Справа № 932/16351/25
Провадження № 1-кп/932/1616/25
29 жовтня 2025 року Шевченківський районний суд міста Дніпра у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув у відкритому судовому засіданні у спрощеному порядку обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12025047150000380 від 15 жовтня 2025 року за обвинуваченням:
ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Дніпропетровськ, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, неодруженого, офіційно не працевлаштованого, зареєстрований та фактично проживаючий за адресом: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.309КК України,
Органом досудового розслідування встановлені фактичні обставини кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.309КК України.
ОСОБА_3 - 14.10.2025 приблизно о 10 год. 40 хв., знаходячись поряд з будинком 10 по проспекту Богдана Хмельницького у місті Дніпро, маючи умисел на незаконне придбання та зберігання психотропної речовини без мети збуту знайшов, таким чином незаконно придбав сліп-пакет з кристалічною речовиною білого кольору масою 0,4736 г, в якій виявлено особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP, маса якої становить 0,3908 г, яку він почав незаконно зберігати при собі без мети збуту, пересуваючись пішою ходою вулицями міста Дніпра.
Того ж дня, а саме 14.10.2025 приблизно о 11 год. 50 хв. ОСОБА_3 , перебуваючи поряд з будинком 85 по вул. Михайла Грушевського у місті Дніпро був зупинений дільничним офіцером поліції відділу поліції № 4 Дніпровського РУП №1 ГУНП в Дніпропетровський області, де ОСОБА_3 під час огляду місця події, 14.10.2025 у проміжок часу з 12 год. 40 хв. по 12 год. 50 хв., в присутності двох понятих добровільно видав сліп-пакет з кристалічною речовиною білого кольору масою 0,4736 г., в якій виявлено особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено, - PVP, маса якої становить 0,3908 г, яку він незаконно придбав та зберігав при собі без мети збуту.
Зазначені дії ОСОБА_3 кваліфіковані за ч.1 ст.309КК України, як незаконне придбання та зберігання психотропної речовини, без мети збуту.
Дослідивши обвинувальний акт та додані до нього матеріали кримінального провадження, судом встановлено, що обвинувачений ОСОБА_3 беззаперечно визнав свою винуватість у вчиненні інкримінованого йому кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, повністю згоден із встановленими досудовим розслідуванням обставинами скоєного ним кримінального проступку, ознайомлений з обмеженням права апеляційного оскарження, передбаченого ч.1 ст.394КПК України, та у присутності захисника ОСОБА_4 надав суду письмову заяву про розгляд обвинувального акту у спрощеному порядку, без судового розгляду у судовому засіданні за його відсутністю.
Ухвалою суду від 28 жовтня 2025 року, у відповідності до вимог ст.381 та ст.382 КПК України, обвинувальний акт за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, призначено до судового розгляду без проведення судового засідання за відсутності учасників кримінального провадження.
З урахуванням наведеного, вивчивши матеріали кримінального провадження, надані органом досудового розслідування, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку, суд дійшов висновку, що подія кримінального правопорушення мала місце, а вина обвинуваченого ОСОБА_3 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.309КК України знайшла своє підтвердження і доведена повністю та дії обвинуваченого ОСОБА_3 вірно кваліфіковані за ч.1 ст.309КК України, як незаконне придбання та зберігання психотропної речовини, без мети збуту.
При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_3 , згідно з вимогами ст.ст.65-67КК України, суд з додержанням принципів законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання, враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального проступку, обставини кримінального правопорушення, його наслідки, данні про особу винуватого, а також обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання.
ОСОБА_3 - є особою раніше не судимою; має місце реєстрації та місце мешкання; на диспансерних обліках у лікаря психіатра та нарколога за місцем проживання не перебуває; інші характеризуючі матеріали суду не надано.
Як обставину, що пом'якшує покарання обвинуваченому ОСОБА_3 , суд враховує його щире каяття.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченому ОСОБА_3 , судом не встановлено.
З урахуванням даних про особу обвинуваченого, обставин вчинення кримінального правопорушення, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_3 покарання у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст.309КК України, оскільки вважає, що саме таке покарання буде справедливим, необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень.
Питання про речові докази необхідно вирішити у відповідності до вимог ст.100КПК України.
Процесуальні витрати на залучення експертів, відповідно до ст.ст.122,124КПК України, слід покласти на обвинуваченого ОСОБА_3 , з якого стягнути на користь держави витрати за проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів №СЕ-19/104-25/40495-НЗПРАП від 17.10.2025 року у розмірі 2674 грн. 20 коп.
Запобіжний захід відносно обвинуваченого ОСОБА_3 - не обирався та суд не знаходить підстав для його застосування.
Керуючись ст.ст.369,370,373,374,381,382КПК України, суд, -
ОСОБА_3 - визнати винуватим у пред'явленому обвинуваченні у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.309КК України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави процесуальні витрати за проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів №СЕ-19/104-25/40495-НЗПРАП від 17.10.2025 року у розмірі 2674 (дві тисячі шістсот сімдесят чотири) гривні, 20 копійок.
Речові докази:
- сліп-пакет з кристалічною речовиною білого кольору, масою 0,4736 г, в якій виявлено особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено, - PVP, маса якого становить 0,3908 г, яку спаковано до спец-пакету № 6188599 та яка, відповідно до квитанції №010601, зберігається в камері схову речових доказів (номер книги обліку речових доказів №2303 від 01.01.2023 року, порядковий номер №349-СД), після набрання вироком законної сили - знищити.
Відповідно до ч.4 ст.382КПК України копію вироку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.
На вирок учасниками кримінального провадження протягом тридцяти днів з дня отримання копії вироку, ухваленого за результатами спрощеного провадження, може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Дніпра, з урахуванням особливостей, передбачених ст.394КПК України.
Суддя Шевченківського районного
суду міста Дніпра ОСОБА_1