29 жовтня 2025 року ЛуцькСправа № 140/7155/25
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ксензюка А.Я.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Військової частини НОМЕР_1 (далі - В/ч НОМЕР_1 , відповідач) про визнання протиправними дій щодо утримання військового збору у розмірі 5% з суми, виплаченого грошового забезпечення на виконання рішень Волинського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі №140/5793/24 та від 30.07.2024 у справі №140/4622/24; зобов'язання нарахувати та виплатити недоотримане грошове забезпечення у вигляді утриманого військового збору з суми, виплаченого грошового забезпечення на виконання рішень Волинського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі №140/5793/24 та від 30.07.2024 у справі №140/4622/24.
Згідно з витягом з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 24.12.2020 № 457-ОС ОСОБА_1 виключено із списків особового складу та всіх видів забезпечення з 24.12.2020.
В обґрунтування адміністративного позову позивач зазначив, що на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 140/5793/24 відповідачем йому було нараховано грошове забезпечення в сумі 9 500,00 грн, на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30.07.2024 у справі № 140/4622/24 йому було нараховано - 229 741,65 грн з одночасним утриманням військового збору у розмірі 5% замість 1,5%, що стало підставою для звернення до суду із вказаним позовом.
Тобто, виплату грошового забезпечення відповідач здійснив з утриманням з нарахованої суми військового збору за ставкою 5%.
Позивач вважає протиправними дії відповідача по утриманню військового збору з нарахованого грошового забезпечення військовослужбовця за ставкою 5 % від об'єкта нарахування
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі, постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
У відзиві на позовну заяву від 14.07.2025 представник відповідача позовних вимог не визнав та зазначив, що підпунктом 21.1 ст.21 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями) (далі - ПКУ) посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами. ПКУ регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства (абз. 1 п. 1.1 ст. 1 ПКУ). Для платників, зазначених у п.п. 1 п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, ставка військового збору становить 5 відс. від об'єкта оподаткування, визначеного п.п. 1 п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, крім доходів, які оподатковуються за ставкою, визначеною п.п. 4 п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ (п.п. 1 п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ). Згідно з п.п. 4 п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ для військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної спеціальної служби транспорту України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань ставка військового збору становить - 1,5 відс. з доходу, одержаного у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, які здійснюються відповідно до законодавства України (за винятком доходів, які звільняються від оподаткування військовим збором відповідно до п.п. 1.7 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ). Таким чином, нормами ПК України передбачена понижена ставка військового збору у розмірі 1,5% виключно для військовослужбовців.
Оскільки, позивач на день виплати індексації (17.03.2025) не перебував у статусі військовослужбовця, підстави для утримання з останнього військового збору у розмірі 1,5% - відсутні.
Дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд встановив таке.
ОСОБА_1 проходив військову службу у в/ч НОМЕР_1 та перебував на усіх видах забезпечення.
Відповідно до витягу з наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону (І категорії) Державної прикордонної служби України від 19.12.2020 № 439-ос «Про особовий склад» припинено (розірвано) контракт та звільнено з військової служби на підставі підпункту «а» (у зв'язку із закінченням строку контракту) пункту 2 частини п'ятої статті 26 Закону у запас старшого прапорщика ОСОБА_1 , інспекторів прикордонної служби - майстра - начальника групи інспекторів прикордонної служби відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 24.12.2020 № 457-ОС ОСОБА_1 виключено із списків особового складу та всіх видів забезпечення з 24.12.2020
У період проходження служби нарахування грошового забезпечення здійснювалося не в повному обсязі, у зв'язку з чим позивач був змушений звернутися за захистом свої прав до адміністративного суду.
Рішенням Волинського окружного від 06.09.2024 у справі № 140/5793/24 за позовом ОСОБА_1 визнано протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_3 (військова частина НОМЕР_1 ) щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення у серпні 2016 року, підйомної допомоги у листопаді 2016 року, грудні 2017 року без урахування у складі місячного грошового забезпечення щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року №889 “Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій»; зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_4 (військова частина НОМЕР_1 ) здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) грошової допомоги на оздоровлення, виплаченої у серпні 2016 року, підйомної допомоги виплаченої у листопаді 2016 року, грудні 2017 року, з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року №889 “Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій».
Відповідачем на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 140/5793/24 здійснено нарахування грошового забезпечення на суму 9500,00 грн, що підтверджується розрахунками доплат на виконання судового рішення. Проте виплату грошового забезпечення відповідач здійснив 29.04.2025 на суму 7 884,07 грн, що підтверджується випискою по надходженню по картці/рахунку АТ КБ «ПРИВАТБАНК».
Рішенням Волинського окружного від 30.07.2024 у справі № 140/4622/24 за позовом ОСОБА_1 визнано протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_5 (військова частина НОМЕР_1 ) щодо нарахування індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за періоди з 01 грудня 2015 року по листопад 2016 року включно та з грудня 2017 року по 28 лютого 2018 року із урахуванням іншого ніж січень 2008 року як місяця, з якого починається обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошового забезпечення (базового місяця); зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_6 (військова частина НОМЕР_1 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01 грудня 2015 року по 28 лютого 2018 року із урахуванням січня 2008 року як місяця, з якого починається обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошового забезпечення (базового місяця) з урахуванням виплачених сум та з одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб; визнано протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_5 (військова частина НОМЕР_1 ) щодо не нарахування та невиплати індексації - різниці грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 01 березня 2018 року по 24 грудня 2020 року; зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_6 (військова частина НОМЕР_1 ) здійснити ОСОБА_1 нарахування та виплату індексації-різниці грошового забезпечення за період з 01 березня 2018 року по 24 грудня 2020 року відповідно до абзаців 4, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 з урахуванням виплачених сум, з одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб.
Відповідачем на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30.07.2024 у справі № 140/4622/24 здійснено нарахування грошового забезпечення на суму 229 741,65 грн, що підтверджується розрахунком нарахування індексації грошового забезпечення за період з грудня 2015 року по грудень 2020 року.
Проте виплату грошового забезпечення відповідач здійснив 29.04.2025 на суму 218 254,57 грн, що підтверджується випискою по надходженню по картці/рахунку АТ КБ «ПРИВАТБАНК».
Вважаючи протиправними дій відповідача щодо утримання з індексації грошового забезпечення військового збору в розмірі 5% замість 1,5%, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Вирішуючи спірні правовідносини, суд вказує про наступне.
Згідно зі статтею 1 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон №2011-XII) соціальний захист військовослужбовців - це діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-XII держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців. До складу грошового забезпечення військовослужбовця входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначені Законом України “Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 №1282-ХІІ (далі - Закон №1282-ХІІ).
Відповідно до статті 1 цього Закону, індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Згідно з статею 2 Закону №1282-ХІІ індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Відповідно до пункту 293 Положення про проходження громадянами України військової служби у Державній прикордонній службі України, затвердженого Указом Президента України від 29.12.2009 №1115 (далі - Положення №1115), - особа, звільнена з військової служби, на день виключення із списків особового складу органу Держприкордонслужби розраховується за всіма видами належного їй на день звільнення матеріального та грошового забезпечення.
Пунктом 292 Положення №1115 визначено, що після надходження до органу Держприкордонслужби витягу з наказу начальника органу Держприкордонслужби вищого рівня або письмового повідомлення зазначеного органу про звільнення військовослужбовця з військової служби або після видання наказу начальника органу Держприкордонслужби, в якому військовослужбовець проходить військову службу, про його звільнення військовослужбовець здає в установлені строки посаду, з ним проводиться розрахунок, військовослужбовець виключається із списків особового складу органу Держприкордонслужби і направляється на військовий облік до районного (міського) військового комісаріату за обраним місцем проживання
Відповідно до підпункту 16-1 пункту 10 розділу ХХ “Перехідні положення» Податкового кодексу України в редакції, чинній до внесення до нього змін згідно Закону України № 4015-IX від 10.10.2024, тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.
Платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 цього Кодексу.
Об'єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу.
Ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту.
У період дії правового режиму воєнного стану не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.
В свою чергу, відповідно до підпункту 16-1 пункту 10 розділу ХХ “Перехідні положення» Податкового кодексу України в редакції, чинній після внесення до нього змін згідно Закону України №4015-IX від 10.10.2024, тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.
Платниками збору є: 1) особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 цього Кодексу; 2) фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої, другої та четвертої груп; 3) платники єдиного податку третьої групи, крім електронних резидентів (е-резидентів).
Військовий збір для платників збору, зазначених у підпунктах 2 та 3 цього підпункту, встановлюється з 1 січня 2025 року по 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан, введений Указом Президента України “Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №64/2022, затвердженим Законом України “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №2102-IX.
Об'єктом оподаткування збором є: 1) для платників, зазначених у підпункті 1 підпункту 1.1 цього пункту, - доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу; 2) для платників, зазначених у підпункті 2 підпункту 1.1 цього пункту, - щомісячна сума, що дорівнює розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року; 3) для платників, зазначених у підпункті 3 підпункту 1.1 цього пункту, - доходи, визначені статтею 292 цього Кодексу.
Ставка збору становить: 1) для платників, зазначених у підпункті 1 підпункту 1.1 цього пункту, - 5 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1 підпункту 1.2 цього пункту, крім доходів, які оподатковуються за ставкою, визначеною підпунктом 4 цього підпункту; 2) для платників, зазначених у підпункті 2 підпункту 1.1 цього пункту, - 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, з розрахунку на календарний місяць; 3) для платників, зазначених у підпункті 3 підпункту 1.1 цього пункту, - 1 відсоток від доходу, визначеного згідно із статтею 292 цього Кодексу; 4) для військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної спеціальної служби транспорту України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань - 1,5 відсотка з доходу, одержаного у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, які здійснюються відповідно до законодавства України (за винятком доходів, які звільняються від оподаткування військовим збором відповідно до підпункту 1.7 цього пункту).
Починаючи з 1 січня року, наступного за роком, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан, введений Указом Президента України “Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №64/2022, затвердженим Законом України “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №2102-IX», ставка збору для платників, зазначених у підпункті 1 підпункту 1.1 цього пункту, становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1 підпункту 1.2 цього пункту.
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору з доходів платників збору, зазначених у підпункті 1 підпункту 1.1 цього пункту, здійснюються в порядку, встановленому розділом IV цього Кодексу, з урахуванням особливостей, визначених підрозділом 1 цього розділу, за ставками, визначеними підпунктом 1.3 цього пункту.
У період дії правового режиму воєнного стану не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.
Поряд з цим, суд зауважує, що згідно з приписами пункту 2 розділу ІІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.10.2024 №4015-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» доходи платників військового збору - осіб, визначених пунктом 162.1 статті 162 Податкового кодексу України, нараховані за наслідками податкових періодів до набрання чинності цим Законом, оподатковуються за ставкою військового збору, що діяла до набрання чинності цим Законом, незалежно від дати їх фактичної виплати (надання), крім випадків, прямо передбачених Податковим кодексом України.
Враховуючи викладене, до доходів (їх частини), які нараховані (виплачені, надані) податковими агентами платникам податку у вигляді заробітної плати за податкові періоди до 01.12.2024 застосовується ставка військового збору 1,5% незалежно від дати їх фактичної виплати (надання).
З матеріалів справи вбачається, що 11.04.2025 відповідачем на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30.07.2024 у справі № 140/4622/24 здійснено виплату ОСОБА_1 грошового забезпечення за період з грудня 2015 року по 28 лютого 2018 року включно із застосуванням січня 2008 та індексації-різниці за період з 01.03.2018 по 24.12.2020, виконано з проведенням відповідних відрахувань згідно чинного законодавства в квітні 2025 на загальну суму 218 254,57 грн, що підтверджується випискою по надходженню по картці/рахунку АТ КБ “ПРИВАТБАНК», з якої було утримано 5% військового збору, що не заперечується відповідачем. А також, на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 140/5793/24 відповідач здійснив 29.04.2025 на суму 7 884,07 грн, що також підтверджується випискою по надходженню по картці/рахунку АТ КБ «ПРИВАТБАНК.
Разом з тим, з огляду на приписи вищезазначених норм суд доходить висновку про те, що оскільки несвоєчасна виплата позивачу грошового забезпечення в належному розмірі сталася з вини відповідача, що встановлено рішеннями Волинського окружного адміністративного суду від 30.07.2024 у справі № 140/4622/24 та від 06.09.2024 у справі № 140/5793/24 ,фактично здійснена останнім з грудня 2015 року по 28 лютого 2018 року включно із застосуванням січня 2008 та індексації-різниці за період з 01.03.2018 по 24.12.2020, відповідачем із вказаної суми грошового забезпечення позивача протиправно утримано військовий збір у розмірі 5% замість 1,5 % від суми індексації грошового забезпечення.
Враховуючи це, до доходів (їх частини), які нараховані (виплачені, надані) податковими агентами платникам податку у вигляді заробітної плати за податкові періоди до 01 грудня 2024, застосовується ставка військового збору 1,5% незалежно від дати їх фактичної виплати (надання).
Таким чином, відповідач безпідставно та надмірно утримав зайві 3,5 % військового збору (5 % замість 1,5 %) з виплаченого грошового забезпечення позивача.
При цьому, суд не бере до уваги твердження представника відповідача про те, що станом на день виплати індексації грошового забезпечення на виконання рішення суду позивач не проходив військову службу у в/ч НОМЕР_1 та не перебував у статусі військовослужбовця, оскільки втрата позивачем статусу військовослужбовця на час виплати йому грошового забезпечення не звільняє в/ч НОМЕР_1 від обов'язку компенсувати ОСОБА_1 суму військового збору, оскільки саме бездіяльність відповідача призвела до виплати позивачу такої вже після звільнення з військової служби та як наслідок після втрати статусу військовослужбовця.
Відтак, дії Військової частини НОМЕР_1 по утриманню з суми грошового забезпечення, виплаченого на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30.07.2024 у справі № 140/4622/24 та від 06.09.2024 у справі № 140/5793/24 військового збору за ставкою 5 % слід визнати протиправними.
Аналогічна позиція викладена у постанові Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.08.2025 у справі № 140/3419/25.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням встановлених обставин, виходячи із наданих частиною другою статті 245 КАС України повноважень, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 у спосіб визнання протиправними дій в/ч НОМЕР_1 щодо утримання з індексації грошового забезпечення, нарахованої та виплаченої позивачу на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30.07.2024 у справі № 140/4622/24 та від 06.09.2024 у справі № 140/5793/24 військового збору у розмірі 5 % та зобов'язання в/ч НОМЕР_1 провести виплату зайво утриманого військового збору у розмірі 3,5 % з індексації грошового забезпечення, нарахованої та виплаченої позивачу на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30.07.2024 у справі № 140/4622/24 та від 06.09.2024 у справі № 140/5793/24.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд
Позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, задовольнити.
Визнати протиправними дії Військової частини НОМЕР_1 щодо утримання військового збору у розмірі 5% з суми, виплаченого грошового забезпечення ОСОБА_1 на виконання рішень Волинського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі №140/5793/24 та від 30.07.2024 у справі №140/4622/24.
Зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоотримане грошове забезпечення у вигляді утриманого військового збору з суми, виплаченого грошового забезпечення на виконання рішень Волинського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі №140/5793/24 та від 30.07.2024 у справі №140/4622/24.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 ).
Відповідач: Військова частина НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ).
Суддя А.Я.Ксензюк