазначив, що 11.07.2025 Коршівська сільська рада розглянувши ухвалу від 22.05.2025 та рішення від 18.04.2024 Івано-Франківського окружного адміністративного суду в справі № 300/208/24, прийняла рішення № 1534-VІІІ/2025 «Про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_2 ». 30.07.2025 Коршівська сільська рада розглянувши ухвалу від 17.07.2025 Івано-Франківського окружного адміністративного суду, прийняла рішення № 1536-VІІІ/2025 «Про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_1 ». Вищевказані рішення від 11.07.2025 № 1534-VІІІ/2025 та від 30.07.2025 № 1536-VІІІ/2025 мотивовані встановленою підпунктом 5 пункту 27 розділу X “Перехідних положень» Земельного кодексу України забороною на безоплатну передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації. Таким чином, на думку представника відповідача, Коршівською сільською радою належним чином та в повному обсязі виконано рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 в адміністративній справі № 300/208/24, а тому представник відповідача просив суд прийняти звіт про виконання судового рішення від 18.04.2024 у справі № 300/208/24.

18.08.2025 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло клопотання Коршівської сільської ради від 14.08.2025 № 1086/02-25 про розгляд звіту у судовому засіданні з викликом сторін.

18.08.2025 у зв'язку з перебуванням судді Гомельчука С.В. у відпустці здійснено повторний автоматизований розподіл адміністративної справи № 300/208/24 та визначено суддю Боршовського Т.І. для розгляду цієї справи.

Суд призначив судове засідання з розгляду звіту Коршівської сільської ради від 14.08.2025 № 1088/02-25 про виконання судового рішення від 18.04.2024 в адміністративній справі № 300/208/24 на 27.08.2025.

У зв'язку із задоволенням клопотання ОСОБА_4 , судове засідання 27.08.2025 відкладено на 17.09.2025.

12.09.2025 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло клопотання Коршівської сільської ради від 12.09.2025 № 1087/02-25 про відкладення розгляд звіту про виконання судового рішення.

17.09.2025 судове засідання невідбулося через перебування головуючого судді Боршовського Т.І. у відпустці.

Судове засідання про розгляд звіту про виконання судового рішення призначено на 15.10.2025.

В судовому засіданні 15.10.2025 оголошено перерву до 23.10.2025 у звязку з витребуванням додаткових доказів.

17.10.2025 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло клопотання Коршівської сільської ради від 17.10.2025 про долучення доказів, до якого відповідач долучив копії витягів з протоколів сесій Коршівської сільської ради та результати відкритого поіменного голосування депутатів щодо розгляду заяв ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про затвердження проектів землеустрою щодо відведення їм земельних ділянок за межами села Лісна Слобідка.

23.10.2025 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло заперечення законного представника позивача ОСОБА_4 від 23.10.2025. Так, законний представник позивача зазначив, що відповідач не долучив до звіту від 14.08.2025 № 1088/02-25 про виконання судового рішення від 18.04.2024 в адміністративній справі № 300/208/24 інформацію щодо прізвища, імені та по батькові кожного з депутатів Коршівської сільської ради, а також відомості про їх місце проживання, дату народження та реєстраційний номер облікової картки платника податків згідно ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження», які вирішуватимуть питання про розгляд заяви ОСОБА_1 від 29.12.2020 № Ф-371 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,2830 га, кадастровий номер 2623283400:03:021:0076, для передачі її у власність ОСОБА_1 , та заяву ОСОБА_1 (як законного представника малолітньої дитини ОСОБА_2 ) від 29.12.2020 № Ф-372 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,2500 га, кадастровий номер 2623283400:03:021:0075, для передачі її у власність ОСОБА_3 , на черговому засіданні сесії Коршівської сільської ради, та прийняти по них рішення в порядку, передбаченому статтею 118 Земельного кодексу України, на виконання рішення суду від 18.04.2024 у справі №300/208/24. Така інформація була надана відповідачем лише на вимогу суду від 15.10.2025. Окрім цього, звіт від 14.08.2025 № 1088/02-25 не містить: найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт; повного найменування особи, яка подає звіт, її місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій, номерів засобів зв'язку та електронної пошти, відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету; повного найменування учаників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб). Також, законний представник позивача зазначив, що з рішення Коршівської сільської ради від 11.07.2025 № 1534-VІІІ/2025 не можливо встановити, яка саме заява розглядалась на сесії Коршівської сільської ради, оскільки не зазначено ні дати заяви, ні кадастрового номера земельної ділянки. Такі обставини, на думку законного представника позивача, свідчать про неналежне виконання рішення суду від 18.04.2024 у справі №300/208/24. Просить суд відмовити у прийнятті звіту Коршівської сільської ради про виконання судового рішення від 18.04.2024 в адміністративній справі № 300/208/24 та встановити відповідачу новий строк для подання звіту про виконання судового рішення від 18.04.2024 в адміністративній справі № 300/208/24.

В судовому засіданні 23.10.2025 представник Коршівської сільської ради просив суд прийняти звіт від 14.08.2025 № 1088/02-25 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 в адміністративній справі № 300/208/24.

Представники позивача в судовому засіданні 23.10.2025 просили суд відмовити у прийнятті звіту Коршівської сільської ради про виконання судового рішення від 18.04.2024 в адміністративній справі № 300/208/24.

Через відпустку судді Тараса Боршовського 28.10.2025 повна ухвала складена та підписана судом 29.10.2025.

Розглянувши звіт Коршівської сільської ради від 14.08.2025 № 1088/02-25 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 в адміністративній справі № 300/208/24, суд вказує на таке.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За змістом статей 129 та 129-1 Конституції України, однією із основних засад судочинства є обов'язковість судових рішень. Суд ухвалює рішення іменем України, яке є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Частинами другою та третьою статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що судові рішення, які набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Водночас, згідно з частиною другою статті 372 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.

Відповідно до частини першої статті 382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Згідно з частиною першою статті 382-2КАС України суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

Частиною другою статті 382-2КАС України визначено, що звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);

4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення;

5) відомості про виконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання;

6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб'єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення;

7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.

Відповідно до частини третьої статті 382-2 КАС України до звіту додаються:

1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо звіт поданий представником і такі документи раніше не подавалися;

2) докази направлення копій звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.

Згідно з частиною першою статті 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу.

В цій справі зобов'язальна частина рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 в адміністративній справі № 300/208/24 містить вимогу про зобов'язання Коршівську сільську раду розглянути заяву ОСОБА_1 від 29.12.2020 № Ф-371 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,2830 га, кадастровий номер 2623283400:03:021:0076, для передачі її у власність ОСОБА_1 , та заяву ОСОБА_1 (як законного представника малолітньої дитини ОСОБА_2 ) від 29.12.2020 № Ф-372 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,2500 га, кадастровий номер 2623283400:03:021:0075, для передачі її у власність ОСОБА_3 , на черговому засіданні сесії Коршівської сільської ради, та прийняти по них рішення в порядку, передбаченому статтею 118 Земельного кодексу України.

Суд звертає увагу на те, що відповідно до пункту 34 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Згідно з частиною першою статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Відповідно до частин першої - третьої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос. Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням. Результати поіменного голосування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід'ємною частиною протоколу сесії ради.

Згідно з частиною першою статті 20 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" на сесіях місцевої ради депутати місцевої ради на основі колективного і вільного обговорення розглядають і вирішують питання, віднесені до відання відповідної ради.

За змістом звіту Коршівської сільської ради від 14.08.2025 № 1088/02-25 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 у справі № 300/208/24, Коршівська сільська рада 11.07.2025 розглянувши ухвалу від 22.05.2025 та рішення від 18.04.2024 Івано-Франківського окружного адміністративного суду в справі № 300/208/24, прийняла рішення № 1534-VІІІ/2025 «Про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_2 », згідно пункту 1 якого вирішила, враховуючи підпункт 5 пункту 27 розділу Х Земельного кодексу України із змінами, внесеними згідно із Законом України № 2698-ІХ від 19.10.2022 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель»: «безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі. Розроблення такої документації забороняється - відмовити гр. ОСОБА_2 у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в с. Лісна Слобідка Коломийського району Івано-Франківської області до закінчення воєнного стану.

Коршівська сільська рада 30.07.2025 розглянувши ухвалу від 17.07.2025 Івано-Франківського окружного адміністративного суду, прийняла рішення № 1536-VІІІ/2025 «Про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_1 », згідно пункту 1 якого вирішила, враховуючи підпункт 5 пункту 27 розділу Х Земельного кодексу України із змінами, внесеними згідно із Законом України № 2698-ІХ від 19.10.2022 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель»: «безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі. Розроблення такої документації забороняється - відмовити гр. ОСОБА_1 у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в с. Лісна Слобідка Коломийського району Івано-Франківської області до закінчення воєнного стану.

В підтвердження вказаних фактів суду надано копії рішень Коршівської сільської ради від 11.07.2025 № 1534-VІІІ/2025 та від 30.07.2025 № 1536-VІІІ/2025.

17.10.2025 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло клопотання Коршівської сільської ради від 17.10.2025 про долучення доказів, до якого відповідач долучив копії витягу з протоколу № 55 сорок четвертої сесії восьмого демократичного скликання Коршівської сільської ради від 11.07.2025 року та результати відкритого поіменного голосування щодо розгляду питання про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_2 : обрано - 22 депутати, зареєстровано - 12 + 1, за - 13, проти - 0, утрималися - 0; витягу з протоколу № 56 сорок п'ятої позачергової сесії восьмого демократичного скликання Коршівської сільської ради від 30.07.2025 року та результати відкритого поіменного голосування щодо розгляду питання про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_1 : обрано - 22 депутати, зареєстровано - 13 + 1, за - 13, проти - 0, утрималися - 1 (том 3, а.с. 48-57).

Наведені обставини дають суду підстави вважати, що Коршівська сільська рада повністю виконала рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 у справі № 300/208/24 в частині розгляду заяви ОСОБА_1 від 29.12.2020 № Ф-371 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,2830 га, кадастровий номер 2623283400:03:021:0076, для передачі її у власність ОСОБА_1 , та заяви ОСОБА_1 (як законного представника малолітньої дитини ОСОБА_2 ) від 29.12.2020 № Ф-372 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,2500 га, кадастровий номер 2623283400:03:021:0075, для передачі її у власність ОСОБА_3 , на черговому засіданні сесії Коршівської сільської ради, та прийняття по них рішення в порядку, передбаченому статтею 118 Земельного кодексу України, оскільки розглянула заяви позивачів та за результатами розгляду прийняла рішення по суті зверення, за які проголосувала більшість депутатів від загального складу ради.

Щодо доводів законного представника позивача про те, що відповідач не долучив до звіту від 14.08.2025 № 1088/02-25 про виконання судового рішення від 18.04.2024 в адміністративній справі № 300/208/24 інформацію щодо прізвища, імені та по батькові кожного з депутатів Коршівської сільської ради, а також відомості про їх місце проживання, дату народження та реєстраційний номер облікової картки платника податків згідно ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження», які вирішуватимуть питання про розгляд заяв ОСОБА_1 від 29.12.2020 № Ф-371 та від 29.12.2020 № Ф-372 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, то суд вказує на таке.

14.08.2025 на електронну пошту Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов лист Коршівської сільської ради від 14.08.2025 № 1087/02-25, до якого долучено звіт Коршівської сільської ради від 14.08.2025 № 1088/02-25 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 в адміністративній справі № 300/208/24 та інформацію про депутатів Коршівської сільської ради (том 2, а.с. 242-243). Така інформація містить відомості про всіх депутатів Коршівської сільської ради, а саме: прізвище, ім'я, по батькові; дату народження; адресу проживання; реєстраційний номер облікової картки платника податків.

17.10.2025 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло клопотання Коршівської сільської ради від 17.10.2025 про долучення доказів, до якого відповідач долучив копії витягу з протоколу № 55 сорок четвертої сесії восьмого демократичного скликання Коршівської сільської ради від 11.07.2025 року та результати відкритого поіменного голосування щодо розгляду питання про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_2 ; витягу з протоколу № 56 сорок п'ятої позачергової сесії восьмого демократичного скликання Коршівської сільської ради від 30.07.2025 року та результати відкритого поіменного голосування щодо розгляду питання про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_1 (том 3, а.с. 48-57).

З огляду на зміст ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.07.2025, Коршівську сільську раду зобов'язано разом із звітом надати до суду інформацію щодо прізвища, імені та по батькові кожного з депутатів Коршівської сільської ради, а також відомості про їх місце проживання, дату народження та реєстраційний номер облікової картки платника податків згідно ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження», які вирішуватимуть питання про розгляд заяви ОСОБА_1 від 29.12.2020 № Ф-371 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,2830 га, кадастровий номер 2623283400:03:021:0076, для передачі її у власність ОСОБА_1 , та заяву ОСОБА_1 (як законного представника малолітньої дитини ОСОБА_2 ) від 29.12.2020 № Ф-372 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,2500 га, кадастровий номер 2623283400:03:021:0075, для передачі її у власність ОСОБА_3 , на черговому засіданні сесії Коршівської сільської ради, та прийняти по них рішення в порядку, передбаченому статтею 118 Земельного кодексу України, на виконання рішення суду від 18.04.2024 у справі №300/208/24.

Тобто, суд зобов'язував Коршівську сільську раду надати інформацію щодо прізвища, імені та по батькові кожного з депутатів Коршівської сільської ради, а також відомості про їх місце проживання, дату народження та реєстраційний номер облікової картки платника податків згідно ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження», які вирішуватимуть питання про розгляд заяви ОСОБА_1 від 29.12.2020 № Ф-371 та від 29.12.2020 № Ф-372 на виконання рішення суду від 18.04.2024 в адміністративній справі № 300/208/24, тобто, які будуть брати участь в голосуванні після постановлення ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.07.2025.

Таким чином, відповідач надав суду інформацію про всіх депутатів Коршівської сільської ради, які мали вирішувати питання про розгляд заяви ОСОБА_1 від 29.12.2020 № Ф-371 та від 29.12.2020 № Ф-372 на виконання рішення суду від 18.04.2024 в адміністративній справі № 300/208/24 (том 2, а.с. 242-243).

Щодо доводів законного представника про те, що звіт від 14.08.2025 № 1088/02-25 не містить: найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт; повного найменування особи, яка подає звіт, її місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій, номерів засобів зв'язку та електронної пошти, відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету; повного найменування учаників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), то такі доводи невідповідають дійсності.

Так, в звіті Коршівської сільської ради від 14.08.2025 № 1088/02-25 зазначено: найменування Івано-Франківського окружного адміністративного суду, до якого подано звіт; повне найменування Коршівської сільської ради, її місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій, номерів засобів зв'язку та електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету. Окрім цього, такий звіт від 14.08.2025 № 1088/02-25 поданий на бланку Коршівської сільської ради, який також містить інформацію про місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій, номери засобів зв'язку та електронну пошту. Також звіт від 14.08.2025 № 1088/02-25 містить повну інформацію про інших учасників справи: позивачів, законного представника позивача, другого відповідача та третьої особи (том 3, а.с. 2-4).

Щодо стосується зауважень законного представника позивача про те, що з рішення Коршівської сільської ради від 11.07.2025 № 1534-VІІІ/2025 не можливо встановити, яка саме заява розглядалась на сесії Коршівської сільської ради, оскільки не зазначено ні дати заяви, ні кадастрового номера земельної ділянки, то суд вказує на таке.

З огляду на зміст рішення Коршівської сільської ради від 11.07.2025 № 1534-VІІІ/2025 «Про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_2 », в преамбулі такого рішення зазначено про ухвалу від 22.05.2025 та рішення від 18.04.2024 Івано-Франківського окружного адміністративного суду в справі № 300/208/24, які слугували підставами прийняття такого рішення від 11.07.2025 № 1534-VІІІ/2025. Водночас, в ухвалі від 22.05.2025 та рішенні від 18.04.2024 Івано-Франківського окружного адміністративного суду в справі № 300/208/24 зазначено повні реквізити заяв ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та кадастрові номери таких земельних ділянок.

Щодо резолютивної частини рішення Коршівської сільської ради від 11.07.2025 № 1534-VІІІ/2025, то в ній чітко зазначено питання та прийняте рішення за результатом розгляду такого питання: «відмовити гр. ОСОБА_2 у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в с. Лісна Слобідка Коломийського району Івано-Франківської області до закінчення воєнного стану».

З огляду на зміст рішення Коршівської сільської ради від 30.07.2025 № 1536-VІІІ/2025 «Про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_1 », в преамбулі такого рішення зазначено про ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.07.2025 в справі № 300/208/24, яка слугувала підставами прийняття такого рішення від 30.07.2025 № 1536-VІІІ/2025. Водночас, в ухвалі Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.07.2025 в справі № 300/208/24 зазначено повні реквізити заяв ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та кадастрові номери таких земельних ділянок.

Щодо резолютивної частини рішення Коршівської сільської ради від 30.07.2025 № 1536-VІІІ/2025, то в ній чітко зазначено питання та прийняте рішення за результатом розгляду такого питання: «відмовити гр. ОСОБА_1 у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства в с. Лісна Слобідка Коломийського району Івано-Франківської області до закінчення воєнного стану».

Окрім цього, в судовому засіданні з пояснень представників позивачів та відповідача - сільського голови, судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_1 подали на розгляд Коршівської сільської ради щодо затвердження проектів землеустрою лише заяви від 29.12.2020 № Ф-372 та від 29.12.2020 № Ф-371, які й були розглянуті на пленарних засіданнях ради 11.07.2025 та 30.07.2025 року.

Щодо доводів позивачів про те, що у позивача був лише один варіант правомірної поведенки за результатами розгляду заяв: прийняти рішення про затвердження проектів землеустрою, то суд вважає їх помилковими, оскільки вони не відповідають суті та змісту резолютивної частини рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 у справі № 300/208/24. Такі доводи позивача фактично зводяться до незгоди з рішеннями сільської ради від 11.07.2025 № 1534-VІІІ/2025 та від 30.07.2025 № 1536-VІІІ/2025. Проте розгляд таких доводів виходить за межі судового контролю за виконанням рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 у справі № 300/208/24, оскільки не охоплюються підставами позову та межами судового розгляду та в подальшому судового захисту в цій адміністративній справі, а свідчить про виникнення нових публічно-правових спорів між сторонами. Позивачі не позбавлені права оскаржити рішення Коршівської сільської ради від 11.07.2025 № 1534-VІІІ/2025 та від 30.07.2025 № 1536-VІІІ/2025 в позовному порядку, якщо вважають, що такими рішеннями порушені їх права.

Підсумовуючи, суд дійшов висновку прийняти поданий Коршівською сільською радою звіт від 14.08.2025 № 1088/02-25 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 у справі № 300/208/24.

Керуючись статями 243, 248, 256, 294, 295, 297, 382, 382-2, 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Прийняти звіт Коршівської сільської ради від 14.08.2025 № 1088/02-25 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2024 у справі № 300/208/24.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Боршовський Т.І.

Ухвала складена в повному обсязі 29.10.25.